המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

קינג ביבי

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): קינג ביבי, תעלומת האלפא ביתא, גודזילה טורף הפלנטות, סרט על הפיקסיז, בעלי היכולות, אימפריה, סטאר, עיר מקלט, חסרי בושה, מפחיד כזה, טיול אחרי צבא, מה נסגר, הכוכב הבא, המקור.

שלל מהנכר: Project Blue Book – סדרת דרמה חדשה של ערוץ ההיסטוריה, המבוססת על מה שהוא פחות או יותר הגרסה האמיתית של "תיקים באפלה": חקירות סמויות של חיל האוויר האמריקאי על ביקורי עב"מים בשנות החמישים והשישים. רוברט זמקיס ("בחזרה לעתיד", "פורסט גאמפ") הוא אחד המפיקים, ומככבים איידן גילן וניל מקדונה.

Good Trouble – סדרת בת ל"משפחת פוסטר", שלא מזמן הגיעה אל סיומה, במסגרתה קאלי ומריאנה עוקרות ללוס אנג'לס ונתקלות בכל האתגרים הכרוכים במעבר למקום חדש.

Cavendish – קומדיה קנדית חדשה על שני אחים בוגרים החוזרים לבית ילדותם לראשונה מאז שהוריהם התגרשו.

עונה רביעית ואחרונה לקומדיה המעולה קטסטרופה, של ועם שרון הורגן ורוב דלייני (בהמשך גם ב-HOT).
עונה שישית של הקומדיה הקנדית Schitt's Creek בכיכובם של יוג'ין לוי וקתרין אוהרה, על קורות משפחת רוז האריסטוקרטית שירדה מנכסיה.
עונה שלישית של הקומדיה הקנדית Kims Convenience, על משפחה קוריאנית-קנדית המפעילה חנות מכולת בטורונטו.
עונה שלישית של Adam Ruins Everything, הבוחנת מיתוסים מקובלים ומפריכה אותם.
עונה שנייה לדרמה הקומית הבריטית Living the Dream בכיכובם של פיליפ גלניסטר ("חיים על מאדים") ולזלי שארפ ("לדפוק שעון"), על המשפחה מיורקשייר שעוקרת לפלורידה השמשית שבארה"ב.
עונה 22 של דרמת הפשע הבריטית עדות עיוורת (Silent Witness).

המשכי העונות של The Kids are Alright, The Conners, The Rookie, ביחד ולחוד (Splitting Up Together), שחור-כזה, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, FBI ו-New Amsterdam. וגם בעלי היכולות, נשק קטלני. פרק אחרון של Manhunt הבריטית.

בכבלים,
ב-HOT VOD, תעלומת האלפא ביתא
מיני-סדרה תקופתית של BBC המבוססת על רב המכר באותו שם מאת אגתה כריסטי. לנעליו של הבלש האגדי מספריה של כריסטי, הרקול פוארו, נכנס הפעם ג'ון מלקוביץ' ("להיות ג'ון מלקוביץ'", "על עכברים ואנשים"), ולצדו מככב גם כוכב סרטי "הארי פוטר" רופרט גרינט ("סנאץ'", "אישור מחלה"). השנה היא 1930. האומה הבריטית מפולגת, ושנאה וחשד נמצאים בכל מקום. על רקע האווירה המסוכנת הזו מתמודד פוארו עם רוצח סדרתי הידוע רק בכינוי "האלפא ביתא": הוא פועל לראשונה באנדובר, אחר כך בבקסהיל, וכשהרציחות הולכות ומצטברות, הרמז המקשר היחיד הוא עותק של מדריך הרכבות האלפביתי שנמצא בכל זירת פשע. פוארו חייב להביס את האויב המסתורי, שמערער את כל מה שחשוב לו – הסמכות, היושרה, העבר והזהות שלו. לצדם של מלקוביץ' וגרינט מככבים גם טרה פיצג'רלד ("משחקי הכס"), אנדרו באקן ("ברודצ'רץ'"), שירלי הנדרסון ("יומנה של ברידג'יט ג'ונס"), קווין מקנאלי ("שודדי הקאריביים"), גרגור פישר ("אהבה זה כל הסיפור"), ג'ק פרת'ינג ("פולדארק"), ליזי מקינרי ("הכתר") וקארן ווסטווד ("אמה").

תעלומת האלפא ביתא

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, קינג ביבי
פסטיבל ירושלים 2018. הביוגרפיה של בנימין נתניהו רצופה אינספור הופעות תקשורתיות שעזרו לו לבצר את מעמדו. עשרים שנה לפני המופע הנשיאותי של דונלד טראמפ, נתניהו הבין את הרווח הפוליטי הנובע מהתעמתות מתמדת עם התקשורת ופנייה ישירה לציבור. בעזרת חומרים ארכיוניים מרתקים מהופעותיו לאורך השנים, חלקם נדירים, סוקר הסרט "קינג ביבי" את עלייתו לשלטון: החל בימים שבהם כיכב כמומחה לטרור בטלוויזיה האמריקאית של שנות ה-80, דרך התוודותו בשידור חי על פרשת הקלטת הלוהטת, ועד שהשיג שליטה מלאה ברשתות החברתיות והפסיק כמעט להעניק ראיונות לתקשורת הישראלית. מאולפן אחד למשנהו, ביבי הפך מאחת התקוות הגדולות של הפוליטיקה הישראלית למנהיג מעורר מחלוקת שרבים בארץ רואים בו מושיע, ואחרים – פוליטיקאי שלא יבחל בדבר כדי להיאחז בשלטון. בימוי: דן שדור.

בסלקום TV, רעש-שקט-רעש: סרט על הפיקסיז (loudQUIETloud: A Film About the Pixies)
סרט תיעודי מ-2006 על להקת פיקסיז, כולל המוזיקה פורצת הדרך, הריבים הפנימיים והאיחוד.

סרטים:

בנטפליקס, גודזילה: טורף הפלנטות (Godzilla: The Planet Eater)
סרט אנימה למבוגרים. ברית כדור הארץ איבדה מכוחה, והארו שוקל להצטרף לאקסיף, כת מוות המזמנת מפלצת שעלולה להשמיד את העולם.

ולא לשכוח:
טיול אחרי צבא 2 בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
אימפריה 5 ב-yes Drama ב-21:15
מה נסגר בכאן 11 ב-21:52
המקור בערוץ עשר ב-21:15
חסרי בושה 9 ב-HOT HBO ב-22:00
סטאר 3 ב-yes Drama ב-22:00
בעלי היכולות 2 ב-yes Action ב-22:00. המשך העונה
עיר מקלט ב-yes Edge ב-22:00
הוויקינגים 5 ב-yes Edge ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו