המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/04/2018 בקטגוריה ‏כללי

לאורך רוב היום שידורי יום השואה יימשכו בערוצים המרכזיים. מלבד זאת: לנצח את סג'עייה, הבריחה מחדר 18, איחוד חוף ג'רזי. פרק אחרון של The Looming Tower. האמריקנים, חליפות, נאמנות, טיימלס, סטרייק, ג'יין הבתולה, סוכני שילד, השורד המיועד, בליינדספוט, נשק קטלני, 6 אבות.

שלל מהנכר: עונה שלישית לדרמת המד"ב המצוינת המרחב (The Expanse; בהמשך גם בנטפליקס). ספיישל חדש של Conan Without Borders – הפעם קונאן מטייל באיטליה עם מפיקו המוזר ג'ורדן שלנסקי. פרק אחרון של The Looming Tower המחורבנת.

וגם האמריקנים, הגולדברגים, Alex Inc, משפחה מודרנית, American Housewife, השורד המיועד (Designated Survivor), הישרדות, אריות הים, מחשבות פליליות, הרשימה השחורה, חוק וסדר מדור מיוחד, Chicago PD, אימפריה, סטאר, האפ ולנארד, Famous in Love, Suits, Ice, Krypton, Benidorm, את אני היא (You Me Her).

בקשת 12 ב-21:00, עובדה – לנצח את סג'עייה
לוחמי גדוד 13 של גולני חשבו שהם יודעים מה קרה שם, באירוע הדרמטי ביותר של "צוק איתן". אבל רק עכשיו, כשהלוחמים ששרדו את הלילה ההוא נפגשים בפעם הראשונה, האמת יוצאת החוצה והסודות שעד עכשיו נשארו בסג'עייה – מתגלים.

ב-MTV ב-22:00, חוף ג'רזי: חופשה משפחתית
האיחוד שלו המתינו מעריצי הסדרה. הקאסט המקורי של הריאליטי ההיסטורי שב לחולל מהומה במיאמי, והתפריט כולל את כל המרכיבים העיקריים: אלכוהול, סקס, מריבות אינסופיות, שיזוף מלאכותי ועוד הרבה אלכוהול.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, הבריחה מחדר 18
סיפורו הלא ייאמן של ג'ון דלי, צעיר יהודי אמריקאי שאולץ להתגייס לארגון נאו-נאצי ונותר בחיים לאחר שהותקף על ידי חברי הארגון כשגילו את יהדותו. ג'ון דלי גדל במחוז מריון בפלורידה, שם התוודע לקבוצות צעירים נאו נאצים. לאחר שאלו פנו אליו להצטרף לשורותיהם, הוא נאלץ להצטרף אליהם מחשש שיבקשו ממנו הסבר מדוע לא ויגלו את דבר יהדותו. במהרה הפך לחלק מקבוצה נאו-נאצית שנקראה "אמריקן פרונט" ואף קיבל דרגה של קצין בארגון, שתמך בנאציזם ושאף להקמת מדינה אוטונומית ללבנים בארה"ב. תפקידיו היו בעיקר לגייס חברים נוספים ולעתים להכות אנשים אחרים. בשלב מסוים נחשף סודו והוא הותקף קשות ע"י קבוצת גלוחי הראש עד אובדן הכרה. אחרי שהחלים והעיד נגד תוקפיו, הבין שחייו בסכנה והחליט לברוח לישראל. כעת, 25 שנה לאחר התרחשות האירועים, מציע לו חבר "גלוח ראש" מהעבר לצאת יחדיו למסע במחנות ההשמדה במזרח אירופה בניסיון לחדש את הקשר ביניהם ולכפר על עברם.

ולא לשכוח:
פרק אחרון של The Looming Tower
טיימלס 2 בשירותי ה-VOD של HOT, סלקום TV ונטפליקס וב-HOT3 ב-20:45
השורד המיועד 2 (Designated Survivor) בנטפליקס
נשק קטלני 2 בסלקום TV
בליינדספוט 3 בסלקום TV
ג'יין הבתולה 4 ב-yes Drama ב-21:15
6 אבות ברשת 13 ב-21:00
חליפות 7 ב-yes Drama ב-22:00
צוות עקרב 4 ב-yes Action ב-22:00
נאמנות ב-yes Edge ב-22:00
סטרייק ב-yes Oh ב-22:00
סוכני שילד 5 ב-yes Action ב-22:45
האמריקנים 6 ב-yes Edge ב-22:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

  • כרמלה גלבוע

    לא אחרון – פרק לפני אחרון של Looming Tower (יש 10 פרקים בעונה). והיא מצויינת, אגב.

    • הצדק עמך לגבי הפרקים. לגבי טיבה, ובכן, כתבתי כך: קשה להאמין עד כמה יצירה כזאת יוקרתית עם אנשים כל כך רציניים לפני ומאחורי הקלעים יוצאת בסוף כל כך גרועה ומיושנת. באמת, נראה כאילו יוצריה לא ראו טלוויזיה בעשרים השנים האחרונות, כמה מהרפליקות הנאמרות ב"המגדלים הגבוהים" שחוקות ומיושנות עד כדי מבוכה. בוס אחד אומר לעובדת מתחתיו "ילדה טובה" כשהיא מביאה לו בשורות, מישהי אשכרה אומרת לגיבור ברצינות וללא אירוניה, "זה אקדח בכיס שלך או שאתה שמח לראות אותי?", הוא עצמו אומר בסוף הפרק הראשון, "עכשיו זה מתחיל", ועמית שלו מצהיר ש"הפעם זה אישי" כשהוא נכנס לראיין טרוריסט. כולם מדברים כמו שלא מדברים במציאות, האירועים ומערכות היחסים צפויים רוב הזמן (ולא בגלל שאנחנו מכירים את הסיפור), הדמויות שטוחות כפלקט, ויותר מדי רגעים בה נראים ממש גנובים ממקומות אחרים. במקרה כזה של סיפור שאמור להיות מחוספס וקשה וכולנו מודעים לתוצאותיו, כמו גם טומן בחובו ביקורת מעניינת על האיבה הקטנונית בין שירותי הביון האמריקאיים, "המגדלים הגבוהים" מכשילה הכל באמצעות הוליוודיזציה מהזן הנחות ביותר.

© עידו ישעיהו