המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/01/2019 בקטגוריה ‏כללי

קווין אמריקה

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): מונא, הרשימה השחורה, זמן אמת, יחסים בהסכמה, גדרות, הליכת חתול, הצלצול 3, פרקים אחרונים של הבריחה מדאנמורה ו-Queen America. בייק אוף בריטניה, ריי דונובן, מזכירת המדינה, אריות הים, הכוכב הבא, המסע המופלא של אהרוני וגידי.

שלל מהנכר: Manhunt – דרמה משטרתית בריטית חדשה בת שלושה פרקים, המבוססת על מעלליו האמיתיים של הרוצח הסדרתי ליוויי בלפילד, שהורשע ברצח של שלוש צעירות, בהן נערה בת 13. על החקירה אמון הבלש קולין סאטון, על אף שהניסיון שלו בחקירות רצח דל. מרטין קלונס ("דוק מרטין") מככב.

בנוסף טקס גלובוס הזהב – אנדי סמברג וסנדרה או הנחו. המשך העונות של מזכירת המדינה, NCIS: לוס אנג'לס, God Friended Me, איש משפחה, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, Rel, וגם תחנת ברלין, Dirty John, עלובי החיים (Les Miserables).

בכאן 11 ב-21:00, זמן אמת: הודאה בכל מחיר
במסגרת תוכנית התחקירים, סרט בשני חלקים של גלי גאון וערן בן שבת. איך הצליחה המשטרה לשלוח את סלומון רדאי, אדם חף מפשע, לכלא? בחודש נובמבר 2018, לאחר מעצר של ארבע וחצי שנים בחשד שרצח את בת זוגו פוקטה בוגלה ב-2003 בגבעת המטוס בירושלים, יצא סלומון רדאי לחופשי לאחר זיכוי מהדהד. בית המשפט קיבל את כל טענות הסנגורים ופסק כי האמצעים שבהם נגבתה הודאתו של סולומון ברצח בת זוגו – פסולים. רדאי נעצר בשנת 2003 בחשד שרצח באכזריות את בת זוגו. כחודש לאחר מכן שוחרר מאחר שלא נמצאו די ראיות להאשימו ברצח. בשנת 2014 החליטה משטרת ישראל להפעיל סוכן משטרתי בשיטה המכוּנה "מיסטר ביג" כדי להוציא הודאה מסולומון ולהביא להרשעתו ברצח. "מיסטר ביג" – היא שיטה שבה שוטר או עבריין המופעל ע"י המשטרה מתחפש לעבריין בכיר, מתחבר עם החשוד ומפתח עמו יחסי אמון. בזכות היחסים הללו הוא גורם לחשוד להודות בפשעים שהוא נחשד בהם. השיטה שנויה במחלוקת ועד היום לא נחשפה בישראל. הסרט חושף באופן בלעדי את צילומי המצלמות הנסתרות ואת דרכי הפעולה שבאמצעותן ניסו המשטרה והעבריין שפעל בשמה לשדל את סלומון רדאי להודות ברצח. עוד יובא ריאיון בלעדי עם רדאי. חלק א'.

בכאן 11 ב-22:00, מונא
סדרת דרמה קומית שיצרה השחקנית והזמרת מירה עווד והמבוססת על אירועים מחייה. מונא (מונא חוא), צלמת ישראלית ממוצא פלסטיני, נבחרה לייצג את ישראל בתערוכת צילום בין-לאומית חשובה בפריז. מאותו הרגע היא נאלצת להתמודד עם אביה (סוהיל חדד) שכבר נידה אותה בעבר, עם זוגיות שמתחילה להיסדק, עם עסק שקורס ועם התנגדויות מהחברה הערבית והיהודית בו בזמן, והכל כשברקע מתרחש מבצע גדול בעזה. גם עם עלא דקא, רועי אסף, עדי גילת, אורי גבריאל, סלווה נקארה, רבאקה תלחמי וג׳לאל מסארווה.

מונא

בנטפליקס, הרשימה השחורה
שני פרקי פתיחת העונה השישית.

בנטפליקס, הליכת חתול: סיפורים מהתערוכה (Catwalk: Tales from the Cat Show Circuit)
סרט תיעודי העוקב אחרי כמה אוהבי חתולים מושבעים, שמנסים להביא את חבריהם הקטנים אל התואר הנכסף: החתול מספר 1 בקנדה

בכבלים,
ב-HOT3 ב-20:45, יחסים בהסכמה
עונה שנייה ואחרונה לדרמה של !E (במקור The Arrangement) על הכוכב ההוליוודי שלוקח תחת חסותו שחקנית צעירה במטרה שיתחתנו, א-לה טום קרוז וקייטי הולמס.

סרטים:

בנטפליקס, גדרות (Fences)
דרמה קאמרית שהייתה מועמדת לארבעה פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר, השחקן הראשי (דנזל וושינגטון, שגם ביים את הסרט) ושחקנית המשנה (ויולה דיוויס, שאף זכתה בפסלון על תפקידה). גבר קשה יום וקשה עורף באמריקה של שנות החמישים, מציא את תסכולו מההחמצות של חייו על סביבתו ועל משפחתו – אשתו, איתה הוא חי מגיל 18, ובנו הגדול. כאשר ניצבת בפני הבן הזדמנות חד פעמית להגשים את חלומו, האב הגאוותן ניצב בדרכו. הסרט שודר בשבת גם בחם וזמין ב-VOD.

בנטפליקס, הצלצול 3 (Rings)
עוד אחד בסדרת האימה.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של Queen America בפייסבוק
זרה 4 ב-yes VOD
ריי דונובן 6 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 5 ב-yes VOD
יחסים בהסכמה 2 ב-HOT3 ב-20:45
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
המסע המופלא של אהרוני וגידי 2 ברשת 13 ב-21:00
בייק אוף בריטניה 9 בערוץ האוכל ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
פרק אחרון של הבריחה מדאנמורה ב-yes Edge ב-22:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו