המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/07/2018 בקטגוריה ‏כללי

מת לחיות

חפצים חדים, הטור דה-פראנס – לרכוב מחדש, כל אותם לילות לבנים, מת לחיות, מאסטר שף ארה"ב, אתנחתא עם מישל וולף, פוזה, יורשים, יחסים בהסכמה, חברות, בייבי בום, האח הגדול, היום בעוד שנה.

שלל מהנכר: הסיטקומים המבוטלים Me Myself and I ו-Living Biblically חוזרים כדי לשרוף את יתרת הפרקים שלהם (שני פרקים מכל אחד). בנוסף פרק אחרון לעונה של מת על הבמה (I'm Dying Up Here). וגם הרומן, כוח.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, הטור דה-פראנס: לרכוב מחדש
מרוץ ה"טור דה פראנס" נחשב לתחרות הספורט הקשה בעולם ומתקיים מדי שנה מאז 1903, אך המרוץ של שנת 1928 היה קשה במיוחד. 5376 קילומטר, מתוכם 40 קילומטר של טיפוס אנכי, תוכננו כדי לשבור את כל מי שבחר להשתתף בתחרות של אותה שנה. 164 רוכבים יצאו לדרך. רק 41 סיימו אותה. פיל קוגן, מנחה תכנית הריאליטי הפופולרית "המרוץ למיליון" ורוכב אופניים נלהב, מגבש סביבו בסרטו החדש צוות רוכבים ויוצא לשחזר את המסלול הקטלני של 1928, בעקבות הקבוצה האוסטרלית/ניו זילנדית שהשתתפה לראשונה בתחרות. לצורך כך הם משתמשים בציוד רכיבה וינטאג' שמשוחזר בדיוק לפי הציוד שאיתו רכבו ב-1929, והם נצמדים למסלול וללו"ז הרכיבה המקוריים. האם הקבוצה של קוגן תצליח לעמוד במשימה ולדחוף את עצמה, כמו כל רוכבי ה"טור דה פראנס", עד קצה גבול היכולת האנושית?

ב-yes Oh ב-4:00, חפצים חדים
שיתוף פעולה בין היוצרת מרטי נוקסון ("UnREAL"), הבמאי המועמד לאוסקר, ז'אן מארק ואלה (שביים את העונה הראשונה של "שקרים קטנים גדולים") ורשת HBO, מביא אל המסך מיני-סדרה בת שמונה פרקים המבוססת על רב המכר של ג'יליאן פלין ("נעלמת"). איימי אדאמס מככבת בתפקיד הראשי ככתבת רדופת טראומת ילדות קשה, שחוזרת לעיר הולדתה כדי לחקור את פרשת הירצחן של שתי ילדות. עוד מככבים כריס מסינה ("מינדי", "ארגו") ואליזבת פרקינס ("העשב של השכן"). מחר גם ב-HOT ובסלקום TV.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:00, כל אותם לילות לבנים
שני סטודנטים לאמנות בשנות ה-20 הסוערות לחייהם סוחטים את חיי הלילה של ורשה העכשווית. דרך המסיבות, הסמים והמפגשים האקראיים מרכיב הסרט פורטרט מדויק של התבגרות כמסע לילי בלתי נגמר בחיפוש ללא מטרה מוגדרת. הסרט מתאר את מסעותיו הליליים ברחבי ורשה של כריסטוף, שמתאושש בתחילת הסרט מפרידה, ומבלה עם חברו הטוב מיכאל במסיבות שונות, לוקח סמים, שותה, משוטט, מכיר אנשים חדשים ונשים (לעתים ללילה אחד ולעתים יותר), ובעיקר רוקד ומנסה לחפש אחר משהו שהוא בעצמו לא יודע מהו. “כל אותם לילות לבנים” תופס באופן מהפנט את המציאות הפיזית והנפשית של גיבוריו, ומצליח ללכוד במדויק את המשמעות של מה זה להיות צעיר ואת המסע חסר הפשר שהוא ההתבגרות בשנות ה-20 – אוסף של חוויות אקראיות, שההצטברות שלהן מעניקה להן משמעות, מבלי התחלה, אמצע וסוף מוגדרים, בדומה לחיים האמיתיים.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, מת לחיות
סרטים שחייבים לראות. לכבוד 30 שנה לאחד מסרטי האקשן הטובים בכל הזמנים. ברוס וויליס בגדול תפקידיו כשוטר הנועז ג'ון מקליין, המגיע ללוס אנג'לס ומגלה כי טרוריסטים השתלטו על הבניין שבו אשתו עובדת ולקחו את כל העובדים כבני ערובה. אלן ריקמן בלתי נשכח כנבל המנצח על המבצע. הסרט זכה להצלחה עצומה, הוליד אין ספור חיקויים ומחוות וגם ארבעה סרטי המשך והפך את וויליס לכוכב קולנוע. גם עם אלן ריקמן, בוני בדליה, רג'ינלד ולג'ונסון. ביים ג'ון מקטירנן, ארה"ב, 1988.

ולא לשכוח:
אתנחתא עם מישל וולף בנטפליקס
יחסים בהסכמה (The Arrangement) ב-HOT3 ב-20:45
היום בעוד שנה בקשת 12 ב-21:00
האח הגדול ברשת 13 ב-21:00
חברות 4 בערוץ עשר ב-21:15
בייבי בום בעשר 14 ב-21:50
פוזה ב-yes Edge ב-22:00
מאסטר שף 6 בערוץ האוכל ב-22:15
חפצים חדים ב-yes Oh ב-4:00
יורשים ב-yes Oh ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו