המלצת היום – רביעי

ארץ נהדרת

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): ארץ נהדרת, שחקן מספר אחת, אבן נייר ומספריים, למה לי מונוגמיה עכשיו? החיים עצמם, אימפריה, סטאר, בעלי היכולות, עיר מקלט, חסרי בושה, הרופא הטוב, מפחיד כזה, מה נסגר, האח הגדול VIP.

שלל מהנכר: Roswell, New Mexico – סדרת המד"ב בכיכובה של שירי אפלבי ("UnREAL") מתחילת שנות האלפיים זוכה לריבוט. עלילת הסדרה החדשה תתמקד בבתם של מהגרים לא חוקיים לארה"ב, ששבה לעיר הולדתה לאחר שהיא מגלה אמת מטרידה במיוחד על אהוב נעוריה: הוא חייזר בגוף אנושי, שהסתיר את זהותו האמיתית במשך כל חייו. השניים מנסים להתחקות אחר מקורותיו, ונתקלים בניסיון טיוח ממשלתי וגורמים נוספים שמבקשים למנוע מהם את מטרתם ולפגוע באהבתם המתחדשת.

תאגיד (Corporate) – עונה שנייה לקומדיה על שני מנהלים זוטרים בתאגיד בינלאומי וחסר נשמה (בהמשך גם ב-HOT).
Drunk History – עונה שישית לקומדיה הממחיזה אירועים היסטוריים המסופרים על ידי ידוענים כשהם שיכורים.
מורות – עונה אחרונה לקומדיה החמודה על מספר מורות בבית הספר יסודי, שלא תמיד מהוות דוגמה יאה לילדים (בהמשך גם ב-HOT).

המשך העונות של החיים עצמם (הערב גם ב-yes) והפלאש (ב-17 בינואר גם בנטפליקס).

וגם קטסטרופה, The Kids are Alright, The Conners, The Rookie, ביחד ולחוד (Splitting Up Together), שחור-כזה, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, FBI , ניו אמסטרדם, בעלי היכולות, נשק קטלני, Living the Dream,Cavendish, Schitt's Creek, Kims Convenience, Adam Ruins Everything, Project Blue Book, Good Trouble.

החל מהיום מתאחדים ערוצים רשת ועשר, מה שאומר שעשר כבר לא ישדר יותר ב-14 והערוץ החדש ייקרא ערוץ 13. לוח השידורים של הפרה-טיים החל מ-17:00 יכלול מהדורת חדשות בהנחיית יעקב אילון (מול רפי רשף בקשת 12), שש עם אמנון לוי (מול שש עם עודד בן עמי), לפני החדשות עם אודי סגל (מול גיא פינס), ברקוד עם נגה ניר-נאמן (מול תוכנית חיסכון עם קרן מרציאנו). בפריים טיים מהדורת עשר היא זו שעכשיו תהיה המהדורה המרכזית של הערוץ המשותף, בהגשת תמר איש שלום וטלי מורנו לסירוגין.

בקשת 12 ב-21:00, ארץ נהדרת
בפריים טיים יוצאים התותחים הכבדים: עונה חדשה של תוכנית הסאטירה שמגיעה בדיוק בזמן לקראת הבחירות, מול האח הגדול בערוץ 13. אל העונה החדשה של ארץ מצטרפים גיה באר גורביץ' ("טלוויזיה מהעתיד"), שחר חסון ואורי לייזרוביץ' ("שבאבניקים") שינסו למלא את החלל שמותירים אחריהם אודי כגן ואסי כהן – שניהם עזבו את התוכנית לטובת פרויקטים אחרים ורק יגיעו מדי פעם להתארח.

שחקן מספר אחת

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, אבן נייר ומספריים
פסטיבל חיפה 2018. חיים שלמים של משפחה נחשפים אל מול המצלמה. רז ולילך, זוג יוצרים, מתמסדים ובונים בית. הם מתעדים טיפולי פוריות, הולדת תאומים: נור, תינוקת בריאה, וים, עם מום בלב. ים מאושפז לסדרת ניתוחים, צנתורים והשתלות. הוא מוחזק בבידוד בבית, למעלה משנתיים, לצד אמו ואחותו, מחשש להדבקות במחלות. הילדים גדלים ואז פורץ סרטן אצל האב והמשפחה שוב מוצאת עצמה בשגרה של הישרדות. במהלך שש שנים צילמה המשפחה את עצמה מתמודדת עם הטראומה. דרך היצירה היא מציפה את הפער בין החלום למגבלות הגוף ובמעשה האמנות מציעה תקווה, נחמה ואפילו חיוך. בימוי, תסריט והפקה: לילך מרקמן.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:00, למה לי מונוגמיה עכשיו?
האם מונוגמיה עובדת עדיין? האם עבדה אי פעם? במשך ארבע שנים תועדו חייו האישיים של קולנוען המנסה לנהל מערכת יחסים פתוחה עם האישה שהוא אוהב. כאשר אחיו הצעיר מחליט להתחתן, בני המשפחה מתחילים ללחוץ עליו להתמסד וללכת בעקבותיו. במקום זאת, הוא הופך את המצלמה ומפנה כלפיהם שאלות במטרה להבין מדוע החברה מתנסה בנישואין ובמונוגמיה בעולם שרוי בבגידה. בשילוב של נקודות מבט מזרחיות מסורתיות ומערביות מתקדמות, הסרט לוקח אותנו למסע מבעד לנוף הרגשי והאינטלקטואלי של המונוגמיה, ומציע תובנה עמוקה יותר לקונפליקט מוכר ורחב בין האינסטינקטים שלנו לבין המוסר שלנו.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes VOD ובסלקום TV, שחקן מספר אחת
סרטו הבינוני באופן מצער של סטיבן ספילברג, בכיכובם של טאי שרידן, אוליביה קוק, מארק ריילנס. כשהיוצר האגדי של עולם המציאות המדומה אואזיס מת, הוא השאיר אחריו משחק עם פרס עצום. בעוד העולם כולו מנסה לפתור את התעלומה, נער אלמוני עולה על רמז גורלי, ועתה כולם מנסים לתפוס אותו.

ולא לשכוח:
החיים עצמם 3 ב-yes VOD – חוזרת להמשך העונה
בליינדספוט 4 בסלקום TV – חוזרת להמשך העונה
הרופא הטוב 2 ב-HOT3 ב-20:45 – חוזרת להמשך העונה
האח הגדול VIP ברשת 13 ב-21:00
אימפריה 5 ב-yes Drama ב-21:15
מה נסגר בכאן 11 ב-22:05. רועי בר נתן מתחרה בעצמו
חסרי בושה 9 ב-HOT HBO ב-22:00
סטאר 3 ב-yes Drama ב-22:00
בעלי היכולות 2 ב-yes Action ב-22:00 – חוזרת להמשך העונה
עיר מקלט ב-yes Edge ב-22:00
הוויקינגים 5 ב-yes Edge ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו