המלצת היום – חמישי, יום העצמאות ה-70

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/04/2018 בקטגוריה ‏כללי

הטורטלים עם רובי ונחמה ריבלין. ארץ נהדרת – ספיישל יום העצמאות

ארץ נהדרת, טלוויזיה מהעתיד, רחוב העצמאות 70, ואז היא הגיעה, צליל מכוון, עד כאן, המרדף, מדינת הגמדים, ישראל בעיני סופריה, האמריקנים, טיימלס, נאמנות, השורד המיועד, ריברדייל, בליינדספוט, נשק קטלני, 6 אבות.

שלל מהנכר: עונה חמישית, חדשה ואחרונה של דרמת הערפדים המקוריים (The Originals) מתחילה (בהמשך גם בנטפליקס ישראל). עונה שלישית לדרמה הרפואית קוד בלאק בכיכובו של רוב לאו (בהמשך גם בסלקום TV וב-HOT). פרק אחרון של The Looming Tower. פרק אחרון כפול לעונה של מחשבות פליליות.

וגם האמריקנים, המרחב (The Expanse), השורד המיועד (Designated Survivor), הישרדות, חוק וסדר מדור מיוחד, Chicago PD, אימפריה, סטאר, ריברדייל, Famous in Love, Alex Inc, Suits, Ice, Krypton, Benidorm, Full Frontal With Samantha Bee, את אני היא (You Me Her).

בכאן 11 ב-17:30, רחוב העצמאות 70
ביקור אצל הדיירים המגוונים המתגוררים בכתובת רחוב העצמאות מס' 70 ברחבי המדינה, מעלה תמונה מורכבת של אקראיות שמשולבת בה גם סמליות עמוקה: ליטה שעלתה בגיל 15 וקעקעה על זרועה מפה של המדינה, חמודי המורה המצטיין למתמטיקה שמאמין בשכנות טובה אבל לא מוותר על הזהות שלו, טובה עורכת הדין שמתמסרת ללקוחות קשי יום אבל מקדישה את חייה לאמא שלה, שמואל פחן מלך הפייסבוק שלא מפסיק להתאהב, דני עמבה שהאכיל כבר לפני 50 שנה את ילדי אור עקיבא, אדי הספר המומחה שלא מבדיל בין זקנים של היפסטרים מוסלמים נוצרים או יהודים ועוד. פסיפס אנושי, חברתי ופוליטי של ישראל בשנות ה-70 לעצמאותה כשהמכנה המשותף היחיד שלהם הוא מקרי לחלוטין. לכל אחד יש את הסיפור שלו, החיבור הסמלי ביניהם מייצר את המורכבות, השוני, השסע, השייכות, ומספר את הסיפור הישראלי של כולנו. ביימה ג'ולי שלז.

בכאן 11 ב-18:30, צליל מכוון
פרק ראשון בסדרת תיעודית חדשה בת ששה פרקים, במהלכה יוצא הזמר והיוצר קובי אוז למסע בעקבות הצלילים שעיצבו את המוזיקה הישראלית ומשקפים את השינויים שעברו על החברה בישראל. הסדרה גם בוחנת באופן תקדימי את כל המרכיבים ההופכים שיר ישראלי לנכס צאן ברזל: מילים, מנגינה, נגינה, עיבודים, הפקה מוזיקלית ושירה. בין היתר משתתפים בה משתתפים בה ריטה, ריקי גל, ירדנה ארזי, קורין אלאל, צביקה פיק, דני סנדרסון, אלון אולארצ'יק, יוני רכטר, שלמה גרוניך, חברי הדג נחש, יאיר ניצני, רבקה מיכאלי, אתי אנקרי, ישי ריבו, עמיר בניון, ישי לוי, ג'ורדי (ירדן פלג), סאבלימיניאל, טונה, שלמה בר, דקלון, לואי להב, יעקב למאי ועילי בוטנר. הפרק הראשון, המשודר היום, עוסק בהומור הקיים במוזיקה הישראלית.

בקשת 12 ב-21:00, ארץ נהדרת: ספיישל עצמאות
ספיישל חגיגי של ארץ נהדרת ליום העצמאות ה-70 עם מדליקי המשואות ועם הלהיט החדש של דדי דדון.

בכאן 11 ב-22:00, המרדף: ספיישל עצמאות
לכבוד יום העצמאות השבעים של ישראל ינסו ארבעה קומיקאים להראות שהם מספיק רציניים כדי להביס את הצ'ייסר איתי הרמן, בותכנית שתוקדש כולה לישראל, לישראליות וליצירה ישראלית. משתתפים: רבקה מיכאלי, יניב ביטון ("היהודים באים"), אבי אטינגר ("עד כאן") ולאה לב. מגיש: עידו רוזנבלום.

ברשת 13 ב-22:00, טלוויזיה מהעתיד: ספיישל עצמאות
פרק חדש לתוכנית המערכונים של ניב מג'ר, יואב רבינוביץ' ואריאל ויסמן, לקראת העונה השנייה שצפויה להגיע בקרוב.

בכאן 11 ב-23:00, מדינת הגמדים: ספיישל עצמאות
תכנית הסאטירה המשלבת 50 בובות בדמויותיהם של מנהיגי המדינה, פוליטיקאים וסלבריטאים, עם תוכנית מיוחדת שבמרכזה בובותיהם של סטטיק ובן אל וההרפתקאות העוברות עליהם בין הופעה להופעה בערב החג.

בכאן 11 ב-23:30, עד כאן: ספיישל עצמאות
תכנית האולפן הסאטירית בהגשת מיכאל הנגבי ובהשתתפות פאנליסטים משני צדי המפה הפוליטית, בתוכנית מיוחדת ליום העצמאות ה-70 לישראל.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, ישראל בעיני סופריה
70 שנה לאחר הקמת מדינת ישראל, עשרה סופרים ישראלים ידועים שמים את אור הזרקורים על המדינה שבה הם חיים, ביניהם הזוכה הטרי בפרס ישראל לספרות ושירה לשנת 2018, דויד גרוסמן. לצדו שורת סופרים ישראלים מצליחים ומוכרים פותחים את לבם מול המצלמות – מהסיפור האישי שלהם ועד להוויה הישראלית, הכוללת שכול, מיליטנטיות, עדתיות, מאבקי שמאל-ימין, או כפי שאשכול נבו מכנה את ישראל – "גן עדן למספרי סיפורים".

סרטים:

ב-yes קולנוע ישראלי ב-22:30, ואז היא הגיעה
קומדיה רומנטית בכיכובם של מיכאל אלוני וחן אמסלם. דן פרייליך, בן 30 מחיפה, מתחיל לעבוד במשרד עורכי הדין של אביו ועומד להתחתן עם תמר, חברתו הנצחית. אבל מפגש מקרי עם מירב, מלצרית ירושלמית סוערת, מטלטל אותו רומנטית וגם מחזיר אותו לחלומו הגדול – המוזיקה. גם עם גידי גוב, שמואל וילוז'ני, מיקי קם. ביים רועי פלורנטין. ישראל 2017.

ולא לשכוח:
טיימלס 2 בשירותי ה-VOD של HOT, סלקום TV ונטפליקס וב-HOT3 ב-20:45
השורד המיועד 2 (Designated Survivor) בנטפליקס. מייקל ג'יי פוקס מגיע להתארח למספר פרקים
ריברדייל 2 בנטפליקס
נשק קטלני 2 בסלקום TV
בליינדספוט 3 בסלקום TV
6 אבות ברשת 13 ב-21:00
נאמנות ב-yes Edge ב-22:00
האמריקנים 6 ב-yes Edge ב-22:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו