המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/03/2018 בקטגוריה ‏כללי

האזרח ק'

האזרח ק', לטובת הכלל, אמאלנד, פלוריבמה שור, שבילי התהילה, פרקים אחרונים לעונה של פאודה, שיי-טאון והמדריך לרוצח. זכות הצעקה, התוכנית של ג'ואל מקהייל עם ג'ואל מקהייל, סטארט אפ, מקביל, קרבת דם, מכת מחץ, כאן ועכשיו, הומלנד, המתים המהלכים, עד כאן, יש לה את זה, מה זה השטויות האלה, חוזרים לחיים, ישראל גוט טאלנט.

שלל מהנכר: הטובות לקרב (The Good Fight), סאטרדיי נייט לייב (ביל היידר מנחה, ארקייד פייר מופיעים), אש נגד כוחות הרשע, Troy – Fall of a City.

ב-MTV ב-22:00, פלוריבמה שור
סדרת ריאליטי העוקבת אחר שמונה צעירים המבלים קיץ בעיירת הקיט פנמה סיטי ביץ' שבפלורידה. כל אחד מהמשתתפים ניצב בפני צומת דרכים בחייו – בין אם זו סופה של מערכת יחסים ארוכה, ניסיון לברוח מעבר טעון או טעימה ראשונה של עצמאות. שידור בימים א'-ה'.

בכבלים,
ב-HOT3 ב-20:45, לטובת הכלל
דרמה משפטית חדשה מבית היוצר של שונדה ריימס, המתרחשת בבית המשפט של המחוז הדרומי בניו יורק, היוקרתי והנחשב ביותר בארה"ב, ונפתחת ביום הראשון של סנדרה, עוזרת לסנגור הציבורי הפדרלי כעורכת דין במחוז. חברתה הטובה ושותפתה לדירה של סנדרה, אליסון, תמיד תמכה בה – אבל כעת היא יוצאת עם מישהו מהצד השני של החוק: סת', שהתחיל את עבודתו כעוזר לתובע הכללי של ארה"ב. גם חברו לעבודה של סת', עורך הדין השחצן וגונב התיקים לנארד, לא מקל על מערכת היחסים הזו, בעוד קייט – הקולגה של סנדרה ואליסון – מעוניינת רק בניצחון. עורכי הדין הצעירים הללו, העובדים משני צדי המתרס, חייבים להרשים את השופטים החכמים ביותר במערכת המשפט האמריקנית – בעודם מתמודדים עם התיקים הגדולים ביותר במדינה. לנעליהן של סנדרה ואליסון נכנסות בריט רוברטסון ("בחזרה למחר") וג'סמין סבוי בראון ("הנותרים"), ולצדן מככבים גם בן רפפורט ("תקווה בהופ ספרינגס"), סוזאנה פלד ("שיקגו Fire"), בן שנקמן ("מיליארדים"), הופ דיוויס ("אודות שמידט"), המועמד ל"אמי" וונדי קרטיס-הול ("שיקגו הופ") ואנה דביר סמית' ("האחות ג'קי", וכן הסרט של HBO "סיפורים מהשטח").

ב-HOT8 ב-22:05, אמאלנד
כיצד נראה מבפנים בית היולדות הגדול והצפוף בעולם? הסרט מספק לנו הצצה נדירה אל בית היולדות במנילה שבפיליפינים בו מאות יולדות שוכבות בשורות – שתיים ולעתים שלוש במיטה אחת, עם התינוקות – כמו בפס ייצור. אין שמות פרטיים: "אמא 567" מסייעת ל"אמא 432" והצוות משמיע הוראות ועצות בסיסיות במערכת הכריזה. אין כאן פרטיות, מרבית הנשים אינן מכירות אמצעי מניעה וקורה שתינוקות אובדים ותינוקות אחרים נמצאים, אבל כשצריך הן מיניקות גם תינוקות של אחרות. מתוך הדלוּת והמהומה עולים סיפוריהן האישיים של נשים המאפשרות לבמאית הסרט להתקרב למרחק נגיעה. הקרבה הנדירה הזו הופכת את העולם הזר והמוזר לכאורה לחממה של אנושיות, חום וחמלה, וחושפת את הביטחון הנדיר שהנשים מעניקות זו לזו.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, האזרח ק'
באחר הצהריים של יום חמישי, ה-4 בספטמבר 1997, נשמעו נקישות על דלת ביתו של משה קסטל, נהג מונית ירושלמי שנח באותה עת מול הטלוויזיה. השוטרים שהתפרצו פנימה הודיעו לו כי הוא עצור באשמת רצח כפול. במהלך החיפושים בבית התבררה גם זהות הנרצחים – יגאל דניאל, חברו הטוב של קסטל, ואילן דבש, עובר אורח שנקלע לזירת הרצח בטעות. במשפט, שנפתח כחצי שנה מאוחר יותר, נקבע כי שורת ראיות נסיבתיות מצביעה באופן חד משמעי על קסטל כרוצח, ונגזרו עליו שני מאסרי עולם. הסדרה מעוררת המחשבה מתעדת את המאמצים לפתוח מחדש את התיק ולברר את האמת מאחורי סימני השאלה המטרידים התלויים מעל הפרשה. במהלך המסע הבלשי שאליו יוצאת הסדרה – מתוך מטרה להבין האם הזעקה של קסטל שכלוא כבר יותר מ-20 שנה היא אכן זעקתו של חף מפשע – מתברר כי הקביעות העובדתיות בתיק רחוקות מלהיות מבוססות. ראיות חדשות שנחשפות במהלך הסדרה, כמו גם נתונים עדכניים על הממצאים בזירה ואיכוני הפלאפון שלא היו זמינים במהלך החקירה – הופכים את התיק למקרה מבחן קיצוני של הרשעה ברצח הנסמכת על ראיות נסיבתיות בלבד. יוצרי הסדרה: אלון מרום ואירית דולב. שלושה פרקים בשידור יומי.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, שבילי התהילה
סרטים שחייבים לראות. סרט המלחמה הנוקב של הבמאי סטנלי קובריק, בכיכובו של קירק דאגלס באחת ההופעות הטובות בקריירה שלו. במהלך קרב נואש במלחמת העולם הראשונה, מסרבים חיילי הצבא הצרפתי לצאת מהשוחות ולהסתער אל מול אש האויב. בתגובה מחליט הגנרל לפקוד להפגיז את כוחותיו שלו ולשפוט שלושה חיילים באשמת מרד. מפקדם של החיילים מחליט לנקוט עמדה ומתייצב להגנתם. אחד מהסרטים האנטי מלחמתיים הטובים והחשובים בתולדות הקולנוע. ארה"ב, 1957.

ולא לשכוח:
קרבת דם ב-yes VOD
לטובת הכלל ב-HOT3 ב-20:45
הערב יהיו כאן, עם ירון ברובינסקי בכאן 11 ב-21:00
מה זה השטויות האלה בקשת 12 ב-21:00
ישראל גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00. חלק ראשון של חצי הגמר
זכות הצעקה ב-HOT8 ב-21:00. פרק 2: נביא האלימות – איך קרה שהשפעתו של הרב מאיר כהנא קונה לה מדי שנה יותר ויותר אוהדים ברחוב הישראלי יותר משני עשורים אחרי מותו?

חוזרים לחיים בערוץ עשר ב-21:15
פרק אחרון לעונה של המדריך לרוצח ב-HOT3 ב-21:30
עד כאן 2 בכאן 11 ב-22:00
יש לה את זה בקשת 12 ב-22:00
פרק אחרון לעונה של פאודה 2 ב-yes Edge ב-22:00
מכת המחץ ב-yes Oh ב-22:00
סטארט אפ 2 ב-HOT HBO ב-22:00
מקביל ב-yes Edge ב-22:50
בייק אוף בריטניה 8 בערוץ האוכל ב-23:00
כאן ועכשיו ב-yes Oh ב-4:00
המתים המהלכים 8 ב-yes Edge ב-5:00
הומלנד 7 ב-yes Edge ב-6:00
פרק אחרון לעונה של שיי-טאון ב-yes Edge ב-7:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

 • יעל וזהו

  זה אשכרה שם התוכנית הרשמי? ישראל גוט טאלנט? נשמע כמו דוקומנטרי ביידיש.
  עד כדי כך חוסכים על תרגום ברשת?… זה כל כך לא שיווקי, התכתיב הזה.

  אגב, גם לכם יש הרגשה שרמת התרגום הטלוויזיוני הולכת ופוחתת? מילא בערוצים קטנים כמו ערוץ הנסיעות והאוכל, שם רואים לפעמים טעויות מביכות כמו ג'ינג'ר במקום גלנגל או – שימו לב – נפאל במקום נפולי (בחייעת, בתוך שיח על אוכל איטלקי! קצת קומון סנס!). אבל לאחרונה יש שגיאות גם בתוכניות מלל יותר גבוהות, כמו ג'ון אוליבר וביל מאהר, שלפעמים כל המשמעות של המשפט מתהפכת (שלילה במקום חיוב, למשל), באופן שאפילו גרם לי פעם להעביר חזרה אחורה כי ההתחלה של הבדיחה לא תאמה את האינפורמציה של המשכה… מה נסגר?

  • כן, מורגשת ירידה, אפילו במקומות שמשלמים היטב כמו נטפליקס. מה שהכי שמתי אליו לב לאחרונה זה צנזורה יוצאת דופן, והיא גורפת כמעט בכל הטלוויזיה. מילים גסות כמעט יצאו מהלקסיקון, מעודנות ומיופות לטובת הצופים רכי הלבב, ומפספסים לגמרי את המשלב ואת המהות של המקור. זה מרתיח אותי

   • יעל וזהו

    מעניין, לא שמתי לב לזה.
    מה שכן, אתמול שוב – החזרתי אחורה את ההקלטה של ביל מאהר כי המשמעות של המשפט בשמיעה ושל התרגום היו הפוכים לגמרי זה לזה. אלו טעויות הכי בסיסיות שלא אמורות לקרות.

© עידו ישעיהו