המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/09/2018 בקטגוריה ‏כללי

ברוקלין תשע תשע – עונה 5

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): ברוקלין תשע תשע, המרוץ לדראג של רו פול, רוצחות מבית טוב, התמימיז, מנקי האינטרנט, ילדי פרא, 12 המושבעים, אימת המתים המהלכים, הצמד, לא בטוחה, בולרז, אנימלס, שלג צח, תפוס את שורטי, נטל האמת, סליחה על השאלה, המקור.

שלל מהנכר: Warriors of Liberty City – סדרה תיעודית חדשה בת ששה פרקים של רשת הכבלים סטארז, העוקבת אחר קבוצת פוטבול של ילדים ונערים בליברטי סיטי, שכונה מוכת פשע במיאמי.

שאר העונה של בלי לפגוע (No Offence) הבריטית זמינה – פרקים 2-6. וגם חסרי בושה, America to Me, אקס פקטור בריטניה, תפוס את שורטי, רייק, מקום בלב (A Place to Call Home).

בקשת 12 ב-21:00, רוצחות מבית טוב: חוה יערי ואביבה גרנות
סיפורן הלא יאמן של חוה יערי, אשתו דאז של העיתונאי אהוד יערי, ואביבה גרנות, שרצחו את התיירת מלה מלבסקי בשל בצע כסף. פרשת הרצח הסעירה את המדינה בשנות ה-80, הן בשל העובדה שהרוצחות היו שתי נשים מן המעמד הבינוני והן בשל מעשה הרצח עצמו. במאי: רני סער.
מחר באותה שעה ישודר ריאיון ראשון עם חוה יערי.

בערוץ 10, המקור
תוכניות חדשות. הפעם: התמימיז. במשך 8 חודשים תיעדו מצלמות "המקור" את משפחת תמימי מנבי סלאח, שבתם עאהד בת ה-17 תועדה סוטרת לחייל צה"ל והפכה לאייקון מצד כל הצדדים לסכסוך, מרגע מעצרה ועד מסיבת השחרור בהשתתפות הערב איידול מוחמד עסאף.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, ילדי פרא
מאחורי דלת פלדה במקלט ישן בירושלים נחבא סטודיו קטן לאנימציה. בכל שבוע נפגשים בו נערים, דור שני לאמנים-מהגרים ממוצא רוסי, ויוצרים במיומנות מרשימה קרנבל צבעוני של מפלצות ורעידות אדמה. "ילדי פרא" מתאר את עולמם החתרני של שני אמנים צעירים, זלמן ואהרון, במהלך שנת התבגרות אחת, שבה מתעצבת זהותם אל מול מציאות ישראלית שנדמה שמציעה להם בעיקר בינוניות. זלמן צריך להחליט אם יחיה בישראל, ואהרון חותר להכרה בדרכו האמנותית הרדיקלית דווקא בבית הספר הדתי שבו הוא לומד. את הסטודיו מנהיג מקס, אמן ואדם טוטאלי המבסס את האמנות כמרחב חיים אלטרנטיבי לנערים. הדימויים שיוצרים מקס והנערים מלווים אותם גם אל מחוץ לסטודיו, ומשתלבים בנקודת מבטם הבלתי מתפשרת. בימוי: טל פסס.

ב-HOT קומדי סנטרל ב-22:00, ברוקלין תשע תשע
העונה החמישית והחדשה בשידור יומי.

המרוץ לדראג של רו פול – עונה 10

בלוויין,
ב-yes VOD, המרוץ לדראג של רו פול + רו פול: הכל בחוץ
עונה עשירית של הריאליטי האהוב ושל התוכנית הנלווית אליו.

ב-yes דוקו ב-22:00, מנקי האינטרנט
מי באמת שולט במה שאנו רואים ברשתות החברתיות? בכל דקה מועלות 500 שעות של וידאו ליוטיוב, נשלחים 450,000 ציוצים בטוויטר ומועלים 2.5 מיליון פוסטים בפייסבוק, אך האם ידעתם שלא כל מה שמועלה לרשת בהכרח נשאר שם? האם ידעתם שמאחורי כל דף אינטרנט שעולה ברשת עומדים אלפי מנהלי תוכן מהפיליפינים ומהמזרח הרחוק, והם שמחליטים בכל רגע מה נראה מול העיניים ואיזה תכנים פחות נעימים יוסרו ממנו? הסרט חושף לראשונה את כוח העבודה העצום שמחליט בכל רגע נתון אילו מקטעי הווידאו, התמונות וההודעות יוסרו מעמודי הרשת. כוח אנושי שלומד בכל יום אינסוף מונחים חדשים הקשורים לסקס, אלימות וטרור. בסרט מתראיינים מומחי הייטק ו"מנקי" אינטרנט לשעבר שמדברים על הצורך בפעולות ה"ניקיון" ועל האופן שבו הן מתבצעות, לצד ראיונות עם הקורבנות של אותה צנזורה. המסקנה הבלתי נמנעת ברורה – בכוחם של "מנקי האינטרנט" החשאיים מהפיליפינים והמזרח הרחוק להשפיע, בסופו של דבר, על מהלך ההיסטוריה האנושית. הסרט הוקרן בפסטיבל Sundance 2018, פסטיבל HotDocs 2018 ופסטיבל ירושלים 2018.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, 12 המושבעים
סרטים שחייבים לראות. דרמה משפטית קלאסית ומרתקת. 12 מושבעים מתכנסים כדי להכריע בגורלו של נער שנאשם ברצח אביו, כאשר פסיקה כנגדו תשלח אותו לכסא החשמלי. למרות שנראה שאשמתו מוכחת, מושבע אחד יוצא כנגד שאר הקבוצה ומנסה לשכנע אותם בחפותו של הנער. הסרט זכה בפרס דב הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל ברלין, היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר, נמצא במקום החמישי בדרוג הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB, ובין 100 הסרטים הטובים אי פעם על פי מכון הסרטים האמריקאי. עם הנרי פונדה, אד בגלי, ג'וזף סוויני, לי ג'יי קוב. ביים סידני לומט, ארה"ב, 1957.

ולא לשכוח:
נטל האמת ב-HOT3 ב-20:45
סליחה על השאלה בכאן 11 ב-21:54
תפוס את שורטי 2 ב-yes Edge ב-22:00
אנימלס 3 ב-yes Oh ב-22:30
שלג צח (Snowfall) ב-yes Edge ב-22:50
הצמד 2 ב-yes Oh ב-4:00
אימת המתים המהלכים 4 ב-AMC ב-4:10
בולרז 4 ב-yes Oh ב-5:00
לא בטוחה 3 ב-yes Oh ב-5:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו