המלצת היום – ראשון

עמק הבועה

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): עמק הבועה, נפילות חדות, זכרו את בגדד, הדרך, הסודות של "ליהמן ברדרס", תודה ששיחקתם, מציאות נושכת, נופל וקם (לפנות בוקר), סדר אותי (לפנות בוקר), בלש אמיתי (לפנות בוקר), שלדון הצעיר, האמת על פרשת הארי קוברט, בוקר אחד, המדריך לרוצח, מכושפות הדור החדש, שלדון הצעיר, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, גוונים של כחול, הרשימה השחורה, פמת"א, טיול אחרי צבא, גוט טאלנט, הכוכב הבא.

שלל מהנכר: חלקה השני של העונה השביעית של חסרי בושה. וגם מקביל (Counterpart), זרה, הגרסה המורחבת של QI, סאטרדיי נייט לייב (רייצ'ל ברוסנהן מנחה, גרטה ואן פליט מופיעים).

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00, עמק הבועה (Valley of the Boom)
מיני סדרה בת שישה פרקים המספרת את סיפור עלייתו, נפילתו, ותחייתו של עמק הסיליקון. הסיפור ששינה את ההסטוריה המודרנית – המהפכה הטכנולוגית והפיננסית, מסופר על ידי האנשים שחוו אותה. דרמה מתוסרטת המשלבת ראיונות עם דמויות מפתח מימי המהפכה. בראדלי וויטפורד ("הבית הלבן"), סטיב זאן ("טרמיי") ולאמורן מוריס ("בחורה חדשה") מככבים. שני פרקים ברצף מדי שבוע.

זכרו את בגדד

בלוויין,
ב-yes VOD, נפילות חדות
קומדיה חדשה של רשת הכבלים שואוטיים, בכיכובו של דון צ'ידל (שכבר כיכב ב"בית השקרים" של הרשת), המתרחשת על רקע קריסת הבורסה בוול סטריט ב-1987. רג'ינה הול ופול שיר מככבים אף הם. דיוויד קאספ ("הכל לטובה") הוא אחד היוצרים, ואת פרק הפתיחה ביימו סת' רוגן ואוון גולדברג ("סופרבאד") (השידור הליניארי בימי שלישי).

ב-yes דוקו ב-22:00, הסודות של "ליהמן ברדרס"
פסטיבל DOC NYC 2018. הסיפור המטריד על פשיטת הרגל הגדולה בהיסטוריה. עשור לאחר המשבר הכלכלי של 2008 והתמוטטותו של בנק ההשקעות הרביעי בגודלו בארה"ב, "ליהמן ברדרס", נותרה עדיין תלויה באוויר השאלה – האם מנהלי הבנק הבכירים ידעו על המתרחש בתוכו, יכלו לחזות את המשבר שעומד להגיע וניסו למצוא דרכים לעצור אותו? הסרט מנתח בדיעבד את המסלול האובדני שאליו צעד הבנק, תוך שהוא מביא עדויות מצמררות של עובדים מהבנק שחשפו שחיתויות כבר ב-2005, זיהו את סימני האזהרה המוקדמים של משבר משכנתאות הסאב-פריים וניסו להזהיר את המערכת מבפנים. השתלשלות האירועים המתוארת בסרט עוזרת לנו להבין טוב יותר את דפוס החשיבה של בכירי הבנק, שהוביל בסופו של דבר לפשיטת הרגל הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, ונועדה גם להזהיר אותנו מפני העתיד.

ב-yes Oh ב-5:00, נופל וקם
עונה שלישית לקומדיה של פיט הולמס ב-HBO.

ב-yes Oh ב-5:30, סדר אותי
עונה שלישית לקומדיה של HBO הבוחנת את חייהם הפרטיים המסקרנים והאקצנטריים של מגוון מתושבי ניו יורק שמקשר ביניהם דבר אחד: סוחר המריחואנה שלהם.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, זכרו את בגדד
בשנת 1917 היוו יהודי בגדד כשליש מאוכלוסיית העיר. בשנת 1947 הגברת הראשונה של בגדד הייתה יהודייה. לאורך השנים יהודים היו חלק מהפרלמנט, חברי אליטה שהוזמנו לנשפים ולפיקניק על גדות החידקל. עם הכרזת העצמאות אבד ביטחונם של יהודי עיראק. באותן שנים החלה עזיבה המונית, אך רבים נשארו נאמנים למולדתם ולא עזבו עד שלא נותרה להם ברירה. הסרט מביא את עדויותיהן של ארבע משפחות המנסות להתחקות אחר עקבותיהן במטרה להבין מה קרה אז בשנים הסוערות. דרך צילומים משפחתיים וארכיונים חדשותיים לצד צילומים מימינו אנו, מוצגת ההיסטוריה האישית של העיר בגדד דרך עיניהם של יהודי עיראק – מהאליטה ועד הגירוש.

ב-HOT3 ב-21:30, הדרך
כמעט שנתיים אחרי העונה הקודמת, מגיעות שתי העונות האחרונות של הדרמה המאוד סתמית בכיכובו של ארון פול.

הדרך

בסלקום TV, תודה ששיחקתם
כשג'ואל בן השנה אובחן כחולה בסרטן סופני, אביו, ראיין גרין, מעצב משחקי וידאו מצליח, החליט לאמץ גישה ייחודית כדי להתמודד עם המציאות החדשה עמה משפחתו צריכה להתעמת: הוא מתחיל לעבוד על משחק יוצא דופן שישנה לעד את מה שרוב האנשים חושבים על משחקי וידאו. 'הדרקון הזה, סרטן', הוא משחק אינטראקטיבי שבאמצעותו יחווה המשתמש את החוויה של הורה לילד עם סרטן. הסרט עוקב אחר ראיין ומשפחתו דרך יצירת המשחק הזה, במקביל למציאות היומיומית של הטיפול בג'ואל. מהקלטות דיאלוגים למשחק באולפן, דרך כינוסי גיימינג – הקונספט של המשחק החדש נוגע בכולם. זוהי עדות מעוררת מחשבה וקורעת לב על כוחה של האמנות, על שימושיה של הטכנולוגיה במאה ה-21, ועל המשמעויות של תיעוד חוויה אנושית עמוקה במדיום האמנותי של העידן הממוחשב: משחק הווידאו.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, מציאות נושכת
25 שנה ליציאתו של אחד הסרטים המגדירים של הניינטיז. וינונה ריידר כובשת כבת דור X טיפוסית שלא ממש יודעת מה לעשות עם חייה המקצועיים והרומנטיים. אית'ן הוק ובן סטילר (שגם ביים) הם הגברים שבחייה. הסרט ערך את בכורתו בפסטיבל סאנדנס והתקבל בביקורות מעורבות, אך זכה להצלחה אצל הקהל ועם השנים צבר מעמד קאלט. גם עם ג'נין גרופלו, סטיב זאן, רנה זלווגר, דייוויד ספייד.

בנטפליקס, המצוד אחר אנשי הבר
קומדיית הרפתקאות ניו זילנדית בבימויו של טאיקה וואטיטי ("ת'ור: רגנארוק"). נער פרוע וכבד משקל שנזרק מאינספור משפחות אומנה, מוצא סוף סוף משפחה אחת שבה הוא מרגיש בבית. כאשר מתרחש אירוע בלתי צפוי ומבקשים להעביר אותו שוב, הוא בורח אל היער הסבוך. יחד עם דודו המאמץ הוא לומד להסתגל לטבע הפראי, אבל אז הופכים שניהם למבוקשים על ידי הרשויות, ומשלחת חיפוש גדולה יוצאת אחריהם. עם סם ניל, ג'וליאן דניסון.

ולא לשכוח:
הרשימה השחורה 6 בנטפליקס
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
המדריך לרוצח 5 ב-HOT3 ב-20:45
פמת"א בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט בערוץ 13 ב-21:00
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
טיול אחרי צבא 2 בכאן 11 ב-21:40
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
אף בי איי ב-yes Action ב-22:00
האמת על פרשת הארי קוברט ב-yes Edge ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Action ב-22:45
בוקר אחד ב-yes Edge ב-22:50
בלש אמיתי 3 ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-4:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו