המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/09/2018 בקטגוריה ‏כללי

הצמד – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): הצמד, כנופיית המאיה, מעורב ישראלי עם טל פרידמן, חולי אהבה, ג'יימי ודאג פלוס אחת, לא בטוחה, בולרז, אימת המתים המהלכים, תפוס את שורטי, המושיעים, מנסה להצחיק, ג'ון אוליבר, קוד בלאק.

שלל מהנכר: You – דרמה רומנטית חדשה של רשת לייפטיים מאת מפיק העל גרג ברלנטי, המבוססת על רומן בעל אותו שם. בעל חנות ספרים מסתמך על "כישורי הסטוקינג" המפותחים שלו כדי להפיל ברשתו את אשת חלומותיו. הסדרה חודשה עוד לפני פרק הבכורה לעונה שנייה. בהמשך גם בנטפליקס.

עונה שנייה של הצמד (The Deuce) המעולה. עונה חמישית ואחרונה של The Last Ship. פרק הבכורה של ילדותי (שכבר זמין מאז תחילת החודש) שודר אתמול.

וגם בולרז, לא בטוחה, ג'ון אוליבר, הסיטקום החדש Rel (שפרק הבכורה שלה זמין מאז יום חמישי), אימת המתים המהלכים, תפוס את שורטי, Bodyguard, מקום בלב (A Place to Call Home), אקס פקטור בריטניה, The Venture Bros, Vanity Fair, משפחת קרדשיאן.

בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00, הצמד
עונה שנייה לסדרה הנפלאה של דיוויד סיימון וג'ורג' פלקנוס על פריחתו של הפורנו בניו יורק, בכיכובם של ג'יימס פרנקו ומגי ג'ילנהול. העונה החדשה קופצת מספר שנים קדימה ועלילתה מתרחשת ב-1978.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, מעורב ישראלי עם טל פרידמן
לאן נעלם הגפילטע פיש? איך מייצרים יין עם זהות ישראלית ולמה אנחנו שמים הכל בפיתה? טל פרידמן יוצא לגלות מהו אוכל ישראלי לרגל 70 שנות מטבח ישראלי. פרידמן נע בין מסורות מזרח אירופאיות ומזרח-תיכוניות, בין מטבחים ביתיים למסעדות עכשוויות, בין מה שנכנס לפנתיאון של המטבח הישראלי ומה שנותר בחוץ. במסגרת מסעו הוא מנסה להבין מהו המטבח הישראלי היום, מה מקורות ההשפעה שלו, מהן נקודות הממשק שלו עם המרחב הערבי-פלסטינאי המקומי, ואלו כוחות תרבותיים, חברתיים, וגיאוגרפיים עיצבו אותו בעבר ובהווה. ארבעה פרקים בשידור יומי.
בפרק הראשון, "איפה הגפילטע?", פרידמן יוצא לבדוק מדוע ולאן נעלם האוכל שהביאו איתם מהגרים ממזרח אירופה. הוא נפגש עם מסעדנים, חוקרי תרבות, מומחי גסטרונומיה, חילונים ודתיים, ופולניות גאות, וכמעט מעז לטעום רגל קרושה כדי לנסות להבין מדוע האוכל המזרח אירופאי לא נטמע במטבח הישראלי, ומדוע בפועל הודר ממנו כמעט לחלוטין.

כנופיית המאיה

בלוויין,
ב-yes Edge ב-22:00, כנופיית המאיה
סדרת בת לדרמת הפשע "ילדי האנרכיה" המתקיימת באותו יקום, כשנתיים וחצי לאחר סיום מאורעות הסדרה, אך עם דמויות חדשות לגמרי ואינה מצריכה היכרות עם סדרת האם על מנת לצפות בה. הסדרה עוקבת אחר מועדון האופנוענים הנקרא "המאיה". במרכזה של הסדרה נמצא איזיקיאל "איזי" רייס (ג'יי.די. פראדו, "רבולושן"), מתלמד בסניף המועדון בגבול קליפורניה/מקסיקו של "המאיה", מועדון אופנוענים שמבצע עבודות לא חוקיות עבור הקרטל. איזי הוא בן מחונן למשפחה לטינית גאה (את אביו מגלם השחקן הוותיק אדוארד ג'יימס אולמוס) שהחלום האמריקאי שלו נלקח בידי אלימות הקרטל והוא משתחרר מהכלא בנסיבות מסתוריות שמתבררות בהמשך. כעת הצורך שלו בנקמה בקרטל – צורך שמונע גם מהתפרקות מערכת יחסיו עם אהובתו מהתיכון ו"שאיבתה" לעולמם – מוביל אותו לחיים שמעולם לא רצה, ולעולם לא יוכל לברוח מהם. אפרת דור הישראלית מגלמת את קתרינה, אשתה של ראשת העיר אנטוניה (אלכסנדרה בארטו) ודני פינו (כוכב "פשע מן העבר" ו"חוק וסדר מדור מיוחד") מגלם את ראש הקרטל, איתו לאיזי יש חשבון ארוך.

ב-yes REAL ב-0:15, ג'יימי ודאג פלוס אחת
ספין אוף של "חתונה ממבט ראשון". ג'יימי אוטיס ודאג הנר נישאו בעונה הראשונה של "חתונה ממבט ראשון" והפכו לזוג האהוב על צופי הסדרה. כעת הם עומדים בפני שלב חדש בסיפור האהבה שלהם – הורות. שידור יומי.

סרטים:

חולי אהבה

בלוויין,
ב-yes1 ב-21:30, חולי אהבה
דרמה קומית מתוקה בהפקת ג'אד אפטאו, בכיכובו של קומייל ננג'יאני (דינש ב"עמק הסיליקון"), שגם כתב את התסריט יחד עם אשתו בהתבסס על סיפורם האמיתי. קומייל, קומיקאי ממוצא פקיסטני, ואמילי פוצחים ברומן מפתיע, אך לא מתגברים על פערי התרבויות ביניהם. כשאמילי נקלעת למשבר בריאותי, קומייל נאלץ להתמודד עם הרגשות כלפיה, עם ההיכרות עם משפחתה ועם התחושות מול משפחתו הפקיסטנית השמרנית. גם עם זואי קאזאן, הולי הנטר וריי רומאנו.

ולא לשכוח:
בולרז 4 בשירותי ה-VOD של yes וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:00
לא בטוחה 3 בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:30
תפוס את שורטי 2 ב-yes VOD
קוד בלאק 3 בסלקום TV
אימת המתים המהלכים 4 ב-AMC ב-21:00
המושיעים 2 ב-yes Action ב-22:00
שני פרקים של מנסה להצחיק ב-yes Edge ב-23:10
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר בשירותי ה-VOD של HOT וסלקום TV וב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו