המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/05/2018 בקטגוריה ‏כללי

נטע ברזילי, חצי גמר אירוויזיון 2018 (צילום: דניאל קמינסקי)

חצי גמר אירוויזיון 2018, גולם רצחני, אבקוס – מספיק קטן לכלא, סטנד אפ הארי קונדבולו, רגליים קרות, פרק אחרון של ממלאת מקום. פרויקט מסלול, UnREAL, סופרגירל, לוציפר, זמן אמיתי עם ביל מאהר, ג'ון אוליבר, סאטרדיי נייט לייב, הטובות לקרב, אריות הים, בארי, עמק הסיליקון, המרדף, יש לה את זה, מה זה השטויות האלה.

שלל מהנכר: פרקים אחרונים לעונה של אבא אמריקאי, Final Space ו-Kevin Can Wait. וגם רוקדים עם כוכבים, מעבר לזמן (The Crossing), תוכנית אבא, קפה ומאפה (Superior Donuts), אלמנטרי, דה וויס, לוציפר, The Resident, סופרגירל, iZombie, Plebs.

בנטפליקס, הארי קונדבולו: תזהירו את הקרובים שלכם (Hari Kondabolu: Warn Your Relatives)
הקומיקאי הארי קונדבולו, ההוא שהתחיל את כל סערת אפו מ"משפחת סימפסון" בסרטו "הבעיה עם אפו", בספיישל סטנד אפ חדש שבמסגרתו הוא מדבר על פוליטיקה של זהויות, מפגשים עם סלבריטיז, האובססיה שלו למנגו ועוד.

בכאן 11 ב-22:00, אירוויזיון 2018
חצי הגמר הראשון, שבמסגרתו נטע ברזילי מופיעה שביעית. ביום חמישי חצי הגמר השני ובשבת האירוויזיון עצמו.

בלוויין,
ב-yes Drama ב-21:15, רגליים קרות
שידור ליניארי של העונה השביעית, הזמינה ב-VOD מאז נובמבר.

ב-yes דוקו ב-22:00, אבקוס: מספיק קטן לכלא
הבמאי עטור הפרסים סטיב ג'יימס ("חלומות כדורסל", "החיים עצמם: יומנו של מבקר קולנוע") מביא בסרטו החדש, המועמד לאוסקר 2018, את המאבק המשפטי של בנק אבקוס, בנק משפחתי קטן במנהטן שהיה המוסד הפיננסי היחיד שהועמד לדין לאחר משבר המשכנתאות ב-2008. בנק "אבקוס" הוקם ב-1984 ע"י תומאס סאנג – איש שהיווה את המודל המושלם של החלום האמריקאי. עו"ד מצליח ממוצא סיני ששם לב כי הבנקים הגדולים דוחים את הבקשות להלוואות של המהגרים הסינים, ולכן החליט לפתוח בעזרת ארבע בנותיו בנק קטן לטובת המהגרים הסיניים. בסוף 2007 התפוצצה בועת המשכנתאות בארה"ב, ובנקים גדולים לצד חברות פיננסיות רבות הגיעו לקריסה כללית ולסף פשיטת רגל. דווקא אז, למרבה התדהמה, הבנק היחיד שנגדו הוגש בסופו של דבר כתב אישום על מעורבות במשבר הכלכלי, הוא בנק "אבקוס", הבנק ה-2531 בגודלו בארה"ב. בנק שהיה "מספיק קטן" כדי להישלח לכלא. הסרט מלווה מקרוב את סאנג ובני משפחתו בעודם נלחמים להציל את העסק ולטהר את שמם. המשפחה החזקה, ששומרת גם ברגעים הקשים על חוש ההומור ומתכננת את האסטרטגיה המשפטית על קערת נודלס בצ'יינה טאון, מוצאת עצמה ניצבת אל מול מערכת המשפט האמריקאית המחפשת את ה"ש.ג" של המשבר הכלכלי. הבמאי סטיב ג'יימס מביא לנו סיפור מודרני של "דוד וגוליית" ומנסה לבדוק האם המניע של התובעים במשפט היה באמת רדיפת הצדק או רק מציאת ה"שעיר לעזאזל" של המערכת הכלכלית.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, גולם רצחני
מותחן תקופתי אפל בכיכובם של ביל ניי הוותיק ואוליביה קוק, השם החם בהוליווד לאחר שכיכבה ב"שחקן מספר אחת" של ספילברג. מפקח משטרה לא מוערך מקבל משימה חסרת סיכוי, לתפוס רוצח מסתורי המכונה "הגולם" המטיל אימה על הרובע היהודי בלונדון. במהלך החקירה הוא מזהה ארבעה חשודים עיקריים (אחד מהם הוא קרל מרקס) ומשתכנע שהמפתח לפענוח התעלומה נמצאת אצל זמרת צעירה המואשמת ברצח בעלה.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של UnREAL בשירותי ה-VOD של yes וסלקום TV, וב-yes Drama ב-22:15
הרשימה השחורה 5 בשירותי ה-VOD של yes וסלקום TV, וב-yes Action ב-22:00
סופרגירל 3 בנטפליקס
לוציפר 3 בנטפליקס
סאטרדיי נייט לייב 43 ב-yes VOD. דונלד גלובר מנחה ומופיע
פרויקט מסלול 14 ב-HOT3 ב-20:45
המרדף בכאן 11 ב-21:00
מה זה השטויות האלה בקשת 12 ב-21:00
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-yes Oh ב-21:30
יש לה את זה בקשת 12 ב-22:10
בארי ב-HOT HBO ב-22:00
זמן אמיתי עם ביל מאהר ב-yes Oh ב-22:00 וב-HOT HBO ב-0:20
פרק אחרון של ממלאת מקום ב-yes Edge ב-22:00
עמק הסיליקון 5 ב-HOT HBO ב-22:30
אריות הים ב-yes Action ב-22:45
הטובות לקרב 2 ב-yes Edge ב-22:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו