המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/10/2018 בקטגוריה ‏כללי

שושלת רומנוף

מה לראות היום בטלוויזיה (שישי): מי מתגורר בבית היל, שושלת רומנוף, חדשות מעולות, מי ירה בבוב מארלי, פמיניסטיות – מה הן חשבו, טומב ריידר, הבחורה על הרכבת, כופר נפשה, הנפח והשטן, 50 זה ה-30 החדש, עולם הלחימה, יצירות מצמררות עם כריסטין מקונל, בייבי בוס גדול בעסקים, טרזן וג'יין, שד בראי, חוק וסדר מדור מיוחד, משפחת קרדשיאן, אקס פקטור בריטניה.

שלל מהנכר: Titans – גם לרשת DC יש שירות סטרימינג חדש, וזוהי הסנונית הראשונה שלה: עיבוד טרי ל"הטיטאנים" ("Teen Titans"), העוקב אחר מספר בני נוער בעלי כוחות על, המוצאים את המתת שלהם ובמקביל נאלצים להתבגר. גרג ברלנטי, האיש שמאחורי כל סדרות DC של רשת ה-CW, אחראי גם על זו, אבל הפעם מובטח שמדובר ביצירה אפלה ומחוספסת יותר. פרק בשבוע, נטפליקס רכשה ותשדר אותה בהמשך.

Light as a Feather – מותחן אימה חדש של רשת הולו. משחק חברה של חבורת בני נוער משתבש, כשכוח מסתורי מאיים על חיי כל אחד מהם בתורו. כל עשרת הפרקים שוחררו בבת אחת.

בנוסף עונה חדשה של על טבעי. פרק אחרון של Press, שני פרקים אחרונים לעונה של Sick Of It.

וגם האנטומיה של גריי, תחנה 19, המדריך לרוצח (How to Get Away with Murder), המפץ הגדול, שלדון הצעיר, ממי, מרפי בראון, S.W.A.T. המקום הטוב, I Feel Bad, Superstore, וויל וגרייס, חוק וסדר מדור מיוחד, I Love You America with Sarah Silverman.

בכאן 11 ב-14:55, חדשות מעולות
העונה השנייה והאחרונה של הסיטקום בהפקת טינה פיי (שמתארחת במשך מספר פרקים) ורוברט קרלוק ("קימי שמידט"). שני פרקים, שידור חוזר מאתמול כי פספסתי בהמלצה.

באמזון פריים וידאו, The Romanoffs
אחרי עיכובים רבים שנוצרו בין היתר בשל קריסתה של חברת האחים ויינשטיין (שרכשה את הזכויות לסדרה במקור) והטענות להטרדה מינית של אחת מהכותבות של מת'יו ויינר, מגיעה הסדרה החדשה של יוצר "מד מן" אל המסך. העונה הראשונה של האנתולוגיה השאפתנית כוללת פרקים, כל אחד מהם עוסק בדמויות וסיפורים שונים ממשפחת הצאר הרוסי הנודעת, ומסופר מנקודת מבטו של אדם הטוען כי הוא צאצא של השושלת המפוארת. המבנה הזה מאפשר לוויינר לקושש קאסט חלומי עם שמות כמו איזבל הופר, ארון אקהרט, דיאן ליין, קורי סטול, פול רייזר, נואה ויילי, רון ליווינגסטון, אמנדה פיט, ג'ון סלאטרי, כריסטינה הנדריקס ועוד. בניגוד למתכונת הרגילה של אמזון, שבמסגרתה כל הפרקים משוחררים בבת אחת, במקרה של "שושלת רומנוף" זמינים היום שני הפרקים הראשונים, ואז פרק חדש מדי שישי. הפעם אין תרגום לעברית כי לא כל יום פורים.

מי מתגורר בבית היל

בנטפליקס, מי מתגורר בבית היל (The Haunting of Hill House)
דרמת אימה חדשה של נטפליקס, עיבוד לספרה הקלאסי של שירלי ג'קסון, בכיכובם של מיכאל הויזמן (דאריו נהריס מ"משחקי הכס"), קרלה גוג'ינו וטימותי האטון. קבוצת אחים בוגרים שגדלו בילדותם במה שהפך להיות הבית רדוף הרוחות הכי מפורסם במדינה, נאלצים לחזור אליו עתה ולהתמודד עם הטראומות והטרגדיות שהשאירו מאחור.

בנטפליקס, רימאסטרד: מי ירה בבוב מארלי (ReMastered: Who Shot the Sheriff)
סדרת תעודה מוזיקלית בת שמונה פרקים. ב-1976, תקופה של מאבק אלים בין פלגים פוליטיים יריבים בג'מייקה, כוכב הרגאיי בוב מארלי שרד ניסיון התנקשות. אבל מי בדיוק אחראי לניסיון?

בנטפליקס, פמיניסטיות: מה הן חשבו? (Feminists: What Were They Thinking)
סרט תיעודי המתחקה אחר חייהן של הנשים המיוחדות שתועדו בסדרת תצלומים בשנות ה-70 – תקופה של התעוררות פמיניסטית – ובוחן את הצורך הנמשך בשינוי גם 40 שנה אחר כן.

בנטפליקס, עולם הלחימה (FIGHTWORLD)
סדרת תעודה שבמסגרתה יוצא השחקן וחובב הקרבות פרנק גרילו למקומות שונים בעולם, וחוקר תרבויות לחימה מגוונות בניסיון להבין את המנהגים והמניעים שלהן.

בנטפליקס, יצירות מצמררות עם כריסטין מקונל (The Curious Creations of Christine McConnell)
סדרת ריאליטי קאמפית עם כוהנת הלייף סטייל הגותית כריסטין מקונל, שבאחוזתה רדופת הרוחות מכינה מעדנים משונים בעזרתן של בובות מלחיצות.

בנטפליקס, בייבי בוס: גדול בעסקים (The Boss Baby: Back in Business)
עונה שנייה לספין אוף של הסרט.

בנטפליקס, טרזן וג'יין (Edgar Rice Burroughs' Tarzan and Jane)
עונה שנייה לסדרת האנימציה.

כופר נפשה

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, 50 זה ה-30 החדש
קומדיה צרפתית בבימויה ובכיכובה של ואלרי למרסייה. מארי בת ה-50 חוזרת לגור בבית הוריה לאחר שבעלה עזב אותה. למרות שמארי כבר באמצע החיים, הוריה מתייחסים אליה כאל נערה מתבגרת, וכיאה לכזאת היא מחפשת לעצמה אהבת נעורים. גם עם פטריק טימזיט.

ב-yes4 ב-22:00, טומב ריידר
רימייק להרפתקאות לארה קרופט, על פי משחק המחשב הפופולארי, הפעם בכיכובה של אליסיה ויקנדר ("אקס מכינה", "הנערה הדנית"). קרופט, בתו הסוררת והעצמאית של הרפתקן מסתורי שנעלם עוד בהיותה ילדה קטנה, מנסה בגיל 21 למצוא את מקומה בעולם. היא מסרבת להאמין כי אביה מת, ובמקום לקחת את ניהול האימפריה הכלכלית שלו היא מחליטה לצאת למסע כדי לברר אחת ולתמיד את נסיבות היעלמותו המסתורית. קרופט נוחתת ביפן כדי להגיע משם אל אי מסתורי שבו נמצאת מצבה אגדית שיכולה לתת לה מענה לשאלותיה, אבל יהיה עליה להשתמש בכל יכולותיה כדי לשרוד את ההרפתקה המסוכנת. גם עם דומיניק ווסט ("הסמויה"). שני הסרטים בהשתתפות אנג'לינה ג'ולי ישודרו לפני כן, החל מ-18:18.

בכבלים,
ב-HOT Movies 1 ב-22:00, הבחורה על הרכבת
מותחן על פי רב המכר המצליח של פולה הוקינס, בכיכובה של אמילי בלאנט. שבורה לאחר גירושיה, רייצ'ל נוהגת לפנטז על חייהם היפים של זוג צעיר עליו היא צופה. יום אחד, בעת נסיעה יומית ברכבת מפרברי ניו יורק אל מנהטן, אפופת אלכוהול ורחמים עצמיים, היא רואה דבר הגורם לערעור עצום בחייה. גם עם לוק אוונס, ג'סטין ת'רו ("הנותרים").

הבחורה על הרכבת

בנטפליקס, כופר נפשה (Apostle)
מותחן אימה בכיכובם של דן סטיבנס ("לגיון"), לוסי בוינטון ("מועדון שנות ה-80") ומייקל שין ("הסקס של מאסטרס"). בשנת 1905 יוצא נווד למשימה מסוכנת: לחלץ את אחותו החטופה שהסתבכה עם כת אכזרית על אי בודד.

בנטפליקס, הנפח והשטן (Errementari: The Blacksmith and the Devil)
מותחן אימה המבוסס על אגדת עם באסקית. במאה ה-19 בצפון ספרד, נפח קשוח ואומלל מוצא את עצמו במאבק איתנים מול השטן, אותו הוא מאשים בסבלו. כשהוא לוכד את השד הוא מעביר אותו מסכת עינויים, אבל ילדה יתומה שצצה לפתע בחייהם משנה את הכול.

בנטפליקס, שד בראי (Kuntilanak)
מותחן אימה אינדונזי. חמש ילדות מגלות כי ראי עתיק שהתגלה בבית היתומים שלהן, הוא ביתה של רוח מרושעת שחוטפת ילדים וכולאת אותם בתוכו. זמין בממשק באנגלית בלבד.

ולא לשכוח:
משפחת קרדשיאן ב-!E ב-16:00
אשלי + אוון ב-!E ב-16:45
אקס פקטור בריטניה 15 ב-HOT3 ב-17:00
חוק וסדר: מדור מיוחד 19 בכאן 11 ב-23:25

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו