פברואר 2019 בערוצי הסדרות של yes

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

לשון הקומוניקט:

פאנץ' – סצנת מועדוני הסטנד אפ של שנות ה-90 מתעוררת לחיים

דרמה ישראלית חדשה ומסקרנת המספרת את סיפור עלייתה המטאורית של סצנת הסטנד-אפ הישראלית,

בכיכובם של מאור שוויצר, צחי גראד, דר זוזובסקי, אורלי זילברשץ ועוז זהבי 

  • היוצר של "בית הקלפים" בסדרה חדשה בכיכובו של שון פן – "המשימה הראשונה" – הסדרה עוקבת אחר צוות המשימה הראשון שיוצא למאדים, במשפחותיהם ואהוביהם יחד עם צוות הקרקע של המשימה.
  • ניית'ן פיליון ("קאסל") חוזר בסדרה חדשה: ב"הטירון" גרוש טרי בן 40 מחליט להצטרף לשורות המשטרה מלווה בתחושת שליחות שעמיתיו מסרבים להכיר בה
  • "חוף מבטחים" היא מיני סדרה אוסטרלית על קבוצת חברים הפוגשים בלב ים בספינת מבקשי מקלט על סף טביעה, מפגש שישנה את חייהם לעד.
  • בדרמה הספרדית החדשה "האמת", שוטר צעיר ועיתונאי ותיק חוקרים את שובה הפתאומי של נערה צעירה שנעלמה לפני שנים וכעת שבה למשפחתה.
  • אל yes LONDON שבות החודש שתי דרמות בריטיות אהובות: "דוקטור פוסטר" שכבר הצליחה לחזור לחיי שגרה אבל יוצאת מדעתה שוב בעקבות חזרתו של בעלה לשעבר אל העיר, ו"בלתי נשכח" האהובה שבה הבלשים קאסי וסאני יחקרו מקרה רצח נוסף מן העבר.—

פאנץ', סדרה הדרמה החדשה של yes לוקחת אתכם אל תוך הסצנה הסוערת של מועדוני הסטנד אפ

דרמה ישראלית חדשה ומסקרנת המספרת את סיפור עלייתה המטאורית של סצנת הסטנד-אפ הישראלית בשנות ה-90.

הסדרה מבוססת על סיפורים אמיתיים הקשורים במועדון  ה"דומינו גרוס" המיתולוגי ששלט באותה תקופה, ומועדון ה"קאמל קומדי קלאב" החדש והנוצץ שקם ואיים על ההגמוניה.

הצופים יוכלו  לנסות ולזהות מי הם אותם קומיקאים צעירים שמובילים את הסדרה ונמצאים באותם ימים בתחילת דרכם והיום מהווים את עמוד השדרה של הבידור והטלוויזיה בישראל.

הסדרה מדלגת אחורה בזמן אל תחילת שנות ה-90 – לזמנים בהם לעיתון היה כוח, ביפרים היו מאסט, האינטרנט היה שמועה, טלפון נייד היה רק לעשירים וכולם רק התחילו לחשוש מהדבר החדש הזה – ערוץ טלוויזיה מסחרי. זמנים בהם מערכות היחסים, האנשים וגם החלומות שלהם –  היו פשוטים ישירים ופחות ציניים.

במרכז הדרמה, יחסים מורכבים בין אב ובנו: חמי פרוסט (צחי גראד) מנהל ה"הפיצה פאנץ'", מועדון סטנד אפ קטן ואיכותי בעל כריזמה ואמת אמנותית בלתי מתפשרת, אשר הפך לגורו עבור הסטדנאפיסטים הצעירים. מולו עומד מיכאל (מאור שוויצר), הבן שלו, צעיר מוכשר ואמביציוזי שחוזר מאמריקה, מלא ברעיונות חדשים כיצד לנצח את המועדון החדש שמוקם להם מתחת לאף. זוהי מלחמה בין שתי תפיסות עולם: ה"פיצה פאנץ'" והעולם הישן שמהווים גם בית וגם כלוב של זהב עבור צעירים שמגיעים לתל אביב חמושים בחלום בוער, לכל אחד מהם סיפור ומקום ממנו הגיע, שמוכנים לעשות הכול בשביל לקרוע את הקהל מצחוק  – לעומת הבמה הנוצצת, האולמות המלאים, הפרסום והכסף שמציע האלטרנטיבה החדשה "השוקן קומדי קלאב".

"פאנץ'" חושפת את הדרמה והטרגדיה ששולטות בחייהם של אותם קומיקאים צעירים ואל החומר האפל ממנו עשויות הבדיחות שהם מספרים כל לילה על הבמה. זהו סיפור על הרצון הנואש באהבה בהכרה ובפרסום, סיפור על כסף על יצרים ותככים, על משפחה, חברות ובגידה. סיפורם של  אנשים צעירים באמנות, שעד אז לא הייתה מוכרת בישראל, האמנות הקשה והאכזרית מכולם, זאת של השולף הבודד עם המיקרופון.

בכיכובם של: צחי גראד, מאוד שווייצר, אורלי זילברשץ, עוז זהבי, רון שחר, דר זוזובסקי

עוד משתתפים שחקנים צעירים המגלמים את דמותם של הסטנדאפיסטים של התקופה: איתי זבולון, דני קומושביץ, נווה צור, נועם לוגאסי , מוחמד נעמה, שי יום טוב. שחקן אורח: גיל קופטש.

יוצרים: עמית ליאור, שבי זרעיה, רועי עידן , יואב גרוס, רן שריג

במאי: דרור סבו

מפיק ויוצר:  יואב גרוס הפקות

פאנץ'– ימי רביעי ב- 22:00 החל מה- 27/2 ב- yes EDGE ובבכורה ב-yes VOD מה- 25/2

דרמת מתח חדשה בכיכובם של שון פן ונטשה מקאלהון ("קליפורניקיישן", "השורד המיועד") מבית היוצר של בו וילימון ("בית הקלפים") העוקבת אחר צוות המשימה הראשון שיוצא למאדים במטרה לעקוף את האתגרים העומדים בפני תושבי כדור הארץ ולעשות את הצעדים הראשונים לקראת התיישבות בין-כוכבית. הסיפור עוסק לא רק באסטרונאוטים אלא גם במשפחותיהם ואהוביהם יחד עם צוות הקרקע של המשימה.

טום הגרטי (פן, בתפקידו הראשון כשחקן ראשי בסדרת טלויזיה) הוא אסטרונאוט ותיק ומנוסה שהזמן שבילה במסגרת תפקידו מחוץ לבית, אפשר לו לברוח מחייו האישיים הסבוכים, אבל גם גרם לו לאבד את אשתו ואת ביתו. בזמן שהוא מתכונן למשימה הכי מאתגרת שעמדה בפניו, הגרטי מנסה בכל כוחו לשקם את מערכת היחסים עם ביתו ולשמור עליה מעצמה.  לז אינגרם (מקאלהון) היא מנכ"לית החברה שמממנת את פרויקט המשימה הראשונה למאדים, אישה חזקה ועשירה שמתקשה לחיות עם עצמה, עם ההחלטות שלקחה והאחריות שלה לחייהם של הכפופים לה. ובזווית הישראלית, עודד פאהר ("בשבילה גיבורים עפים") מגלם בסדרה את אחד ממהנדסי החללית ובעל תפקיד חשוב בצוות המשימה

המשימה הראשונה – מה- 28/2 ימי חמישי ב-22:00 ב- yes EDGE  וב- yes VOD

ניית'ן פיליון ("קאסל") חוזר בסדרה חדשה בכיכובו.

ג'ון נולן בן ה- 40, בעליה לשעבר של חברת בנייה וגרוש טרי, עוזר במקרה לשוטרים במהלך שוד בנק ומחליט לעבור ללוס אנג'לס ולפצוח בקריירה חדשה כשוטר במשטרת LA. לאחר שהוא מסיים את הכשרתו באקדמיה לשוטרים- הטירון המבוגר ביותר- הוא צריך להתמודד עם אופיו המסוכן והלא צפוי של תפקידו החדש, והוא נחוש להצליח למרות האתגרים. כטירון המבוגר ביותר בכוח, הוא נתקל בסקפטיות מבעלי הדרגות מעליו שחושבים שעובר עליון משבר אמצע החיים. אם לא יצליח לעמוד בקצב של השוטרים הצעירים ושל הפושעים, הוא יכול לסכן את חייהם ואת חייו. אבל אם יוכל להפוך את ניסיון החיים שלו, נחישותו וחוש ההומור המפותח שלו ליתרון, אולי יוכל גם להפוך את הקושי להצלחה בפרק החדש בחייו.

לצידו של פיליון מככבים אלייסה דיאז ("ריי דונובן"), ריצ'ארד טי. ג'ונס ("גודזילה", "מחשבות פליליות"), מרסדס מייסון ("אימת המתים המהלכים"), אפטון ויליאמסון ("ליל האירוע"), ואריק וינטר ("רוזווד").

הטירון – מה- 5/2 ימי שלישי ב- 22:00 ב- yes ACTION , ב-yes VOD וב- STING TV

מיני סדרה אוסטרלית חדשה בת ארבעה פרקים. מותחן פסיכולוגי-חברתי, בו קבוצת חברים מבריסביין-  שני זוגות וחברה משותפת- יוצאת לחופשת שייט של פעם בחיים, לאינדונזיה. בדרך הם נתקלים בסירת דייגים נוטה לטבוע, עמוסה במבקשי מקלט שעושים את דרכם לכיוון אוסטרליה, מפגש שישנה את חייהם לעד, כששאלות מורכבות הנוגעות באזורים האפורים של המוסריות והפוליטיקה, משסעות את הקבוצה, והמסע בחזרה לאוסטרליה כואב ומסובך. אבל הסדרה אינה מתרחשת כולה בזמן השיט ומפגשים מאוחרים יותר בין האוסטרלים לפליטים שניצלו, הופכים גם הם לטעונים על רקע האירועים ביאכטה

חוף מבטחים – מה- 7/2 ימי חמישי ב-22:00 ב- yes EDGE  וב- yes VOD

המותחן הספרדי עוקב אחר חזרתה של פאולה גרסיה היפה והמסתורית, כעת בת 17, שנעלמה בנסיבות מוזרות  שמונה שנים קודם לכן, אל חיי משפחתה וחבריה, ללא הסבר הגיוני ומשכנע. השוטר הצעיר והשאפתן מרקוס אגויה (הדוגמן ג'ון קורטג'רנה, "סינגל מן", ומי שהיה בן הזוג של מדונה והופיע בכמה מהקליפים שלה) ממונה לחקור את תעלומת שיבתה של פאולה, לאחר שהסיפור שלה מתגלה כמבלבל ומלא בסתירות, ומופתע לגלות שמשפחתה מוכנה להתעלם מהכל ולקבל את פאולה כמי שהיא טוענת שהיא. גם העיתונאי הוותיק לאלו רואיז שסיקר לפני שמונה שנים את היעלמות הילדה, חושד שהמשפחה קשורה העלמות ולחזרה שלה. אגויה הצעיר וחסר הניסיון נאבק למצוא הגיון בסיפור ומתחיל לאט לאט לקלף את שכבות השקרים, אך בדרכו אל האמת הוא עתיד להתאהב בצעירה היפה והפצועה שמחפשת אהבה, ויסתבך עוד יותר בחקירתו.

האמת – מה- 12/02 ימי שלישי ב- 22:00 ב- yes DRAMA, ב- yes VOD וב- STING TV

הדרמה הבריטית המצליחה מבית ה-BBC, פרי עטו של המחזאי והתסריטאי זוכה פרס אוליבייה, מייק ברטלט, ובכיכובה של סורן ג'ונס ("נעלמת") המגלמת את דמותה של דוקטור ג'מה פוסטר, רופאה מצליחה בעיר הקטנה פרמיניסטר. בעונה הראשונה ג'מה גילתה שבעלה האהוב סימון הסתיר ממנה קריסה כלכלית ורומן ארוך עם בחורה צעירה שהכניס להריון, בגידה שהוציאה אותה מדעתה וגרמה לה לצאת לחפש נקמה.  בעונה השניה – שנתיים לאחר מאורעות העונה הראשונה –  ג'מה חיה חיים שלווים ושגרתיים עם טום בנה, עד שסימון וקייט (ג'ודי קומר, "שלוש עשרה") שבים לעיירה עם התינוקת שלהם ועולמה מתהפך שוב ומתפרק בדרכים שלא יכלה לדמיין קודם.

דוקטור פוסטר 2 – מה- 6/2 ימי רביעי ב-22:45 ב- yes EDGE  וב- yes London

דרמת המתח המצליחה מבית ITV  הבריטית, שזכתה לביקורות משבחות, חוזרת בעונה חדשה.

החוקרת קאסי סטיוארט (ניקולה ווקר, "Spooks", "בבילון") ושותפה סאני חאן (רנג'יב בשקר) פותחים בחקירה במטרה לגלות את זהותה של גופת נערה, שנראה שנרצחה ונקברה בתחילת המילניום. החקירה מובילה אל ארבעה גברים שחגגו בקרבת מקום הרצח ויתכן שקשורים למעשה.

ארבעת הגברים הם חבורה מגובשת של חברי ילדות שמגנים אחד על השני בכל מצב: ד"ר טים פינץ' (אלכס ג'נינגס, "ויקטוריה", "הכתר") הוא רופא מצליח, ג'יימס הוליס (קווין מקנאלי, "שודדי הקאריביים") הוא מנחה שעשועון טלויזיה ואיש תקשורת,  כריס לואו (ג'יימס פליט, "ארבע חתונות ולוויה", "פטריק מלרוז") בעליה לשעבר של סוכנות פרסום גדולה שפשט את הרגל וחי ברחוב ופיט קאר (ניל מוריסי, "חוקים משלה", "שחיתות") איש מכירות כושל.

החוקרים חושפים סודות נשכחים הקבורים עמוק, שיש להם השפעה דרמטית על החקירה שלהם ועל חייהם של החשודים. גילויים האיטי של הסודות על ידי קאסי וסאני, בעודם רודפים אחרי הרוצח, ישנה את הדינמיקה במשפחות המעורבות, ובין החשודים לאהוביהם, לעד.

בלתי נשכח 3 – מה- 17/2 ימי ראשון ב- 22:00 ב-yes ACTION, ב-yes London וב- STING TV

סדרת הלהיט חוזרת מפגרת החגים ישירות למקום בו הסתיימה המחצית הראשונה: מותו של ישו במפגש הכואב עם ה"הלוחשים" – חברי קבוצה שלובשים את גופות המתים כדי להיטמע ביניהם ובכך להסתתר מפני החיים. מנהיגים אותם אלפא הרצחנית ויד ימינה המכונה בטא- הצטרפותם של חברים חדשים לקהילת היל טופ, ומה יעולל ניגן לאחר שהצליח לברוח מכלאו?

המתים המהלכים 9 ב' – מה-11/2 ימי שני ב- 22:45 וב- 05:00 ב-yes EDGE, ב-yes VOD וב- STING TV

ג'סיקה וויליאמס ופיבי רובינסון מככבות בארבעה ספיישלים שבועיים של HBO. הספיישלים מבוססים על פודקאסט הסטנד-אפ בעל השם הזהה, בהם וויליאמס, רובינסון וחברים – קומיקאים אהובים וכוכבים אורחים – מדברים על סקס, רומנטיקה, גזע, מגורים בניו יורק, ועוד ועוד. בתוכניות פיבי וג'סיקה ישוחחו על חייהן ויתמקדו בנושא אחד, יראיינו אורח ויביאו ממשנתן במופע סטנד אפ כשכל נושא מתקבל ברכה ובהומור מושחז.

שתי קרועות 2 – מה- 10/2 ימי ראשון ב-22:00 ב- yes OH ובבכורה ב-yes VOD מה- 9/2

אחד האנשים הכי מצחיקים ומרעננים בטלויזיה האמריקאית בשנים האחרונות, מנחה את תוכניתו בHBO –  כבר מספר עונות: התוכנית בת חצי השעה, מספקת לאוליבר פלטפורמה לפריסת הפרספקטיבה המיוחדת לו וקולו המובחן. הוא מביא נקודת מבט שונה ומצחיקה על הנושאים החמים בחדשות בשבוע שעבר, פוליטיקה, אירועים שוטפים ועניינים חברתיים המתרחשים בארה"ב ובעולם כולו.
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 6 – החל מה- 19/2 ב-
yes VOD

 

סדרות מתחילות בחודש פברואר:
תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה ערוץ
06/02/2019 06/02/2019 דוקטור פוסטר 2 רביעי 22:45 yes EDGE
05/02/2019 05/02/2019 הטירון שלישי 22:00 yes ACTION
07/02/2019 07/02/2019 חוף מבטחים חמישי 22:00 yes EDGE
10/02/2019 09/02/2019 שתי קרועות 2 ראשון 22:00 yes OH
11/02/2019 11/02/2019 המתים המהלכים 9 חלק ב' שני 05:00 + 22:45 yes EDGE
12/02/2019 12/02/2019 האמת שלישי 22:00 yes DRAMA
17/02/2019 17/02/2019 בלתי נשכח 3 ראשון 22:00 yes ACTION
19/02/2019 השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 6 שלישי   yes VOD
27/02/2019 25/02/2019 פאנץ' רביעי 22:00 yes EDGE
28/02/2019 28/02/2019 המשימה הראשונה חמישי 22:00 yes EDGE
           

סדרות מסתיימות בחודש פברואר:

תאריך בערוץ   סדרה יום שעה ערוץ
05/02/2019   זרה 4 שלישי 22:00 yes DRAMA
20/02/2019   עיר מקלט רביעי 22:00 yes EDGE
20/02/2019   בעלי היכולות 2 רביעי 22:00 yes ACTION
25/02/2019   בלש אמיתי 3 שני 22:00 yes OH
28/02/2019   חוף מבטחים חמישי 22:50 yes EDGE

 

 • פברואר 2019 בערוצי הסרטים של yes

  לשון הקומוניקט:

  כמדי שנה בפברואר עולם הסרטים של yes ו- STINGTV חוגג את האירוע הקולנועי הכי גדול של השנה- טקס פרסי האוסקר.

  כבכל שנה, נשדר את הזוכים הגדולים של שנה שעברה, וגם השנה, הם ישודרו רק בyes- "צורת המים" זוכה 4 פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר; "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי" זוכה 2 פרסי אוסקר

  ו"אשה פנטסטית" זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר.

  כבר מחר רק בyes וב- STINGTV תשודר, בשידור חי, ההכרזה על המועמדים לאוסקר 2019, שייכללו לבטח את "כוכב נולד" שיהיה זמין במהלך פברואר. את סופ"ש "ימים של אוסקר" (והקטגוריה העשירה ב- VOD), בו ישודרו סרטים זוכים מכל השנים, נסיים, כמדי שנה, עם שידור חי של טקס האוסקר ה91 בyes1.

  ביתר הערוצים נחגוג עם בכורות מגוונות: "פרא", "פסיספיק רים: המרד", "משימה בלתי אפשרית: התרסקות", "ואז הגיעה טלי", "לאו דה וינצ'י: שודדי האוצר" ו"אהבה בדרכים " ו"סטלין מת"- רק לצופי yes.

  בעולם ה- VOD STORE נהנה בנוסף ל "כוכב נולד" מ סופ"ש וולנטיינס, "הנזירה", "טובת הילד" הגרסה האמריקאית ל"הגננת" ועוד.

  שבוע 1/2-6/2

  פרא | Rampage
  בכורה!
  החל מ-30/1 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 1/2, 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: בראד פייטון. ארה"ב, 2018
  שחקנים: דוויין ג'ונסון, נעמי האריס, מאלין אקרמן, ג'פרי דין מורגן
  תקציר: אקשן בכיכובו של דווין ג'ונסון. ניסוי גנטי שהשתבש גורם לחיות לצמוח לגודל מפלצתי ולהיהפך לאלימות. חוקר קופי אדם, שהגורילה החביבה עליו הושפעה מהניסוי, יוצא לחפש נוגדן שיחזיר אותה ואת שאר חיות הטרף לגודל טבעי, לפני שהעיר תיהרס לחלוטין.

  סטלין מת! | The Death Of Stalin
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-31/1 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 1/2, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: ארמנדו יאנוצ'י. בריטניה, 2017.
  שחקנים: סטיב בושמי, מייקל פיילין, ג'פרי טמבור, ג'ייסון אייזקס, אולגה קורילנקו, פאדי קונסידיין
  טריוויה: פרס הקומדיה הטובה ביותר של האקדמיה האירופאית לקולנוע. מועמד לשני פרסי באפט"א.
  תקציר: קומדיה שנונה מהיוצר של VEEP, המבוססת על אירועים היסטוריים ואמיתיים לחלוטין (למרות שאלו נשמעים מופרכים יותר מסרטים בדיוניים רבים).
  בשיא כוחו, בתקופה בה מתנגדי המשטר מוצאים להורג באלפים, נמצא הרודן יוסף סטלין ממוטט בחדרו. בתוך הכאוס שנוצר, בין הלם לשמחה בסתר, מתחיל מאבק פרוע וחסר עקבות זהות היורש כאיש החזק בברית המועצות.

  אהבה בדרכים | Leisure Seeker
  בכורה רק ב-yes!
  שישי, 1/2, 21:30, ערוץ yes1 ובספריית yesVOD24/7.
  במאי: פאולו וירזי. איטליה/צרפת, 2017
  שחקנים: הלן מירן, דונלד סאת'רלנד
  תקציר: דרמה עדינה, רומנטית ומרגשת בכיכובם של הלן מירן ודונלד סאת'רלנד. זוג פנסיונרים שמבין שלא נותר לו עוד זמן רב ביחד, יוצא למסע הרפתקאות חוצה יבשת על הקרוואן המיושן שלהם.

  פלה | Pele: Birth Of A Legend
  בכורה!
  החל מ1/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 2/2, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאים: בימוי: ג'ף ומייקל זימבליסט. ארה"ב 2016.
  שחקנים: קווין דה פאולה
  תקציר: סיפור חייו ההרואי של הכדורגלן הברזילאי האגדי פלה, מימי ילדותו בשכונות העוני של סאו פאולו ועד לרגע הגדול בו עזר לברזיל לזכות בגביע העולמי של 1958, והוא בן 17 בלבד.

  לאו דה וינצ'י: שודדי האוצר | Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa
  בכורה!
  החל מ1/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 2/2, 10:00, ערוץ yes5
  גם ב-STINGTV
  במאי: סרג'יו מנפיו. איטליה, 2018
  דיבוב לעברית: עומר שטיינברג, עדי בר לב
  תקציר: לאונרדו דה וינצ'י הצעיר וחבריו נקלעים להרפתקה מסחררת כאשר הם יוצאים לחפש אוצר אבוד בלב ים. מולם ניצבים הפיראטים הקשוחים שלא מוכנים לוותר ויוצאים גם הם לחפש אחר אותו אוצר.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  גם ב-STINGTV
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה במסגרת הרצועה מהפלצת הירוקה והאהובה "שרק", נהנה ונצחק עם הדב השעיר בסרט "הדב פדינגטון", ונתמוגג משתי נסיכות אהובות "פוקהונטס" "שלגיה ושבעת הגמדים".

  שרק | Shrek
  שישי, 1/2, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאים: אנדרו אדמסון, ויקי ג'ונסון, 2001
  תקציר: אנימציה זוכת פרס האוסקר. מפלצת ירוקה ורגזנית, חמור פטפטן ונסיכה יפהפייה יוצאים לעזור לגיבורי האגדות, שסולקו מאדמתם ע"י שליט רשע.

  נשיקה בחצות | Midnight Sun
  בכורה!
  החל מ-1/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 9/2, 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: סקוט ספיר. ארה"ב, 2018
  שחקנים: בלה ת'ורן, פטריק שוורצנגר
  תקציר: דרמה רומנטית. נערה הסובלת ממחלה נדירה המונעת ממנה להיחשף לאור השמש, פוגשת במהלך אחד מטיוליה הליליים בבחור בו היא מאוהבת וכובשת את לבו. כשהקשר מתחזק, היא צריכה לאזור אומץ ולחשוף בפניו את סודה הגדול.

  יום נפלא | You Were Never Really Here
  בכורה!
  החל מ1/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 9/2, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאית: לין רמזי. ארה"ב, 2017
  שחקנים: חואקין פיניקס, ג'ון דומאן
  טריוויה: זוכה פרסי השחקן והתסריט הטובים ביותר – פסטיבל קאן 2017
  תקציר: ג'ו, חייל משוחרר, חי תחת קורת גג אחת עם אמו החולה. בעודו סובל ממצב נפשי רעוע ומחזיונות טרגיים מעברו, ג'ו מתפרנס כמאתר ומחלץ פרטי של ילדות שנחטפו. כאשר סנטור אמריקאי שוכר את שירותיו להציל את בתו שנחטפה ונמכרה לזנות, הוא יוצא למשימה שממנה אין דרך חזרה.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש נשדר את דרמת הפשע המחוספסת "המשפחה" בזמן ציון יום המשפחה; את סרטו של פאדי קונסידיין "הדרך של מאטי"; את "גזעיות" עתיר השבחים והבאזז; ובסמוך לשידור בארה"ב, דרמת הכלא "גנגסטר מקורי".

  המשפחה | La Familia
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-31/1 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 5/2, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  גם ב-STINGTV
  במאי: גוסטבו רונדון-קורדובה, ונצואלה, 2017
  שחקנים: ג'ובאני גרסיה, רג'י רייס
  טריוויה: נציג ונצואלה לאוסקר 2019. הסרט ערך את בכורתו העולמית בפסטיבל קאן במסגרת שבוע המבקרים, ומאז הספיק לבקר בפסטיבלי הקולנוע של מינכן, קאלובי וארי, סן סבטיאן, מאר דל פלאטה ובפסטיבל ירושלים.
  תקציר: ביום המשפחה נשדר את דרמת המתח המשובחת מונצואלה, על בן שפוגע באדם הלא נכון ואביו שיעשה הכל כדי להגן עליו. ביחד הם נודדים בין מקומות מסתור שונים ובין עבודות זמניות, בעוד מעליהם מרחף כל הזמן האיום מאלו שרודפים אחריהם ורוצים נקמה. הסרט ייצג השנה את ונצואלה באוסקר.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו- yesVOD24/7 | בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  החודש ישודרו ארבעה סרטים בלתי נשכחים – "איש הפיל" של דייויד לינץ'; הפארודיה המבריקה "טיסה נעימה"; סרטו הנפלא של ז'אן רנואר "האשליה הגדולה", לציון 40 שנה למותו; ובערב האוסקר את "ירח של נייר" עם זוכת האוסקר הצעירה בכל הזמנים, טאטום אוניל.
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה והם זמינים בקטגוריה מיוחדת בספריית yesVOD24/7

  איש הפיל | The Elephant Man
  ראשון, 3/2, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: דיוויד לינץ', ארה"ב, 1980
  מפיק: מל ברוקס
  שחקנים: ג'ון הארט, אנתוני הופקינס, אן בנקרופט
  סרטו של דייויד לינץ', שהיה מועמד לשמונה פרסי אוסקר, ונכלל ברשימת 250 הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB. בביקור בקרקס נתקל מנתח באדם בעל פנים מעוותות שהוצג כל חייו ללעג בפני הקהל במופעי פריקים. כשהוא מחליט להצילו, הוא מגלה אדם רגיש ואינטליגנטי, שרק מבקש יחס שווה.
  יחד עם "איש הפיל" נשדר סרט נוסף של דייויד לינץ – העיבוד השנוי במחלוקת שלו ל"חולית" של פרנק הרברט, אשר גרסה חדשה שלו בבימויו של דניס וילנב צפויה לצאת לאקרנים ב-2020.

  שבוע 7/2-13/2

  120 פעימות בדקה | 120 Battements Par Minute
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-7/2 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 8/2, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: רובין קמפילו. צרפת, 2017.
  שחקנים: נהואל פרז־ביסקיארט, אדל הנל, ארנו ולואה
  טריוויה: הסרט זכה בפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן. הוא כיכב בפסטיבלים רבים והיה נציג צרפת לאוסקר.
  תקציר: דרמה סוחפת ועטורת שבחים, זוכת הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן. עם התפשטות נגיף האיידס בתחילת שנות ה-90 בצרפת, חובר בחור צעיר לקבוצת מחאה שפועלת בדרכים כשרות יותר ופחות, כדי להוציא את הממשלה מאדישותה, ומגלה קהילה אוהבת ותומכת, הפועלת בלהט למען מאבק משותף.

  הדרך של מאטי | Journeyman
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-7/2 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 12/2, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאי: פאדי קונסידיין, בריטניה, 2017
  שחקנים: פאדי קונסידיין, ג'ודי ויטאקר
  טריוויה: מועמד לשלושה פרסי הקולנוע הבריטי העצמאי. הסרט זכה לביקורות משבחות – 81% ברוטן טומטוז.
  תקציר: דרמת אגרוף קשוחה בכיכובו ובבימויו של פאדי קונסידיין. מתאגרף בשלהי הקריירה שלו נפצע קשה בזירה ומאבד את הזיכרון. כעת מתחיל הקרב האמיתי שלו – להשתקם ולהחזיר את חייו הקודמים לצד אשתו ובתו התינוקת.

  ואז הגיעה טלי | Tully
  בכורה!
  שישי, 8/2, 21:30, ערוץ yes1 ובספריית yesVOD24/7.
  במאי: ג'ייסון רייטמן. ארה"ב, 2018
  שחקנים: שרליז ת'רון, מקנזי דייויס
  טריוויה: כפי שעשתה בתפקיד הקודם שהעניק לה את האוסקר, גם לצורך תפקיד זה העלתה ת'רון 25 קילו למשקלה. לקח לה שנה וחצי להוריד את המשקל. זהו שיתוף הפעולה השני בין ג'ייסון רייטמן, דיאבלו קודי ושרליז ת'רון.
  תקציר: דרמה. אם לשלושה המותשת מחוסר השינה ומהבכי הבלתי פוסק, מחליטה להעסיק אומנת בלילות על מנת שתעזור לה עם הרך החדש. בין השתיים מתפתחת מערכת יחסים שונה מיחסי אומנת ואם.

  הדב פדינגטון | Paddington
  שישי, 8/2, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: פול קינג. בריטניה, 2014
  תקציר:. סרט ילדים קסום, משעשע ונוגע ללב שכבש את העולם. עלילותיו של פדינגטון: דב מתוק, נבון ודי שובב, המגיע ללונדון מיערות פרו הרחוקים ופוגש משפחה המעניקה לו בית חם.

  מונטנה
  בכורה רק ב-yes!
  שבת, 9/2, 22:30, ערוץ yes קולנוע ישראלי | החל מ-10/2 בספריית yesVOD24/7
  במאית: לימור שמילה. 2018
  שחקנים: נועה בירון, נטע שפיגלמן, אבי מלכה, קרן צור
  תקציר: דרמת ביכורים מרגשת. בעקבות הבשורה על מות סבה מחליטה אפי לחזור לעכו, עיר הולדתה, לחלוק לו כבוד אחרון. בעכו היא פוגשת את קרן, מורה מחליפה, נשואה ואם לשניים, אך זה לא מפריע לשתי הנשים להתאהב אחת בשנייה. כשאפי פוגשת את מאיה, בתה הקטנה של קרן, היא אט אט מגלה מה ומי גרם לה לעזוב את העיר לפני כל כך הרבה שנים מבלי לחזור. סיפור האהבה הופך למסע של סגירת חשבונות ישנים.


  טיסה נעימה | Airplane!
  ראשון, 10/2, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: ג'ים אברהמס, דיויד וג'רי צוקר. ארה"ב, 1980.
  שחקנים: לסלי נילסן, רוברט הייז, כרים עבדול-ג'באר, לויד ברידג'ס
  הפארודיה הקלאסית על סרטי אסונות. מטוס נוסעים עומד להתרסק לאחר שהטייסים נדבקו בוירוס קטלני. התקווה היחידה תלויה באחד הנוסעים, טייס קרב לשעבר הפוחד לטוס. הסרט זכה להצלחה רבה, גרר שלל המשכים וחיקויים והפך את לסלי נילסן, שהיה אז שחקן דרמטי מבוגר ואלמוני למדי, לכוכב קומדיות. הוא נמצא במקום העשירי ברשימת הסרטים המצחיקים בכל הזמנים של מכון הסרטים האמריקאי.

  שבוע 14/2-20/2

  פסיפיק רים: המרד | Pacific Rim: Uprising
  בכורה!
  החל מ-14/2 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 15/2, 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: סטיבן ס. דנייט. ארה"ב, 2018
  שחקנים: ג'ון בויגה, סקוט איסטווד, רינקו קיקוצ'י
  תקציר: אקשן מד"ב שובר קופות. מפלצות הענק חוזרות לכדור הארץ למתקפה נוספת, והן חזקות מתמיד. בין הלוחמים שיוצאים לעצור אותם, נמצא גם בנו של הגנרל סטאקר שעצר את הגל הקודם ונערה מומחית לטכנולוגיה, שמצליחה לבנות רובוט ייגר משלה, כנגד הפלישה.

  אישה פנטסטית | A Fantastic Woman Aka Una Mujer Fantastica
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-14/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 16/2, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: סבסטיאן לליו. צ'ילה, 2017
  שחקנים: דניאלה וגה, פרנסיסקו רייס, לואיס גנקו
  טריוויה: הסרט זכה בעשרות פרסים ובשבחים רבים. בין השאר זכה בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר ובשלושה פרסים בפסטיבל ברלין כולל דב הכסף לתסריט.
  תקציר: דרמה מרגשת ומקסימה, זוכת פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. לאחר שבן זוגה מת במפתיע, נאלצת מרינה, טרנסג'נדרית העובדת כזמרת בארים (דניאל וגה הנפלאה, שהייתה מועמדת לאוסקר), להיאבק נגד המשטרה שחושדת בה במעורבות במוות, ומול משפחת אהובה- שמסרבת לקבל אותה.
  השבת כולה תוקדש לסרטים הזוכים בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, מ"הדוד שלי" של ז'אק טאטי ועד לזוכה של השנה הקודמת, "הסוכן" האירני.

  פוקהונטס | Pocahontas
  שישי, 15/2, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: מייק גבריאל. ארה"ב 1995
  תקציר: היהלומים של דיסני. סיפור אהבתם הקסום של פוקהונטס האינדיאנית וג'ון סמית', מגלה הארצות הבריטי.

  קוד האומץ | Braven
  בכורה!
  החל מ15/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 16/2, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: לין אודינג. קנדה 2018
  שחקנים: ג'ייסון מומואה ("אקוומן")
  תקציר: חוטב עצים החי עם משפחתו בבקתה מבודדת, נאלץ בעל כורחו להציג את כישוריו כלוחם קומנדו לשעבר, על מנת לעצור כנופיית סוחרי סמים חמושה, המגיעה לבקתה לחפש משלוח גדול של סמים המוסתר בה.

  נקמה | Revenge
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-14/2 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 19/2, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאית: קוראלי פארז'ה. צרפת, 2017.
  שחקנים: מתילדה לוץ, קווין יאנסנס
  טריוויה: הסרט הוקרן בטורונטו, סאנדנס ובפסטיבל אוטופיה בתל אביב, וזכה לביקורות מעולות – מעל ל-90% באתר רוטן טומטוז. הוא אחד הבולטים בגל סרטי האימה והאקשן הנשי שצובר תאוצה בשנים האחרונות.
  תקציר: מותחן אקשן מעולה. ג'ן מגיעה עם המאהב הנשוי שלה לבית נופש יוקרתי ומבודד. אך כאשר שני שותפיו מגיעים גם הם למקום להצטרף אליו למסע ציד, הבילוי הרומנטי הופך לקרב הישרדות לחיים ולמוות.

  מסתור
  בכורה רק ב-yes!
  שבת, 16/2, 22:30, ערוץ yes קולנוע ישראלי | החל מ-17/2 בספריית yesVOD24/7
  במאי: ערן ריקליס. 2017
  שחקנים: נטע ריסקין, גולשיפטה פרהאני, ליאור אשכנזי
  תקציר: דרמת מתח. נעמי היא סוכנת מוסד מצטיינת שעברה טראומה אישית. היא נשלחת לשמור למשך שבועיים על מונה, משת"פית לבנונית שעברה ניתוח פלסטי על מנת לקבל זהות חדשה, בדירת מסתור בגרמניה. המשימה של נעמי נשמעת לכאורה פשוטה, אך העניינים מסתבכים והשתיים נאלצות להתמודד ביחד עם איומים לא צפויים.

  האשליה הגדולה | La Grande Illusion
  ראשון, 17/2, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: ז'אן רנואר, צרפת, 1937
  שחקנים: ז'אן גאבן, אריך פון שטרוהיים
  במלות ארבעים שנה למותו של ז'אן רנואר, נשדר את יצירת המופת של הבמאי הצרפתי הנודע, המתארת את סיפורם של חיילים צרפתיים בשבי הגרמני במלחמת העולם הראשונה. הסרט היה מועמד לאוסקר לסרט הטוב ביותר ומככב בשלל רשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים – בין השאר הוא נכלל בין 100 הסרטים הטובים אי פעם ברשימת המבקרים היוקרתית של מגזין סייט אנד סאונד.

  ימים של אוסקר 2019

  מ-17/2 ועד 3/3 בספריית yesVOD24/7 | חמישי-ראשון, 21-24/2, כל היום, yes1
  גם ב-STINGTV
  כבכל שנה, עולם הסרטים של yes מתכונן לאירוע הגדול של עולם הקולנוע- טקס האוסקר, במסיבה של סרטים בימים של אוסקר 2019: קטגוריה עשירה בספריית yesVOD24/7 מלאה במיטב המועמדים והזוכים של אוסקר 2018 לצד הסרטים המדוברים בסרטי אוסקר חשובים מכל הזמנים. וב-yes1 סופ"ש ארוך, גדוש עם הסרטים החשובים מאוסקר 2018, כולל הסרט הזוכה בפרס החשוב של הערב, פרס הסרט הטוב ביותר – "צורת המים", רק לצופי yes. בסיומו של סוף השבוע – שידור ישיר של טקס פרסי האוסקר!
  בין הבכורות המצויינות שתוכלו למצוא בימים של אוסקר בשידור רק ב-yes:
  "צורת המים" הפנטזיה הרומנטית של גיירמו דל טורו על סיפור אהבה שובה לב בין אישה אילמת ליצור קסום,זוכת 4 פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר.
  "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי" דרמת פשע מוערכת שזכתה בשני פרסי אוסקר 2018, והביאה לפרנסס מקדרמוט את האוסקר השני בקריירה שלה, וכן את נאום האוסקר החשוב של אותה שנה ובכלל.
  "אשה פנטסטית" שזכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר, בכיכובה של אשה טרנסית כובשת.
  עוד ישודרו הסרטים המצויינים: "השעה האפלה", "דנקרק", "ליידי בירד", "חוטים נסתרים", "העיתון", "אני, טוניה", "המשחק הגדול" ועוד.

  שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-17/2 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 22/2, 21:30, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: מרטין מקדונה, ארה"ב, 2017
  שחקנים: פרנסס מקדורמנד, וודי הרלסון, סם רוקוול
  טריוויה: זוכה שני פרסי אוסקר על המשחק לפרנסיס מקדורמנד ולסם רוקוול. מועמד לעוד חמישה פרסים, כולל הסרט הטוב ביותר. זוכה ארבעה פרסי גלובוס הזהב כולל סרט הדרמה הטוב ביותר.
  תקציר: דרמת פשע מוערכת בכיכובה של זוכת האוסקר פרנסס מקדורמנד. בניסיון למצוא את הרוצח של ביתה שוכרת אם זועמת שלושה שלטי פרסומת נגד מפקח המשטרה ומציתה מהומה בעיירה קטנה ושקטה.

  צורת המים | The Shape Of Water
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-17/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 23/2, 22:00, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: גיירמו דל טורו. ארה"ב, 2017
  שחקנים: סאלי הוקינס, מייקל שאנון
  טריוויה: הזוכה הגדול של אוסקר 2018, כולל הסרט והבמאי הטובים ביותר. בתקציב של 19 מיליון דולר, הסרט הפך לריווחי בקופות ברחבי העולם, עם הכנסות של 194 מיליון דולר.
  תקציר: פנטזיה רומנטית מרהיבה. סיפור אהבה שובה לב וקסום נרקם בין אישה אילמת העובדת כמנקה במתקן ממשלתי חשאי, לבין יצור מסתורי הכלוא במתקן. כאשר היא מבינה שחייו בסכנה, היא תעשה הכל על מנת לשחררו לחופשי.

  טקס האוסקר ה-91 בשידור ישיר
  שידור ישיר בלילה בין ראשון לשני, 24-25/2, מחצות, ערוץ yes1 | החל מ-25/2 ב-yesVOD
  פירוט בהמשך

  שבוע 21/2-27/2

  האמא של המסיבות | Life of the party
  בכורה!
  החל מ-20/2 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 22/2, 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: בן פאלקון. ארה"ב, 2018
  שחקנים: מליסה מקארתי, גיליאן ג'ייקובס
  תקציר: קומדיה בכיכובה של מליסה מקארתי. לאחר שבעלה מתגרש ממנה במפתיע, מחליטה אם בגיל העמידה לבצע שינוי מרענן בחייה. לשם כך היא נרשמת לקולג' של בתה במטרה לסיים את התואר שמעולם לא היה לה.

  חמישים אביבים | I Got Life! Aka Aurore
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-21/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 23/2, 22:00, ערוץ yes3
  במאית: בלנדין לנואר. צרפת, 2017.
  שחקנים: אנייס ג'אווי, פסקל ארביו
  תקציר: קומדיה. בגיל חמישים, לאחר סיום נישואיה ועבודתה ועם הבשורה שהיא עומדת להיות סבתא, מרגישה אורור שחייה נקלעו לשפל. כאשר היא פוגשת במקרה את אהבת נעוריה, היא מחליטה לפתוח דף חדש.

  שלגיה ושבעת הגמדים | Snow White
  שישי, 22/2, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: דייויד האנד. ארה"ב, 1937
  תקציר: אנימציה קלאסית. הצטרפו לשלגיה, שבעת הגמדים, המכשפה הרעה והנסיך יפה התואר בסרט האנימציה הראשון של דיסני, שהוא אחד הסרטים החשובים והאהובים בתולדות הקולנוע.

  טקס האוסקר ה-91 בשידור ישיר
  שידור ישיר בלילה בין ראשון לשני, 24-25/2, מחצות, ערוץ yes1 | החל מ-25/2 ב-yesVOD
  גם ב-STINGTV
  And The Oscar Goes To…
  ברוכים הבאים לטקס האוסקר® ה- 91!
  לאחר חגיגה עם מיטב המועמדים והזוכים של אוסקר 2018 הספירה לאחור נגמרה!
  האירוע הכי הוליוודי ונוצץ מגיע ל-yes. הטקס ישודר בשידור ישיר בערוץ yes1 ביום ראשון, 24/2, בשעה 3:30 לפנות בוקר. השידור החי יתחיל בסביבות חצות (זמן סופי יימסר בהמשך) עם סיקור השטיח האדום. הטקס יעלה ל-VOD למחרת בשעות הערב.
  הגרסה הערוכה והמתורגמת תשודר ב-yes1 ביום שלישי, 26/2, בשעה 21:30.

  ירח של נייר | Paper Moon
  ראשון, 24/2, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: פיטר בוגדנוביץ', ארה"ב, 1973
  שחקנים: ריאן אוניל, טאטום אוניל
  בערב טקס האוסקר נשדר את סרטו המקסים של פיטר בוגדנוביץ', שהיה מועמד לארבעה פרסי אוסקר והוליד את אחד הזכיות הזכורות ביותר – זו של טאטום אוניל בת ה-10, הזוכה הצעירה אי פעם. אוניל מגלמת יתומה שנלקחת תחת חסותו של סוחר מפוקפק (אותו מגלם אביה, ריאן אוניל) בדרך אל דודתה. במסעם בקנזס בתקופת השפל הגדול, מסתבר שהילדה אינה כה תמימה כפי שהיא נראית והיא בעלת כישרון טבעי למעשי נוכלות.

  הגנגסטר המקורי | The O.G.
  בכורה ארצית!
  החל מ-24/2 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 26/2, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  גם ב-STINGTV
  במאית: מדלין סקלר, ארה"ב, 2018
  שחקנים: ג'פרי רייט, וויליאם פיצ'טנר, בויד הולדברוק, ת'אות'וס קרטר
  טריוויה: הסרט צולם כולו בתוך בית כלא פעיל, עם קאסט שחלקו שחקנים מקצועיים וחלקו אסירים. שחקן המשנה, ת'אות'וס קרטר, הוא אסיר המרצה כיום עונש בכלא. הסרט הוקרן בפסטיבל טרייבקה, וזכה בפרס השחקן שם.
  תקציר: בסמוך לשידור בארה"ב, דרמת הכלא של HBO שצולמה בבית כלא פעיל.
  ג'פרי רייט מגלם אסיר היושב כבר 24 שנים בבית כלא עם אבטחה מקסימלית. פעם הוא הנהיג כנופייה רבת השפעה בכלא, אבל היום הוא מתבודד ומשתדל לא להתעסק עם אף אחד. זמן קצר לפני שהוא עומד לפני החלטה על קיצור עונשו, הוא לוקח תחת חסותו אסיר צעיר, ומנסה למנוע ממנו מלבצע את אותן טעויות שעשה כשהוא היה בגילו.

  חמישי 28/2

  משימה בלתי אפשרית: התרסקות | Mission: Impossible – Fallout
  בכורה!
  החל מ-28/2 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 1/3, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: כריסטופר מקווארי. ארה"ב, 2016
  שחקנים: טום קרוז, הנרי קאביל, סיימון פג, רבקה פרגוסון, אלק בולדווין
  תקציר: טום קרוז חוזר בגדול בחלק השישי של משימה בלתי אפשרית. כשלוש שנים לאחר מאורעות הסרט הקודם, איתן האנט וצוותו נאלצים להתמודד עם השלכות מרחיקות לכת של משימה שהשתבשה ויוצאים למשימה חדשה בה הם ישתפו פעולה עם ה-CIA כדי להציל את העולם מאסון טוטאלי.

  גזעיות | Thoroughbreds
  בכורה ארצית!
  החל מ-28/2 בספריית yesVOD24/7
  גם ב-STINGTV
  במאי: קורי פינלי. 2017.
  שחקנים: אוליביה קוק, אנטון ילצ'ין, אניה טיילור-ג'וי
  טריוויה: הסרט עשה את בכורתו בפסטיבל סאנדנס. כשהופץ, כמעט שנה מאוחר יותר, הוא התקבל באהדה רבה אצל המבקרים והוכתר כאחד הסרטים המקוריים והמבטיחים של 2018.
  תקציר: דרמת מתח אפלה ומצוינת, עם שתיים מהשחקניות הצעירות המסקרנות ביותר שפועלות היום. אמנדה ולילי היו בעבר חברות טובות, אבל עם השנים התרחקו. כאשר הקשר ביניהן מתחדש, הן מגלות שאת שתיהן מעסיקות מחשבות אפלות, ומחליטות לבצע ביחד רצח. לשם כך הן חוברות לפושע זוטר ולא מאד מבריק (אנטון ילצ'ין בתפקידו האחרון).

 • פברואר 2019 ב-yes דוקו

  לשון הקומוניקט:

  צעדים אקטיביים – טראמפ והמזימה הרוסית: מתקפות סייבר, מסעות תעמולה ופרשות שחיתות המערבות כסף, נדל"ן ופוליטיקה – אלה חלק מהצעדים האקטיביים שמציג הסרט שבהן נוקטת רוסיה כדי להתערב במה שנעשה בעולם. הסרט המרתק בוחן את התופעה הזו דרך בחירתו של נשיא המעצמה האמריקאית, ומחבר את כל החוטים לכדי תמונה ברורה ומטרידה.

  מלך הקרח: סיפורו המטלטל של ג'ון אנתוני קארי, שנחשב למחליק הקרח הגדול ביותר בכל הזמנים, שחייו השתנו כאשר היה לספורטאי האולימפי הראשון שנעשה לו "אאוטינג", כלומר הוצא מהארון כנגד רצונו, בתקופה בה זה נחשב לטאבו.

  הרפסודה: 5 גברים ו-6 נשים נכנסים לכלי-שיט קטן למשך 101 יום. לא, אין מדובר בריאליטי חדש, אלא בניסוי אנתרופולוגי שנערך בשנות ה-70 במטרה לחקור את מקורות האלימות והדינמיקה של המשיכה המינית. 40 שנה אחרי, מתאחדים חברי הפרוייקט וחושפים מה באמת קרה על הרפסודה ההיא.

  וגם:

  הוליווד 306 – כשהסבתא היהודייה שלהם הולכת לעולמה, שני נכדיה מחליטים לספר את סיפור חייה דרך אלפי החפצים שהשאירה אחריה.

  יונייטד סקייטס – סרט קצבי ומרהיב, זוכה פרס הקהל בפסטיבל טרייבקה 2018, שמספר על התחדשותה של תת-תרבות הגלגיליות.

  בתולת הים – סיפורם של האנשים שלקחו את ההזדהות עם היצורות המימיות האגדתיות צעד אחד רחוק מידי.

  מיליארד אורגזמות – האם המהנדס מטקסס יצליח להביא לייצור המוני את המכשיר שישנה את הדרך להגיע לאביונה?

  4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  צעדים אקטיביים: טראמפ והמזימה הרוסית
  Active Measures
  בכורה: יום ראשון, 10.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבלhotDocs 2018
  הסיפור האמיתי על התערבות רוסיה בבחירות בארה"ב נחשף.
  הבמאי ג'ק בריאן חושף בסרטו החדש והמדובר את ההיסטוריה של 30 שנות לוחמה פוליטית סמויה שמבצעת רוסיה, בדגש על שנות שלטונו של ולדימיר פוטין, במטרה לשבש, להשפיע ובסופו של דבר – לשלוט באירועים בעולם. הלוחמה הסמויה של פוטין מתרחשת במדינות דמוקרטיות ברחבי העולם כולו בעזרת התקפות סייבר, מסעות תעמולה ופרשות שחיתות המערבות כסף, נדל"ן ופוליטיקה.
  לצד כל אלו עוסק הסרט בסיפור הקשר ארוך השנים בין דונאלד טראמפ וולדימיר פוטין, כולל הצגת נתיב העברות הכספים ופירוט עסקאות שביצע, לכאורה, טראמפ עם דמויות מפתח ראשיות ברוסיה. כל אלו היוו את הרקע להתערבותה הבוטה של רוסיה בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.
  בין המשתתפים בסרט – הילארי קלינטון, מזכירת המדינה לשעבר, הסנאטור ג'ון מקיין ז"ל, תומאס הנדריק אילווס, נשיא אסטוניה לשעבר, מיכאיל סאקשווילי, נשיא גאורגיה לשעבר, מייקל מקפול, שגריר ארה"ב ברוסיה לשעבר, בכירים מה-CIA וה-FBI, מומחי סייבר ועיתונאים פוליטיים.
  מדובר בסרט אמיץ וחשוב, שלא פוחד להעלות מעל פני הקרקע את המזימות הנסתרות מהעין שמנהיגי העולם מנסים להסתיר ורלוונטי עכשיו יותר מתמיד, לאחר הצהרתו של ראש השב"כ, נדב ארגמן, על הערכות לקראת תקיפת סייבר של "מדינה זרה" לפני הבחירות בישראל.
  בימוי: ג'ק בריאן (112 דק', ארה"ב, 2018)

  הרפסודה | The Raft
  בכורה: יום ראשון, 3.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  זוכה פסטיבל CPH:DOX 2018, פסטיבל חיפה 2018
  שנים רבות לפני שהריאליטי "האח הגדול" הוגדר כ"ניסוי אנתרופולוגי", הפציעה "הרפסודה".
  בקיץ 1973 השתתפו 5 גברים ו-6 נשים בניסוי אנתרופולוגי יוצא דופן: במשך 101 ימים הם חצו על גבי רפסודה קטנה את האוקיינוס האטלנטי. את הניסוי יזם האנתרופולוג סנטיאגו ג'נוב ומטרתו היתה לחקור את מקורות האלימות ואת הדינמיקה של המשיכה המינית. 11 אנשי צוות נבחרו מכל רחבי העולם (ביניהם צעירה ישראלית) במטרה לערבב בין דת, מין ולאומיות וכדי למקסם את החיכוך על הרפסודה השברירית.
  מאחר ומחקרים הראו קשר בין אלימות למיניות – נבחרו לניסוי רק צעירים, יפים וחתיכים. אסור היה להם לקרוא ספרים או להתבודד. כדי להעביר את הזמן הם נהגו לשיר שירים ביחד אך במרוצת הזמן החלו להשתעמם וזה מה שנתן את הטריגר לניסוי. ג'נוב קיווה שקונפליקטים אלימים ואורגיות מין ייווצרו מהקרבה הכפויה בין המשתתפים אך מה שקרה בסופו של דבר על הרפסודה היה בלתי-צפוי לחלוטין.
  היום, יותר מ-40 שנה אחרי הניסוי פורץ הדרך, מתאחדים חברי הפרויקט שנשארו בחיים באולפן שבו דגם זהה לרפסודה עליה שטו, ומספרים את חוויותיהם מהניסוי. במקביל, מציג הסרט צילומי ארכיון נדירים מהשייט על הרפסודה המקורית וקטעים המוקראים מיומנו של ג'נוב, המתעדים את הניסוי, שהוגדר כ"אחד המוזרים ביותר שנעשו בכל הזמנים".
  בימוי: מרקוס לינדין
  (98 דק', שוודיה/דנמרק/ארה"ב/גרמניה, 2018)

  מלך הקרח | The Ice King
  בכורה: יום ראשון, 24.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבלDOC NYC 2018
  ג'ון אנתוני קארי נחשב עד היום למחליק הקרח הגדול ביותר בכל הזמנים. למעשה, הוא היה הספורטאי שהפך את ההחלקה על הקרח מעוד ספורט מוערך לאמנות נעלה.
  לצד כישרונו הרב, נרשם קארי בדפי ההיסטוריה גם כספורטאי האולימפי הראשון ש"הוצא מהארון" בצורה פומבית, כשבליל הניצחון שלו באולימפיאדת אינסברוק ב-1976 פורסמה כתבה על חייו האישיים, בתקופה שבה הומוסקסואליות אפילו לא היתה לגמרי חוקית.
  צילומים מרהיבים מהופעותיו לצד מכתבים שכתב, ראיונות ארכיוניים שלו ושיחות עם בני משפחתו, חבריו ושותפיו מביאים את סיפורו יוצא הדופן של אייקון הספורט הבריטי.
  סיפורו של אמן שלא פחד להציג לעולם את האני האותנטי שלו – בעולם שבו הקיום שלו בכלל היה טאבו.
  בימוי: ג'יימס ארסקין (90 דק', ארה"ב, 2018)

  הוליווד 306 | Hollywood 306
  בכורה: יום ראשון, 17.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבל sundance 2018, פסטיבל hotdocs 2018
  מה החפצים שאתה משאיר אחרי מותך מספרים עליך?
  במשך יותר מ-60 שנה גרה אנט אונטל בבית ממוצע ברחוב פשוט בניו ג'רזי. הכתובת, ליתר דיוק: 306 הוליווד.
  כשמתה ב-2011, בגיל 86, החליטו שני נכדיה, האמנים ויוצרי הקולנוע, אלן וג'ונתן בוגארין, להתמודד עם אבלם בעזרת החפצים המדהימים שנמצאו בבית סבתם לאחר לכתה. מהחזרי מס מצהיבים ועד שמלות טפטה מדהימות, הם לאט לאט מבינים שכל אלפי הפריטים שנשארו בבית הם יותר מסתם חפצים; הם פורטלים לנשמתה של האשה שאהבו. בעודם מטפלים בבית כמו בחפירות בחורבה עתיקה, הם מתייחסים ולומדים כל פריט כאילו היה שריד יקר. כדי להרכיב מחדש את חפציה לצורך צילומים צבעוניים לקטלוג, שבו יקחו חלק כל מברשת שיניים ישנה ופלסטר, הם נעזרים בארכיאולוגים, פיזיקאים ומומחי אופנה. אלו עוזרים להם לבחון, להסיק ולחבר מחדש את הקשר בין החפצים לבין מי שהיתה סבתם באמת. בין כל אלה משולבים סרטי ארכיון שצילמו מדי שנה, בהם מתועדת הסבתא מחווה את דעותיה בנושאים שונים.
  התוצאה היא סרט יוצא דופן ומהפנט ביופיו, שלוקח כל חקירת CSI בכיס הקטן, ומביא בסופו דיוקן מדהים של אישה מוערצת.
  בימוי: אלן ויונתן בוגארין (98 דק', ארה"ב, 2018)

  * * *

  3 בפברואר – 9 בפברואר

  שיר לפארקלנד | Song of Parkland
  בכורה ב-yesVOD מיום שישי, 8.2. שידור ביום שני, 11.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  ב-14 בפברואר 2018 נכנס ניקולס קרוז, תלמיד לשעבר, לתוך תיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בעיר פארקלנד בפלורידה וביצע את הטבח הקטלני ביותר שאירע אי פעם בבית ספר תיכון בארה"ב: 34 תלמידים ומורים נורו, 17 מתוכם נהרגו.
  הסרט החדש של HBO עוסק בהשפעה של אותו אירוע על הציבור האמריקאי בכלל, ובני הנוער, בפרט. השיר Shine שכתבו ושרו שתי תלמידות בית הספר הפך להמנון של הדור הצעיר. עשרות אלפי בני נוער יצאו לרחובות במחאה כנגד החוקים הנהוגים כיום בארה"ב להחזקת כלי נשק והביעו את תמיכתם בפוליטיקאים שפעלו לשינוי החקיקה הקיימת.
  בימוי: צ'ארלי מין (30 דק', ארה"ב, 2018)
  לצפייה בשיר

  17 בפברואר – 23 בפברואר

  יונייטד סקייטס | United Skates
  בכורה ב-yesVOD מיום שלישי, 19.2. שידור ביום שני, 25.2, בשעה 22:00
  ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  זוכה פרס הקהל – פסטיבל טרייבקה 2018, פסטיבל hotDOCS 2018
  זירות ההחלקה על גלגליות בארה"ב היו במשך שנים רבות בבעלות "לבנה" ולעיתים אף נהגו בהן במדיניות של הפרדה או הדרה של האפרו-אמריקאים. אך דווקא עם תהליך סגירתם של מתחמי החלקה רבים החלה להתפתח תרבות ה-"underground" של ההחלקה ואלו שנשארו הפכו להיות המוקד התרבותי של הקהילות האפרו-אמריקאיות בארצות הברית. מהזירות החדשות החלה לצמוח מוסיקת ההיפ-הופ כשמשפחות ויחידים הגיעו להחליק ולרקוד תוך שהם מאזינים למוסיקה ונותנים לאמנים הצעירים את ההזדמנות להופעה הראשונה.
  הסרט הקצבי והמרהיב, "יונייטד סקייטס", מלווה את סיפור סגירתן של זירות רבות, את ניסיונות ההישרדות של אחרות ואת ההתחדשות של תרבות ההחלקה לצד המוזיקה האפרו-אמריקאית.
  בימוי: דיאנה וינקלר, טינה בראון (89 דק', ארה"ב, 2018)

  בתולות הים | Mermaids
  בכורה: יום חמישי, 21.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבל hotDOCS 2017
  מאז הסרט המצליח של דיסני "בת הים הקטנה", בכיכובה של אריאל אדומת-השיער, התאהב העולם בבתולות הים, אך סרט הדוקו-שוק "בתולות הים" מביא את סיפורן של הנשים שלקחו את ההזדהות עם היצורות המימיות האגדתיות צעד אחד רחוק מדי.
  לכל אחת מהן יש את הסיפור האישי שלה שגרם לה להתאהב ב"בתולות ים": קוקי בת ה-60, תושבת הארלם, חולקת את האהבה עם בעלה ויוצאת באופן קבוע לשחייה בים עם התלבושת שתפרה לעצמה, ג'ולז הטרנסג'נדרית תמיד רצתה להיות "אחת מהבנות" והתלבושת הזאת אפשרה לה להסתיר את החלקים שפחות אהבה בגופה, מלבדן אנו פוגשים גם בתולת ים ששוחה בתצוגה בתוך אקווריומים ענקיים, אמא ובת שפתחו עסק ימי הולדת של בתולות ים ומפגשים חברתיים קבועים של קהילת "בתולות הים" שמתרחשים על חוף הים.
  אז האם מדובר בשיטת מדיטציה חדשה וכוח ריפוי של הדמיון או צעד אחד רחוק מדי בהתאהבות בדמויות שלא באמת קיימות?
  בימוי: עלי ויינשטיין (76 דק', קנדה, 2017)

  24 בפברואר – 2 במרץ

  מיליארד אורגזמות | Billion Orgasms 1
  בכורה: יום חמישי, 28.2, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ב-yesVOD וב-STINGTV.
  אהרון, מהנדס וממציא מטקסס, אב חד הורי ל-2 נערות, מחליט יום אחד להמציא את המכשיר האולטימטיבי שעדיין לא הומצא – שעון שיאפשר לנשים להגיע למיליארד אורגזמות.
  לשם כך הוא מבצע מחקר מעמיק בנושא האורגזמות הנשיות, בדרך מצלם סרטי הדרכה עם שחקניות בהם מסבירים איך לייצר אורגזמות רבות ברצף, אבל המטרה העיקרית היא המצאת השעון שיכוון את הזוגות בזמן אמת: אור ירוק נדלק בו, לפי אלגוריתם שנקבע מראש, כאשר הגבר עושה את התנועות הנכונות והאישה מתקרבת לאורגזמה. כשההמצאה מוכיחה את עצמה – נשאר רק לגייס את הכספים לייצור המוני.
  בימוי: ברנט קינץ (76 דק', ארה"ב, 2019)

© עידו ישעיהו