המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/02/2019 בקטגוריה ‏כללי

הרפסודה

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): הרפסודה, איש הפיל, הסנדק, נולד בארבעה ביולי, התרסקות, בלש אמיתי (לפנות בוקר), נופל וקם (לפנות בוקר), סדר אותי (לפנות בוקר), שלדון הצעיר, האמת על פרשת הארי קוברט, בוקר אחד, המדריך לרוצח, מכושפות הדור החדש, שלדון הצעיר, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, גוונים של כחול, הרשימה השחורה, פמת"א, טיול אחרי צבא, גוט טאלנט, הכוכב הבא.

שלל מהנכר: The World’s Best – תוכנית כישרונות חדשה של CBS הסוקרת כישרונות מכל העולם, עם קאדר שופטים מכל העולם. היא קיבלה את הספוט שאחרי הסופרבול כך שהרשת בונה על להיט.

בנוסף מקביל (Counterpart), הגרסה המורחבת של QI.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, הרפסודה
זוכה פסטיבל CPH:DOX 2018, פסטיבל חיפה 2018. שנים רבות לפני שהריאליטי "האח הגדול" הוגדר כ"ניסוי אנתרופולוגי", הפציעה "הרפסודה". בקיץ 1973 השתתפו חמישה גברים ושש נשים בניסוי אנתרופולוגי יוצא דופן: במשך 101 ימים הם חצו על גבי רפסודה קטנה את האוקיינוס האטלנטי. את הניסוי יזם האנתרופולוג סנטיאגו ג'נוב ומטרתו היתה לחקור את מקורות האלימות ואת הדינמיקה של המשיכה המינית. 11 אנשי צוות נבחרו מכל רחבי העולם (ביניהם צעירה ישראלית) במטרה לערבב בין דת, מין ולאומיות וכדי למקסם את החיכוך על הרפסודה השברירית. מאחר ומחקרים הראו קשר בין אלימות למיניות – נבחרו לניסוי רק צעירים, יפים וחתיכים. אסור היה להם לקרוא ספרים או להתבודד. כדי להעביר את הזמן הם נהגו לשיר שירים ביחד אך במרוצת הזמן החלו להשתעמם וזה מה שנתן את הטריגר לניסוי. ג'נוב קיווה שקונפליקטים אלימים ואורגיות מין ייווצרו מהקרבה הכפויה בין המשתתפים, אך מה שקרה בסופו של דבר על הרפסודה היה בלתי-צפוי לחלוטין. היום, יותר מ-40 שנה אחרי הניסוי פורץ הדרך, מתאחדים חברי הפרויקט שנשארו בחיים באולפן שבו דגם זהה לרפסודה עליה שטו, ומספרים את חוויותיהם מהניסוי. במקביל מציג הסרט צילומי ארכיון נדירים מהשייט על הרפסודה המקורית וקטעים המוקראים מיומנו של ג'נוב, המתעדים את הניסוי, שהוגדר כ"אחד המוזרים ביותר שנעשו בכל הזמנים".

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, איש הפיל
סרטים שחייבים לראות. סרטו של דיוויד לינץ' שהיה מועמד לשמונה פרסי אוסקר ונכלל ברשימת 250 הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB. בביקור בקרקס נתקל מנתח באדם בעל פנים מעוותות שהוצג כל חייו ללעג בפני הקהל במופעי פריקים. כשהוא מחליט להצילו, הוא מגלה אדם רגיש ואינטליגנטי שרק מבקש יחס שווה. עם ג'ון הארט, אנתוני הופקינס, אן בנקרופט (ארה"ב 1980). מיד אחרי כן ישודר סרט נוסף של דיוויד לינץ' – העיבוד השנוי במחלוקת שלו ל"חולית" של פרנק הרברט, אשר גרסה חדשה שלו בבימויו של דניס וילנב צפויה לצאת לאקרנים ב-2020.

בסלקום TV, סרטי ספרייה
זוכי אוסקר במקרה הזה: הסנדק, נולד בארבעה ביולי, התרסקות.

ולא לשכוח:
הרשימה השחורה 6 בנטפליקס
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
המדריך לרוצח 5 ב-HOT3 ב-20:45
פמת"א בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט בערוץ 13 ב-21:00
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
טיול אחרי צבא 2 בכאן 11 ב-21:40
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
אף בי איי ב-yes Action ב-22:00
האמת על פרשת הארי קוברט ב-yes Edge ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Action ב-22:45
בוקר אחד ב-yes Edge ב-22:45
בלש אמיתי 3 ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-4:00
נופל וקם 3 ב-yes Oh ב-5:00
סדר אותי ב-yes Oh ב-5:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו