המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/10/2018 בקטגוריה ‏כללי

מבצע פינאלה

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): בית פזמון, מלכת הדרום, מבצע פינאלה, לולו וליאון, מלחמה טוטאלית, החיים עצמם, פרק אחרון לעונה של אלמנטרי. סמוך על סול, איש העתיד, ילדותי, פילדלפיה זורחת, וידה, מתוק ומר, הרופא הטוב, אנימלס, מפחיד כזה, הטיהור, הפסיכולוגית, שטח הפקר, אמבולנס, דייט ראשון.

שלל מהנכר: Channel Zero: The Dream Door – לפני הבכורה ב-26 באוקטובר, פרק פתיחת העונה הרביעית של סדרת האימה, המגוללת סיפור חדש מדי שנה.

בנוסף פרקים אחרונים לעונה של Wrecked (שני פרקים) ו-The Outpost. וגם Sorry For Your Loss, רוקדים עם כוכבים, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, F.B.I, דה וויס, החיים עצמם, New Amsterdam, בעלי היכולות, נשק קטלני, The Jim Jefferies Show, Later Live – with Jools Holland, The Great British Bake Off, Wanderlust, Mr. Mercedes, כנופיית המאיה (Mayans M.C, שחודשה לעונה שנייה), בין הקצוות (Mr. Inbetween), הטיהור (The Purge).

בערוץ ההיסטוריה ב-23:15, מלחמה טוטאלית: מלחמת העולם השנייה
מלחמת העולם השנייה הייתה כזו שהיו מעורבים בה צבאות בחזית ואזרחים בעורף בצורה מסיבית, לעתים ללא הבחנה; לצד קרבות בסדר גודל חסר תקדים בחזית, ערים שלמות הופצצו ונמחקו; אוכלוסיות הושמדו באופן שיטתי ומכוון; ממשלות גייסו את אזרחיהם לטובת המאמץ המלחמתי; הכלכלות המקומיות עברו לפסי ייצור מלחמתיים. הסדרה "מלחמה טוטאלית", המבוססת על קטעי ארכיון נדירים וראיונות עם היסטוריונים מומחים לתקופה, בוחנת לעומק את כל היבטיה של המלחמה: החל מהשלבים המוקדמים והסכסוכים המקומיים שקדמו לה (ספרד, סין, אתיופיה), פרוץ המלחמה בספטמבר 1939 והפלישה הגרמנית לפולין, הכיבוש הנאצי של מדינות אירופה, ההתנגדות בקרב האזרחים לכובש הנאצי והאופן שבו המלחמה הטוטאלית הביאה לתנאים שאיפשרו את שואת יהודי אירופה. כל פרק בסדרה רחבת היריעה עוסק בממד אחר של המלחמה: החל מסקירה מקיפה של המלחמות המקומיות בספרד, סין, מנצ'וריה ואתיופיה, שהיוו סימנים מקדימים לכך שמלחמה בסדר גודל עולמי עומדת לפרוץ, דרך הפלישה והכיבוש הנאצי של מדינות אירופה, שואת יהודי אירופה, סיום המלחמה וההשלכות מרחיקות לכת של תוצאותיה על המדינות שנטלו בה חלק.

מלכת הדרום – עונה 3

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, בית. פזמון
סדרה תיעודית חדשה בת ששה פרקים, הנעזרת בכ-100 אמניות ואמנים ישראלים מובילים כדי לספר את סיפורה של החברה הישראלית דרך הפזמונים הגדולים שליוו אותנו. העורכת המיתולוגית אתי אנטה-שגב (ששימשה בין השאר כראש מחלקת התרבות והמוזיקה בגל"צ), הבמאי אדם סנדרסון ("בתולות") והתסריטאית שירי ארצי ("תמיד אותו חלום") חברו למפיקה טמירה ירדני ליצירת הפרויקט המיוחד, שסוקר את התמורות בחברה הישראלית כפי שהן משתקפות במוזיקה שלנו. ששת פרקי הסידרה נעים בין השירים, הקולות והתמונות, תוך שהם מגבשת אמירה אודות מי שהיינו ומי שאנחנו עכשיו. כל אחד מהפרקים מביא זווית אחרת של ההוויה הישראלית: דמות הגבר, דמות האישה, אופייה של המולדת, הרב תרבותיות שהיא אנחנו, הקשר בין מוזיקה ואמונה, והגעגוע שמחזיר אותנו לשורשים מהם הגענו. בכירי האמנים, היוצרים והמבצעים מספרים בסדרה את סיפוריהם של השירים כמו גם את הסיפור האישי שלהם כאנשים שצמחו ויצרו בארץ הזאת, כשהם משולבים בקטעי ארכיון ובקליפים מכל הזמנים, שקושרים את השירים לחיינו כאן. בין המשתתפים: שלמה ארצי, יהודה פוליקר, חוה אלברשטיין, שלום חנוך, יהודית רביץ, איל גולן, נצ'י נצ', נורית גלרון, שרית חדד, עידן רייכל, ריטה, מוקי, רונה קינן, אביהו מדינה, אביב גפן, שלמה בר, צביקה פיק, נינט, יונתן רזאל, קובי אוז, דקלה, אביתר בנאי, אהוד בנאי, יהודה קיסר, גידי גוב, ריטה, שמעון בוסקילה, קפה שחור חזק, שולי רנד, מירי מסיקה, שלומי שבת, ועוד רבים רבים אחרים.

ב-yes Drama ב-21:15, החיים עצמם
השידור הליניארי. במקביל ב-VOD עולה הפרק החדש, השני לעונה.

ב-yes Drama ב-22:00, מלכת הדרום
עונה שלישית לדרמת המתח.

בכבלים,
ב-HOT VOD, לולו וליאון
דרמת פשע דנית שעונתה הראשונה עולה במלואה. לולו בת ה-34 היא אם לשניים ובעלת מספרה בפרברי קופנהגן. היא חיה עם ליאון, אבי ילדיה ופושע כריזמטי, אך כשהוא נזרק לכלא היא נאלצת להתמודד לראשונה עם עולם שלא הכירה. כדי לשחרר את בן זוגה, לולו חייבת להתמודד עם עולם הפשע התחתון הנשלט בידי מאפיונרים, עם טיפוסים מפוקפקים, פרוצות אסטוניות וגם בלש מושחת שאליו היא מפתחת רגשות. לולו מוצאת את עצמה מתמודדת עם בעיות ייחודיות: איך תשלם לעובדים שלה כעת כשהמשטרה החרימה את נכסיה? איך תשמור על השגרה בחייו של בנה בן השבע, הסובל מאספרגר? איך תסביר לבתה המתבגרת שאסור לה לצאת עם פושע, כשהיא בעצמה מעורבת עם אחד? ואיך תפתור את המשולש הרומנטי שבו הסתבכה? עם לין מריה כריסטנסן ("משפחה"), לארס בריגמן ("דיקטה"), ניקול יוהנסן, ג'ייקוב אוטנסטן, לארס קאלונד ("בעולם טוב יותר"), ג'ייקוב רנדרופ והנינג ואלין ג'ייקובסן ("הגשר").

לולו וליאון

סרטים:

בנטפליקס, מבצע פינאלה (Operation Finale)
דרמה בכיכובם של בן קינגסלי ואוסקר אייזק, המגוללת את מבצע לכידת אדולף אייכמן. 15 שנים אחרי סוף מלחמת העולם השנייה, המוסד והשב"כ הישראלי, בהובלת הסוכן העיקש פטר (צבי) מלחין, השיקו מבצע פשיטה חשאי במטרה ללכוד את הפושע הנאצי הנודע לשמצה, שבתחילה דווח כי נהרג במהלך המהומה של קריסת גרמניה הנאצית, אך בפועל חי ועבד בפרברי בואנוס איירס, ארגנטינה, תחת זהות בדויה יחד עם אשתו ושני בניו. תוך שהם עוקבים אחר שגרת יומו, מלחין ופקודיו מתכננים להוציא לפועל את החטיפה בחסות החשכה ובמרחק מטרים ספורים מביתו של אייכמן, נחושים להבריח אותו אל מחוץ לארגנטינה ולהעמידו למשפט בישראל. ביים כריס וייץ ("רווק פלוס ילד", "חיים טובים יותר"). גם עם ליאור רז.

ולא לשכוח:
סמוך על סול 4 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO ב-22:05 וב-yes Action ב-22:45
החיים עצמם 3 ב-yes VOD
הטיהור (The Purge) באמזון פריים וידאו
הרופא הטוב 2 ב-HOT3 ב-20:45
שטח הפקר בכאן 11 ב-21:00. הפעם: "מרגלים בתוכנו". ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בפיתוח שיטות להשגת מודיעין נגד יריב עסקי או פוליטי. כשהרבה כסף או כוח מונחים על הכף, כמעט כל האמצעים כשרים. "שטח הפקר", בהגשת רוני זינגר, חושפת את התחקיר על עולם הריגול הפוליטי והעסקי, את שיטות הפעולה ואת ניהול הסיכונים. הכלי היעיל ביותר בעולם המודיעין העסקי הוא שתילת הכפשות וידיעות כוזבות. גם אצל פוליטיקאים ישראלים נתגלו לא מעט דפי פייסבוק פיקטיביים המנסים ליצור שינוי תודעתי בציבור. בדיקה של חברת "סייברה" את עמודי הפוליטיקאים הישראלים מגלה שבעמודי הפייסבוק של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרוב ל-30% מהשיח האוהד הוא פיקטיבי, ואילו בעמודיהם של מועמדים מובילים אחרים, כגון יאיר לפיד, אבי גבאי ונפתלי בנט, שיעורו של השיח הפיקטיבי התומך בהם הוא עד 10%.
דייט ראשון בקשת 12 ב-21:00
אמבולנס ברשת 13 ב-21:00
הפסיכולוגית בכאן 11 ב-22:00
פרק אחרון לעונה של אלמנטרי 6 ב-yes Action ב-22:00
ילדותי (Kidding) ב-yes Edge ב-22:00
איש העתיד (פיוצ'ר מן) באגו ב-22:25
פילדלפיה זורחת 13 ב-yes Edge ב-22:35
וידה ב-yes Edge ב-23:00
מתוק ומר ב-yes Edge ב-23:30
אנימלס 3 ב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו