"הצמד" 2.08: אף אחד לא צריך להיפגע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/10/2018 בקטגוריה ‏כללי

ספוילר "הצמד" עונה 2 פרק 8

"הצמד" עונה 2 פרק 8

"העיר הרסה אותו", אומר אלסטון לזוגתו. "אני לא רוצה שזה יקרה לי". והנה בסוף הפרק עוד שניים שהעיר הרסה אותם. מותו של סי סי לא יצער אף אחד בקרב הצופים, סביר להניח, בטח לא אחרי ההתנהגות שלו בפרק הזה, אבל "הצמד" ממחישה כל כך יפה איזה מחיר גובה האלימות לא רק מהקורבנות אלא גם מהסובבים, מהעדים. נזק היקפי נפשי.

וינסנט היה בהלם כשראה את טומי רוצח גנגסטר מתחרה באמצע הרחוב, נקמה על השריפה שקיפחה את חייה של קיטי/סטפני, ואילו בפרק הזה, בסצנת הפתיחה, הוא כמעט רוצח את הודאס אחרי מטח היריות שכוון אליו עצמו. היה נדמה שהוא ממש שם, עוד רגע באמת עושה את זה, וכל כך התפללתי שלא ילחץ על ההדק, שלא יחצה את הסף הזה שאחריו אי אפשר לחזור לאחור.

הוא לא עשה את זה, למרבה המזל, אבל מובן שדיוויד סיימון וג'ורג' פלקנוס (כמו תמיד, פלקנוס כתב את הפרק האחד שלפני סוף העונה), יביאו את זה בהפוכה, ובדיוק בדקות האחרונות כדי לקשור את זה עם סרט. אז לא וינסנט אבל כן בן דמותו, וכן בן משפחתו. בובי, שכבר זמן רב נמצא על הקצה, לפחות מאז מותה של קיטי, נשבר לבסוף. רוצח את הסרסור שלפני רגע קרא לו עצמו סרסור, אקט התאבדותי מינוס הקטע של להרוג את עצמך, תערובת של מצפון אכול, תיעוב עצמי ותיעוב בכלל. העיר הרסה אותו, ועל הדרך גם את פרנקי, שהיה שם ונאלץ לעזור לגיסו בעל כורחו. שני אלה שונים מאוד באופיים מווינסנט, שתמיד הפגין הרבה מצפון וטוב לב, אבל האלימות הזו מעולם לא הייתה חלק מהזהות שלהם, ועכשיו שניהם יאלצו לחיות עם מה שעשו.

ובהיעדר סי סי, מה יעלה בגורלה של דורותי/אשלי? למרבה ההפתעה, הסרסור שלה לשעבר התנגד לרציחתה, ולו משיקולים טכניים (אחת ההפתעות העיקריות היא שסי סי כינה אותה "אזרחית", פעם ראשונה שאנחנו רואים אותו מביע במילים את ההשלמה שלו עם בריחתה). עכשיו הדרך פתוחה לרודני ולאחרים לפגוע בה. אבל עוד יש לה תקווה – אולי רודני יהיה עסוק מדי בשוד בית המרקחת ויזנח אותה.

תגיות:
© עידו ישעיהו