המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/07/2018 בקטגוריה ‏כללי

חצי גמר מונדיאל 2018

חצי גמר מונדיאל – קרואטיה נגד אנגליה, הצייד, נעדרת, אנגרי בירדז, משפחת פוסטר, מותו של ילד, פרקים אחרונים של המחתרת היהודית וג'יימס קמרון – סיפורו של המדע הבדיוני. מת על הבמה, האורוויל, אלמנטרי, טופ שף, בייטס מוטל, הרומן.

שלל מהנכר: The Outpost – סדרת פנטזיה חדשה של רשת ה-CW ובמרכזה השורדת היחידה מגזע בשם בלאקבלודס (Blackbloods), שיוצאת למסע בעקבות רוצח משפחתה. במהלך המסע היא מגלה בעצמה כוחות על טבעיים שעליה ללמוד כיצד לתעל כדי לקדם את מטרתה.

בנוסף פרק אחרון לעונה של סיפורה של שפחה. וגם America's Got Talent, The 100, מורות, The Bold Type, The Last Defense, יאנגר, ממלכת החיות, Queen Sugar, The Jim Jefferies Show.

חצי גמר מונדיאל 2018:
בכאן 11 ובכאן 511 ב-21:00, קרואטיה – אנגליה

בכבלים,
ב-HOT VOD, הצייד
"The Hunter", ובאיטלקית "Il Cacciatore" – דרמת פשע איטלקית חדשה המבוססת על ספרו האוטוביוגרפי של אלפונסו סאבלה, "צייד המאפיה". פלרמו, שנת 1993. העיר ידעה עשרות שנים של שפיכות דמים ומעצרים של פושעים זוטרים בזמן שבכירי ממשלה מצליחים לחמוק מעונש – אך כעת הגיעה השעה לרדוף אחר הבוסים הגדולים. רחובות פלרמו רוויים בדם ממלחמות מאפיה בין שני מחנות שגבו את חייהם של פושעים רבים, כמו גם את אלה של חפים מפשע. שני בוסים יריבים נלחמים ביניהם על השליטה בעיר, בעוד הלחץ מצד רשויות החוק הולך וגובר. בעין הסערה נמצא סוואריו ברונה (פרנצ'סקו מונטנארי, שזכה בפרס על הופעתו בסדרה בפסטיבל Canneseries שנערך השנה), תובע מחוזי צעיר ושאפתן שלא חושש להילחם על מה שבאמת חשוב. כשהוא מעז לדווח על הממונה עליו, הקולגות שלו פונים נגדו – אבל ראש היחידה למלחמה בפשע המאורגן מבחין בו ומספח אותו אליו. "הצייד" מספרת את סיפורו האמיתי של תובע ששלח לכלא כמה מהבוסים האכזריים ביותר בהיסטוריה של המאפיה הסיציליאנית, בהם ליאולוקה בגארלה וג'ובאני ברוסקה. אבל לא מדובר בעוד סיפור בלשי פשוט, אלא בדרמה שבמרכזה דמותו המורכבת של הצייד, איש שהקריב הכל – משפחתו, חבריו, הסיכוי לחיים נורמליים – בגלל מרדף אובססיבי אחר הצדק. לצד מונטנארי מככבים גם מרים דלמציו ("קפה"), דוד קוקו, רוברטה קארוניה, פאולו בריגליה ("בוקר טוב, לילה", "באריה"), אדוארדו פשה ("אם ירצה האל"), דריו איטה ("The Front Line") ואלסיו פרקטיקו ("נאמנות"). כל הפרקים הזמינים.

ב-HOT8 ב-21:55, מותו של ילד
כל הורה בטוח שלו זה לא יקרה, אבל הסטטיסטיקה מראה אחרת – בכל שנה, בכל העולם, שומעים על ילדים שמצאו את מותם בגלל שנשכחו לבדם ברכב. איזה מין אנשים שוכחים ילדים ברכב? כולם – אימהות, אבות, עשירים, עניים, מעמד ביניים. זה כמעט תמיד אותו סיפור: ההורה האוהב והקשוב מוצא את עצמו ביום שבו הוא עסוק, מוטרד או מבולבל, ופשוט שוכח שהילד שלו עדיין נמצא מכונית. זה קורה בכל מקום שבו יש מכוניות וקיץ. הסרט מביא את הווידויים הופכי הקרביים של ההורים שעברו טראומה כזו ומספרים איך ממשיכים את החיים, אחרי שבמו ידיך גרמת למותו של הילד שאתה הבאת לעולם. הם שופכים אור על ההתמודדות שלהם עם רגשות האשם, על מאבקים משפטיים ממושכים ועל הזעם שמופנה אליהם מכיוון העין הציבורית.

הצייד

בסלקום TV, משפחת פוסטר
ארבע העונות הראשונות של הדרמה המשפחתית (שכל פרקיה זמינים ב-yes), על בנות זוג המאמצות מספר ילדים חוסים.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT Gold ב-22:00, נעדרת
מותחן בכיכובו של אהרון פול ("שובר שורות"). דיויד פוגש בקלייר (אנאבל ווליס) ומתאהב בה. יום אחד היא נעלמת והוא מחליט לצאת ולחפש אותה, אך לאט לאט הוא מתחיל להבין שהיא אינה מי שחשב. למרות זאת הוא מתעקש לסכן את חייו במטרה למצא אותה ולגלות את האמת כולה. גם עם גארט דילהאנט. ביים זאק ווידון (אח של).

בנטפליקס, אנגרי בירדס
אנימציית הרפתקאות המבוססת על המשחק הפופולארי לילדים. הסרט עוקב אחר עלילות חבורת ציפורים מוזרות בתכלית. הסיפור מתחיל באי שנראה כי הוא מאוכלס כולו בציפורים מאושרות וחסרות דאגות. רק מקרוב ניתן להבחין באלו הנחשבות יוצאות דופן: רד חם המזג (בקולו של ג'ייסון סודייקיס, "אנחנו המילרים") שנוטה להתרתח בקלות; ספידי צ'אק האפרוח שהוא ידידו היחיד של רד (בקולו של ג'וש גד) וכמובן – הפצצה המתנדפת (דני מקברייד, "סוף"). הציפורים השלוות מרחיקות את רד ומסכימות לקבל אותו לחברתן רק אחרי שיעבור סדנת ניהול כעסים. ההזדמנות של האאוטסיידרים להוכיח את כוונותיהם הטובות נוצרת כאשר חזירים ירוקים מסתוריים ומרגיזים מגיעים לאי, והם חומדים את הביצים יקרות הערך של הציפורים.

ולא לשכוח:
טופ שף 12 ב-HOT3 ב-20:45
פרק אחרון של ג'יימס קמרון – סיפורו של המדע הבדיוני ב-AMC ב-21:00
פרק אחרון של המחתרת היהודית ב-yes דוקו ב-21:00
בייטס מוטל 5 ב-HOT HBO ב-21:15
הרומן 4 ב-HOT HBO ב-22:00
האורוויל ב-yes Edge ב-22:00
אלמנטרי 6 ב-yes Action ב-22:00
מת על הבמה 2 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו