המלצת היום – ראשון

נשק קטלני – עונה 3

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): 2025, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', השטיח האדום בגראמי, טראמפ והמזימה הרוסית, בממלכת השלמות, טיסה נעימה, המתים המהלכים (לפנות בוקר), פרק אחרון לעונה של מחשבות פליליות. נופל וקם, סדר אותי, בלש אמיתי, שלדון הצעיר, האמת על פרשת הארי קוברט, בוקר אחד, המדריך לרוצח, מכושפות הדור החדש, שלדון הצעיר, האקסית המטורפת, נשק קטלני, גוונים של כחול, הרשימה השחורה, פמת"א, טיול אחרי צבא, מהפכה במטבח.

שלל מהנכר: מקביל (Counterpart), חסרי בושה, נפילות חדות (Black Monday), סינגל מילפית (SMILF), הגרסה המורחבת של QI.

בקשת 12 ב-21:15, 2025
תוכנית הריאליטי החדשה של קשת שאמורה למלא את החלל שהותירה "האח הגדול", עם אותם מנחים, קורין גדעון וארז טל, שאף יצר את התוכנית יחד עם הבמאי יורם זק. הפרטים נשמרים תחת מעטה סודיות, אבל ידוע שבמסגרתה המתמודדים מתגוררים ב"עיר" שנבנתה לשם כך ביבנה, המרושתת כולה במצלמות. פרק נוסף גם ביום חמישי.

ב-!E ב-23:00, גראמי 2019: הספירה לאחור + השטיח האדום
הטקס עצמו לא משודר אבל כמו תמיד הערוץ יהיה שם לסקר את השעות שלפני כן.

ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00, שתי קרועות
שידור לינארי של העונה השנייה בתוכנית הקומית.

בנטפליקס, חוק הפטריוט עם חסן מינאג' (Patriot Act with Hasan Minhaj)
עונה שנייה של תוכנית הסאטירה.

חוק הפטריוט עם חסן מינאג'

בלוויין,
באפיק 7, ערוץ ההומור
ערוץ חדש בתשלום של קשת, המוקדש לתוכניות הקומיות שלה, כולל הפרלמנט, מה זה השטויות האלה, סברי מרנן, רמזור, בת ים ניו יורק, פולישוק, יום האם, צומת מילר, ארץ נהדרת, שחקן זר והחמישיה הקאמרית.

ב-yes דוקו ב-22:00, צעדים אקטיביים: טראמפ והמזימה הרוסית
הסיפור האמיתי על התערבות רוסיה בבחירות בארה"ב נחשף. הבמאי ג'ק בריאן חושף בסרטו החדש והמדובר את ההיסטוריה של 30 שנות לוחמה פוליטית סמויה שמבצעת רוסיה, בדגש על שנות שלטונו של ולדימיר פוטין, במטרה לשבש, להשפיע, ובסופו של דבר לשלוט באירועים בעולם. הלוחמה הסמויה של פוטין מתרחשת במדינות דמוקרטיות ברחבי העולם כולו בעזרת התקפות סייבר, מסעות תעמולה ופרשות שחיתות המערבות כסף, נדל"ן ופוליטיקה. לצד כל אלו עוסק הסרט בסיפור הקשר ארוך השנים בין דונאלד טראמפ וולדימיר פוטין, כולל הצגת נתיב העברות הכספים ופירוט עסקאות שביצע, לכאורה, טראמפ עם דמויות מפתח ראשיות ברוסיה. כל אלו היוו את הרקע להתערבותה הבוטה של רוסיה בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016. בין המשתתפים בסרט: מזכירת המדינה לשעבר הילרי קלינטון, הסנאטור ג'ון מקיין ז"ל, נשיא אסטוניה לשעבר תומאס הנדריק אילווס, נשיא גאורגיה לשעבר מיכאיל סאקשווילי, שגריר ארה"ב ברוסיה לשעבר מייקל מקפול, בכירים מה-CIA וה-FBI, מומחי סייבר ועיתונאים פוליטיים.

ב-yes Edge ב-5:00, המתים המהלכים
חלקה השני של העונה התשיעית בצמוד לשידור בארה"ב.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:00, ג'ון מקנרו: בממלכת השלמות
בראיון מ-2001 סיפר ז'אן-לוק גודאר כי הוא עדיין צופה בספורט, משום שספורט אינו משקר. "פוליטיקה, קולנוע וספרות יכולים לשקר", אמר, "לא ספורט". הסרט משתמש בציטוט זה כנקודת מוצא, ומבקש לתהות על הקשר שבין ספורט – או ליתר דיוק טניס – לקולנוע. הבמאי ג'וליאן פארו נבר בארכיונים של מכון הטניס הצרפתי ומצא שם סרטי 16 מ"מ מרתקים משנות ה-80, כמו גם סרטוני הדרכה המבוססים על סגנונותיהם של כוכבי טניס נודעים. פארו מתמקד בג'ון מקנרו – כוכב הטניס המיתולוגי שנודע באישיותו הדומיננטית – במהלך הטורניר שהתקיים בצרפת ב-1984, ובוחן את האופן שבו תזמר את המתרחש על המגרש. החיבור בין החומרים הללו לקריינות השנונה, בקולו של מתייה אמלריק, מתגבש לכדי הרהור קולנועי מרענן ומעורר מחשבה.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, טיסה נעימה
סרטים שחייבים לראות. הפארודיה הקלאסית על סרטי אסונות. מטוס נוסעים עומד להתרסק לאחר שהטייסים נדבקו בוירוס קטלני. התקווה היחידה תלויה באחד הנוסעים, טייס קרב לשעבר הפוחד לטוס. הסרט זכה להצלחה רבה, גרר שלל המשכים וחיקויים והפך את לסלי נילסן, שהיה אז שחקן דרמטי מבוגר ואלמוני למדי, לכוכב קומדיות. הוא נמצא במקום העשירי ברשימת הסרטים המצחיקים בכל הזמנים של מכון הסרטים האמריקאי. גם עם רוברט הייז, כרים עבדול-ג'באר, לויד ברידג'ס. ביימו ג'ים אברהמס, דיוויד וג'רי צוקר. ארה"ב, 1980.

ולא לשכוח:
הרשימה השחורה 6 בנטפליקס
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
נשק קטלני 3 בסלקום TV
המדריך לרוצח 5 ב-HOT3 ב-20:45
פמת"א בכאן 11 ב-21:00
2025 בקשת 12 ב-21:00
מהפכה במטבח בערוץ 13 ב-21:15
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
טיול אחרי צבא 2 בכאן 11 ב-21:40
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
האמת על פרשת הארי קוברט ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לעונה של מחשבות פליליות 14 ב-yes Action ב-22:45
בוקר אחד ב-yes Edge ב-22:45
בלש אמיתי 3 ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-4:00
נופל וקם 3 ב-yes Oh ב-5:00
סדר אותי ב-yes Oh ב-5:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו