המלצת היום – ראשון

גולסטאר תאילנד (צילום: אוהד רומנו)

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): המסע המטורף של גורי, יומני קירשנבאום, חוטים נסתרים, גולסטאר תאילנד, אחרי שהפורנו נגמר, מד מן, קאובוי של חצות, מכושפות הדור החדש, בית פזמון, חליפות, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, ריי דונובן, סאלי לנצח, נשק קטלני, גוונים של כחול, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', פמת"א, המתמודדים, הכוכב הבא, גוט טאלנט.

שלל מהנכר: אנג'י טרייבקה – חמשת הפרקים הראשונים בעונה רביעית של הקומדיה בכיכובה של רשידה ג'ונס. מחר יהיו זמינים חמשת הפרקים הנותרים. וגם מקביל (Counterpart), זרה, ריי דונובן, הבריחה מדאנמורה, הגרסה המורחבת של QI.

בקשת 12 ב-22:15, המסע המטורף של גורי – לוס אנג'לס
סדרה בת שלושה פרקים שמתעדת את המסע של גורי אלפי לארצות הברית, בו הוא מנסה להגשים את החלום הישראלי-אמריקאי.

בכאן 11 ב-23:47, מד מן
מתברר שהערוץ התחיל לשדר אותה בשבוע שעבר בשידור יומי. היום הפרק הרביעי.

בכבלים,
ב-HOT3 ב-20:15, גולסטאר תאילנד
לאחר שכבשו את ארגנטינה ומקסיקו, נבחרת גולסטאר טסה להביא את הגביע מיעד חדש ומרענן – תאילנד. העונה הצטרף לנבחרת מאמן חדש, אייל גולן, זמר ונשיא הכבוד של קבוצת הכדורגל הפועל מרמורק בה גם שיחק, שינסה יחד עם המאמן המיתולוגי שייע פייגנבוים להשיג את הניצחון המיוחל. הזוגיות של אייל סוערת במיוחד. לצורך האימונים התחלקו חברי נבחרת גולסטאר לשתי קבוצות: הקבוצה של שייע והקבוצה של אייל: שניהם תחרותיים ושונאים להפסיד והתחרות ביניהם מגיעה הופכת לאישית במיוחד בעיקר כשאייל נהנה לשגע את שייע שכמו תמיד לוקח הכל ללב. אבל בסוף היום הם צוות מאמנים חזק וסוחף שמצליח לגשר על הפערים עם הרבה הומור ואהבה לכדורגל. בנבחרת החדשה מככבים עיתונאי ופרשן הספורט רז זהבי, השחקן דין מירושניקוב, ירון ברלד, שחקן נבחרת ישראל לשעבר פליקס חלפון, השף יונתן רושפלד שעזיבתו בפתאומיות את הסדרה מהווה את אחד מרגעי השיא של העונה, הכדורגלן דוד רביבו, חמימו שועי, יוסי בובליל ואלכסיי מורוזוב ("היפה והחנון"). לראשונה בתולדות גולסטאר ולאחר סדרת מיונים ארוכה, הצטרף מתמודד אנונימי ואוהד של הסדרה, אושרי קסרי שהגשים את חלומו להצטרף לנבחרת גולסטאר.
ימים א'-ג'.

ב-HOT8 ב-21:00, יומני קירשנבאום
"הצעתי למוטי קירשנבאום שנצא יחד למסע בארץ בעקבות אותם יומנים ישנים שלו, לחזור אל האנשים והמקומות שסיקר במשך למעלה מ-30 שנה. חששתי שיסרב אבל מוטי הסכים מיד. עמדנו להתחיל לצלם ואז ערב היציאה לדרך, נפטר בפתאומיות". כך מספר בן שני בתחילת הסדרה בת שלושת הפרקים "יומני קירשנבאום". שני בכל זאת יצא למסע, רק בלי מוטי. באמצעות חומרי ארכיון נדירים, סצינות המתועדות בזמן אמת רגעים היסטוריים כמו מלחמות, בחירות ועימותים, יחד עם טביעת האצבע הייחודית של מוטי קירשנבאום, הוא יוצא לדרך. קשה להתעלם מרלוונטיות היצירות שלו כיום והתחושה הכמעט נבואית שקיימת בחלק מהן. מדובר בזיהוי של מגמות ותהליכים בחברה וברמה הלאומית שבאה לידי ביטוי באמצעות עשייה דוקומנטרית מעולה. הקריינות שלו מלווה את התמונה ומעניקה לה פרשנות ייחודית מטובלת בהומור וקישורים אסוציאטיביים של קירשנבאום, שגם אם דמותו מופיעה רק לעיתים רחוקות בצילום, עדיין הוא הדמות המרכזית בסיפור הישראלי שנפרס בכתבותיו. שלושת פרקי הסדרה (בשידור שבועי) נגזרים מהחוויה הזו. הם יתנו עדיפות משמעותית לחומרי הארכיון, ישמרו על הקריינות הייחודית של קירשנבאום ויאפשרו את מה שלא היה ניתן לספק בעבר – פרספקטיבה היסטורית הנובעת ממרחק השנים ומכלול היצירה שתחובר יחד.

בנטפליקס, אחרי שהפורנו נגמר 3 (After Porn Ends 3)
חלק שלישי בסדרת התעודה הבוחנת את חייהם של כמה מהכוכבים הגדולים ביותר בתעשיית הפורנו אחרי שעזבו את התחום.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT movies 1 ב-22:00, חוטים נסתרים
סרטו של פול תומס אנדרסון, במה שאמור להיות סרטו האחרון של דניאל דיי לואיס. מעצב אופנת עלית פרפקציוניסט, הזוכה להערצת הנשים החזקות בבריטניה, מתאהב במלצרית צעירה שהופכת להיות המוזה שלו. כאשר הוא מואס בקשר, היא מסרבת לוותר ובוחרת בפתרון קיצוני על מנת להשאיר אותו לצדה. על מנת להתכונן לתפקיד למד דיי לואיס כל דבר שקשור לאופנה בשנות ה-50, כולל תפירה של בגדי אופנה. הסרט היה מועמד לששה פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר והשחקן הטוב ביותר, וזכה בפרס התלבושות הטובות ביותר. גם עם לזלי מנוויל, ויקי קריפס.

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, קאובוי של חצות
סרטים שחייבים לראות, חודש בין הסדינים. לכבוד יום הולדתו השמונים של ג'ון וויט – השחקן המצוין, חובב ישראל נלהב ואבא של אנג'לינה – משדר הערוץ את אחד מסרטיו הידועים ביותר, עליו זכה בפרס גלובוס הזהב והיה מועמד לאוסקר. וויט מגלם בחור נאה ותמים שעוזב את טקסס לניו יורק, במטרה להתעשר על ידי סיפוק יצריהן של נשות העיר העשירות. כשהמציאות טופחת על פניו, הוא מתיידד עם נוכל חסר מזל, שמציע לו את עזרתו בניהול עסקיו. זהו הסרט היחיד בדירוג X שזכה באוסקר לסרט הטוב ביותר. בנוסף זכה הסרט על תסריט ובימוי, והיה מועמד לעוד ארבעה פרסים. גם עם דסטין הופמן, סילביה מילס. ביים ג'ון שלזינגר. ארה"ב, 1969.

ולא לשכוח:
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
נשק קטלני 3 בסלקום TV
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
פמת"א בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
בית. פזמון בערוץ עשר ב-21:15
מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-21:15
המתמודדים בכאן 11 ב-21:55
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
FBI ב-yes Edge ב-22:00
המסע המטורף של גורי – לוס אנג'לס בקשת 12 ב-22:15
מחשבות פליליות 14 ב-yes Edge ב-22:45
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו