המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

קווין אמריקה

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): על כתפיה, חייה ומותה של סנדרה בלנד, הקרקע בוערת, פרק אחרון של משתפים פעולה. Queen America, בייק אוף בריטניה, המירוץ למיליון, ריי דונובן, מזכירת המדינה, מקום בלב, אריות הים, מקגיוור, חדר 104, המטבח המנצח, קשר השתיקה (צופית גרנט).

שלל מהנכר: The Shivering Truth – סדרת אנימציית סטופ-מושן ואימה חדשה של אדולט סווים ("ריק ומורטי"), בין היתר בדיבובם של ג'ונה היל ומייקל סרה, כוכבי "סופרבאד".

הקרוס אובר המסורתי של סדרות DC ברשת ה-CW מתחיל עם הפלאש וימשיך ביומיים הבאים עם החץ, אגדות המחר וסופרגירל. אצל כולן זהו גם הפרק האחרון לחצי-עונה. פרקים אחרונים לחצי-עונה גם של איש משפחה, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, Rel ומכושפות הדור החדש. פרק אחרון של Enemies: The President Justice & The FBI.

וגם החברה הגאונה (My Brilliant Friend), מזכירת המדינה, NCIS: לוס אנג'לס, God Friended Me, תחנת ברלין, Dirty John, מאדים.

בכאן 11 ב-22:00, הקרקע בוערת
פרויקט מיוחד וחובק עולם של מערכת כאן חדשות על התחממות כדור הארץ ומשבר האקלים, מהקרחונים הנמסים בשבדיה ועד שריפות הענק בקליפורניה. סרטם של אורן אהרוני ונתן גוטמן.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:30, על כתפיה
בדצמבר הקרוב תקבל נאדיה מוראד, צעירה בת 25, את פרס נובל לשלום. נאדיה נחטפה בגיל 21 מהכפר בו התגוררה והפכה לשפחת מין בשבי דאע"ש. לאחר שנמלטה החליטה לספר את סיפורה מעל כל במה אפשרית ולפעול במטרה לעצור את רצח העם המתמשך ולהביא לדין את מנהיגי דעא"ש. כך פתאום הפכה נאדיה לפנים של מאבק היזידים – קבוצה דתית קטנה שהתמודדה עם רדיפות חמורות לאורך ההיסטוריה וקולה לא נשמע. למרות שלא רצתה להיות תחת אור הזרקורים, לקחה על עצמה נאדיה את תפקיד האקטיביסטית. היא סיפרה שוב ושוב את סיפור הגבורה שלה לכתבים, פוליטיקאים ודיפלומטים, ביקרה במחנות פליטים ונפגשה עם בכירי ממשלתה. עם גישה אינטימית למציאות של נאדיה, שבה יום רודף יום, ומבט אל אחורי הקלעים של יעילות המעורבות הפוליטית, הסרט מלווה את נאדיה בשיאו של הקמפיין המשפטי שלה ומאפשר לנו לראות זאת.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, חייה ומותה של סנדרה בלנד
סרט חדש מבית HBO המביא את סיפור מותה של סנדרה בלנד, אקטיביסטית פוליטית, אפרו-אמריקאית בת 28, שנמצאה תלויה בתא המעצר שלושה ימים לאחר שנעצרה ב-10 ביולי 2015 על עבירת תנועה בעיירה קטנה בטקסס. הצילומים ממצלמת הדשבורד של ניידת המשטרה, בהם נחשף הוויכוח האלים שהתרחש בינה ובין השוטר, בריאן אנסיניה, נהיו ויראליים ועוררו מחאה נרחבת ברשת. יוצרי הסרט עקבו אחר מקרה התביעה, שהחל זמן קצר לאחר מותה של בלנד ונמשך שנתיים, חושפים מה באמת קרה לה ועוסקים בסוגיות הכואבות של הקשר בין גזענות ואכיפת החוק בארה"ב.

ולא לשכוח:
Queen America בפייסבוק
סאלי לנצח בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00
זרה 4 ב-yes VOD
ריי דונובן 6 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 5 ב-yes VOD
פרק אחרון של משתפים פעולה בכאן 11 ב-21:00
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
קשר השתיקה ברשת 13 ב-21:00
היסטוריית האימה של איליי רות' ב-AMC ב-21:00
המקור בערוץ עשר ב-21:15
שני פרקים של מקום בלב 6 ב-yes Drama ב-21:15
המירוץ למיליון 30 בערוץ הטיולים ב-22:00
בייק אוף בריטניה 9 בערוץ האוכל ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
הבריחה מדאנמורה ב-yes Edge ב-22:00
חדר 104 ב-HOT HBO ב-22:30
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

  • XTP

    עידו, לא קשור להיום ספציפית אלא להמלצות של הימים האחרונים- 30 ומשהו ומכושפות (המקורית) שוות את הזמן או מיושנות?

    • את שלושים ומשהו ראיתי (לא במלואה) לפני עשור, עשור וחצי, והיא הייתה נהדרת, חכמה ומרגשת. הקצב שלה שונה כמובן ממה שאנחנו מורגלים לו עכשיו, אבל האמת היא שיש לא מעט סדרות מאוד איטיות בימינו שבטח יגרמו לה להיראות סבירה לגמרי מהבחינה הזו

      את מכושפות לא ראיתי

© עידו ישעיהו