המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/04/2018 בקטגוריה ‏כללי

רוזאן, ילוסטון אקלים פראי, החיים חמוצים, קינג מלך במדבר, חמישים גוונים של אופל, מטווח אפס, פרקים אחרונים לעונה של מכת מחץ וקרבת דם. שושלת, Taken, ג'יין הבתולה, חמוץ מתוק, שחור כזה, בוגרת כזה, קפה ומאפה, המפץ הגדול, שלדון הצעיר, משפחה מודרנית, NCIS לוס אנג'לס, הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, NCIS.

שלל מהנכר: The City & The City – מותחן פנטזיה של ה-BBC המבוסס על ספרו זוכה פרסי ההוגו והלוקוס של צ'יינה מיוויל באותו שם. כאשר גופה של סטודנטית זרה נמצאת ברחובות המרקיבים של בייז'ל, זהו יום מן השורה עבור המפקח טאידור בורלו ביחידת הפשעים הקיצוניים. המקרה מסתבך כאשר הוא מגלה שהצעירה הגיעה מאול קומה, עיר החולקת יחסים מסוכנים ורעילים עם בייז'ל. דיוויד מוריסי ("שם המשחק", "הנעדרת") מככב, ולצדו בין היתר לארה פולבר (איירין אדלר מ"שרלוק") וכריסטיאן קמרגו ("דקסטר", "פני דרדפול").

בנוסף התוכנית של גרהם נורטון חוזרת לעונה חדשה, שנפתחת עם ג'ון קרזינסקי ואמילי בלאנט, טום הולנד וקיילי מינוג. וגם עד עצם היום הזה, סוכני שילד, מקגיוור, הוואי חמש אפס, שוטרים בדם, בליינדספוט, Taken, מאסטר שף ג'וניור, שושלת, ג'יין הבתולה, Lee & Dean.

בכאן 11 ב-21:45: ילוסטון: אקלים פראי
פארק ילוסטון השוכן במערב ארה"ב הוא מקום מיוחד של פראיות קדמונית. הפארק היפהפה מספק בית למגוון רחב של בעלי חיים, אך גם חווה את אחד מהאביבים הקשים ביותר על פני כדור הארץ: בתוך שלושה חודשים הנוף משתנה מחורף מושלג לקיץ לוהט וצחיח. המצלמה מתעדת את השינוי הדרמטי בתנאי השטח תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ביותר, המסייעת לעקוב אחר חייהם של כמה מבעלי החיים בפארק. בשלושת פרקי הסדרה נראים דובי הגריזלי המגיחים ממשכן החורף למצוא מזון, זאבים הנאבקים לתפוס טרף, משפחת בונים המתקוטטת על מזון וינשופים אפורים הממהרים לגדל את גוזליהם לפני שהיער מתייבש ושרפות ענק פורצות בו.

בלוויין,
ב-yes Comedy ב-21:30, רוזאן
השידור הליניארי לצמד פרקי פתיחת העונה החדשה.

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-22:00, קינג: מלך במדבר
דיוקן אינטימי של המנהיג והפילוסוף, מהגדולים בעת המודרנית, ד"ר מרטין לותר קינג, לציון 50 שנה להירצחו.
ספרי ההיסטוריה שמביאים את סיפורו של ד"ר מרטין לותר קינג ג'וניור, הכומר האפרו-אמריקאי שלחם למען זכויות האדם של האפרו-אמריקאים בארה"ב וזכה על כך בפרס נובל לשלום, עוסקים בעיקר באירועים שהוביל: חרם האוטובוסים של מונטגומרי, המצעד לוושינגטון למען תעסוקה וחירות ושאר פעולות המחאה הלא-אלימות שהנהיג. מה שהושאר מחוץ לספרי ההיסטוריה הם האירועים שקרו לאחר מכן, בשלוש השנים האחרונות לחייו.
כעת, 50 שנה לאחר הירצחו, מביא הבמאי זוכה ששת פרסי האמי ופרס הפיבודי פיטר קנהרדט ("ניקסון: במילותיו שלו"), בעזרת שיחות מרתקות עם מעגל האנשים שהיה הקרוב אליו ביותר, פרספקטיבה חדשה על דמותו של לותר קינג ועל תפיסת העולם הפילוסופית הרדיקלית שלו כלפי אי-אלימות בתקופה האחרונה שקדמה להירצחו ב-1968. לאחר שבית המשפט העליון קבע כי ההפרדה הגזעית נוגדת את חוקת ארה"ב ונחקק ב-1964 חוק זכויות האזרח, מצא עצמו מרטין לותר קינג מתמודד עם סערה של ביקורות משני צדי המתרס של הקשת הפוליטית: תנועת "הכוח השחור" ראתה במאבק הלא-אלים שהנהיג צעד של חולשה ומן הצד השני הנשיא לינדון ג'ונסון הגדיר את הנאום האנטי מלחמתי שלו נגד מלחמת וייטנאם כ"לא אחראי". האמונה העזה של קינג במחאה בדרכי שלום הפכה במהרה לנקודת מבחן לאומה שלמה, שניצבה באותן שנים כפסע אחד לפני התדרדרות לכאוס מוחלט.

סרטים:

בכבלים,
ב-HOT Gold ב-22:00, חמישים גוונים של אופל
השני בטרילוגיה האירוטית על פי הספרים רבי המכר.

ב-HOT Fun ב-23:30, החיים חמוצים
דרמה קומית בכיכובם של ברט גלמן, ג'ודי גריר ומייקל סרה. אדם מגושם חברתית מנסה לחיות חיים רגילים אך רואה איך חייו מתפרקים לאחר שחברתו עוזבת אותו בפתאומיות לאחר 10 שנים של זוגיות. סרט קטן על אהבה, קינאה, בדידות, הכול וכלום. גם עם גיליאן ג'ייקובס, ג'ף גרלין, שירי אפלבי, מייגן מולאלי, ריאה פרלמן ואחרים. גלמן גם כתב את הסרט יחד עם אשתו, במאית הסרט, ג'ניקה בראבו.

בלוויין,
ב-yes4 ב-22:00, מטווח אפס
שכיר חרב בעל עבר צבאי מרשים, יוצא להציל את אחייניתו שנחטפה בידי קרטל סמים אכזרי. הוא מצליח לגנוב מהם הארד-דיסק עם חומרים מפלילים. ברגע שהם מבינים מה קרה, הם נחושים לנקום בו ובכל היקר לו.

ולא לשכוח:
שושלת 2017 בנטפליקס
פרק אחרון לעונה של מכת מחץ 5 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO ב-22:00
ג'יין הבתולה 4 ב-yes VOD
Taken באמזון פריים וידאו
חמוץ מתוק 4 ב-yes Comedy ב-17:25
שחור כזה 4 ב-yes Comedy ב-17:50
בוגרת-כזה ב-yes Comedy ב-18:15
קפה ומאפה ב-yes Comedy ב-18:40
המפץ הגדול 11 ב-yes Comedy ב-19:05. ביל גייטס מתארח
שלדון הצעיר ב-yes Comedy ב-19:30
משפחה מודרנית 9 ב-yes Comedy ב-19:55
שוטרים בדם 7 ב-HOT Zone ב-20:15
NCIS לוס אנג'לס 7 ב-HOT Zone ב-21:00
NCIS 15 ב-HOT Zone ב-21:45
הוואי חמש אפס 7 ב-HOT Zone ב-22:30
פרק אחרון לעונה של קרבת דם בכאן 11 ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו