המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/11/2018 בקטגוריה ‏כללי

מאדים – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): הבריחה מדאנמורה, מאדים, מלכת העולם, רוג אחת – סיפור מלחמת הכוכבים, חופשתו של מר הולו, מאסטר שף, שלדון הצעיר, חליפות, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, ריי דונובן, המתים המהלכים, חדר 104, קמפינג, סאלי לנצח, יונתן אגסי הציל את חיי, נשק קטלני, גוונים של כחול, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', עד כאן, פנים אמיתיות, משחקי השף קונדיטור, המטבח המנצח.

שלל מהנכר: הבריחה מדאנמורה (Escape at Dannemora; פירוט בהמשך).

ג'ונסטאון (Jonestown: Terror in the Jungle) – מיני-סדרה דוקומנטרית בשני חלקים של רשת סאנדנס, שמשודרת יום אחר יום, על הכת הנודעת לשמצה של ג'ים ג'ונס בקליפורניה של סוף שנות השבעים, שהובילה להתאבדות ההמונית הגדולה ביותר בהיסטוריה (בקרוב גם ב-yes).

וגם זרה, ריי דונובן, סאטרדיי נייט לייב (סטיב קארל מנחה), דוקטור הו, אקס פקטור בריטניה, קליקה (Clique).

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00, מאדים
עונה שנייה בת ששה פרקים לסדרת הדוקו-מד"ב שמספרת את סיפורו של מאדים בהווה ובעתיד באמצעות פורמט טלוויזיוני חדשני, המשלב איכות של סרט קולנוע, דרמה מתוסרטת ואפקטים חזותיים. כל המרכיבים מתלכדים יחדיו לספר את סיפורה של האנושות ליישב את מאדים, מנקודת המבט של משלחת פיקטיבית בשנת 2033. המפיקים בפועל הווארד וגרייזר בחרו ביוצר המקסיקני בעל החזון אבררדו גאוט ( "ימים של חסד") לביים את הסדרה, שצולמה בתחילת השנה בבודפשט ומרוקו. החלק המתוסרט בסדרה מתמקד במשימה של המשלחת הראשונה למאדים על סיפון החללית דדלוס. טיסת הבכורה שלה בשנת 2033 מאוישת בידי צוות של ששה אסטרונאוטים מיומנים.

בלוויין,
ב-yes VOD, הבריחה מדאנמורה
מיני סדרה חדשה בת שמונה פרקים בכיכובם של זוכי האוסקר בניסיו דל טורו ("טראפיק"), פטרישיה ארקט ("התבגרות") ופול דנו ("מיס סאנשיין הקטנה", "מלחמה ושלום"). את הסדרה מפיק ומביים (את כל הפרקים) בן סטילר, והיא מבוססת על המקרה האמיתי של בריחה מהכלא בצפון מדינת ניו יורק בקיץ 2015 שהובילה למצוד נרחב אחר שני רוצחים מורשעים. דל טורו מגלם את הרוצח ריצ'ארד מאט, אדם קשוח ושתלטן ששלט באוכלוסיית הכלא בדרכי הפחדה, והוא זה שהגה ותכנן את הבריחה. ארקט מגלמת את טילי מיטשל, אישה נשואה ממעד הביניים שהיתה אחראית על מתפרת הכלא.

הבריחה מדאנמורה

ב-yes דוקו ב-22:00, מלכת העולם
70 שנה חלפו מאז מונתה המלכה אליזבת השנייה ל"ראש חבר העמים הבריטיים" (תואר מלכותי לעומד בראש 53 מדינות, שניתן לה באופן אישי). הסרט החדש "מלכת העולם" מביא את סיפור הקשר העמוק וארוך-השנים שבין משפחת המלוכה לנתיני חבר העמים. הסרט מביא קטעי ארכיון נדירים של המלכה ובני משפחתה, מארכיון הקולנוע הפרטי המלכותי של הדוכס מאדינבורו, במהלך הביקורים ההיסטוריים שערכו לאורך השנים במדינות חבר העמים. אלו מוצגים לצד סצנות עכשוויות מרגשות עם בני הדור הצעיר של בית המלוכה, ביניהן: קבוצת צעירים ממדינות חבר העמים שנבחרו לעבוד בארמון לצד צוות העובדים הקבוע והדוכס הארי נתפס כשהוא מייעץ להם בחיוך – "אל תכנסו לפאניקה אם אתם נתקלים במלכה. למרות שכולנו נלחצים מכך…"; או סצנה מיוחדת שבה מספרת הדוכסית מייגן מרקל על שמלת החתונה המפוארת ועל הסודות שלא גילתה להארי לפני החתונה. גם רגעים מההכנות הקדחתניות לקראת מפגש מיוחד בין הנסיך צ'ארלס לראש ממשלת קנדה, ג'ייסון טרודו, במעון המלכותי הרשמי בקנדה נחשפים בפנינו ומאפשרים לנו לקבל הצצה שעדיין לא ראינו כמוה אל בית משפחת המלוכה.
שני חלקים, השני מחר.

סרטים:

בנטפליקס, רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים
אקשן מדע בדיוני בכיכובם של פליסיטי ג'ונס, ריז אחמד ("ליל האירוע") ודיאגו לונה, המתרחש ביקום "מלחמת הכוכבים". צעירה פורעת חוק, בתו של איש המחתרת שחבר לאימפריה, מצטרפת לצוות גיבורים לא צפוי מברית המורדים, במשימה סודית ומסוכנת לגנוב את התוכניות של כוכב המוות.

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, חופשתו של מר הולו
סרטים שחייבים לראות. הקומדיה הנהדרת של ז'אק טאטי, שהייתה מועמדת לאוסקר והשתתפה בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן. הסרט המלא הראשון בו טאטי מגלם את דמותו הידועה של מר הולו הגמלוני, בעל מעיל הגשם והמקטרת הנצחיים. במהלך חופשה בעיירת חוף ציורית, נקלע מר הולו לסדרה של אירועים משעשעים. צרפת, 1953.

ולא לשכוח:
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
נשק קטלני 3 בסלקום TV
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
משחקי השף: קונדיטור ברשת 13 ב-21:00
פנים אמיתיות בערוץ עשר ב-21:15
Suits 8 ב-yes Drama ב-21:15
עד כאן בכאן 11 ב-21:58
מאדים 2 בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00
יונתן אגסי הציל את חיי ב-HOT8 ב-22:00
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
חדר 104 עונה 2 ב-yes Oh ב-22:00
המתים המהלכים 9 ב-yes Edge ב-5:00
קמפינג ב-yes Oh ב-5:00
סאלי לנצח ב-yes Oh ב-5:30
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו