המלצת היום – רביעי

החברה הגאונה

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): החברה הגאונה, טיול אחרי צבא, שעה אפלה, סטנד אפ אלן דג'נרס, מסיבת פרישה, שף פלין, פרק אחרון לחצי עונה של החץ. מלכת הדרום, עיר מקלט, הרופא הטוב, מפחיד כזה, בליינדספוט, כפולים, הכוכב הבא, המסע המופלא של אהרוני וגידי, מה נסגר.

שלל מהנכר: The Long Song – מיני-סדרת דרמה תקופתית חדשה של BBC, ששלושת פרקיה משודרים יום אחר יום. בג'מייקה של המאה ה-19, ג'וליי היא שפחה נחושה המנסה לשרוד במטע קני הסוכר השייך לבעלים האיומה שלה, קרוליין מורטימר. כאשר מהומות חג המולד והפסקת העבדות מזעזעים את עולמם של המקומיים, גורלה של ג'וליי מצוי בסימן שאלה. תמרה לורנס ("בלי לפגוע"), היילי אטוול ("הסוכנת קרטר") וג'ק לודן ("דנקירק") מככבים.

בנוסף גמר דה וויס. פרקים אחרונים לעונה של Loudermilk (שחודשה לעונה שלישית) וספר האורחים.

בכאן 11 ב-21:00, טיול אחרי צבא
עונה שנייה לסדרת הדוקו. הפעם יוצאים פבלו רוזנברג וגל תורן בעקבות המטייל הישראלי לדרום-אמריקה, ומבקרים בברזיל, בפרו ובבוליביה. לצד המסלול המקובל עולה רף הסכנה, והם מגיעים הפעם גם למקומות שהמטייל הממוצע אינו פוגש וחווים חוויות יוצאות דופן: היתקלויות עם סוחרי סמים חמושים בשכונות קראק; מפגש עם חיות טרף באמזונס; השתתפות בטקסי איאוואסקה; זירות היאבקות; אילוף סוסי פרא ועוד.

ב-HOT VOD ובסלקום TV, החברה הגאונה
הדרמה המדוברת עולה במלואה (שמונה פרקים) לשירותי ה-VOD של שתי החברות. הסדרה, שנוצרה כקו-פרודוקציה של רשתות HBO ו-RAI ובוימה על ידי הבמאי עטור הפרסים שבריו קוסטנצו ("בדידותם של המספרים הראשוניים"), עוסקת בחברות ארוכת השנים בין לילה צ'רולו (אותה מגלמות לודוביקה נסטי וגאיה ג'יראצ'ה) ואלנה גרקו (אליזה דל ג'ניו ומרגריטה מאזוקו), ונפתחת בהיעלמותה של לילה המבוגרת – אירוע שמביא את אלנה לשבת ולכתוב את זיכרונות ילדותן וחייהן. עלילת הסיפור, שמתחילה ב-1950 עם היכרותן של שתי הילדות, נפרשת על פני ששה עשורים ומתרחשת בתקופה מרתקת ומסוכנת בנאפולי שבאיטליה. אלנה מנסה לפתור את התעלומה שהיא לילה – החברה הגאונה – חברתה הטובה ביותר ובה בעת גם האויבת הגדולה שלה.

בנטפליקס, אלן דג'נרס: קל להתחבר (Ellen Degeneres: Relatable)
בספיישל ראשון מאז 2003, אלן נזכרת בדרכה לתהילה ומפרטת את הלקחים העמוקים והמצחיקים שלמדה לאורך הדרך.

אלן דג'נרס: קל להתחבר

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, מסיבת פרישה
פסטיבל חיפה 2018 – התחרות הרשמית. מיד לאחר פרישתה המיוחלת לגמלאות, חלתה חנה בפיברומיאלגיה. בעלה טוביה אינו מוכן לקבל את העובדה שגם מועד פרישתו מתקרב, הוא חושש שיאבד את מקומו בעולם וישקע יחד עם אשתו הדואבת, בעוד היא מחכה לרגע שיהיה לצדה וייתן לה את תחושת הביטחון שכל-כך חסרה לה. בתווך עומד בנם, אסף, במאי הסרט, שמנסה לסתום את החורים בסכר המאיים להתמוטט. החוטים העדינים המרכיבים את מערכת היחסים ביניהם נחשפים בתקופה של הסתגלות לחיים חדשים, מצב המאלץ אותם אחרי 45 שנות נישואין לנסות ולברוא את עצמם מחדש.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:00, שף פלין
כשמייגן מקגארי החלה לצלם את בנה פלין, שבגיל תשע גילה פתאום עניין בבישול מתוחכם, לשניהם לא היה מושג לאן כל זה יתפתח ובאיזו מהירות פלין יגיע למעמד של סופרסטאר קולינרי ויפתח מסעדה משלו בגיל 15 בלבד. המטבח המאולתר בחדר השינה הילדותי הפך למסעדת יוקרה בסלון הביתי בלוס אנג'לס. כתבת שער ב"ניו יורק טיימס" הובילה לראיון אצל לארי קינג. בגיל 15 השף פלין פתח מסעדת פופ אפ מצליחה בניו יורק. מייגן נרתמה לעבודה: כמלצרית, קוצצת ירקות ושוטפת כלים. היא גם המשיכה לצלם את הכוכב הצעיר (וכנראה הנער היחיד שטורק את הדלת כדי להתבודד ולהמציא מנות חדשות), וביחד עם הבמאי קמרון ייטס יצרה דיוקן מיוחד של בנה ושל מערכת היחסים המשתנה ביניהם.

סרטים:

ב-yes VOD, שעה אפלה
דרמה פוליטית וסוחפת בכיכובו של זוכה פרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר – גארי אולדמן. החודש הראשון והמורכב בחייו המקצועיים של המנהיג יוצא הדופן ווינסטון צ'רצ'יל כראש ממשלת בריטניה, במהלך מלחמת העולם השנייה ואיום הפלישה של הנאצים. גם עם קריסטן סקוט-תומאס, לילי ג'יימס. השידור הליניארי – ביום שישי.

שעה אפלה

ולא לשכוח:
הרופא הטוב 2 ב-HOT3 ב-20:45
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
המסע המופלא של אהרוני וגידי ברשת 13 ב-21:00
כפולים 2 בקשת 12 ב-21:50
מה נסגר בכאן 11 ב-22:00
מלכת הדרום 3 ב-yes Drama ב-22:00
בעלי היכולות 2 ב-yes Action ב-22:00
עיר מקלט ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לחצי עונה של החץ 7 ב-yes Action ב-22:45
הוויקינגים 5 ב-yes Edge ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו