המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

בוקר אחד

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): בוקר אחד, טפלון – השטן שאנחנו מכירים, אימפריית הטיילת, איש המרתון, בלש אמיתי (לפנות בוקר), פרק אחרון של המתמודדים, פרק אחרון לעונה של ריי דונובן (לפנות בוקר). שלדון הצעיר, האמת על פרשת הארי קוברט, המדריך לרוצח, מכושפות הדור החדש, בית פזמון, שלדון הצעיר, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, נשק קטלני, גוונים של כחול, הרשימה השחורה, פמת"א, גוט טאלנט, הכוכב הבא.

שלל מהנכר: מקביל (Counterpart), זרה, ריי דונובן, הגרסה המורחבת של QI.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, טפלון: השטן שאנו מכירים
פסטיבל hotDocs 2018, פסטיבל Sundance 2018. כיצד הסתיר תאגיד הכימיקלים הענק – הן מהציבור והן מעובדיו – את סכנות השימוש בכלֵי בישול מצופים טפלון? תאגיד הכימיקלים האמריקאי "דופונט" חולל בשנת 1945 מהפכה כשהחל לייצר מחבתות וסירים מצופים בטפלון. השימוש בשמן הופחת והניקוי נעשה קל מתמיד. כעת מתברר שהכימיקל שמשמש להצמדת הטפלון לכלי, ה-C8, נמצא כבר בדמם של 99 אחוז מהאמריקאים. "דופונט" הצליחה להסתיר במשך שנים את ההשפעות המזיקות של ה-C8, תוך שהיא מזהמת את הסביבה עם פסולת כימית. היא גם לא טרחה להזהיר את עובדי החברה מפני הסיכונים הבריאותיים והמשיכה לספק את מוצרי הטפלון כבטוחים לשימוש. אך לאחר שלשתיים מעובדות החברה נולדו תינוקות חולים עם תופעות רפואיות חמורות דומות, לאחר שאיכר מקומי איבד את כל חוות הבקר שלו ולאחר שתושבי ורג'יניה המערבית גילו שהשיניים של ילדיהם הופכות לשחורות, יצאו לאור הסודות שהתאגיד ניסה להחביא במשך כל השנים. בתביעה ייצוגית, שהפכה להחלטה היסטורית, נחרדו תושבי האזור לגלות עד כמה הנזק שגרם התאגיד הוא בלתי הפיך.

ב-yes Edge ב-22:50, בוקר אחד
דרמת מתח בריטית (במקור "Keeping Faith"). פיית' הוולס (איב מיילס, "טורצ'ווד", "ויקטוריה") עורכת דין, אמא ורעיה, נגררת אל תוך פרשה מסתורית כשבעלה ושותפה לעסק, אוון, נעלם. הוא יצא בבוקר לעבודה ומעולם לא הגיע אליה. היעלמותו הפתאומית פוגעת קשות בליבה של הקהילה הוולשית הקטנה ומאלצת את פיית' לחזור לעבודה באמצע חופשת הלידה כדי להגן על לקוח, נווד חסר תקווה המואשם בגניבה מחנויות. בעוד פיית' הנואשת מחפשת רמזים למיקומו של אוון היא חושפת תגליות חדשות על חייו הפרטיים, שמעלות שאלות באשר לכמה טוב היא באמת מכירה את האיש שהיא אוהבת.

ב-yes Oh ב-4:00, בלש אמיתי
סדרת האנתולוגיה של HBO שנוצרה על ידי ניק פיצולטו ("The Killing"), חוזרת למסך לעונה שלישית וחדשה. את אנסמבל השחקנים מוביל הפעם זוכה האוסקר מהרשלה עלי ("אור ירח", "בית הקלפים") המגלם את וויין הייז – בלש בדימוס שמתייסר כבר 35 שנה במחשבות על תיק היעלמותם של שני ילדים. לצדו מככבים העונה גם סטיבן דורף ("אי שם", "בלייד") וכרמן איוגו ("סלמה", "חיות הפלא והיכן ניתן למצוא אותן"). עלילת העונה סובבת סביב תיק חקירה שבמרכזו וויל וג'ולי פרסל, ילדיהם של טום ולוסי פרסל – זוג פרוד מארקנסו – שנעלמו בערב אחד ב-1980. בהווה, ב-2015, הבלש הייז נזכר בימים ובשבועות שאחרי ההיעלמות, כמו גם בפתיחת החקירה מחדש ב-1990 לאחר גילויים חדשים ופורצי דרך בפרשה. דרך הפלאשבקים הללו אנו מכירים דמויות נוספות כמו רולנד ווסט (דורף), שותפו של הייז, או אמיליה רירדון (איוגו), מורה וסופרת, כמו גם שוטרים נוספים, סוכני FBI, בני משפחה וחשודים. כל אחד מהם מוסיף חלק נוסף לפאזל של מה שהתרחש באותו לילה גורלי ב-1980 – וכיצד אירוע אחד שינה את חייהם של אנשים רבים כל כך, במשך עשרות שנים.
שני פרקים ברצף.

בכבלים,
ב-yes HBO ב-22:54, אימפריית הטיילת
שידור יומי לסדרת הפשע המצוינת של HBO, שמגיעה עכשיו גם ל-HOT. כל העונות זמינות החל מהיום ב-VOD.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, איש המרתון
סרטים שחייבים לראות. מותחן מצליח ומשובח בכיכובו של דסטין הופמן, על פי תסריט מאת ויליאם גולדמן ("הנסיכה הקסומה"), שהפך לעולמו לפני מספר שבועות. סטודנט ניו יורקי חובב ריצה מסתבך במזימה בינלאומית הכוללת את אחיו סוכן הבולשת, פושע נאצי נמלט ואוצר יהלומים. לורנס אוליבייה קיבל מועמדות לאוסקר וגרם לכולם לפחד עוד יותר מרופאי שיניים. ביים ג'ון שלזינגר. ארה"ב, 1976.

ולא לשכוח:
הרשימה השחורה 6 בנטפליקס
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
המדריך לרוצח 5 ב-HOT3 ב-20:45
פמת"א בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
פרק אחרון של המתמודדים בכאן 11 ב-21:40
אף בי איי ב-yes Action ב-22:00
האמת על פרשת הארי קוברט ב-yes Edge ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Action ב-22:45
פרק אחרון לעונה של ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו