המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/03/2018 בקטגוריה ‏כללי

נאמנות

האמריקנים, נאמנות, אסון הצ'לנג'ר, בת 20 נראית 60, דטרויטרס, טיימלס, סטרייק, The Looming Tower, המקום הטוב, ג'יין הבתולה, סוכני שילד, צוות עקרב, ריברדייל, השורד המיועד, וולף קריק, בליינדספוט, נשק קטלני, המרדף, להעיר את הדב, מה נסגר.

שלל מהנכר: Alex, Inc – זאק בראף, כוכב "סקראבס", מביים ומככב בסדרה המבוססת על הפודקאסט "Start Up". במרכזה עומד עיתונאי מוערך מהרדיו, איש משפחה ואב לשניים, שמתאר כיצד החליט יום אחד להתפטר מעבודתו ולהקים חברה משלו. במהרה הוא מגלה שהמשימה קשה הרבה יותר ממה שדמיין. מייקל אימפריולי (לנצח כריסטופר מולטיסנטי מ"הסופרנוס") מככב לצדו של בראף, כמו גם טיה סירקר ("המקום הטוב").

דרמת הריגול המשובחת האמריקנים חוזרת לעונה שישית ואחרונה המונה עשרה פרקים. הדרמה המשפטית Suits חוזרת להמשך העונה השביעית שתהיה האחרונה עבור אחד משני גיבוריה, מייק רוס (פטריק ג'יי אדמס, שעוזב את הסדרה), ועבור מייגן מרקל, שגילמה את רייצ'ל וכעת עסוקה בעניינים יותר מלכותיים. עונה שנייה לדרמת המתח Ice של DirecTV בהפקת אנטואן פוקואה ("יום אימונים מסוכן"), עם ג'רמי סיסטו ("עמוק באדמה") החוזר לגלם את סוחר היהלומים שמנווט את דרכו בעולם המסוכן של עסקי היהלומים.

בנוסף הסבוניות המוזיקליות אימפריה וסטאר חוזרות להמשך העונות שלהן. פרק אחרון לעונה של הדרך ובוגרת כזה (Grown-ish). וגם הגולדברגים, משפחה מודרנית, השורד המיועד (Designated Survivor), הישרדות, אריות הים (שחודשה לעונה שנייה), מחשבות פליליות, ריברדייל, Life Sentence, האפ ולנארד, את אני היא (You Me Her), Krypton, Benidorm, The Looming Tower, The Magicians, Full Frontal With Samantha Bee.

בנטפליקס, סמוך על סול
העונה השלישית חזרה לשירות, למקרה שמישהו חפץ בצפייה חוזרת באיכות 4K.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, ימים שעיצבו את אמריקה: אסון הצ'לנג'ר
תמונת מעבורת החלל "צ'לנג'ר" מתפוצצת באוויר 73 שניות בלבד לאחר המראתה ממכרז החלל "קנדי" בפלורידה, ב-28 בינואר 1986, עדיין מהווה את אחד המחזות הטרגיים והמזעזעים ביותר ששודרו אי פעם מעל מסכי טלוויזיה. האומה האמריקנית נכנסה למצב של הלם והתאבלה על מותם של שבעה אסטרונאוטים בפיצוץ מעבורת החלל של נאס"א. שברון הלב גבר עוד יותר כשהתברר כי התאונה האיומה יכולה הייתה להימנע, לו הייתה הקפדה ואכיפה של תקנות ונהלים בנאס"א בטרם השיגור הקטלני. יוצרי הסרט המרתק הזה בוחנים מחדש את הרגעים השנויים במחלוקת שהובילו לאחד הימים הנודעים לשמצה בהיסטוריה של סוכנות החלל האמריקנית. הסרט אף כולל ראיונות מרגשים עם אלמנתו של פרנסיס סקובי, מפקד המשימה, שני אסטרונאוטים שהיו מעורבים בהכנות לשיגור, מהנדס שעבד על טילי ההאצה של המעבורת שכשלו ברגע האמת, ועיתונאי שחשב הוא הולך לדווח על עוד משימה שגרתית של נאס"א, כשהתברר לו עד מהרה כי הוא מדווח על אסון בקנה מידה היסטורי.

בלוויין,
ב-yes Edge ב-22:00, נאמנות
סדרת אנתולוגיה חדשה של FX, שעונתה הראשונה מבוססת על מקרה אמיתי. מאחורי הסדרה עטורת הכוכבים עומדים במאי הקולנוע זוכה האוסקר דני בויל ("נער החידות מבומביי", "טריינספוטינג"), שמביים את פרקי הפתיחה, והתסריטאי סיימון בופוי ("ללכת עד הסוף", "אוורסט"). היא מתרחשת ב- 1973 ומספרת את סיפורו של ג'ון פול גטי ה-III, היורש של אימפריית הנפט "גטי-אויל" שנחטף ברומא על ידי המאפיה האיטלקית שדרשה סכום עצום עבור שחרורו. סבו, ג'ון פול גטי (דונלד סאת'רלנד, שזכה השנה בפרס האוסקר למפעל חיים) סירב לשלם את דמי הכופר והשאיר את אמו של החטוף (זוכת האוסקר הילארי סוונק) להתמקח לבדה מול החוטפים הנואשים והמסוכנים. עוד מככבים האריס דיקנסון ("קליקה") בתפקיד ג'ון פול גטי ה-III, ברנדן פרייזר ואנה צ'נסלור.

ב-yes דוקו ב-22:00, בת 20, נראית 60
זארה הרטשורן סובלת מהמחלה התורשתית הנדירה Cutis Laxa. היא רק בת 20 אך נראית בשנות ה-60 לחייה. הסימפטומים המרכזיים של המחלה הם הזדקנות מוקדמת – העור מאבד את האלסטיות שלו, השיער נושר ומתרחשת פגיעה בעצמות השלד. הסרט מביא את סיפורה של זארה, מלווה אותה בחיי היומיום ומציג את ההתמודדויות הניצבות בפניה. המראה הבוגר אמנם נותן לה יתרון בכמה תחומים, אך יחד עם זאת היא נאלצת להתמודד גם עם דחייה חברתית ופגיעה קשה בבריאות. אמה של זארה, שסובלת גם היא מהמחלה התורשתית הנדירה, נוסעת איתה כעת לסדרת בדיקות מקיפה בארה"ב כדי לבדוק אפשרויות לטיפולים ניסיוניים ולבחון את האופציה שזארה תעבור ניתוח מתיחת פנים, על אף גילה הצעיר.

ולא לשכוח:
טיימלס 2 בשירותי ה-VOD של HOT וסלקום TV וב-HOT3 ב-20:45
השורד המיועד 2 (Designated Survivor) בנטפליקס
ריברדייל 2 בנטפליקס
נשק קטלני 2 בסלקום TV
בליינדספוט 3 בסלקום TV
וולף קריק בסלקום TV וב-Partner TV
המרדף בכאן 11 ב-21:00
ג'יין הבתולה 4 ב-yes Drama ב-21:15
סטרייק ב-yes Oh ב-22:00
צוות עקרב 4 ב-yes Action ב-22:00
להעיר את הדב בקשת 12 ב-22:05
דטרויטרס ב-HOT קומדי סנטרל ב-22:30
מה נסגר בערוץ עשר ב-22:40. יום חדש
סוכני שילד 5 ב-yes Action ב-22:45
האמריקנים 6 ב-yes Edge ב-23:00. השידור הנורמלי
שני פרקים של המקום הטוב 2 בכאן 11 ב-23:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו