המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/04/2018 בקטגוריה ‏כללי

פטרנו

לגיון, סופיק, פטרנו, היטלר כרוניקה מצולמת, נקודת פריצה, יום רביעי הגדול, פרקים אחרונים לעונה של קרבת דם ומכת מחץ. לבד ביחד, עמק הסיליקון, בארי, מיליארדים, מקביל, הטובות לקרב, מקגיוור, אימפריה, סטאר, כאן ועכשיו, הומלנד, המתים המהלכים, לטובת הכלל, עד כאן, התוכנית של ג'ואל מקהייל עם ג'ואל מקהייל, יש לה את זה, מה זה השטויות האלה.

שלל מהנכר: כל ארבעת הפרקים של סדרת המד"ב הבריטית The City & The City כבר זמינים. וגם הטובות לקרב (The Good Fight), סאטרדיי נייט לייב (צ'אדוויק בוסמן מנחה, קארדי בי מופיעה), אש נגד כוחות הרשע.

בלוויין,
ב-yes Edge ב-22:00, לגיון
השידור הליניארי של העונה השנייה.

ב-yes דוקו ב-22:00, היטלר: כרוניקה מצולמת
כרוניקה מרתקת של הצורר מלידתו ועד מותו, בסדרה חדשה בת ארבעה פרקים מאת הבמאי הרמן פוקינג-איקן. יותר מ-100 קטעי ארכיון נדירים מרחבי העולם, יותר מ-900 קטעי ארכיון אישיים, מחציתם בצבע, רובם שוחזרו באיכות HD ו- 40% מתוכם לא נראו מעולם על גבי המסך. הסדרה מספרת את סיפור חייו של היטלר לאורך תקופה של 50 שנה, מתוך ניסיון לספק את הבסיס להבנת האדם שמאחורי המנהיג צמא הדם, אם זה בכלל אפשרי. חייו של היטלר מובאים בסדרה בהקשר לאירועים המתרחשים בחברה האוסטרית והגרמנית, בהקשרים פוליטיים לאומיים ובינלאומיים וביחס להיסטוריה של מחצית הראשונה של המאה ה-20. לצד קטעי הארכיון הנדירים מוקראות עדויות מתוך כתביו של היטלר עצמו ושל אנשים שעבדו לצדו, ביניהם שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס, הארכיטקט שלו אלברט שפר ומזכירתו כריסטה שרדר, וכן עדויות של סופרים, עיתונאים ופוליטיקאים מאותה תקופה, ביניהם ארנסט המינגווי, ווינסטון צ'רצ'יל, וג'ון פ. קנדי (כסטודנט צעיר).
פרק 1: 1920-1889. פרק הנפתח בילדותו באוסטריה כתלמיד בעייתי ובהמשך כצעיר רעב וחסר-בית. רק מות אביו והירושה שקיבל ממנו מצליחים להחזירו לחיים נורמליים במינכן. באוגוסט 1914 הוא מתגייס לצבא ומשרת כשליח במלחה"ע ה-1. תוך זמן קצר הוא נשלח להכשרה פוליטית כדי לסייע במלחמה בקומוניזם בשורות הצבא ומתקרב להנהגת המפלגה. ב-1923 הוא מנסה לבצע מהפכה כושלת ונשלח לכלא. שם הוא כותב את "מיין קמפף" ומתכנן את הפיכת המפלגה לתנועה רבת עוצמה.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:00, סופיק
סופיק הוא ילד מקסים, כובש ואוטיסט. בגיל 10 מצבו התדרדר, הוא הפסיק לחייך ובמקום זה היה מגרד את עצמו עד זוב דם. כמוצא אחרון הוריו יוצאים למסע במטרה להשיג עבורו אישור לקנאביס. הבעיה: בשנת 2010 לאף אחד בישראל אין ניסיון עם קנאביס לילדים במצב הזה. במסגרת ההתדרדרות במצבו של סופיק הוא התחיל לפחד מכל דבר. אפילו על סוס נדנדה בלונה פארק הוא מפחד לעלות. למרות שפעם הוא היה דוהר על סוסים אמיתיים. הוא אובחן כאוטיסט בגיל צעיר מאד, שנה וחצי, אבל מאז היה "בסדר" ככל שאפשר. ולאחרונה המצב כל כך קשה שלא ניתן לשלוח אותו לבית הספר או לכל פעילות אחרת. סופיק בבית, ההורים מטפלים בו במשמרות, לא ישנים בלילות, ובבוקר כשיוצאים לעבודה, המשימה עוברת למטפלות ולסבא וסבתא שעוזרים. הרופאים המטפלים מנסים עוד תרופות, ואלה גורמות לתופעות לוואי קשות – אי-שקט קיצוני, גרד בלתי פוסק שרק שהייה באמבטיה מרגיעה אותו, והמצב ממשיך להתדרדר. אבא של סופיק הוא רופא ואמו אחות בבית חולים. והם אבודים. אין להם פתרון והחיים הפכו לסיוט. המוצא האחרון שלהם הוא לנסות להשתמש בקנאביס – המוכר יותר בתור סם מסוכן – כך הוא מוגדר בפקודת הסמים. על אף הפחדים והחששות, רינה ודרור יוצאים לדרך והופכים להורים הראשונים בישראל שילדם האוטיסט מטופל בקנאביס. בימוי: צח קליין.

סרטים:

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, פטרנו (Paterno)
בצמוד לשידור אתמול ב-HBO בארה"ב: זוכי האוסקר אל פצ'ינו ("הסנדק") והבמאי בארי לוינסון ("איש הגשם") חוזרים לשתף פעולה בסרט מקורי נוסף של HBO, אחרי "ד"ר מוות ומיסטר ג'ק" זוכה פרסי האמי וגלובוס הזהב. פ'צינו נכנס לנעליו של ג'ו פטרנו, המאמן הוותיק של קבוצת הפוטבול באוניברסיטת פן סטייט, שהתמודד עם חשיפת פרשת ההתעללות המינית של עוזרו ג'רי סנדסקי ב-2011. הסיפור מתמקד לא רק בפטרנו, שהודח מתפקידו בתקופה בה גילה שהוא חולה בסרטן, אלא גם בדמותה של שרה גנים (ריילי קיוף, "מאהבת בתשלום מראש"), עיתונאית צעירה ובוגרת פן סטייט שחשפה את הפרשה. בנובמבר 2011, שישה ימים לאחר שהפך למאמן הפוטבול המעוטר ביותר בתולדות ליגת המכללות, המורשת של פטרנו עמדה למבחן – והוא נאלץ להתמודד עם שאלות על כישלונותיו בהתמודדות מול הקורבנות הצעירים של סנדסקי. לצדו של פצ'ינו מככבים בסרט גם קאת'י בייקר ("הסיפור של אדליין"), גרג גרונברג ("מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"), לארי מיטשל ("סניקי פיט") ואנני פאריסה ("חברים מהקולג'").

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, נקודת פריצה + יום רביעי הגדול
ספיישל סרטי גלישה קלאסיים במסגרת סרטים שחייבים לראות. הראשון הוא סרט האקשן של קתרין ביגאלו, "נקודת פריצה", בכיכובו של קיאנו ריבס כסוכן FBI שבניסיון לעלות על עקבותיה של כנופיות שודדי בנקים נועזת, מתחבר בזהות בדויה עם החשודים העיקריים – חבורת גולשים בהנהגתו של בחור כריזמטי חובב סיכונים (פטריק סוויזי החתיך). גם עם גארי ביוסי, אנתוני קידיס, פלי (ארה"ב, 1991). מיד אחר כך ישודר את מה שנחשב בעיני רבים לסרט הגלישה האולטימטיבי, "יום רביעי הגדול". סיפורם של שלושה חברים גולשים מתחילת שנות השישים ועד שנות השבעים. הסרט נכשל בקופות, למרות הציפיות המוקדמות הרבות (שהובילו את ספילברג ולוקאס להחליף אחוזים מ"מלחמת הכוכבים" ומ"מפגשים מהסוג השלישי" תמורת אחוזים מהסרט), אך זכה למעמד קאלט עם השנים. בכיכובם של ז'אן מייקל וינסנט, וויליאם קאט ושוב גארי ביוסי. ביים ג'ון מיליוס (ארה"ב, 1978).

ולא לשכוח:
מקגיוור 2 ב-yes VOD
פרק אחרון לעונה של קרבת דם ב-yes VOD
לטובת הכלל ב-HOT3 ב-20:45
הערב יהיו כאן, עם ירון ברובינסקי בכאן 11 ב-21:00
מה זה השטויות האלה בקשת 12 ב-21:00
סטאר 2 ב-yes Drama ב-21:15
עד כאן 2 בכאן 11 ב-22:00
יש לה את זה בקשת 12 ב-22:00
אימפריה 4 ב-yes Drama ב-22:00
לגיון 2 ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לעונה של מכת המחץ ב-yes Oh ב-22:00
לבד ביחד ב-yes Comedy וב-HOT קומדי סנטרל ב-22:30
מקביל ב-yes Edge ב-22:50
בייק אוף בריטניה 8 בערוץ האוכל ב-23:00
הטובות לקרב 2 ב-yes VOD ב-0:00
כאן ועכשיו ב-yes Oh ב-4:00
המתים המהלכים 8 ב-yes Edge ב-5:00
עמק הסיליקון 5 ב-yes Oh ב-5:00
בארי ב-yes Oh ב-5:30
הומלנד 7 ב-yes Edge ב-6:00
מיליארדים 3 ב-yes Edge ב-7:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו