המלצת היום – שבת

צורת המים

מה לראות היום בטלוויזיה (שבת): צורת המים, המגשר, מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים, נשות המאה ה-20, יונייטד סקייטס, הכחשה, חמישים אביבים, מלך הסמים, מכת מחץ, שתי קרועות, הרשימה השחורה, חמוץ מתוק, הגולדברגים, שחור כזה, משפחה מודרנית, משפחת סימפסון, איש משפחה, סאטרדיי נייט לייב, בונז, הכוכב הבא, האח הגדול VIP.

שלל מהנכר: Curfew – דרמת אקשן של רשת Sky הבריטית בכיכובם של שון בין, בילי זיין, מירנדה ריצ'רדסון, אדריאן לסטר ואדם ברודי. בעולם דיסטופי, תחת משטר רודני המחיל עוצר לילי, קבוצה של סוררים מנהלים מרוצי רחוב.

פרק פתיחת העונה השלישית של דברים טובים (Better Things), הדרמה הקומית המהוללת של פמלה אדלון, זמין כמעט שבוע לפני השידור שלו בארה"ב.

וגם חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), ללא מילים (Speechless), מקגיוור, הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, בליינדספוט, הרשימה השחורה, The Cool Kids, Proven Innocent, שני פרקים של גבר מי שנשאר אחרון (Last Man Standing), שתי קרועות (Two Dope Queens), מכת מחץ, QI.

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-22:00, יונייטד סקייטס
סרט תיעודי, זוכה פרס בחירת הקהל בפסטיבל טרייבקה 2018, החוקר את מאבקה של קהילה הנלחמת להציל את תת-התרבות הנכחדת – החלקה תחרותית על גלגיליות. זירות ההחלקה על גלגיליות בארה"ב היו במשך שנים רבות בבעלות "לבנה" ולעתים אף נהגו בהן במדיניות של הפרדה או הדרה של שחורים. אך דווקא עם תהליך סגירתם של מתחמי החלקה רבים החלה להתפתח תרבות האנדרגראונד של ההחלקה, ואלו שנשארו הפכו להיות המוקד התרבותי של הקהילות האפרו-אמריקאיות בארצות הברית. מהזירות החדשות החלה לצמוח מוזיקת ההיפ-הופ, כשמשפחות ויחידים הגיעו להחליק ולרקוד תוך שהם מאזינים למוזיקה ונותנים לאמנים הצעירים את ההזדמנות להופעה הראשונה. הסרט מלווה את סיפור סגירתן של זירות רבות, את ניסיונות ההישרדות של אחרות ואת ההתחדשות של תרבות ההחלקה לצד המוזיקה האפרו-אמריקאית.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT movies 4 ב-12:25, מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים
דרמה רומנטית היסטורית המבוססת על רב מכר בכיכובה של לילי ג'יימס. לונדון 1946, ג'ולייט היא סופרת צעירה בעלת רוח חופשית המקבלת מכתב מחברי מועדון קריאה מסתורי שנוסד בימים שהנאצים שלטו באי גרנזי. ג'ולייט הסקרנית מחליטה לצאת ולבקר באי בעצמה. כאשר היא מגיעה היא פוגשת בחבורה מיוחדת במינה, ולאחר שהיא נקשרת יותר ויותר אל האי ואל החבורה היא מחליטה לכתוב ספר על חוויותיהם בזמן המלחמה. עם ג'סיקה בראון פינדלי ("אחוזת דאונטון"), מיקייל האוזמן ("מי מתגורר בבית היל"). ביים מייק ניואל.

ב-HOT movies 4 ב-16:35, נשות המאה ה-20
דרמה קומית בכיכובן של אנט בנינג, אל פנינג, גרטה גרוויג ובילי קרודאפ. סיפורה של אם חד הורית מגדלת את בנה בעיירה קליפורנית. בזמן שהרוח המהפכנית של שנות ה-70 סביבה, היא נעזרת בדיירת הפאנקיסטית בביתה ובשכנתה הפרועה כדי לחנך את בנה המתבגר. הסרט היה מועמד לפרס התסריט הטוב ביותר באוסקר 2017.

ב-HOT movies 2 ב-22:00, המגשר (Beirut)
מותחן דרמה בכיכובם של ג'ון האם, רוזמונד פייק ואלון אבוטבול. ביירות 1980, מייסון סקילס (האם) הוא דיפלומט אמריקאי החי חיים טובים בבירות עם אשתו נדיה. הזוג אימץ לאחרונה נער פלסטיני בן 13 הטוען כי אין לו משפחה. במהלך מסיבה שהזוג אירגן בביתם מגיע אחיו של הנער וחוטף אותו משם במתקפה אלימה. כעשור מאוחר יותר מייסון שב לתפקידו על מנת להציל את שותפו מידי אותם טרוריסטים שתקפו את ביתו. סוכנת שטח של ה-CIA (פייק) העובדת תחת כיסוי בשגרירות האמריקאית משגיחה על מייסון, ומנסה להבטיח את הצלחתו במשימה.

בלוויין
ב-yes1 ב-22:00, צורת המים
הזוכה הגדול של אוסקר 2018, כולל הסרט והבמאי הטובים ביותר. פנטזיה רומנטית המתארת סיפור אהבה שובה לב וקסום הנרקם בין אישה אילמת שעובדת כמנקה במתקן ממשלתי חשאי, לבין יצור מסתורי הכלוא במתקן. כאשר היא מבינה שחייו בסכנה, היא תעשה הכל על מנת לשחררו לחופשי. עם סאלי הוקינס, מייקל שאנון. ביים גיירמו טל טורו.

ב-yes3 ב-22:00, חמישים אביבים
קומדיה צרפתית בכיכובם של אנייס ג'אווי, פסקל ארביו. בגיל חמישים, לאחר סיום נישואיה ועבודתה ועם הבשורה שהיא עומדת להיות סבתא, מרגישה אורור שחייה נקלעו לשפל. כאשר היא פוגשת במקרה את אהבת נעוריה, היא מחליטה לפתוח דף חדש.

בנטפליקס, הכחשה
דרמה ביוגרפית המבוססת על ספרה של דברה ליפשטדט, "ההיסטוריה עומדת למשפט: המשפט שלי מול דיוויד ארווינג". היסטוריונית מוערכת נלחמת על אמת היסטורית כדי להוכיח שהשואה אכן קרתה, לאחר שמכחיש שואה תובע אותה על הוצאת דיבה. מפני שבבית המשפט האנגלי חובתו של המואשם להוכיח את צדקתו, חייבת דברה והצוות שלה להביא לבית המשפט הוכחות לאמיתות השואה. עם רייצ'ל וייס, טום וילקינסון.

בנטפליקס, מלך הסמים
מותחן דרום-קוריאני המבוסס על סיפור אמיתי.

ולא לשכוח:
מכת מחץ 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
הרשימה השחורה 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
שתי קרועות 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
חמוץ מתוק ב-yes Comedy ב-17:25
הגולדברגים 6 ב-yes Comedy ב-17:50
שחור כזה 5 ב-yes Comedy ב-18:15
משפחה מודרנית 10 ב-yes Comedy ב-18:40
משפחת סימפסון 30 ב-yes Comedy ב-19:55
איש משפחה 17 ב-yes Comedy ב-20:20
שני פרקים של בונז 11 ב-HOT Zone ב-21:00
האח הגדול VIP בערוץ 13 ב-21:15
סאטרדיי נייט לייב 44 ב-yes Comedy ב-22:20. הפעם דון צ'ידל מנחה, גארי קלארק ג'וניור מופיע

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו