המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

המדריך לרוצח – עונה 5

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): האמת על פרשת הארי קוברט, מפרשים שחורים, המדריך לרוצח, מונית הכסף, שטיח אדום גלובוס הזהב, סיפורו של רוג'ר איילס, אוצר האי המקולל, 60 יום בפנים, רשת שידור, מכושפות הדור החדש, בית פזמון, חליפות, FBI, מחשבות פליליות, ריי דונובן, גוונים של כחול, פמת"א, המתמודדים, גוט טאלנט.

שלל מהנכר: מקביל (Counterpart), זרה, ריי דונובן.

בקשת 12 ב-21:00, מונית הכסף
עונה חדשה.

בערוץ ההיסטוריה ב-22:30, אוצר האי המקולל
עונה שישית לסדרה המצליחה שמנסה למצוא אוצר שלכאורה חבוי באי אוק. שני פרקים ראשונים ברצף.

בערוץ ההיסטוריה ב-0:00, 60 יום בפנים
עונה רביעית לסדרת הדוקו-ריאליטי שבמסגרתה נכנסים אזרחים חפים מפשע למתקני כליאה, בלי שהצוות או שאר האסירים ידעו על זהותם האמיתית, במטרה לאתר עוולות.

ב-!E ב-23:00, הספירה לאחור לקראת גלובוס הזהב
הטקס בהנחיית אנדי סמברג וסנדרה או אמנם לא משודר השנה בשום ערוץ בישראל (נמאס להם להרים לתוכניות של נטפליקס, כנראה), אבל בערוץ הבידור עדיין תמצאו כמיטב המסורת בשידור חי את המשדר החגיגי שמקדים את הטקס, ואחריו גם השטיח האדום.

מפרשים שחורים – עונה 4

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-19:00, מפרשים שחורים
העונה האחרונה של הסדרה המצוינת והיפהפיה למראה, בפיגור ניכר ובשידור יומי.

ב-HOT3 ב-20:45, המדריך לרוצח
עונה חמישית לדרמת המתח מבית היוצר של שונדה ריימס.

בלוויין,
ב-yes Edge ב-22:00, האמת על פרשת הארי קוברט
פטריק דמפסי ("האנטומיה של גריי") עושה קאמבק לטלוויזיה, שלוש שנים לאחר שעזב את "האנטומיה של גריי". דרמת מתח המהווה עיבוד לרב המכר של הרומן פרי עטו של ג'ואל דיקר, רב מכר שהדיח את "חמישים גוונים של אפור" מפסגת רבי המכר, ובבימויו של במאי הקולנוע הצרפתי זוכה האוסקר ז'אן ז'אק אנוד ("שבע שנים בטיבט"). מרקוס גולדמן (בן שנצר, "גאווה") הוא סופר צעיר ומצליח, כוכב עולה שכתב רב מכר וכעת שרוי במחסום כתיבה. מתוך ניסיון לפתוח את החסימה הוא נוסע לבקר את המורה והמנטור שלו מימי לימודיו באוניברסיטה, הסופר המפורסם הארי קוברט (דמפסי). קוברט חי בעיירת חוף קטנה במיין, נהנה מהמוניטין שלו כ"סופר האמריקאי של דורו", ובעוד מרקוס מנסה למצוא השראה לכתיבה, מתגלה גופה בחצר ביתו של קוברט שהופך לחשוד המיידי ברצח. מדובר בגופתה של נולה קלרגן בת ה-15, שנעלמה לפני עשרות שנים. מרקוס מאמין בחפותו של הארי אבל לאט לאט מגלה מידע שגורם לו להתחיל ולפקפק וסיפור רחב יריעה על אהבה אסורה, תשוקה וייסורים נחשף בפניו. לצידם של דמפסי ושנצר מככבים וירג'יניה מדסן, קולם פיורי, דיימון וויאנס, קריסטין פורסת', ויקטוריה קלארק ורבים אחרים.

ב-yes דוקו ב-22:00, הפרד ומשול: סיפורו של רוג'ר איילס
פסטיבל טורונטו 2018. סיפור עלייתו ונפילתו של מי שהיה האיש החזק שמאחורי פוקס ניוז, אך סולק בבושת פנים בעקבות האשמות קשות על הטרדות מיניות של עובדות במהלך השנים. איילס שינה את המסלול שבו צעדה עד אז הפוליטיקה האמריקאית, כמו גם את השיח הציבורי. הוא מילא תפקיד מרכזי בבחירתם של מספר נשיאים רפובליקנים, מריצ'ארד ניקסון ועד דונלד טראמפ, עם השלכות שהורגשו בכל העולם. אבל מעבר לעשייתו הפוליטית והתקשורתית הענפה, מתברר ששכרון הכוח שלו גרם לו גם להתייחס לנשים איתן עבד בצורה שצילקה אותן לכל החיים. עוד לפני ש-MeToo הפכה לתנועת המונים, איילס היה אחד מענקי התקשורת שהופלו בשל האשמות על הטרדות ופגיעות מיניות. הסרט המרתק, שמתעד את הקריירה שלו מתחילתה, מציג גם עובדות ומגישות בפוקס ניוז, שנבחרו פעמים רבות בגלל צורתן החיצונית ומידת הסכמתן לאפשר לאיילס לבצע את זממו, וחושפות באומץ רב את דרכי הפעולה הנלוזות שלו. שנה אחרי שהודח מפרוייקט חייו, הלך איילס לעולמו.

האמת על פרשת הארי קוברט

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, רשת שידור
סרטים שחייבים לראות. בעידן שבו כולם, ובעיקר נשיא ארה"ב, לא מפסיקים לדבר על פייק ניוז, מרתק לשוב ולצפות בקומדיה המבריקה של סידני לומט והתסריטאי פאדי צ'ייפסקי שצפתה את המגמה כבר בשנות השבעים, כאשר הציבה שדרן חדשות מעורער וזועם ככלי בידי מפיקים תאבי רייטינג. הסרט זכה בארבעה פרסי אוסקר, והיה מועמד לשלושה פרסים נוספים. הוא נכלל ברשימת מאה הסרטים הטובים ביותר של מכון הסרטים האמריקאי, ומצוטט שוב ושוב, בעיקר המשפט "I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore!". עם פיי דאנאוויי, ויליאם הולדן, פיטר פינץ', נד ביטי, רוברט דובאל. ביים סידני לומט. ארה"ב, 1976.

ולא לשכוח:
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
המדריך לרוצח 5 ב-HOT3 ב-20:45
פמת"א בכאן 11 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
בית. פזמון בערוץ עשר ב-21:15
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
המתמודדים בכאן 11 ב-21:38
FBI ב-yes Action ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Action ב-22:45
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו