המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/07/2018 בקטגוריה ‏כללי

רובין וויליאמס: היכנסו לתוך ראשי

ארץ לבנה, יציאה מלכותית, רובין וויליאמס – היכנסו לתוך ראשי, ניסוי בטא, שטוקהולם, אדמת הפקר, חפצים חדים, יורשים, מטבחי הגיהנום, מי זו אמריקה, אש נגד כוחות הרשע, בעלי היכולות, עין הרע, מעבר לזמן, פנים אמיתיות, המרדף, אביב או אייל, משחקי השף.

שלל מהנכר: סדרת התעודה החמודה והמחכימה ההיסטוריה של הקומדיה (The History of Comedy) של CNN חזרה בשבוע שעבר לעונה שנייה, ואתמול שודר הפרק השני (בהמשך גם ב-yes).

בנוסף פרק אחרון לגמרי של Ghosted, פרק אחרון לעונה של פוזה, וגם חפצים חדים, יורשים (Succession), גוונים של כחול, מי זו אמריקה, בלתי נשכח (Unforgotten), פולדארק, Claws, פריצ'ר, רובוט צ'יקן.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, ארץ לבנה
סדרה תיעודית חדשה העוקבת אחר חמישה ישראלים בני העדה האתיופית החווים גזענות גלויה וסמויה בחיי היום יום שלהם. בכל אחד מחמשת פרקי הסדרה נחשפים ממדיה ועומקה של הגזענות הקשה בה נתקלים הגיבורים בכל מקום: ברחוב, באוטובוס, בעבודה, בחינוך, בתקשורת, על מסכי הטלוויזיה, מול משרדי הממשלה וגם במסדרונות האוניברסיטה העברית. גיבורי הסדרה נאבקים אל מול אפליה, סטריאוטיפים ותקרות זכוכית המאיימים להגביל ולהכשיל אותם בכל צעד שהם עושים כדי להתקדם בחייהם, ולאפשר לעצמם ולילדיהם עתיד טוב יותר. מדובר בנשים וגברים מוצלחים ומצליחים, ולמרות זאת הצלחתם אינה מגינה עליהם מפני גילויי הגזענות.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, רובין וויליאמס: היכנסו לתוך ראשי
השידור הליניארי לסרט התיעודי שחוגג את חייו של הקומיקאי והשחקן המנוח רובין וויליאמס, שנוצר על ידי הבמאית מרינה זנוביץ' (זוכת ה"אמי" על סרטה הדוקומנטרי "רומן פולנסקי: מבוקש ונחשק"). דיוקן אינטימי, מצחיק ושובר לב של אחד מהקומיקאים האהובים והמקוריים שידע העולם, המסופר ברובו במילותיו של וויליאמס עצמו. הסרט חוקר את החיים והקריירה יוצאי הדופן וחושף מה הביא אותו לתת קול לדמויות במוחו, דרך ראיונות שטרם נראו עם וויליאמס, סרטים ביתיים וקטעים שצולמו בהופעותיו. הדוקו מציג אף ראיונות עם אלה שהכירו ואהבו אותו – בהם בילי קריסטל, וופי גולדברג, דיווד לטרמן, סטיב מרטין ובנו, זאק וויליאמס. הסרט מנסה לבחון את השאלה "מה הפך את רובין וויליאמס לייחודי?" דרך נעוריו בסן פרנסיסקו, תקופת לימודיו בבית הספר "ג'וליארד" בניו יורק, הקריירה הטלוויזיונית שלו (שנסקה עם "מורק ומינדי") ועד ההשפעה העמוקה שהותיר על התרבות האמריקנית והעולמית. מנקודות השיא של הקריירה שלו – הזכייה באוסקר על "סיפורו של וויל האנטינג", הופעת הבכורה בברודוויי ב"מחכים לגודו" – ועד וידויים על התמכרותו לסמים ואלכוהול, ניתוח הלב שעבר ב-2009 והתאבדותו ב-2014, שחשפה כי סבל מדמנציה והותירה מיליוני צופים שבורי לב; הצדדים השונים של חייו נארגים לסיפור מרגש ובלתי ייאמן.
כזכור, הסרט זמין מאז יום שלישי בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT Gold ב-22:00, יציאה מלכותית
דרמה קומית רומנטית המבוססת על סיפור אמיתי. שנת 1945, חגיגות סיום מלחמת העולם השנייה ברחבי אירופה. הנסיכות הצעירות אליזבת ומרגרט (שרה גאדון, בל פאולי) של בית המלוכה האנגלי מורשות לראשונה לצאת ולחגוג עם ההמונים. הנערות באקסטזה כי מעולם לא חוו דבר כזה, בשבילן זהו לילה מלא התרגשויות פלירטוטים וניצוצות של רומנים. גם עם אמילי ווטסון, רופרט אוורט.

ב-HOT Action ב-1:45, ניסוי בטא
מותחן פעולה מדע בדיוני. מקס טרוי (לרנז טייט) הוא אלוף גיימינג. בזמן בדיקת אב טיפוס למשחק חדש, הוא מגלה כי ישנם אירועים במשחק שיש להם הקבלה בעולם המציאות. גיבור המשחק הוא בעצם עובד לשעבר בחברת המשחקים בשם אורסון קריד (מנו בנט) שאיכשהו נשלט מרחוק מסיבות לא ברורות. מקס חובר לקריד ויחד הם יוצאים לחשוף את הקנוניה לפני שתזעזע את העיר כולה.

ולא לשכוח:
יורשים בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO ב-21:00 וב-yes Oh ב-23:00
חפצים חדים בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO וב-yes Oh ב-22:00
המרדף בכאן 11 ב-21:00
אביב או אייל בקשת 12 ב-21:00
משחקי השף ברשת 13 ב-21:00
אדמת הפקר 3 ב-AMC ב-21:00
פנים אמיתיות בערוץ עשר ב-21:15
שטוקהולם בכאן 11 ב-22:00
בעלי היכולות ב-yes Action ב-22:00
מי זו אמריקה ב-yes Edge ב-22:00
מטבחי הגיהנום 16 בערוץ האוכל ב-22:15
אש נגד כוחות הרשע 3 ב-yes Action ב-22:45
נעלמת (Save Me) ב-yes Edge ב-22:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו