המלצת היום – שלישי

מהירה כמו הרוח

מה לראות היום בטלוויזיה (שלישי): מהירה כמו הרוח, המופע של ג'ף רוס ודייב אטל, האמת על הרובוטים הרוצחים, פרק אחרון לעונה של אימה אמריקאית, גמר משחקי השף קונדיטור. ביחד ולחוד, זרה, סטן מול הרשע, האיש הלא נכון, ברק שחור, סופרגירל, מזכירת המדינה, ריי דונובן, יאנגר, קמפינג, הכוכב הבא, בואו לאכול איתי.

שלל מהנכר: Babies – Their Wonderful World – סדרה תיעודית חדשה בת שלושה פרקים של ה-BBC שמזכירה קצת את "ילד בן זמננו", אלא שבמקום להתמקד בעשרים השנים הראשונות של חיי אדם, היא מסתפקת בשנתיים, על מנת לבדוק איך ילד מגבש את אופיו, כיצד הגירויים הסביבתיים של ימינו – דוגמת טאבלטים וכדומה – משפיעים עליו, וכן הלאה.

וגם פרקים אחרונים לחצי-עונה של המתמחה (The Resident) ומוקד 911 (9-1-1). וגם החברה הגאונה (My Brilliant Friend), הרופא הטוב, דה וויס, Manifest, אגדות המחר, החץ, Taken Down.

בנטפליקס, המופע של ג'ף רוס ודייב אטל (Bumping Mics with Jeff Ross & Dave Attell)
תוכנית אירוח וסטנד אפ חדשה של הקומיקאים ג'ף רוס ודייב אטל, שמארחים מדי פרק על הבמה חברים מצחיקים.

בלוויין,
ב-yes VOD, האמת על הרובוטים הרוצחים
פסטיבל טורונטו 2018. הסופר אייזיק אסימוב חזה כבר באמצע המאה ה-21 את השתלטותם של הרובוטים, וכתב את החוק הדמיוני שלפיו לרובוט אסור לפגוע בבני האדם. היום, כ-60 שנה אחרי, המדע כבר לא בדיוני והתחזית שלו מתממשת למול עינינו. ב-2015 במפעל של יצרנית הרכב פולקסווגן בגרמניה תפס לפתע רובוט את אחד העובדים שהיה אחראי על כיוונו ומחץ אותו למוות על לוח מתכת, ביולי 2016 המכונית עם בקרת הנהיגה האוטונומית טסלה הרגה את הנהג שישב בתוכה, ובאותו חודש חיסל רובוט לסיכול פצצות ממשטרת דאלאס את אחד החשודים בזירה. בכל אחד מהמקרים הללו עלו שאלות של אחריות, חוק ומוסר אך בסופו של דבר הם הוצגו כמקרים יוצאי דופן. הבמאי מקסים פוזדורובקין בוחן בסרטו החדש את האופן שבו הרובוטים כבר מהווים איום כלפינו. בעזרת נקודות מבט של מהנדסים, עיתונאים, פילוסופים, וקטעי ארכיון של אסימוב עצמו, הוא מוכיח לנו כיצד רובוטים מחליפים היום בני אדם, לא רק בייצור אלא בכל תחום – ממזון מהיר, דרך חקלאות, ועד עבודה משפטית. האם התפתחות הבינה המלאכותית תסלול את הדרך לשגשוג של האנושות או שהשימוש ההולך וגובר בה רק יגדיל את הפערים החברתיים ויביא לקיצה המוסרי של האנושות?

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, מהירה כמו הרוח
דרמת אקשן איטלקית המושפעת מסיפור אמיתי. ג'וליה היא נהגת מרוצים בת שבע עשרה. לאחר מות אביה שהיה המנטור שלה לאור כל השנים, היא נאלצת לחבור לאחיה הבכור, אלוף מרוצים לשעבר וכעת מכור לסמים. בעוד היא מנסה להוכיח לרשויות החוק שהיא מסוגלת לדאוג לעצמה ולאחיה הקטן, עליה להתמודד גם עם שיגעונותיו של האח חסר האחריות. חוב עצום מאלץ אותה לנסות ולהשתתף במרוץ מסוכן, אולם לשם כך היא ואחיה חייבים ללמוד לשתף פעולה. הסרט היה מועמד ל-14 פרסי האקדמיה האיטלקית, וזכה בשישה. הוא היה סרט הפתיחה בשבוע הקולנוע הישראלי שנערך בסינמטקים בארץ.

ולא לשכוח:
ביחד ולחוד (Splitting Up Together) בסלקום TV
ברק שחור 2 בנטפליקס
סופרגירל 4 בנטפליקס
בואו לאכול איתי 3 בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
גמר משחקי השף: קונדיטור ברשת 13 ב-21:00
האיש הלא נכון ב-yes דוקו ב-21:00
יאנגר 4 ב-HOT3 ב-21:05
מזכירת המדינה 5 ב-yes Drama ב-21:15
תוכנית אחרונה לעונה של השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-yes Oh ב-21:30
תוכנית אחרונה לעונה של זמן אמיתי עם ביל מאהר ב-yes Oh ב-22:00 וב-HOT HBO ב-0:20
זרה 4 ב-yes Drama ב-22:00
פרק אחרון של אימה אמריקאית: אפוקליפסה ב-yes Edge ב-22:00
שני פרקים של סטן מול הרשע ב-yes Action ב-22:45
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו