המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/05/2018 בקטגוריה ‏כללי

בעלי היכולות

בעלי היכולות, מעבר לזמן, 70 שנות אופנה, מטבחי הגיהנום, החיים הסודיים של בני ה-4 וה-5, פרקים אחרונים לעונה של עמק הסיליקון, בארי ובייק אוף בריטניה – חתיכה נוספת. חטיפה ברכבת התחתית, עין הרע, צליל מכוון, ווסטוורלד, אימת המתים המהלכים, מתחזים, המירוץ למיליון, מיליארדים, תחנה 19, ג'ון אוליבר, מזכירת המדינה, החץ, האנטומיה של גריי, זמן אמת, הקברניטים, צומת מילר, הכרישים.

שלל מהנכר: פרקים אחרונים לעונה של בארי, עמק הסיליקון, טיימלס (שני פרקים), The Royals ויחסים בהסכמה (The Arrangement).

וגם ווסטוורלד, Deception, אמריקן איידול, NCIS לוס אנג'לס, מזכירת המדינה, משפחת סימפסון, ברוקלין תשע תשע, איש משפחה, שני פרקים של Bob's Burgers, להרוג את איב (Killing Eve), ג'ון אוליבר, מיליארדים, מת על הבמה (I'm Dying Up Here), אדמת הפקר (Into the Badlands), נאמנות (Trust), אימת המתים המהלכים.

בערוץ האוכל ב-22:15, מטבחי הגיהנום
העונה ה-16 של הריאליטי בהובלת השף גורדון רמזי.

בסלקום TV, מעבר לזמן (The Crossing)
דרמת מד"ב של ABC, שבוטלה בשבוע שעבר כעבור עונה אחת קצרה. אל חופי העיירה פורט כנען שבאורגון, ארצות הברית, נשטפות עשרות גופות ממי האוקיינוס. חלקם, 47 במספר, נותרים בחיים. בואם של הפליטים מיד מעורר שאלות רבות: איך זה שנמצאו ללא חגורות הצלה? שלא ידוע על ספינה שטבעה או מטוס שהתרסק? מאיפה הם? מנין באו? הם מספרים לשריף המקומי, ג'וד מילר (סטיב זאן, "טרמיי", "לשרוד את החופש", "מועדון הלקוחות של דאלאס"), שברחו מאזור שסוע מלחמה, ממקום כל כך נורא שאי אפשר לדמיין את הזוועות שמתרחשות בו, ומחפשים מקלט בעיירה אמריקאית קטנה. התפנית המפתיעה מגיעה כאשר מתגלה שהפליטים נמלטו מאמריקה של עוד 180 שנה מעכשיו. לא היתה להם ברירה אלא להיכנס למכונת זמן שתחזיר אותם לעבר ותיקח אותם מהגורל המר הצפוי להם. גם עם נטלי מרטינז ("סוף המשמרת", "חי פעמיים"), ג'יי קארנס ("המגן"), סנדרין הולט ("בית הקלפים").

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-20:10, החיים הסודיים של בני ה-4 וה-5
הסדרה שעוקבת אחרי קבוצת ילדים בני 4 ו-5 בגן הילדים חוזרת לעונה שלישית. הגן שנבנה במיוחד ורושת במצלמות ובמיקרופונים כדי לקלוט כל לחישה וכל יבבה, מפגיש את הילדים אחד עם השני בפעם הראשונה. עולמם מתגלה כמלא בצחוק, דמע, דרמה, פוליטיקות, משחקי כוחות ודמויות גדולות מהחיים. צוות מומחים שמשקיף על הילדים מאחורי המצלמות מבאר את המדע שמאחורי התנהגות הילדים. העונה השלישית כוללת ארבעה פרקים בשידור יומי.

ב-yes Action ב-22:00, בעלי היכולות
דרמת פעולה חדשה שהיא שיתוף פעולה בין FOX למארוול, המתרחשת בתוך היקום של "אקס-מן" ומספרת את סיפורם של בני זוג רגילים מהפרברים (סטיבן מוייר, "דם אמיתי", ואיימי אקר, "מבוקש") – הוא עורך דין וחלק מהמחלקה שתובעת מוטנטים – שחייהם מזדעזעים כאשר הם מגלים כי לשני ילדיהם יש כוחות על והם מוטאנטים. המשפחה נאלצת לברוח מהממשל העוין, מצטרפת לרשת מחתרתית של מוטנטים ונאלצת להילחם כדי לשרוד. בין השחקנים הנוספים של הסדרה נמצאים ג'יימי צ'אנג ("עד עצם היום הזה") בתפקיד בלינק, דמות הקומיקס האגדית והאהובה, קובי בל ("משמרת שלישית") כקצין הצד מוטאנטים אך שונא את עבודתו, ואמה דומונט ("אקווריוס") כפולאריס, בתו של מגנטו, המוטנט החזק ביותר ביקום. הסדרה חודשה לעונה שנייה.

ב-yes דוקו ב-22:00, בן מסוכן
אחד מכל עשרה ילדים אמריקאים סובל מהפרעה רגשית חמורה ויותר מ-17 מיליון סובלים מהפרעה פסיכיאטרית. הסרט מתמקד בשלוש משפחות במשבר, כל אחת מהן מתמודדת עם ילד שסובל ממחלת נפש ומחפשת נואשות טיפול למרות המשאבים המוגבלים שעומדים לרשותה. הוא חושף את הסדקים במערכת שמאכזבת אינספור משפחות, מסכנת את הילד החולה וגם את הסובבים אותו. האשמה והניכור שחשים ההורים הם בלתי נסבלים לעתים – כמו גם החשש התמידי שהילד יפגע בעצמו או באחרים. טיפול פסיכיאטרי, שיכול לעזור ולשפר את המצב, הוא לעיתים קרובות בגדר מותרות עבור מי שאינו יכול להרשות אותו לעצמו.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-21:00, 70 שנות אופנה
סדרה בת שני פרקים העוסקת ביופי הישראלי בשבעים שנות המדינה משני צדי המצלמה – של צלמי האופנה ושל הדוגמניות. פרק אחד עוסק בצלמי האופנה הגדולים של ישראל ובצילומים האיקוניים שלהם, מהם הסיפורים מאחורי התמונות שכולנו מכירים? היכן פורסמו ואילו הדים עוררו. הסרט נדרש לשאלה איך השתנו והתכסו צילומי האופנה עם השנים, מהו טיב ביחסים בין הצלם לדוגמנית, האם השתנו עם השנים וכיצד. בסרט מתראיינים מיטב צלמי האופנה בישראל לדורותיהם – מולה עשת, בן לם, יקי הלפרין, רון קדמי, דודי חסון ואחרים, והוא שם זרקור על צילום האופנה כמשקף את השינויים התרבותיים שחלו כאן עם השנים. הפרק השני (שישודר מחר) מציץ אל הצד השני של העדשה, הדוגמניות והמקצוע שהלך והשתנה לאורך 70 השנה, החל מתדמית לא מחמיאה ועד למקצוע זוהר ונחשק ששכר רב בצדו. בתחילת הדרך הצלמים הספורים שעבדו היו פונים אל נערות ברחוב ושכנעו אותן להצטלם. עם השנים התפתחה תעשיית האופנה, והיופי הישראלי הפך מוכר בכל העולם כשדוגמניות ישראליות כבשו שערים והפקות, תחילה בארץ ואח"כ גם מעבר לים. כיצד השתנה מודל היופי הישראלי עם השנים ואיתו המציאות, מה קרה למידות שהלכו וירדו, לגיל שהצעיר עם הזמן, מה הופך דוגמנית לסופרמודל ואיך אפשר להישאר בתודעה בעולם שופע דימויים מהירים. הפרק יביא את הדוגמניות הישראליות הגדולות ואת סיפוריהן, מימי תחרות מלכת היופי ועד לנערות הרשת שלוקחות את הבמה ואת הקמפיינים היום. משתתפים: סופיה מצ'טנר, שיר אלמליח, פנינה רוזנבלום, מוטי רייף, רונית יודקביץ, שירז טל ועוד. במאי: טל הררי.

ולא לשכוח:
ווסטוורלד 2 בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00
פרק אחרון לעונה של עמק הסיליקון 5 בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:00
פרק אחרון לעונה של בארי בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:30
מזכירת המדינה 4 ב-yes VOD
עין הרע בסלקום TV
מתחזים 2 בשירותי ה-VOD של HOT, סלקום TV ופרטנר TV, וכן ב-HOT3 ב-20:45
צומת מילר 2 בקשת 12 ב-21:00
אימת המתים המהלכים 4 ב-AMC ב-21:00
צליל מכוון בכאן 11 ב-21:15
הקברניטים בערוץ עשר ב-21:15
האנטומיה של גריי 14 ב-yes Drama ב-21:15
הכרישים בקשת 12 ב-21:55
המירוץ למיליון 29 בערוץ הטיולים ב-22:00
תחנה 19 ב-yes Drama ב-22:00
חטיפה ברכבת התחתית ב-yes Edge ב-22:00
החץ 6 ב-yes Action ב-22:45
מיליארדים 3 ב-yes Edge ב-22:50
פרק אחרון לעונה של בייק אוף בריטניה: חתיכה נוספת בערוץ האוכל ב-23:25
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר בשירותי ה-VOD של HOT וסלקום TV וב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו