כתום זה השחור החדש – עונה 6 (דיון)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/07/2018 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על העונה השישית של "כתום זה השחור החדש"?

כתום זה השחור החדש

 • oh may

  תודה רבה ! 🙂

 • oh may

  ספויילר כללי 5 פרקים ראשונים
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  דברים שבולטים לי עד כה-
  אולי עונה 5 הציבה רף מאוד נמוך (מבחינתי, אני חושבת שהיא היתה נפילה נוראית ולא הצלחתי לסיים אותה. ) אבל בינתיים , אני חושבת שהעונה הזו טובה יותר,עוד אין לי דיעה מוצקה, אבל לפחות העלילה העונתית (המשפט, מי תואשם במותו של פיסקטלה) מותחת מאוד(רד וטייסטי,חוץ מניקי, הן הדמויות האהובות עליי. אני דואגת.), ואני ממשיכה לצפות ורק כדי לגלות מה קורה. ולדאבוני- את נקודת המבט של רובן ואת השבירה בחקירה,אני יכולה להבין.

  -בינתיים- שום דבר לא מצחיק.ההומור של הסדרה הלך, כי אין שום דבר מצחיק, קליל או משעשע בחיים בmax. זה רק אכזרי, מציף וחסר תקווה. חסרים לי רגעים של אוורור, שהיו כמעט בכל עונה, אבל מאידך-המציאות שלהן כל כך נוראית שאפשר להבין למה אין לזה מקום כרגע. עם זאת- אני מקווה שהם לא יהפכו ל'אוז' נשי ,כל מה שאהבתי בתכנית הזאת היא נקודת המבט שיש בה הרבה אמון בבני אדם, גם במצבים שנראים חסרי מוצא ,ושישנם רגעים של אחווה אמיתית.

  נראה שלינדה , (טוב להוציא את פסיקטלה והשומרים הסדיסטים מעונה 4,5) היא היצור נטול הנשמה ביותר שנראה בסדרה הזו 🙁 היא לא סדיסטית, פשוט אדם ריק וחלול ששום דבר בעולם הזה כנראה לא ייגע בו. באמת חשבתי שהיא עברה משהו בעונה 5(הנוראית, אבל לפחות שייצא ממנה משהו !)

 • oh may

  טוב, אף אחד/ת ? באמת? 🙂 אז אני אמשיך כאן לבד, בחושך, לפחות קצת 🙂

  אז בינתיים סיימתי בבינג' מהיר ,אז ספויילרים לכל העונה, וכמובן שכתיבה כללית נטולת פרטים כי לא צפית מאוד בדקדקנות, אז יכול להיות שפיספסתי פרטים.

  ספויילר-
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  הדבר הראשון שאני רוצה לומר- לעזאזל !!!! מה עשיתם לטייסטי ??!!! קללה על ראשכם, תסריטאים (טוב, לא באמת, אבל כן מרמור!!) אם אתם לא מקדישים את עונה 7, לדרכים המופלאות בהן קאפוטו מוצא דרך לנקות את שמה.
  אני יודעת ששיט קורה, שאנשים חפים מפשע מופללים. מתים (פוסיי) שהמערכת עקומה לא צודקת, מאז התאגיד אטומה ואינטרסנטית בלבד, ורק מדרדרת את רוב מי שנכנס לתוכה. מראים לנו את זה בכל עונה ועונה בסדרה. הבנו.
  למה צריך להחריב לדמות הכי חיובית אכפתית אמיצה ומהממת בסדרה הזו (ואני כל הזמן חושבת שלטייסטי,היו את כל התכונות להיות אדם מאושר ומשגשג,אלמלא החיים שלה סיפקו לה מזל כל כך רע ואנשים כל כך עלובים סביבה)

  אני מבינה כמעט כל מי שנשברה בחקירות ,עם הכוח שיש עליהן, וכמה קשה האיום נגדן- את ניקי, את פייפר, את מנדוזה,
  ואפילו את סופיה שלקחה את הדיל של לינדה (אחרי שתקעו אותה בבידוד לחצי פאקינג שנה, קאפוטו נטש אותה, והעתיד הקרוב לוודאי בלתי אפשרי שמצפה לה, כאישה טרנסית שחורה,נטולת ממון ומשפחה,עם עבר פלילי לאחר השחרור- היא באמת זקוקה לכסף הזה.זו לא גרידיות, זו השרדות. )
  אבל אני לא יכולה לסלוח לבלאק סינדי/טובה. היא לא סתם הלשינה, היא הפלילה אותה ברצח. לעזאזל, זה דבר נוראי לעשות.

  -הסיפור של קאפוטו ופיג די חמוד, כל סיפור ההתמרמרות על קורטני קוקס ובורס ספרינגסטין ,והמחווה שעשה לה בבר והסוג של כמעט התקרבות וחיבה אמיתית בינהם. בבקשה תגדלי נשמה ותעזרי לטייסטי. איכשהו. עם כסף, עם קשרים. משהו.

  השומרים העונה- קריקטורות מוחלטות. אם בעונות הראשונות,השומרים היו די דוחים ברובם, אבל גם בני אדם עם עבודה מחורבנת שדורשת מהם להיות כאלה, אבל היה קיים לוול של אנושיות והגינות בסיסית(וגם סיפורי רקע שגרמו להם להיות דמויות יותר עגולות ולפעמים מובנות). השומרים בעונה 4 היו מפלצות(שגם כאלה קיימים ) וכאן זו מן הכלאה מוזרה שיוצאת כמו בדיחה גרועה.

  סיפור האחיות גם היה די קריקטורי, וכמעט הייתי אומרת לא אמיתי, אלמלא כאן בחדשות היו לא מזמן סיפורים על נערות שקשרו קשר למעשי רצח מחרידים כמו שלהן.
  אבל דווקא חיבבתי . כי השחקניות עשו עבודה טובה(והגרסא הצעירה. לליהוק של כתום יש כישרון מופלא למצוא גרסאות צעירות של דמויות -שהן ספיטינג אימג' וגם במקרה שחקניות מעולות בפני עצמן) ואני לא חובבת אלימות, אבל הסוף שלהן היה פואטי ומוצדק.
  וכן, הבנתי את המטפורה-האסירות הן כלי משחק, של התאגיד, של האחיות שמנתבות אותן לצרכיהן, של השומרים ש-מילולית משתמשים בהן ככלי משחק, אבל בעונה 4 העבירו את זה טוב יותר.
  *וגם הסצינה בה מסתבר שהסיפור עליו הם מתווכחות כבר כמה עשרות שנים-לא קרה לאף אחת מהן, אלא למלצרית אחרת לגמרי. מוצלח !

  אני לא בטוחה מה אני חושבת על העונה, היא לא היתה מהטובות, אבל היו רגעים טובים, היא מאווד מתחה אותי (כי נורא דאגתי לטייסטי ולרד ולניקי) העלילה היתה בנויה בצורה שמאוד מפתה להמשיך לפרק הבא כדי להבין מה קורה עם העלילה העונתית. בקשר לפרקים בפני עצמם ולסיפורים האנושיים של כל דמות- לא ממש התחברתי או התעניינתי בדמויות החדשות,
  דאיה הולכת מדחי אל דחי, וממש זקוקה לאהבה. אני מחבבת אותה, אבל לא יודעת מה כבר יכול לקרות במאסר עולם בכלא max. כמה רצון לחיות כבר יכול להיות? מה יניע אותה להישאר פיקחת?
  את הסיפור של אליידה דווקא אהבתי, כמה שהיא אנוכית ופושרית ונצלנית, בדרכה שלה, היא עושה כל מה שהיא יכולה בשביל הילדים שלה. וזה באמת עצוב שאין לה שום אופציה חוץ מלחזור להפיץ סמים בכלא.

  אבל עצוב לי הכיוון שהם לקחו. אני תמיד מתבאסת מסדרות שהולכות על כיוון הגדשת הסיאה בעונות מתקדמות- לעשות את הכל אפל אלים וקיצוני יותר כדי למשוך צופים. אני תמיד חושבת שזה פחות עדיף מפשוט דרמה טובה ודמויות עם עומק.
  טייסטי לא נשמעה כמו עצמה אלא רק כמו דמות טראגית שמשרתת את הסיפור.
  מה שאהבתי בעונות הקודמות (רובן) הם הרגעים שבו דברים כן מתחברים, שיש איזשהו יופי וחמלה גם במקום הנוראי הזה.

  פייפר שוחררה- וזה היה אנטי קליימקס רציני. אבל אני חושבת שהיא מיצתה כדמות כבר מזמן.

  לורנה היתה די דוחה העונה, תמיד די חיבבתי אותה (למרות סיפור הרקע הנוראי שלה, העדפתי להתעלם מזה) אבל הקלות שבה היא ששה למלחמה עם הקבוצה השנייה..אוף.

  ניקי מהממות לנצח. מנסה להפרות את בלנקה. כפרה עליה, יצירתית שכמותה.

  הסוף היה טראגי פוצע ונוראי. גם טייסטי, גם בלנקה שחושבת שתפגוש את אהובה-ואז מפונה למתקן של ice. וואו לינדה, יצור שחור משחור שכמותך (והמערכת כולה, כן, אבל לינדה יצא לנו להכיר קצת ולתהות על קנקנה)

  ולא, הקיק בול לא מפצה על זה 🙁

© עידו ישעיהו