המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/05/2018 בקטגוריה ‏כללי

מייקל סי הול

מוגנים, לילה TOY אירופה, סכנה מבפנים, חצי גמר שני של האירוויזיון, המפעל לייצור גאונים, פרק אחרון לעונה של אף פעם לא מאוחר. סיפורה של שפחה, טיימלס, האמריקנים, נאמנות, אלמנטרי, שומרי האוצרות, חליפות, סוכני שילד, השורד המיועד, ריברדייל, בליינדספוט, נשק קטלני, קוונטיקו, עובדה.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של Chicago PD. וגם האמריקנים, המרחב (The Expanse), הגולדברגים, Alex Inc, משפחה מודרנית, American Housewife, השורד המיועד (Designated Survivor), הישרדות, אריות הים, קוד בלאק, הרשימה השחורה, חוק וסדר מדור מיוחד, אימפריה, סטאר, המקוריים (The Originals), ריברדייל, ארצ'ר, Colony, Brockmire, Famous in Love, Ice, Krypton, Full Frontal With Samantha Bee, את אני היא (You Me Her).

בנטפליקס, מוגנים (Safe)
סדרת מתח חדשה שיצר סופר המתח הרלן קובן עבור נטפליקס, בכיכובו של מייקל סי הול ("דקסטר") במבטא בריטי. אחרי שבתו בת העשרה נעדרת, המנתח האלמן טום דילייני מתחיל לחשוף סודות אפלים על האנשים הקרובים אליו ביותר.

בכאן 11 ב-21:00, לילה TOY אירופה
תוכנית בהנחיית מרב פלדמן ודודו ארז, המסכמת 45 שנות השתתפות ישראלית באירוויזיון, חוזרת אל הטקסטים והלחנים הבלתי נשכחים, וגם אל השערוריות והלחצים הפוליטיים שליוו את המשלחות הישראליות במשך השנים. התוכנית תחשוף פרטים עסיסיים על הנעשה מאחורי הקלעים ותגלה עובדות חדשות, כמו מדוע ישראל חייבת תודה על הופעתה הראשונה דווקא לגרמניה? ומה עשו הירדנים בזמן זכיית השיר הישראלי ב-1978?

בכאן 11 ב-22:00, חצי גמר האירוויזיון – חלק ב'
מופיעות נורבגיה, רומניה, סרביה, סן מרינו, דנמרק, רוסיה, מולדובה, הולנד, אוסטרליה, גאורגיה, פולין, מלטה, הונגריה, לטביה, שבדיה, מונטנגרו, סלובניה ואוקראינה.

בקשת 12 ב-21:00, עובדה
פרקים חדשים.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, המפעל לייצור גאונים
בשנת 1979 המיליונר האקסצנטרי רוברט גראהם החליט לנסות להיות אלוהים. האיש שכונה נאצי, גזען ופשיסט, פתח בנק זרע מיוחד שאותו הגדיר אותו כ"מתנה לאנושות". הרעיון מאחוריו היה לייצר גזע-על של בני האדם. תורמי הזרע היו זוכי פרס נובל ותורמות הביציות הן נשים עם איי קיו גבוה במיוחד. גראהם האמין שהציוויליזציה בדרך לאסון ושאיפתו הייתה לשפר את האנושות, לייצר "סופר בייביז" וכך להפוך אותה לחכמה יותר. ב-20 השנים שפעל בנק הזרע של גרהם נוצרו למעלה מ-200 ילדים. כעת, כמעט 20 שנה לאחר מותו של גראהם, מביא הסרט את הסיפור המצמרר מאחורי בנק הזרע הייחודי, את השערוריות שליוו את המקום לאורך השנים ואת סיפורם של הילדים שנוצרו ממנו. חלקם אכן נולדו גאונים והשיגו קריירות משגשגות, אך חלקם נולדו עם אוטיזם בתפקוד נמוך, רובם סבלו מבעיות חברתיות או נפשיות והמשותף לכולם היה הלחץ הרב שהופעל עליהם להגיע להישגים יוצאי דופן. סיפור מצמרר שמעלה שאלות מוסריות רבות לאורכו לגבי היכולת של בני האדם להתערב בתהליכי היצירה של הטבע.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes2 ב-22:00, סכנה מבפנים
מותחן אימה בכיכובן של רייצ'ל ניקולס ולורה הארינג. שרה היא אלמנה צעירה הנמצאת בהיריון מתקדם ומנסה לשקם את חייה. לילה אחד מגיעה אל דלת ביתה אישה זרה עם כוונות אפלות לחטוף ממנה את התינוקת שטרם נולדה.

ולא לשכוח:
קוונטיקו 3 בסלקום TV ופרטנר TV
אלמנטרי 6 ב-yes VOD
טיימלס 2 בשירותי ה-VOD של HOT, סלקום TV ונטפליקס וב-HOT3 ב-20:45
השורד המיועד 2 (Designated Survivor) בנטפליקס
ריברדייל 2 בנטפליקס
נשק קטלני 2 בסלקום TV
בליינדספוט 3 בסלקום TV
פרק אחרון לעונה של אף פעם לא מאוחר ברשת 13 ב-21:00
סיפורה של שפחה 2 ב-HOT HBO ב-22:00
חליפות 7 ב-yes Drama ב-22:00
שומרי האוצרות 4 ב-yes Action ב-22:00
נאמנות ב-yes Edge ב-22:00
סוכני שילד 5 ב-yes Action ב-22:45
האמריקנים 6 ב-yes Edge ב-22:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו