המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

פלאי כדור הארץ

מה לראות היום בטלוויזיה (שבת): משפחה מודרנית, פלאי כדור הארץ, האמת על הרובוטים הרוצחים, זיכרונות מאלהמברה, השעות הקטנות, מאורת הגנבים, איש הצללים, המשפט של אלן אייברסון, פרק אחרון לעונה של שאטו עין כרם. מייק ג'אדג' – סיפורים מהאוטובוס, שושלת, האקסית המטורפת, חמוץ מתוק, תוכנית אבא, שחור כזה, המפץ הגדול, שלדון הצעיר, משפחת סימפסון, איש משפחה, לבד ביחד, סאטרדיי נייט לייב, המנצח, אקס פקטור בריטניה, NCIS לוס אנג'לס, NCIS, בונז, שנות ה-80, וולף הול, גב האומה, הכוכב הבא לאירוויזיון.

שלל מהנכר: מקגיוור, הוואי חמש-אפס, שוטרים בדם, Midnight Texas, בליינדספוט, שושלת, האקסית המטורפת, אומת הזומבים (Z Nation), ואן הלסינג, מייק ג'אדג' – סיפורים מהאוטובוס, The Graham Norton Show (הפעם עם סטיב קארל, דון פרנץ', מייקל ב' ג'ורדן, רות' ווילסון).

בכאן 11 ב-21:45, פלאי כדור הארץ
סדרת טבע של ה-BBC המגוללת את סיפורם של מקומות מופלאים על פני כדור הארץ, חוגגת את פלאי הטבע וחושפת את החיים הלא-פשוטים ואת מאמצי ההישרדות של האנשים ובעלי החיים החיים בהם. הצילומים המרהיבים מאפשרים לחוות את הנופים עוצרי הנשימה. מאנשי "השרפה" (Sherpas) המסכנים את חייהם בפילוס נתיבי הליכה בקרח בפסגת האוורסט, ועד לדייגים אינדונזים המשתפים פעולה עם כרישי לוויתן כדי ללכוד דגים ברשתותיהם. הסדרה חושפת גם את הכוחות המשתנים שעיצבו את הנוף וממשיכים לעצב את כדור הארץ.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-14:00, המשפט של אלן אייברסון
לפני שהפך לכוכב NBA, ועוד לפני שהגיע לג'ורג'טאון, אלן אייברסון עמד למשפט בעוון רצח. הבמאי המועמד לאוסקר סטיב ג'יימס חוזר אל עיר ילדותו של הכוכב ומתאר את הסיפור שמאחורי אותו משפט.

ב-yes Comedy ב-18:40, משפחה מודרנית
עונה עשירית וחדשה.

משפחה מודרנית – עונה 10

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-22:00, האמת על הרובוטים הרוצחים
פסטיבל טורונטו 2018. הסופר אייזיק אסימוב חזה כבר באמצע המאה ה-21 את השתלטותם של הרובוטים, וכתב את החוק הדמיוני שלפיו לרובוט אסור לפגוע בבני האדם. היום, כ-60 שנה אחרי, המדע כבר לא בדיוני והתחזית שלו מתממשת למול עינינו. ב-2015 במפעל של יצרנית הרכב פולקסווגן בגרמניה תפס לפתע רובוט את אחד העובדים שהיה אחראי על כיוונו ומחץ אותו למוות על לוח מתכת, ביולי 2016 המכונית עם בקרת הנהיגה האוטונומית טסלה הרגה את הנהג שישב בתוכה, ובאותו חודש חיסל רובוט לסיכול פצצות ממשטרת דאלאס את אחד החשודים בזירה. בכל אחד מהמקרים הללו עלו שאלות של אחריות, חוק ומוסר אך בסופו של דבר הם הוצגו כמקרים יוצאי דופן. הבמאי מקסים פוזדורובקין בוחן בסרטו החדש את האופן שבו הרובוטים כבר מהווים איום כלפינו. בעזרת נקודות מבט של מהנדסים, עיתונאים, פילוסופים, וקטעי ארכיון של אסימוב עצמו, הוא מוכיח לנו כיצד רובוטים מחליפים היום בני אדם, לא רק בייצור אלא בכל תחום – ממזון מהיר, דרך חקלאות, ועד עבודה משפטית. האם התפתחות הבינה המלאכותית תסלול את הדרך לשגשוג של האנושות או שהשימוש ההולך וגובר בה רק יגדיל את הפערים החברתיים ויביא לקיצה המוסרי של האנושות?

בנטפליקס, זיכרונות מאלהמברה
דרמה קוריאנית בשידור שבועי. מנהל חברת השקעות יוצא לחפש את היוצר המסתורי של משחק מציאות רבודה חדשני ופוגש אישה שמנהלת אכסניה בספרד.

סרטים:

השעות הקטנות

בלוויין,
ב-yes VOD, השעות הקטנות
קומדיה תקופתית פרועה בכיכובם של אוברי פלאזה, אליסון ברי ובעלה דייב פרנקו. בימי הביניים, נזירות צעירות החיות במנזר עסוקות בלרגל זו אחר זו ולהתעמר בשרת של המקום, עד שהלה מחליט לעזוב אחרי עלבון אחד יותר מדי. אב המנזר מחליט להביא במקומו עוזר חדש, משרת שנאלץ להסתתר מאדונו הזועם ולשם כך מתחזה לחירש אילם. כעת עליו לשמור על סיפור הכיסוי שלו, בשעה שהוא הודף את הניסיונות של הנזירות לבצע בו את זממן.

ב-yes4 ב-22:00, מאורת הגנבים
מותחן פשע ופעולה בכיכובו של ג'רארד באטלר. ניק דייביס, חבר ביחידת עילית של מחלקת השריף של לוס אנג'לס, חוקר שוד כושל שלא הניב רווח לשודדים אבל השאיר זירה שנראית כמו שדה קרב. יחד עם חבורתו הכוללת שוטרים חצי מושחתים הוא יוצא לנסות לתפוס את השודדים בעת מעשה, אך מגלה כי המשימה קשה משחשב: חייהם של חברי הצוות שלו קשורים אישית ומצטלבים עם אלו של חבורת שודדי בנקים. גם עם 50 סנט, פבלו שרייבר.

בכבלים,
ב-HOT movies 1 ב-22:00, איש הצללים
מותחן בכיכובם של פירס ברוסנן ואנה פריאל. למייק ריגן יש את כל מה שאפשר לבקש: אישה מדהימה, בת יפהפייה, בית חכם ששווה מיליונים וחברת תעופה מוצלחת שנמצאת על סף פיתוח שישנה את עולם התעופה בעולם. כאשר יחסיו עם טכנאי המחשבים שלו משתבשים, הוא מוצא שמשפחתו, עסקיו וחייו בסכנה, וכל העוצמה והכסף לא יכולים לפורץ מחשבים ששולט בעולם שלו ומחפש דרך להתנקם.

בנטפליקס, סרטי ספרייה
בוא נדמיין את זה (אדי מרפי), הצלצול (נעמי ווטס), לא לחשוב פעמיים (קיגן-מייקל קי, גיליאן ג'ייקובס).

ולא לשכוח:
שני פרקים של חדר 104 עונה 2 ב-yes VOD וסלקום TV
מייק ג'אדג': סיפורים מהאוטובוס 2 ב-yes VOD וסלקום TV
האקסית המטורפת 4 ב-yes VOD
שושלת 2 בנטפליקס
אקס פקטור בריטניה 15 ב-HOT3 ב-17:00
חמוץ מתוק ב-yes Comedy ב-17:25
תוכנית אבא ב-yes Comedy ב-17:50
שחור כזה 5 ב-yes Comedy ב-18:15
המפץ הגדול 12 ב-yes Comedy ב-19:05
שלדון הצעיר 2 ב-yes Comedy ב-19:30
משפחת סימפסון 30 ב-yes Comedy ב-19:55
איש משפחה 17 ב-yes Comedy ב-20:20
NCIS לוס אנג'לס 8 ב-HOT Zone ב-20:15
בונז 11 ב-HOT Zone ב-21:00
לבד ביחד 2 ב-yes Comedy ב-20:45 וב-HOT קומדי סנטרל ב-22:30
הכוכב הבא לאירוויזיון בקשת 12 ב-21:15
שנות ה-80 עונה 4 ברשת 13 ב-21:15
גב האומה בערוץ עשר 14 ב-21:15
NCIS 15 ב-HOT Zone ב-21:45
המנצח ב-yes Edge ב-22:00
וולף הול בכאן 11 ב-22:45
פרק אחרון לעונה של שאטו עין כרם 2 בערוץ עשר ב-23:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו