המלצת היום – שני

מועד לרצוח

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): מקום בלב, משתפים פעולה, Oboy, מועד לרצוח, סנט-אכזופרי: האיש שמאחורי הנסיך הקטן, בחזרה למלון טאג' מהאל, פרק אחרון לחצי עונה של המתים המהלכים, פרק אחרון לעונה של אנושיים. קמפינג, מטבחי הגיהנום, המירוץ למיליון, ריי דונובן, מזכירת המדינה, אריות הים, מקגיוור, מינדי, חדר 104, המטבח המנצח.

שלל מהנכר: Dirty John – רשת בראבו, שמזוהה יותר בשל תוכניות כמו "עקרות בית אמיתיות", מנסה אף היא להיכנס לעסקי הדרמות היוקרתיות עם סדרה חדשה שמבוססת על פודקאסט פופולרי ומגוללת את הסיפור על אודות נוכל שמנצל גרושה בודדה. אריק באנה וקוני בריטון מככבים.

וגם החברה הגאונה (My Brilliant Friend), קמפינג, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, מזכירת המדינה, NCIS: לוס אנג'לס, God Friended Me, סופרגירל, מכושפות, המתים המהלכים, אקס פקטור בריטניה, מאדים, Enemies: The President Justice & The FBI, Louis Therouxs Altered States.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes, סלקום TV ופרטנר TV, או בוי (Oboy)
אחרי מאבק משפטי שעיכב את הפקת העונה השנייה של סדרת הנוער הפופולרית, חוזרת הדרמה המוזיקלית סוף סוף. אל העונה החדשה יצטרפו גם שירן סנדל, סאבלימינל, עידן דרור ולירן דנינו, מלבד אלה שכבר משחקים בה: ג'וי ריגר, לי בירן, טום באום, אליאנה תדהר, דניאל גד, נלי תגר ועוד.

בכאן 11 ב-21:00, משתפים פעולה
משתפי הפעולה הם האנשים השקופים בזירה הישראלית-פלסטינית. סכנת מוות מרחפת מעל ראשיהם ומעל ראשי בני משפחותיהם, והם נרדפים בידי בני עמם הפלסטינים. החברה הישראלית אינה ממהרת לקלוט אותם, וההתנגדות כלפיהם מופנית הן מצד היהודים הן מצד הערבים הישראלים. גם ארגוני זכויות האדם אינם נוהגים לעסוק בהם, ולעתים אף רואים בהם בוגדים שהביאו על עצמם את הסכנה לחייהם. בסדרה "משתפים פעולה", שיצרה טל מיכאל, וביימה אותו עם דוד אופק, נחשפים הפנים והקולות של צבא הצללים שהפעילה ישראל במשך למעלה מיובל שנים. משתפי הפעולה מספרים בפעם הראשונה בפנים חשופות את סיפורם האישי, ומדברים על היחס המורכב שלהם אל החברה הפלסטינית, שממנה הם מבקשים יחס סלחני, ואל החברה הישראלית, שממנה הם מבקשים הוקרת תודה על פעילותם.

בלוויין,
ב-yes Drama ב-21:15, מקום בלב
שידור לינארי לעונה האחרונה של הסבוניה התקופתית האוסטרלית, שכבר זמינה במלואה ב-VOD. שני פרקים ברצף.

ב-yes דוקו ב-22:00, בחזרה למלון טאג' מהאל
פסטיבל IDFA 2017. עשרות אנשים איבדו את חייהם במהלך התקפת הטרור ב-2008 על מלון "טאג' מהאל פאלאס" במומביי, הודו. כעת, 10 שנים אחרי אותו אירוע, חוזרים חמישה אנשים שהיו עדים לאירוע אל מקום ההתרחשות. עד אותו רגע נורא חייהם התנהלו באופן שונה לחלוטין, וכל אחד מהם הגיע למלון מסיבה אחרת לגמרי. כעת הם חולקים את החוויה הטראומטית הזו בסרט. סיפורים אישיים, צילומים של מצלמות אבטחה וריאיון עם אחד מהמפגעים יוצרים מחדש את הסיפור של אותו לילה נורא, שבו הוחזקו עובדי המלון ואורחיו תחת אש במשך שעות. לצד כל אלה מעלה הסרט את השאלה כיצד אירוע כה מפחיד משנה את השקפת העולם על החיים ומעורר שאלות קיומיות על חופש, דת, פגיעות מול שליטה ואשליה של ביטחון.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:05, סנט-אכזופרי: האיש שמאחורי הנסיך הקטן
ב-31 ביולי 1944 נעלם אנטואן דה סנט-אכזופרי מעל הים התיכון. המסתורין הזה הוליד מיתוס. מי היה האיש שספרו "הנסיך הקטן" תורגם ליותר מ -250 שפות? היכן נגמרת האגדה ומתחיל הסיפור האמיתי? משפחתו הקרובה, חברים, שכנים וקולגות מתארים את אישיותו של סנט-אכזופרי ומציירים אדם שלא היה דומה לאף אחד אחר. "הוא עשה הכל בצורה שונה" מספר הסופר והטייס ז'ול רואה, "אפילו חולצה הוא לא לבש כמו כולם, כובע לא חבש כמו כולם, הוא לא התלבש כמו כולם ולא דיבר כמו כולם". במסגרת הסרט מובאים ארכיונים של סרטים וארכיונים מצויירים המנסים לשרטט את דמותו הייחודית, השונה והמורכבת של סנט-אכזופרי.

סרטים:

ב-HOT movies 3 ב-22:00, מועד לרצוח (Most Likely to Murder)
תעלומת רצח קומית בכיכובם של אדם פאלי ("הכל לטובה", "מינדי") ורייצ'ל בלום ("האקסית המטורפת"). בילי היה אחד התותחים בתיכון. כאשר הוא חוזר לעיר מולדתו לחגים הוא מגלה כי כל חבריו המשיכו הלאה, ויותר מזה, האקסית שלו יוצאת עם טיפוס מפוקפק מימי התיכון שבילי בטוח כי קרוב לוודאי שהוא הרוצח מאחורי תעלומת רצח מקומית. גם עם וינסנט קרתייזר.

בנטפליקס, סרטי ספרייה
הנעדרת (מערבון של רון האוורד בכיכובן של טומי לי ג'ונס, קייט בלאנשט ואוון רייצ'ל ווד, 2003), החיים שלי (מייקל קיטון, ניקול קידמן, 1993).

ולא לשכוח:
סאלי לנצח בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00
קמפינג בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:00
זרה 4 ב-yes VOD
ריי דונובן 6 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 5 ב-yes VOD
שני פרקים של מינדי 5 ב-HOT3 ב-20:45
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
אנושיים 3 ב-AMC ב-21:00
המירוץ למיליון 30 בערוץ הטיולים ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
הבריחה מדאנמורה ב-yes Edge ב-22:00
מטבחי הגיהנום 17 בערוץ האוכל ב-22:15
חדר 104 ב-HOT HBO ב-22:30
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45
המתים המהלכים 9 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו