המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/07/2018 בקטגוריה ‏כללי

מת על הבמה – עונה 2

צייד המכשפות האחרון, אוקוורד, ג'יימס קמרון – סיפורו של המדע הבדיוני, מת על הבמה, האורוויל, אלמנטרי, המחתרת היהודית, טופ שף, בייטס מוטל, הרומן, המקור, האח הגדול, היום בעוד שנה.

שלל מהנכר: סיפורה של שפחה, ממלכת החיות, Drunk History, The Bold Type, The Last Defense.

בכאן 11 ב-21:00, שחורות
מחאת יוצאי אתיופיה התפוצצה בפרצופה של החברה הישראלית בקיץ 2015 בסדרת הפגנות אלימות. טענות של הקהילה בדבר שיטור יתר ויחס מפלה מהרשויות נאגרו ובעבעו עד ההתפוצצות. "שחורות", סרט דוקו חברתי, לוקח את הצופה אל שכונות הגטו של יוצאי אתיופיה, שם נחשפת תמונת מצב עגומה של מצבם בישראל. הסדרה מובאת בגוף ראשון, ובעיקר מעלה שאלות באשר הדור הצעיר בחברה האתיופית, הכלוא במסלול מהיר לעוני ופשע. הסטטיסטיקה מראה שנגד צעירים יוצאי אתיופיה מוגשים בממוצע פי ארבע כתבי אישום מאשר נגד בני גילם ביתר האוכלוסייה, וכי בבתי הסוהר יש פי עשר יותר אסירים ממוצא אתיופי מיתר האוכלוסייה. בתחום החינוך – רק 50% מתלמידי התיכון בני העדה שואפים להשכלה גבוהה. במרכז הסרט טביבו דסטה, צעיר אתיופי שהסתבך בפלילים בנעוריו, כמו רבים מחבריו, ולאחר מסלול שיקום ארוך הוא נאבק להתגייס לצה"ל ולהפוך לקצין כנגד כל הסיכויים. כמוהו יש בסרט עוד דמויות רבות, המשקפות את המציאות שחיים בה יוצאי אתיופיה בארץ. בהם בני יאלו מקריית מלאכי, שבשל טעות בזיהוי משטרת ישראל פרצה לביתו, עשתה בו חיפוש אלים והשפילה את יאלו, תוך התעלמות מקריאות המשפחה לחדול ולהבין שנפלה טעות. אשר סיום, קצין קרבי במילואים, לא ישכח לעולם את מעצר השווא הראשון שלו במשטרת ישראל, כשהיה רק בן 14, חשוף לאלימות פיזית ומילולית ואת המשפט שנחקק בזיכרונו: "אתה בסה"כ שחור, מי יעזור לך?". לא רק היחס העוין כלפי יוצאי הקהילה ממשטרת ישראל עומד במרכז הסדרה, אלא גם הקלות שבה ילדים מתפתים לסחור בסמים ולגנוב אותם, הבדידות של הילדים, הגדלים לבדם כי הוריהם עובדים יומם וליל, ובעיקר הכמיהה לצאת מהשכונה ולהשיג חיים טובים יותר, חלום שרוב החולמים אינם מצליחים להגשים. הסרט והמרואיינים בו מדברים על חוויות שחוו. בכולן יש משמעות לצבע עורם. הסרט משרטט תמונה מדאיגה של צעירים טעונים שהחברה מפלה אותם לרעה רק בגלל צבע עורם.

בכבלים,
ב-HOT VOD, אוקוורד
חמש העונות של דרמת הנעורים הקומית.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT Gold ב-22:00, צייד המכשפות האחרון
וין דיזל הוא צייד המכשפות האחרון בפנטזיית פעולה, על המגן האחרון העומד בין האנושות וסך כל הכוחות של המכשפות המרושעות ביותר בהיסטוריה. כבר 800 שנה שקולדר (דיזל) חי ומגן על העולם בניסיון תמידי לשמור על הפסקת האש בין המכשפות ובני האדם. ללא ידיעתו קבוצה של מכשפות מודרניות מתכננות להשתלט על העיר ניו יורק ואז העולם כולו, על ידי הפצה של מגפה קטלנית חדשה. כעת יותר מאי פעם הוא חייב להגן על האנושות מהכחדה טוטאלית. גם עם אלישע ווד.

ולא לשכוח:
טופ שף 12 ב-HOT3 ב-20:45
היום בעוד שנה בקשת 12 ב-21:00
האח הגדול ברשת 13 ב-21:00
ג'יימס קמרון – סיפורו של המדע הבדיוני ב-AMC ב-21:00
המחתרת היהודית ב-yes דוקו ב-21:00
המקור בערוץ עשר ב-21:15. הפעם: רשומון מזרח תיכוני. מפגש קטלני בין לוחם צה"ל לנער פלסטיני על כביש 443 בתיעוד דקה אחרי דקה, שמגיע עד ראשית שנות השמונים. האם ניתן היה לסיים את זה אחרת?
בייטס מוטל 5 ב-HOT HBO ב-21:15
הרומן 4 ב-HOT HBO ב-22:00
האורוויל ב-yes Edge ב-22:00
אלמנטרי 6 ב-yes Action ב-22:00
מת על הבמה 2 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? יום עצמאות שמח!

© עידו ישעיהו