המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

הבורחים – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (חמישי): יאנגר, ליידי בירד, תורשתי, הריבוע, הבורחים, מקום לאהבה, מרדף חכם, הפסקול של ההיסטוריה, המקום הטוב, המתמחה, סטארט אפ, פעם בשבוע עם תם אהרון, המרדף, עובדה, גוט טאלנט, לצבי יש בעיה.

שלל מהנכר: שבוע לפני השידור הטלוויזיוני בארה"ב, פרק הבכורה של Good Trouble כבר זמין – סדרת בת ל"משפחת פוסטר", שלא מזמן הגיעה אל סיומה, במסגרתה קאלי ומריאנה עוקרות ללוס אנג'לס ונתקלות בכל האתגרים הכרוכים במעבר למקום חדש.

עונות חדשות של בוגרת כזה (Grown-ish, שני פרקים) ופרויקט מסלול: נבחרת הכוכבים (Project Runway All Stars). פרק אחרון לעונה של Tell Me a Story.

בנוסף Chicago Fire, Chicago Med, Chicago P.D, אריות הים (SEAL Team) ומחשבות פליליות חוזרות להמשך העונה שלהן. וגם ויקינגים, לות'ר.

ב-HOT VOD ובסלקום TV, הבורחים
עונה שנייה לדרמת גיבורי-העל/נעורים עולה במלואה. השידור הליניארי ב-HOT: ימי שישי ב-18:00

בכבלים,
ב-HOT3 ב-20:45, יאנגר
עונה חמישית לקומדיה הרומנטית בכיכובה של סאטון פוסטר.

בסלקום TV, הפסקול של ההיסטוריה
סדרה חדשה בשמונה פרקים של CNN, המספרת את ההיסטוריה של כולנו דרך השירים שקשורים לאירועים המכוננים ביותר: ממלחמת וייטנאם ועד לנחיתה על הירח, מימי המאבק הגאה ועד לאירועי 11/9. מלחמת וייטנאם, הוריקן קתרינה וה-11 בספטמבר הם רק חלק משורה של אירועים איקוניים שנחרטו בזיכרון הגלובלי של האנושות. רגעים שבהם המוזיקה תמיד הייתה שם ברקע, מעודדת, מסעירה, מפחידה, מנצחת – הפסקול של ההיסטוריה הוא חלק בלתי נפרד ממנה. כל פרק בסדרה מתמקד באירוע משמעותי אחר ומביא את הלך הרוח המשלב בין ההיסטוריה למוזיקה, באמצעות ראיונות מרתקים עם מוזיקאים בני התקופה, היסטוריונים ועוד. מה הקשר בין השיר "These Boots Are Made for Walkin'" של ננסי סינטרה למלחמה בוייטנאם? כיצד המלחמה בעיראק פילגה את העם והמוזיקאים? מה הקשר בין הילרי קלינטון ושירים נגד דיכוי גברי? ימים א'-ד'.
פרק 1: הטבח באוניברסיטת קנט ומלחמת וייטנאם | פרק 2: מרטין לותר קינג | פרק 3: הוריקן קתרינה | פרק 4: המרוץ לחלל | פרק 5: לצאת בגאווה | פרק 6: מלחמת המינים | פרק 7: חומת ברלין | פרק 8: 11 בספטמבר.

יאנגר – מקום 5

סרטים:

ב-yes1 ב-21:30 ובסלקום TV, מקום לאהבה
דרמה קומית בכיכובם של זוכה האוסקר ג'יי.קיי סימונס ואודיה רש, הכוכבת הישראלית-לשעבר העולה. אלמן טרי נוסע ברחבי ארה"ב עם בנו בדרך למשרת הוראה בבית ספר פרטי ויוקרתי. חיי השניים משתנים כשהם פוגשים שתי נשים שעוזרות להם לרצות לחבק את החיים מחדש, ואולי למצוא גם מקום לאהבה. גם עם ז'ולי דלפי.

ב-yes4 ב-22:00 ובסלקום TV, מרדף חכם
אקשן בכיכובו של אורלנדו בלום. איש ביטחון כושל נשלח לשנחאי למשימה שעתידה להחזיר לו את הכבוד והתהילה. הבעיות מתחילות כאשר עליו להתמודד עם חבורת נוכלים שמנסים לחבל במשימתו ומעמידים גם את חברתו בסכנה.

ליידי בירד

בכבלים,
ב-HOT movies 1 ב-22:00, ליידי בירד
סרטה המקסים של גרטה גרוויג, בכיכובה של סרשה רונן. סיפור התבגרותה של כריסטין, שהעניקה לעצמה את השם ליידי בירד – נערה ממעמד הביניים הנמוך מסקרמנטו שמאסה בחיי העיר המוזנחת ומחליטה לבצע שינוי תדמית. במסגרתו היא מנסה להתקבל לקולג' יוקרתי ועוברת תקופה מורכבת הכוללת לא מעט דרמות, אהבות ראשונות, עימותים מול אמה, שינוי ביחסים עם חברתה הטובה ביותר, משברים משפחתיים כלכליים, ובעיקר חיים כמתבגרת עם חלומות גדולים. גם עם לורי מטקלף, אודיה רש, טימותי שאלאמה. הסרט היה מועמד לחמישה פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר. זוהי המועמדות השלישית של סרשה רונן הצעירה.

בלוויין,
ב-yes VOD, תורשתי (Hereditary)
סרט האימה המדובר של 2018, שמאכלס את המקום השביעי ברשימת הסרטים הטובים ביותר של 2018 על פי אתר רוטן טומטוז. במשפחת גראהם מעולם לא הסתדרו עם הסבתא של המשפחה ועם עיסוקיה המסתוריים, ועל כן אין פלא שמותה לא הותיר אצלם חותם רב. אולם אז מתחילים להתרחש מספר אירועים יוצאי דופן, שהולכים ומקצינים ומערערים את חייהם. מפגש עם אישה זרה וידידותית שולח את אם המשפחה לחקור מעורבות של גורמים על טבעיים. עם טוני קולט, גבריאל ברן, מילי שפירו, אלכס וולף, אן דאוד. הסרט הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל סאנדנס, ומאז קצר שבחים וזכה להצלחה רבה, עם הכנסות של כ-80 מיליון דולר על תקציב נמוך בהרבה. בארץ הוא הוקרן בפסטיבל חיפה ובאוטופיה.

ב-yes VOD, הריבוע
סאטירה עטורת פרסים, כולל מועמדות לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר ופרס דקל הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאן, בכיכובם של קלאס בנג, אליזבת מוס, דומיניק ווסט. חייו האישיים והמקצועיים של אוצר במוזיאון לאמנות מודרנית מסתבכים כאשר הארנק שלו נגנב.

תורשתי

ולא לשכוח:
פרק אחרון לחצי-העונה של סופרגירל בנטפליקס. הפרק שחותם את הקרוסאובר עם הפלאש והחץ
סטארט אפ 3 בסלקום TV
ריברדייל 3 בנטפליקס
איש חשוב מאוד 2 ב-HOT3 ב-20:15
המרדף 3 בכאן 11 ב-21:00
עובדה בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ישראל ברשת 13 ב-21:00
פעם בשבוע עם תם אהרון בכאן 11 ב-22:00
פרק אחרון לעונה הראשונה של המתמחה ב-yes Drama ב-22:00. ממשיכים בשבוע הבא לעונה השנייה ברצף
הוויקינגים 5 ב-yes Edge ב-22:00
לצבי יש בעיה 2 ברשת 13 ב-22:15שני פרקים של המקום הטוב 3 בכאן 11 ב-23:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו