המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/02/2019 בקטגוריה ‏כללי

שתי קרועות

מה לראות היום בטלוויזיה (שבת): שתי קרועות, שיר לפארקלנד, מכורים לזהב, ואז הגיעה טלי, יום נפלא, מונטנה, נשיקה בחצות, M.I.A, מכת מחץ, הרשימה השחורה, האקסית המטורפת, שושלת, חמוץ מתוק, הגולדברגים, משפחה מודרנית, בונז, הכוכב הבא, האח הגדול VIP.

שלל מהנכר: עונה שנייה של שתי קרועות (Two Dope Queens). פרק גמר כפול של מטבחי הגיהנום. וגם שוטרים בדם, בליינדספוט, הרשימה השחורה, שושלת, האקסית המטורפת, מכת מחץ, The Graham Norton Show (הפעם עם פטריק סטיוארט, רג'ינה קינג, צ'יווטל אג'יופור, ריקי ג'רבייס), Grantchester, QI.

ב-yes VOD ובסלקום TV, שתי קרועות
עונה שנייה לסדרת הספיישלים של ג'סיקה וויליאמס ופיבי רובינסון ב-HBO.

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-22:00, שיר לפארקלנד
ב-14 בפברואר 2018 נכנס ניקולס קרוז, תלמיד לשעבר, לתוך תיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בעיר פארקלנד בפלורידה וביצע את הטבח הקטלני ביותר שאירע אי פעם בבית ספר תיכון בארה"ב: 34 תלמידים ומורים נורו, 17 מתוכם נהרגו. הסרט החדש של HBO עוסק בהשפעה של אותו אירוע על הציבור האמריקאי בכלל, ובני הנוער בפרט. השיר "Shine" שכתבו ושרו שתי תלמידות בית הספר הפך להמנון של הדור הצעיר. עשרות אלפי בני נוער יצאו לרחובות במחאה כנגד החוקים הנהוגים כיום בארה"ב להחזקת כלי נשק והביעו את תמיכתם בפוליטיקאים שפעלו לשינוי החקיקה הקיימת.

ב-HOT8 ב-22:00, MATANGI / MAYA / M.I.A
היא שרדה מלחמה, הפכה לפליטה ונעשתה לכוכבת פופ בינלאומית. זהו סיפורה מעורר ההשראה של מאת'נגי "מיה" ארולפראגסאם, הידועה בכינויה M.I.A. זהותה ככוכבת נבנתה בהשראת חלקים שונים במסע שעברה – שילוב של פוליטיקה טמילית מדרום הודו, פאנק בריטי והיפ-הופ שמהווים את קולו של הנוער הרב-תרבותי המעורב. מבלי להיכנע למדיניות התקינות הפוליטית, המשיכה מיה לצלם כל רגע במהלך עימותיה עם תעשיית המוזיקה בדרכה אל ההצלחה והתהילה. מעשיה ובחירותיה השנויים במחלוקת הם אלו שהפכו אותה לאמנית הפרובוקטיבית ביותר שידע עולם המוזיקה של ימינו.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT movies 1 ב-10:50, ואז הגיעה טלי
דרמה של ג'ייסון רייטמן בכיכובן של שרליז ת'רון ומקנזי דיוויס ("קוד שרוף"). אם לשלושה המותשת מחוסר השינה ומהבכי הבלתי פוסק, מחליטה להעסיק אומנת בלילות על מנת שתעזור לה עם הרך החדש. בין השתיים מתפתחת מערכת יחסים שונה מיחסי אומנת ואם. כפי שעשתה בתפקיד הקודם שהעניק לה את האוסקר, גם לצורך תפקיד זה העלתה ת'רון 25 קילו למשקלה. נדרשו לה שנה וחצי להוריד את המשקל. זהו שיתוף הפעולה השני בין ג'ייסון רייטמן שביים, דיאבלו קודי שכתבה ושרליז ת'רון.

ב-HOT movies 1 ב-16:00, מכורים לזהב
דרמת מתח והרפתקאות המבוססת על אירועים אמיתיים, בכיכובו של מתיו מקונוהי. שנת 1981, קני וולס הוא יזם המנהל את החברה לסיקור אוצרות של אביו. שבע שנים לאחר מות האב החברה בקשיים, וקני ושותפו מנהלים את החברה מהבר של חברתו קיי (ברייס דאלאס הווארד). קני, החולם להתעשר במהרה, יוצא יחד עם גיאולוג (אדגר רמירז) למסע בג'ונגל האינדונזי במטרה לאתר מכרה זהב. כשקני חוזר נלהב הוא מצליח לגייס את הכסף לכרייה, אך האם בסופו של דבר קיים שם הזהב שהבטיח הגאולוג?

בלוויין,
ב-yes2 ב-22:00, נשיקה בחצות
דרמה רומנטית בכיכובם של בלה ת'ורן, פטריק שוורצנגר. נערה הסובלת ממחלה נדירה המונעת ממנה להיחשף לאור השמש, פוגשת במהלך אחד מטיוליה הליליים בבחור בו היא מאוהבת וכובשת את לבו. כשהקשר מתחזק, היא צריכה לאזור אומץ ולחשוף בפניו את סודה הגדול.

ב-yes4 ב-22:00, יום נפלא (You Were Never Really Here)
דרמת מתח ומסתורין, זוכת פרס השחקן והתסריט הטובים ביותר בפסטיבל קאן 2017, בכיכובו של חואקין פיניקס. ג'ו הוא חייל משוחרר הסובל מטראומה וחי עם אמו החולה בביתה. הוא מתפרנס ממשימות הצלה אלימות עבור כאלו שהסתבכו עם העולם התחתון. כאשר סנטור אמריקאי שוכר אותו להציל את בתו שנחטפה ונמכרה לזנות, ג'ו יוצא למשימה שיכולה להיות הסוף שלו או נקודת ההתעוררות.

ב-yes קולנוע ישראלי ב-22:30, מונטנה
דרמת ביכורים של הבמאית לימור שמילה. בעקבות הבשורה על מות סבה מחליטה אפי לחזור לעכו, עיר הולדתה, לחלוק לו כבוד אחרון. שם היא פוגשת את קרן, מורה מחליפה, נשואה ואם לשניים, אך זה לא מפריע לשתי הנשים להתאהב אחת בשנייה. כשאפי פוגשת את מאיה, בתה הקטנה של קרן, היא אט אט מגלה מה ומי גרם לה לעזוב את העיר לפני כל כך הרבה שנים מבלי לחזור. סיפור האהבה הופך למסע של סגירת חשבונות ישנים. עם נועה בירון, נטע שפיגלמן, אבי מלכה, קרן צור.

ולא לשכוח:
מכת מחץ 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
הרשימה השחורה 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
שתי קרועות 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
האקסית המטורפת 4 ב-yes VOD
שושלת 2 בנטפליקס
חמוץ מתוק ב-yes Comedy ב-17:25
הגולדברגים 6 ב-yes Comedy ב-17:50
משפחה מודרנית 10 ב-yes Comedy ב-18:40
המפץ הגדול 12 ב-yes Comedy ב-19:05
שלדון הצעיר 2 ב-yes Comedy ב-19:30
שני פרקים של בונז 11 ב-HOT Zone ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:15
האח הגדול VIP בערוץ 13 ב-21:15

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו