המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

בלש אמיתי – עונה 3

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): בלש אמיתי, מקביל, המחיר של הכל, פרק אחרון לעונה של ריי דונובן. יחסים בהסכמה, מזכירת המדינה, אריות הים, מקגיוור, מונא, זמן אמת, הכוכב הבא, המסע המופלא של אהרוני וגידי.

שלל מהנכר: עמק הבועה (Valley of the Boom) – מיני-סדרה של נשיונל ג'יאוגרפיק המשלבת בין דרמה לתעודה, ומגוללת את בועת הטק בעמק הסיליקון בשנות ה-90. בראדלי וויטפורד, סטיב זאן ולאמורן מוריס מככבים (ב-20 בינואר גם בנשיונל ג'יאוגרפיק ישראל).

עונה שלישית של הדרמה התקופתית הבריטית ויקטוריה. עונה שמינית של הדרמה התקופתית הבריטית מיילדת (Call The Midwife). עונה תשיעית של דרמת המתח הבריטית Vera. פרקים אחרונים לעונה של Dirty John וריי דונובן. פרק אחרון של Rel.

וגם מזכירת המדינה, NCIS: לוס אנג'לס, God Friended Me, איש משפחה, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, תחנת ברלין, עלובי החיים (Les Miserables).

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00, בלש אמיתי
סדרת האנתולוגיה של HBO שנוצרה על ידי ניק פיצולטו ("The Killing"), חוזרת למסך לעונה שלישית וחדשה. את אנסמבל השחקנים מוביל הפעם זוכה האוסקר מהרשלה עלי ("אור ירח", "בית הקלפים") המגלם את וויין הייז – בלש בדימוס שמתייסר כבר 35 שנה במחשבות על תיק היעלמותם של שני ילדים. לצדו מככבים העונה גם סטיבן דורף ("אי שם", "בלייד") וכרמן איוגו ("סלמה", "חיות הפלא והיכן ניתן למצוא אותן"). עלילת העונה סובבת סביב תיק חקירה שבמרכזו וויל וג'ולי פרסל, ילדיהם של טום ולוסי פרסל – זוג פרוד מארקנסו – שנעלמו בערב אחד ב-1980. בהווה, ב-2015, הבלש הייז נזכר בימים ובשבועות שאחרי ההיעלמות, כמו גם בפתיחת החקירה מחדש ב-1990 לאחר גילויים חדשים ופורצי דרך בפרשה. דרך הפלאשבקים הללו אנו מכירים דמויות נוספות כמו רולנד ווסט (דורף), שותפו של הייז, או אמיליה רירדון (איוגו), מורה וסופרת, כמו גם שוטרים נוספים, סוכני FBI, בני משפחה וחשודים. כל אחד מהם מוסיף חלק נוסף לפאזל של מה שהתרחש באותו לילה גורלי ב-1980 – וכיצד אירוע אחד שינה את חייהם של אנשים רבים כל כך, במשך עשרות שנים.
שני פרקים ברצף.

מקביל – עונה 2

בלוויין,
ב-yes Edge ב-22:00, מקביל
עונה שנייה לדרמת המד"ב המעולה. ל-VOD אמורים לעלות כל חמשת הפרקים ששודרו עד כה בארה"ב.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:05, המחיר של הכל
אמנות וכסף תמיד הלכו יד ביד. חשוב מאוד שאמנות טובה תהיה יקרה, שכן אתה מגן רק על דברים בעלי ערך. אם לדבר כלשהו אין ערך כספי, לאנשים לא אכפת ממנו והם לא יעניקו לו את ההגנה הראויה. הדרך היחידה להבטיח שחפצי אמנות ישרדו היא להעניק להם ערך מסחרי", אומר סימון דה פורי, אספן אמנות ומנחה מכירות פומביות. בעידן שבו ציורים של אמנים ידועים נמכרים בעשרות מיליוני שקלים, עולה השאלה: מה מקומה של האמנות בימינו? כחברה אנו פחות מייחסים חשיבות להיבט האסתטי והחברתי של האמנות, ויותר מודאגים מהמותג ומהפן העסקי שמתלווה לו. רבים חשים כי האמנות הפכה להיות דבר ששמור לעשירים בלבד והיא מחוץ להישג ידו של האזרח הממוצע. האם אנחנו בעיצומו של משבר אמנותי? האם ניתן למדוד את ערך האמנות בדולרים ובסנטים? והכי חשוב, מה המשמעות של הגישה הצרכנית החדשה הזו לאמנים עצמם?

ולא לשכוח:
זרה 4 ב-yes VOD
פרק אחרון לעונה של ריי דונובן 6 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 5 ב-yes VOD
יחסים בהסכמה 2 ב-HOT3 ב-20:45
זמן אמת בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
המסע המופלא של אהרוני וגידי 2 ברשת 13 ב-21:00
מונא בכאן 11 ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו