מרץ 2018 בערוצי הסדרות של yes

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/02/2018 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

"האחיות המוצלחות שלי", הקומדיה זוכת 5 פרסי האקדמיה כולל לסדרה הקומית הטובה ביותר, חוזרת לעונה חדשה! נלי תגרדנה סמווטס השילוני חוזרות בעונה מצחיקה, חכמה ושובת לב בבימויו של גורי אלפי.

מותחן הריגול החדש בכיכובו של זוכה האוסקר ג'יי. קיי. סימונס, "מקביל" מציג את סיפורו של עובד זוטר בסוכנות מודיעין שמגלה להפתעתו את קיומו של יקום מקביל וזוכה להכיר את בן דמותו מאותו יקום.

"מיליארדים" המעולה והפרובוקטיבית בכיכובם של דמיאן לואיס ופול ג'יאמטי חוזרת בעונה חדשה רוויית מאבקים, תככים וג'ון מלקוביץ' אחד בתפקיד אורח.

דיאן לוקהארט ועורכי הדין בפירמה שלה חוזרים בעונה חדשה של "הטובות לקרב". כריסטין ברנסקיקוש ג'מבו, רוז לזלי ודלרוי לינדוי שבים לתפקידיהם בדרמה המשפטית והפוליטית מבית היוצר של רוברט ומישל קינג.

"נאמנות" היא  אנתולוגיה חדשה ומצופה מבית FX  שעונתה הראשונה מבוססת על המקרה האמיתי של חטיפתו של ג'ון פול גטי השלישי, יורש אימפריית "גטי-אויל". את הסדרה מביים דני בויל ומככבים בה דונלד סאת'רלנד והילארי סוואנק.

לכל חובבי "האנטומיה של גריי" בשורה מרגשת: הספין אוף החדש "תחנה 19" מגיע ל-yes DRAMA. הסדרה מתרחשת בתחנת הכיבוי של סיאטל ועוקבת אחר לוחמות ולוחמי האש המסורים של העיר.

"אטלנטה" המדוברת בכיכובו של דונלד גלובר חוזרת ותתרכז בעונת הגניבות המתרחשת בעיר תמיד לפני החגים.

עונת הסיום של דרמת הריגול "האמריקנים" בכיכובם של קארי ראסל ומת'יו ריס, כבר בפתח: העונה השישית צפויה להיות עמוסת אקשן ודרמה ולספר את הסיפור עד תומו.
מבית ITV מגיעה אלינו מיני סדרת מתח חדשה: שרה פאריש ("קצוות מפוצלים") היא "בנקרופט", אליזבת בנקרופט, חוקרת מבריקה ואהודה מאוד שמאבדת שליטה כשתיק ישן מעברה חוזר לרדוף אותה.

ארצ'י פנג'אבי ("האישה הטובה") במותחן קצבי חדש "קרבת דם" על רופאה לונדונית שחייה עוברים טלטלה עזה כשאחיה נרצח בפקיסטן ומסתבר שבנו מעורב בחטיפה וברצח.

"ביחד לבד" היא קומדיה חדשה על החברים האפלטוניים הכי טובים שמנסים לעזור אחד לשנייה בחיי האהבה שלהם.

מבית HBO מגיעה עונה חדשה של "עמק הסיליקון" וגם "בארי" קומדיה שחורה חדשה בכיכובו של ביל היידר (SNL) המספרת על בארי, צעיר מיואש, מתנקש בשכר נמוך שחולם להפוך לשחקן.

"המירוץ לדראג של רו פול" חוזרת בעונת אול סטארס בה מיטב המלכות שלא זכו אמנם בכתר אבל כבשו את לבבות הצופים, יקבלו הזדמנות שניה להוכיח שיש להן את מה שצריך כדי להיות מלכת המלכות.

הקומדיה זוכת 5 פרסי האקדמיה כולל לסדרה הקומית הטובה ביותר, חוזרת לעונה חדשה!

חצי שנה אחרי העונה הקודמת האחיות נמצאות כבר במקום אחר: נטלי (נלי תגר, זוכת פרס האקדמיה לשחקנית הטובה ביותר בעונה הראשונה) עושה צעדים ראשונים בשוק עבודה, אורית (דנה סמו) מגלה שליחות חינוכית חדשה ומאתגרת ומור (טס השילוני) – אמנם עדיין ממתינה לשחרור מצה"ל- אבל עכשיו, כשהפז"ם לטובתה, היא מרשה לעצמה הרבה יותר.

אפשר היה לחשוב שעכשיו הן בדרך להצליח אלא שהחיים עצמם לא מפסיקים להפריע להן- כסף, בוסים שתלטניים מדי, חוסר ביטחון, הורים לא מתפקדים, בירוקרטיה, בחורים מהעבר והמצב הביטחוני של מדינת ישראל עומדים, כרגיל, בינן ובין החיים שהן רצו לחיות.

נטלי עובדת בעבודה שאפילו היא עצמה מתקשה להסביר מהי- היא בערך מפיקה בקרן שמפיקה אירועי תרבות בנושאים פמיניסטיים. סבתא שלה לא מבינה מה זה העבודה הזאת, אבל העיקר שהיא מרוויחה כסף. ובכן- גם הנושא הזה תלוי בטוב ליבה של מיכל ממחלקת חשבונות. נראה שהררי בירוקרטיה מפרידים בין נטלי ובין היכולת להתפרנס אבל נטלי נחושה להצליח. אז גם אם היא לאו דווקא מצליחה לקבל כסף היא לפחות נחשפת לנושאים חשובים ולשני שותפיה לעבודה- חיים ונילי, שמלמדים אותה הרבה דברים חדשים על החיים.

גם חיי האהבה שלה לא נחים, בחורים מהעבר וכמה היכרויות חדשות מאלצים אותה להחליט איך היא רוצה שהחיים שלה יראו. אם עד עכשיו כלום לא היה מספיק טוב בשבילה- בעונה הזאת נראה את נטלי מנסה להשתלב בחיים- גם אם זה אומר לשלם מחיר.

אורית עומדת בפני פרק חדש בחיים, אחרי ההתנסות הקשה שלה בבית הספר אורית מנסה ליישם את כל העקרונות שלה במקום שבאמת יעריך את זה, שהיא תוכל לעשות באמת שינוי. הבעיה היחידה עם שינויים היא שהם מחייבים השקעה, תחום שאורית פחות חזקה בו. ככה שדי מהר אורית מוצאת את עצמה בודדה ונכשלת, כשהאדם היחיד שמבין אותה הוא ילדה משונה בת 11.

אם בסוף העונה הקודמת היה נראה שאם אורית תצא מהארון החיים יתחילו להסתדר לה, בעונה השנייה נגלה שזוהי רק ההתחלה

מור מתחילה את העונה במקום שונה לגמרי – יש לה חבר, היא פז"מניקית ורוני, המפקד הרודן שלה, יכול הרבה פחות להציק לה, אלא שהבסיס שלהם מתאחד עם בסיס נוסף שמערער את כל הסדר הישן והטוב. מפקדת חדשה וערכית שנוחתת עליהם הופכת להיות האויבת החדשה של רוני וחבורת החיילים החדשים שמגיעים יחד איתה הופכים את השקט היחסי בבסיס- למקום הרבה יותר מתוח, סוער ומצחיק.

העונה השנייה תלווה את מסען של האחיות המוצלחות ב"חיים של הגדולים", על ההצלחות המינוריות, הכשלונות המהדהדים והקשיים החדשים- מבפנים ומבחוץ שעוד מחכים להן.

יוצרות הסדרה: נועה ארנברג, גלית חוגי

במאי: גורי אלפי

שחקנים: נלי תגר, דנה סמו, טס השילוני, עדי חבשוש ,גל תורן, גילי סער, עלמה זק, גלעד כהנא, גאיה באר גורביץ,

שלומי אברהם, תיקי דין, גילה אלמגור, ירמי שיק בלום

תפקידי אורח: ערן זרחוביץ', תום אבני, דפני ליף, טונה.

"מקביל", הוא מותחן ריגול עם טוויסט, בכיכובו של זוכה האוסקר וגלובוס הזהב ג'יי.קיי. סימונס ("אוז", "ויפלאש"). הסדרה מציגה את סיפורו של האוורד סילק (סימונס) עובד זוטר בסוכנות מודיעין וריגול של האו"ם הממוקמת בברלין שמנסה להתקדם בסוכנות אך מגיע לישורת האחרונה בתפקידו מלא בחרטה ומרירות. האוורד מגלה שהסוכנות בה הוא עובד כבר שנים רבות שומרת על סוד: קיומו של מעבר ליקום מקביל.

בעקבות מעבר של רוצחת שכירה מיקום אחד לשני, האוורד זוכה לפגוש את ה"העתק" שלו המכונה "פריים" –  דמותו המקבילה בעולם האחר, מרגל קשוח שנשלח מהיקום השני לתפוס את הרוצחת. בעקבות הגילוי הווארד נזרק לעולם של תחבולות, סכנות ובגידות כשהאדם היחיד עליו הוא יכול לסמוך הוא פריים.

באמצעות דמויותיהם של האוורד ומקבילו, הסדרה עוסקת בנושאים של זהות, אידיאליזם, אמונה ואהבה אבודה ומציבה את השאלה הנצחית: מה אם חיינו היו יכולים ללכת בדרך אחרת?
הסדרה ומשחקו של סימונס זכו לשבחים וביקורות מצוינות והיא הראשונה השנה שזכתה לציון 100 באתר דירוג המבקרים Rotten Tomatoes:

הניו יורק טיימז כינה אותה "חכמה ומותחת" ושיבח את משחקו העדין והניואנסי של סימונס בתפקיד כפול, אותו הגדיר טוב יותר משל ג'יימס פרנקו ב"הצמד" או טטיאנה מסלאני ב"אורפן בלאק", טי.וי גייד קרא לו "מותחן המד"ב שחיכיתם לו". מורין ראיין המבקרת הותיקה של Variety השתפכה על הסדרה אותה כינתה "מותחן אטמוספרי בנוי היטב, מלאת חן, מדלגת בקלות מעל מהמורות דרמות האיכות: היא עוקצנית, זריזה ומלאת רגעים מתוקים-מרירים" ועל "ההופעה המהנה והמצוינת של סימונס ווויליאמס" בסאן פרנסיסקו כרוניכל דרשו "שתי מועמדויות לאמי לסימונס" ובהוליווד ריפוטר הגדירו אותה "מרתקת, מסקרנת ומנצחת".

מאחורי הסדרה עומדים מפיקי הקולנוע קית' רדמון ("האיש שנולד מחדש") וג'ורדן הורוביץ (מפיק "לה לה לנד") ויצר אותה תסריטאי "ספר הג'ונגל" ג'סטין מארקס. לצידו של סימונס מככבים אוליביה וויליאמס ("החוש השישי"), הארי לויד (וייסריס טארגריין ב"משחקי הכס"), סטיבן ריאה ("משחק הדמעות"), נזאנין בוניאדי (פארה ב"הומלנד") וריצ'ארד שיף ("הבית הלבן").

זוכי האמי וגלובוס הזהב פול ג'יאמטי ודמיאן לואיס חוזרים בעונה חדשה של הדרמה המורכבת והפרובוקטיבית העוסקת ביחסי הכוחות הפוליטיים בעולם ההון ופיננסים של ניו יורק.

העונה תמשיך לחקור לעומק המאבק חסר הרחמים בין התובע המחוזי צ'אק רודס ומלך קרנות הגידור המבריק בובי "אקס" אקסלרוד, את מערכת היחסים של וונדי רודס עם בעלה לאחר שהשלימה איתו בפרק סיום העונה, ומנגד את יחסיה עם אקס, המעסיק שלה לשעבר שהוא גם חבר קרוב. אסיה קייט דילון שגילמו בעונה הקודמת את טיילור הנון בינארי, הופכים לשחקנים קבועים בעונה זאת.

אל העונה החדשה מצטרף בתפקיד אורח  ג'ון מלקוביץ' בתפקיד המיליארדר הרוסי גריגור אנדולוב.

הדרמה המשפטית והפוליטית, הספין אוף המדובר של "האישה הטובה", מבית היוצר של רוברט ומישל קינג, בכיכובן של כריסטין ברנסקי, קוש ג'מבו ורוז לזלי, חוזרת בעונה שנייה.

בתחילת העונה החדשה העולם משתגע ושיעור אחוזי הרצח בשיקאגו בעליה מתמדת. בתוך השיגעון, דיאן, לוקה, מיאה ושאר עובדי הפירמה מוצאים את עצמם  תחת מתקפה פסיכולוגית כאשר לקוח במשרד אחר הורג את עורך הדין שלו בגלל חיוב-יתר. לאחר שמישהו מחקה אותו ועורך דין נוסף נרצח, אנשי המשרד מתחילים לבחון את לקוחותיהם בחשדנות וכל אחד נראה פתאום מאיים.

בינתיים, דיאן נאבקת בשותפה חדשה, ליז רדיק-לורנס, אודרה מקדונלד ("מרפאה פרטית") משחזרת את דמותה מ"האשה הטובה" (שם התארחה בעונה הרביעית) המתגלה כלא פחות מאשתו לשעבר של אדריאן בוזמן (דלרוי לינדו); מיאה הופכת קשוחה יותר לאחר שעמדה למשפט בעקבות הסקנדל של הוריה ולוקה נאלצת לשוב ולהתמודד עם צרותיו של קולין סוויני (דילן בייקר המצויין).

שרה סטיל וג'סטין ברטה חוזרים גם הם לתפקידיהם כמריסה גולד והתובע המחוזי קולין מורלו, ואילו ניאמבי ניאמבי (החוקר הפרטי ג'יי דיפרס) ומייקל בוטמן (עורך הדין הפורש ג'וליוס קיין) יהפכו לשחקנים קבועים העונה. אריקה טזל, שגילמה את השותפה ברברה ועוזבת את הסדרה, תופיע בפרק פתיחת העונה.

במהלך העונה יתארחו: טים מת'סון, ג'יין לינץ', רוב ריינר, ברנדט פיטרס, קארי פרסטון (כעורכת הדין אלזבת' טסיוני), פול גילפויל, גארי קול וגארי אדלר שישחזר את תפקידו כהווארד ליימן מ"האשה הטובה" כשהוא הפעם בתפקיד – עליו אומרת דיאן לוקהרט "הו אלוהים" – שופט!

אנתולוגיה חדשה ומצופה מבית FX שעונתה הראשונה מבוססת על מקרה אמיתי.

מאחורי הסדרה עטורת הכוכבים עומדים במאי הקולנוע זוכה האוסקר דני בויל ("נער החידות מבומביי", "טריינספוטינג") אשר מביים את פרקי הפתיחה והתסריטאי סיימון בופוי ("ללכת עד הסוף", "אוורסט").

היא מתרחשת ב- 1973 ומספרת את סיפורו של ג'ון פול גטי ה-III, היורש של אימפריית הנפט "גטי-אויל" שנחטף ברומא על ידי המאפיה האיטלקית שדרשה סכום עצום עבור שחרורו. סבו, ג'ון פול גטי (דונלד סאת'רלנד, שיזכה השנה בפרס האוסקר למפעל חיים) סירב לשלם את דמי הכופר והשאיר את אמו של החטוף, גייל גטי (זוכת האוסקר הילארי סוונק) להתמקח לבדה מול החוטפים הנואשים והמסוכנים.

עוד מככבים האריס דיקנסון ("קליקה") בתפקיד ג'ון פול גטי ה-III, ברנדן פרייזר ואנה צ'נסלור.

זוהי דרמה על היסטוריה משפחתית, סאגה על שושלת ארוכה ובחינה סאטירית על כוחו ההרסני של הכסף. "נאמנות" היא סיפור שמנסה לפתור את המסתורין העומד בליבה של כל משפחה, עניה או עשירה.

מבית היוצר של שונדה ריימס – מגיעה אלינו הספין-אוף החדש של "האנטומיה של גריי" (ארבע שנים לאחר סיום הספין- אוף הקודם שלה "מרפאה פרטית").
"תחנה 19" תתרחש בתחנת הכיבוי של סיאטל, תעקוב אחר הכבאים המסורים של העיר – מהקפטן עד אחרון המגויסים – ותעסוק בלוחמות ולוחמי אש, האמיצות והאמיצים שמסכנים את חייהם בזמן המשמרת וגם אחריה. בראש הפקת הסדרה החדשה  תעמוד סטייסי מק'י, המפיקה הראשית של "האנטומיה של גריי", שגם תהיה אחראית על כתיבתה.

בסדרה החדשה יככב ג'ייסון ג'ורג', ד"ר בן וורן מסדרת האם, שמתאמן בפרקים האחרונים לקראת תפקידו החדש ככבאי, לצידם של ג'ינה לי אורטיז (ד"ר רוזווד) ומיגל סנדובל ("מדיום"). לצורך התפקיד יעזוב ג'ורג' את האנטומיה ואת בית החולים "גרייס סלואן" אך צפוי להגיח מידי פעם. הדמויות המרכזיות יוצגו לראשונה באחד הפרקים של "האנטומיה של גריי".

"אף אחד לא מסוגל לשזור את הסכנות עימן מתמודדים הכבאים בתוקף תפקידם יחד עם הדרמות בחייהם האישיים, כמו שונדה, והסביבה המוכרת של סיאטל מ"האנטומיה" היא הרקע המושלם לספין אוף המרגש" אמרה נשיאת ABC  אנטרטינמנט צ'אנינג דונגי.

לגבי אופייה של הסדרה החדשה אומר ג'ייסון ג'ורג', שמדובר בסדרה שונה מאוד: "היא עוסקת בכבאים, היא שונה לחלוטין. כאן ההתרחשות נעשית ברחוב. בעוד באנטומיה מצילים חיים של אנשים שמגיעים לבית החולים, לוחמי האש מצילים אנשים במקום בו חייהם בסכנה ולוקחים אותם לבית החולים,  אך יחד עם זאת, מדובר בסדרה של שונדה ריימס ולכן הסגנון של האנטומיה, הסיפורים מבוססי הדרמה ומערכות היחסים, יכנסו גם ל"תחנה 19".

עונת הסיום של דרמת הריגול המעולה בכיכובם של קארי ראסל ומת'יו ריס, כבר בפתח: לעומת העונה החמישית האיטית באופן יחסי, צפויה העונה השישית להיות עמוסת אקשן ודרמה, לספר את הסיפור עד תומו, מה עתיד לקרות לדמויות המרכזיות.
בסיום העונה הקודמת, נאלצו אליזבת ופיליפ להמתין עם תוכניתם לשוב לברית המועצות עם ילדיהם, כשהתגלה שיש להם דרך לקבל מודיעין חיוני וחשוב שרק הם יכולים להשיג עבור ארצם.

העונה החדשה תיפתח בקפיצת זמן של 3 שנים ותתחיל ב- 1987, ומן התמונות שכבר פורסמו אפשר להבין שפייג' הולכת בדרכם של הוריה ומצטרפת אל עולם הריגול. אבל נראה שאין להוריה כוונה להפוך אותה למרגלת מהסוג שלהם, אלא להשתמש באזרחות האמריקאית של פייג' ובזהות המוצקה שלה כדי לצרף אותה לשורות ה-CIA או למשרד החוץ ולבצע משימות ריגול בעלות ערך מודיעיני עצום עבור ברית המועצות.

הדרמה הקומית המצליחה מרשת FX, זוכת שני פרסי אמי ושני פרסי גלובוס הזהב,  שזוכה לשבחים מכל עבר ושאף כונתה על ידי Variety : "הפקה מושלמת, קולנועית ויפהפייה", חוזרת בעונה שנייה.

העונה הראשונה זכתה לשבחים מקיר לקיר – המבקרים הכריזו עליה כאחת הקומדיות המרעננות והחכמות של השנה, העיסוק שלה בסצינת הראפ באטלנטה קנה לה מעריצים גם בקרב מוזיקאים וברשתות החברתיות והפרק החמישי בו שחקן שחור מגלם את ג'סטין ביבר היה בראש הנושאים המדוברים בטוויטר.
הסדרה עוקבת אחר חיי היומיום של ארן (דונלד גלובר, "קומיוניטי", ובקרוב כלאנדו קאלריסיאן ב"האן סולו") ובן דודו הראפר המכונה "פייפר בוי" (בריאן טיירי הנרי) המחפשים את דרכם בסצינת הראפ המקומית באטלנטה, ג'ורג'יה, כשהם מנסים להוכיח את עצמם ולשפר את חייהם וחיי משפחתם.

העונה החדשה נקראת "אטלנטה: עונת הגניבות" ומתייחסת לתקופת החגים, זמן קצר לפני כריסטמס, הזמן בו כולם מתחדשים ורוכשים מתנות, ואחוזי השוד והגניבות עולים.
העונה מספרת עלילה אחת מתמשכת על פני כל הפרקים– בניגוד לעונה הראשונה. הצילומים לעונה מתרחשים באטלנטה עצמה, קרוב מאוד לבית ילדותו של גלובר, במטרה להעביר את התחושה בה גדל, ואותה מבטאת תקופת הגניבות: חוסר הודאות, הפחד ותחושת הרדיפה.

המלכות הטובות ביותר יתייצבו לקרב של חייהן ב- המירוץ לדראג: אולסטארס בה מיטב המלכות שלא זכו אמנם בכתר אבל כבשו את לבבות הצופים, יקבלו הזדמנות שניה להוכיח שיש להן את מה שצריך כדי להיות מלכת המלכות לזכות בכתר ולהיכנס ל"היכל התהילה של הדראג".

לצוות השופטים הקבוע מישל ויסאז' וקרסון קרסלי, יצטרף סנסציית יוטיוב טודריק הול כשופט קבוע, ולצידם שלל שופטים אורחים: מנחת הטוקשואו וכוכבת דיסני רייבן סימון, הזמרת ניקול שרזינגר, מעצב האופנה ג'רמי סקוט, כוכבת "לגיון" אוברי פלאזה, ומלך הטוק שואו האנגלי ומעריץ של הסדרה – גרהאם נורטון.

10 מלכות נבחרות מבין עונות 2-7 ישתתפו בסדרת אתגרים בדרכם לכתר ול-100 אלף דולר … אבל יש טוויסט! לראשונה, הכוח עובר מרו פול בחזרה אל המלכות! מי שיערכו בינן "קרב ליפסינק על המורשת" הן שתי המלכות הטובות ביותר – והמנצחת תכריע מי מבין שתי המלכות בתחתית, תודח.

שרה פאריש ("קצוות מפוצלים", "דוקטור הו") מככבת במותחן חדש בעל ארבעה פרקים מבית ITV ומגלמת את חוקרת המשטרה אליזבת בנקרופט, אישה עם סודות אפלים בעברה. היא נחשבת לשוטרת מבריקה שהקריבה את חייה לכוחות המשטרה, כל עמיתיה בוטחים בה ואוהבים אותה, ונראה שהיא צפויה לקבל קידום בזמן הקרוב.

בזמן שבנקרופט עסוקה בניסיון להפיל כנופיית סמים גדולה, דעתה מוסחת על ידי הבלשית קת'רין סטיבנס (פיי מרסי, "וויף" במשחקי הכס) שחוקרת תיק ישן שבנקרופט היתה מעורבת בו. מהר מאוד בנקרופט מגיעה אל הקצה ותעשה הכל כדי לשמור את סודותיה ולמנוע את חשיפת האמת אודותיה.

דרמת פשע מבית ה- BBC, המבוססת על סדרת הספרים רבי המכר של ג'יי. קיי. רולינג (אותם כתבה תחת שם העט רוברט גלברייט).

השחקן הבריטי טום בורק ("מלחמה ושלום") מגלם את דמותו של קורמורן סטרייק, לוחם בצבא בריטניה בעברו, שהופך לבלש פרטי הפועל ממשרד קטנטן בלונדון ולמרות שהוא פגוע פיזית ונפשית, התובנות שלו והרקע שלו כחוקר צבאי נחוצים מאוד כדי לפתור שלושה תיקי רצח סבוכים שחמקו מעיני המשטרה. רובין אלקוט (הולידי גריינג'ר) עוזרתו המסורה של סטרייק עוזרת לו בפתרון התעלומות.

לסדרה שבעה פרקים המבוססים על שלושת ספרי הסדרה: "קריאת הקוקיה" (שלושה פרקים), "תולעת משי" (שני פרקים) ו"דרך הרשע" (שני פרקים).

הסדרה נרכשה לשידור על ידי רשת HBO ותשודר בערוץ הבן Cinemax.

"בארי" היא קומדיה שחורה חדשה מבית HBO בכיכובו של ביל היידר (SNL) שיצר ומפיק אותה יחד עם אלק ברג ("עמק הסיליקון") המספרת על בארי, צעיר מיואש, מתנקש בשכר נמוך שמתאהב במשחק, בזמן שהוא נמצא במשימת עבודה בלוס אנג'לס. המפעיל של בארי פוצ'ס (סטיפן רוט, VEEP) שוכר את שרותיו לטובת עבודה בתוככי המאפיה הצ'צנית האלימה בראשותו של גוראן פזר (גלן פלטשר, "מיליארדים") ויד ימינו נוהו האנק (אנתוני קריגן, "גות'האם"). המטרה של בארי: שחקן המקיים רומן עם אשתו של פזר. בארי עוקב אחר המטרה שלו אל סדנת משחק אותה מקיים המורה האהוב/הגורו ג'ין קאוזנו (הנרי וינקלר, "ימים מאושרים", "משפחה בהפרעה") ובארי מיד נמשך אל תוך קבוצת הסטודנטים למשחק ובעיקר אל סאלי (שרה גולדברג). בארי רוצה לפתוח בחיים חדשים בקהילה הנלהבת ומלאת התקווה  הזו, אבל עברו הפלילי אינו עוזב אותו. האם ימצא דרך לשלב בין שני העולמות?

עונה חדשה לקומדיה של מייק ג'אדג' עבור HBO, על גאוני המחשב והסטארט-אפיסטים בעמק הסיליקון, בו האנשים המוכשרים והמוצלחים ביותר, הם דווקא אלה שלא מצליחים להתמודד עם ההצלחה.

בסיום העונה הרביעית עזב טי.ג'יי מילר את הסדרה בשל חוסר הסכמה יצירתית עם המפיק אלק ברג, אבל לפי הטריילר החדש, נראה ש"פייד פייפר" מסתדרת מצוין בלי ארליך. ריצ'ארד (תומאס מידלצ'רץ') עומד כעת בראשה של חברה המונה 50 עובדים, וממשיך לספק אתנחתות קומיות בהתנהגותו הנוירוטית הלחוצה. כמובן שג'ראד (זאק וודס) נמצא שם לתמיכה, בזמן שדינש (קומיל ננג'יאני) וגילפויל (מרטין סטאר) מתעדים בשמחה את ההתפרקות של ריצ'ארד.

"עמק הסיליקון" ממשיכה לחקור את עולם ההייטק המבט סטירי והומוריסטי, בזמן שהגיבורים שלה צומחים, הופכים אמיצים וחזקים יותר, גם אם לא תמיד חכמים יותר.

זוכת האמי ארצ'י פנג'אבי ("האישה הטובה") וג'ק דוונפורט ("מפורסם כמו לבן","סמאש") מככבים במותחן הקצבי הבריטי החדש מבית ITV.

הסדרה עוקבת אחר הרופאה המבריקה ד"ר מונה הארקורט (פנג'בי) שחיה בלונדון יחד עם בעלה הלוביסט הפוליטי גיא (דוונפורט). כאשר פצצה מתפוצצת בלונדון באותו יום שאחיה של מונה, כארים, נחטף ונרצח בפקיסטן, חייה המושלמים של מונה מזועזעים.

המצב מחמיר כשמונה מבינה שבנו של אחיה דניש – המוכר כדני –  נעלם מהאוניברסיטה ושמו נקשר לפיצוץ ולרצח של אביו. בזמן שמשפחתה עומדת בפני האשמות קשות ומסתבכת ברשת סבוכה של בגידות וקונספירציות, מונה מונה מוצאת את עצמה מתעמתת עם הדילמה האולטימטיבית: עד לאן תסכים ללכת כדי לשמור על בטחונה של משפחתך?

הסדרה נוצרה על ידי זוכה הבפטא פול רוטמן בשיתוף פעולה עם רעייתו הסופרת נטשה נריין, ומבוימת על ידי הבימאי זוכה האמי ג'סטין צ'אדוויק ("מנדלה- הדרך הארוכה אל החופש").

קומדיה חדשה מבית Freeform שיצרו הקומיקאים הצעירים בנג'י אפללו ואסתר פוביצקי ("האקסית המטורפת") והם גם מככבים בה בתפקיד עצמם.

הסדרה מתרחשת בלוס אנג'לס ועוקבת אחר החברות האפלטונית בין השניים כשהם מנסים לעזור אחד לשנייה בחיי האהבה שלהם. אסתר ובנג'י הם בני דור המילניאל, מוזרים ולא מתאימים לנוף, שהגיעו מרקעים שונים ומנסים לפלס את דרכם בתרבות המושתת על מעמדות חברתיים. השניים מוצאים נחמה בחברות הקרובה שהם יוצרים ביחד ובמהלך העונה הם יצלמו קליפ וידאו משלהם, יעמדו בתור שעות בחנות פופ אפ ואפילו ינסו לפרוש לפנסיה. לא משנה לאיזו הרפתקה הם יצאו בטוח שבדרכם המוזרה הם יהיו שם אחד בשביל השנייה כמו שרק חברים הכי טובים יכולים.

מיני סדרה חדשה בארבע חלקים מבית BBC.

האחות המנוסה קאט הארדקר (ג'ודי ויטאקר, "דוקטור הו" החדשה), גרושה המגדלת לבדה את ביתה הקטנה מפוטרת מעבודתה בבית אבות לאחר שחשפה סדרת בעיות בטיפול בחולים.

ברגע של ייאוש היא גונבת את זהותה של חברתה הטובה ד"ר אלי סאטון ועוברת לאדינבורו, שם היא מתחזה לרופאה ומתחילה לעבוד בבית החולים המקומי. כד"ר סאטון, היא הופכת לחלק חשוב ממחלקת הטראומה של בית החולים ובניגוד לרצונה מתאהבת בעמיתה ד"ר אנדי ברנר (אמון אליוט, "קליקה").

במטרה להימנע מחשיפת ההונאה שלה היא נאלצת להמשיך ולשקר לא רק בעבודה אלא גם בבית עם אנדי וככל שהיא נכנסת לדמותה של אלי, היא צריכה לספר יותר שקרים. איך קאט תצליח לשמור על הגבר המושלם והחיים המושלמים כשהיא חיה בשקר?

מרוון כריסטי, כריסטופר אקלסטון, לי אינגלבי ושאר הקאסט של "סוג א' "- הדרמה מבית ה-  BBC המבוססת על "פלפלים צהובים" הישראלית-  שבים אלינו בעונה חדשה, שמתרחשת שנתיים מסיום העונה הראשונה. כשנפגוש את ג'ו הוא יהיה בן שבע והוא כבר מתחיל להבין שהוא שונה מהילדים שסביבו.

"ג'ו שמע את המילה "אוטיסט" אבל הוא עוד לא מבין את משמעותה" אומר היוצר הבריטי של הסדרה פיטר בוקר: "שונה זה מה שהוא מרגיש ופחד הוא דבר רע מבחינתו. על המשפחה שלו מוטלת האחריות לעזור לג'ו להבין טוב יותר מי הוא ומה מקומו בעולם, אבל כדי שיוכלו לעשות זאת, הם חייבים קודם כל להיות כנים לגבי עצמם.. וכל מי שראה את העונה הראשונה יכול להבין כמה קשה זה יכול להיות עבור משפחות הוג'ס וסקוט".

בעונה החדשה נוכל לשוב ולצפות בעליות ובמורדות של חייהם המשעשעים, מבולגנים ומסובכים.

סדרות מתחילות בחודש מרץ:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
01/03/2018 22/02/2018 בידיים טובות חמישי 22:50 yes EDGE/ yes LONDON
04/03/2018 04/03/2018 מקביל ראשון 22:50 yes EDGE
04/03/2018 01/03/2018 המירוץ לדראג של רו פול: אול סטארס 2 א-ה 22:45 yes DRAMA
  04/03/2018 קרבת דם     yes London
07/03/2018 02/03/2018 אטלנטה 2 רביעי 22:30 yes EDGE
08/03/2018 08/03/2018 סטרייק חמישי 22:00 yes OH
13/03/2018 05/03/2018 הטובות לקרב 2 שלישי 22:50 yes EDGE
13/03/2018 13/03/2018 בנקרופט שלישי 22:00 yes EDGE/ yes LONDON
20/03/2018 27/12/2017 סוג א 2 שלישי 21:15 yes Drama/ yes LONDON
22/03/2018 22/03/2018 האחיות המוצלחות שלי 2 חמישי 22:00 yes COMEDY
25/03/2018   ביחד לבד ראשון 22:30 yes COMEDY
26/03/2018 26/03/2018 תחנה 19 שני 22:00 yes DRAMA
26/03/2018 26/03/2018 מיליארדים 3 שני 07:00+22:50 yes EDGE
26/03/2018 26/03/2018 עמק הסיליקון 5 שני 05:00+22:00 yes OH
26/03/2018 26/03/2018 בארי שני 05:30+22:30 yes OH
29/03/2018 29/03/2018 האמריקנים 6 חמישי 05:00+22:50 yes EDGE
29/03/2018 29/03/2018 נאמנות חמישי 22:00 yes EDGE

 — 

סדרות מסתיימות בחודש מרץ:

תאריך בערוץ סדרה יום שעה  ערוץ
01/03/2018 מוזאיק חמישי 22:50 yes Oh
05/03/2018 נופל וקם 2 שני 22:30 yes Oh
06/03/2018 תפוס את שורטי שלישי 22:00 yes EDGE
06/03/2018 צ'אנס 2 שלישי 22:50 yes EDGE
07/03/2018 ספק סביר רביעי 22:00 yes Drama
13/03/2018 מקום בלב 5 שלישי 21:15 yes Drama
14/03/2018 חיות 2 רביעי 22:00 yes Oh
15/03/2018 משפחת פוסטר 5 חמישי 21:15 yes Drama
18/03/2018 פאודה 2 ראשון 22:00 yes EDGE
19/03/2018 החיים עצמם 2 שני 22:00 yes Drama
19/03/2018 שיי טאון שני 22:50 yes EDGE
19/03/2018 גירושים 2 שני 22:00 yes Oh
22/03/2018 הרצח של ורסצ'ה חמישי 22:00 yes EDGE
22/03/2018 בידיים טובות חמישי 22:50 yes EDGE
28/03/2018 סדר אותי 2 רביעי 22:30 yes Oh

 

 • מרץ 2018 בערוצי הסרטים של yes

  לשון הקומוניקט:

  חודש מרץ מגיע ויחד עם היציאה לחופשת הפסח, עולם הסרטים של yes יחגוג עם פסח דיסני-פיקסאר:

  במשך כל חופשת הפסח, כל יום, כל היום. כל הסרטים האהובים, המצליחים ועטורי הפרסים של האולפן; כל הסודות מאחורי הקלעים; כל הקטעים שהורדו בעריכה וכל הסרטים הקצרים – החגיגה כולה תתקיים רק בyes (בyes5 וב yesvod24/7)

  בתחילת החודש נסיים את אירוע התוכן של "ימים של אוסקר"-

  כשכל הסרטים המועמדים לסרט הטוב ביותר בשנת 2017 שודרו, ו7 מתוכם, כולל זוכה הסרט הטוב ביותר בבכורה –"אור ירח" (וזה שכמעט זכה "לה לה לנד"), משודרים רק בyes. בלילה שבין ה4 ל-5 במרץ נשדר בשידור חי את טקס האוסקר ה90.

  הסדרות שהגיעו למסך הגדול ירוכזו בסופ"ש (וקטגוריה חינמית ייעודית בVOD) עם שידור בכורה בלעדי של "פאוור ריינג'רס" וגם הצרפתים חוגגים את החג עם סופ"ש (וקטגוריה חינמית ייעודית בVOD) סרטי אקשן צרפתי, ביניהם- "היחידה :פריז".

  נציין את יום ההולדת 50 של דניאל קרייג עם כל בסרטי הבונד בהם שיחק (וקטגוריה חינמית של כל סרטי בונד בVOD); נהנה מ"הדרדסים: הכפר האבוד" כבר בתחילת החודש ונתרגש מהגעתה של האחת והיחידה- גל גדות עם סרטה "וונדר וומן" לערוצי הסרטים.

  שבוע 1/3-7/3
  פורים קורע
  ערוץ: yes2 ו-yesVOD 24/7 | מועד שידור: ראשון עד שבת, 25/2-3/3, לאורך כל היום
  ערוץ yes2 וספריית 24/7 ב-yesVOD מקבלים את החג הכי שמח ומבדח בשנה עם שבוע של קומדיות הורסות מצחוק. בסך הכל ישודרו למעלה מחמישים קומדיות קרועות וקורעות, כולל בכורות רק לצופי yes, בהן "באמאשל'ך" עם איימי שומר וגולדי הון, "בלשי אל.איי" עם ברוס וויליס ו"קולוסאל" עם אן הת'אוויי.

  קולוסאל | Colossal
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2, במסגרת פורים קורע | מועד שידור: חמישי, 1/3, בשעה 22:00
  במאי: נאצ'ו ויגלונדו, ארה"ב, 2016
  שחקנים: אן האתוויי, ג'ייסון סודייקיס, דן סטיבנס, טים בלייק נלסון
  טריוויה: הסרט זכה לביקורת מצוינות – 80% ביקורת חיוביות על פי אתר "רוטן טומטוז".
  תקציר: שילוב מפתיע ומקורי בין קומדיית יחסים לסרט אסונות. לאחר שבן זוגה זרק אותה, חוזרת גלוריה לעיירת ילדותה ומחדשת את הקשר עם הברמן המקומי. זמן קצר אחר כך, כאשר בצד השני של העולם מופיעה מפלצת ענקית ומחריבה את סיאול. מגלה גלוריה לתדהמתה שהיצור המסתורי קשור בדרך כלשהי אליה.
  ימים של אוסקר 2018
  ערוץ: yes1, yesVOD וספריית 24/7 | מועד שידור: 23/2-4/3/18 כל היום
  ההכנות ב-yes1 ובספריית 24/7 ב-yesVOD לקראת טקס האוסקר ממשיכות במלוא המרץ, עם סוף השבוע האחרון של אירוע "ימים של אוסקר 2018", עם קטגוריה עשירה ב-yesVOD, כולל כל המועמדים לסרט הטוב ביותר של אוסקר 2017 (שבעה מתוכם אפשר למצוא רק ב-yes), ועם בכורה בלעדית של הזוכה הגדול והמפתיע של שנה שעברה, "אור ירח" – רק לצופי yes!

  הצב האדום | Red Turtle, Aka La Tortue Rouge The
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes1, במסגרת ימים של אוסקר | מועד שידור: שישי, 2/3, בשעות הצהריים
  במאי: מייקל דודוק דה ויט. צרפת/יפן, 2016
  טריוויה: השתתף בתחרות ״מבט מסוים״ של פסטיבל קאן. זהו הסרט הראשון שאינו יפני אשר מופק בחברת האנימציה ג'יבלי הידועה.
  תקציר: אנימציה מרהיבה שהיתה מועמדת לפרס סרט האנימציה הטוב ביותר אוסקר 2017.
  לאחר סערה, אדם נסחף לאי טרופי בודד, המאוכלס רק בכמה בעלי חיים. הוא מנסה למצוא דרך לעזוב את האי, אך בכל פעם כשהוא יוצא אל המים, מחכה לו צבת ים ענקית בצבע אדום ומונעת ממנו את היציאה.

  בלשי אל.איי | Once Upon a Time in Venice
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2, במסגרת פורים קורע | מועד שידור: שישי, 2/3, בשעה 22:00
  במאי: מארק קאלן. ארה"ב, 2017
  שחקנים: ברוס וויליס, ג'ון גודמן, ג'ייסון מומואה, פמקה ג'נסן
  תקציר: קומדיית אקשן בכיכובו של ברוס וויליס. סטיב הוא בלש פרטי לא עסוק במיוחד, שבעיקר נהנה מהחיים. הכל משתנה כשכנופיה אכזרית חוטפת את כלבו האהוב. סטיב מצליח ליצור קשר עם מנהיג הכנופיה שמציע לו הצעה שקשה לסרב לה – אם יצליח להשיב חבילת סמים שנגנבה, יקבל את כלבו בחזרה.


  חוגגים 50 לדניאל קרייג
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 2/3, משעות אחר הצהריים
  ערוץ yes4 חוגג יום הולדת 50 לבונד הקשוח, החתיך, הבלונדי והאהוב – דניאל קרייג.
  ליהוקו של קרייג לתפקיד בונד גרם תחילה להרמת גבה אצל לא מעט אוהדים של הסדרה אך לאחר ארבעה סרטים בכיכובו הוא נחשב לבונד מוצלח במיוחד וסרטיו בסדרה הינם רווחיים ואהובים.
  הסרטים שישודרו במהלך היום: "קזינו רויאל", "קוואנטום של נחמה", "סקייפול", "ספקטר".
  במהלך חודש מרץ נחגוג עם קטגוריה מיוחדת בספריית 24/7 ב-yesVOD של כל סרטי ג'יימס בונד, משון קונרי ועד דניאל קרייג, מה-1/3 ועד ל-25/3.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה עם אנימציה שהיא יהלום נסיכותי אמיתי – "סינדרלה", נבלה עם סרט ההרפתקאות האהוב בהפקת סטיבן ספילברג "הגוניס", נהנה עם הפנטזיה המוסיקלית ב"המיטה המעופפת", ולכבוד חגיגות פיקסאר נארח בשישי משפחתי את "צעצוע של סיפור" ו"בית ספר למפלצות".

  סינדרלה | Cinderella
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 2/3, בשעה 17:00
  במאי: קלייד גרונימי, המילטון לוסק, וילפרד ג'קסון. ארה"ב, 1950
  תקציר: יהלום נסיכותי של דיסני. סינדרלה האהובה חיה עם אמה החורגת ובנותיה המרשעות. כשהיא מגיעה לנשף המפואר, הנסיך יפה התואר נשבה בקסמיה, אך רגע לפני חצות עליה לברוח. היא מאבדת את נעל הזכוכית והנסיך יוצא למסע חיפושים אחר אהובתו.

  מסע הטבעת
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שישי, 2/3, בשעה 16:00
  במאים: אריק לובצקי ומתי הררי, ישראל, 2017
  שחקנים: עמית פרקש, ישראל אטיאס, דב גליקמן, טוביה צפיר, שלומי קוריאט, אסתי זקהיים, שמוליק לוי, גבי עמרני ויגאל עדיקא
  תקציר: קומדיה פרועה מבית היוצר של הבמאים אריק לובצקי ומתי הררי ("תפוחים מן המדבר"). אודי ליפסקי, בחור מוטרף ומוקצן בן 21 מסתגר בחדרו מזה שלוש שנים לאחר שאהובת נעוריו, רפאלה, נטשה אותו לטובת ליאור, אחיו הכדורסלן. יום אחד הוא מתבשר שסבתם האהובה נפטרה והורישה להם חמישה מיליון דולר וטבעת פלאית אבל הם יזכו בירושה רק אם אודי יתחתן תוך חודש בעזרת הטבעת הייחודית. אודי, המודע לכוחה של הטבעת עוד מילדותו, יוצא למסע למציאת כלה מלווה בליאור אחיו, ברפאלה- אהובת נעוריו הבוגדנית וחבר קרוב- העבריין בכור. האם יצליח אודי להתחתן? ומה יעלה בגורל הטבעת?


  אור ירח | Moonlight
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes1, במסגרת ימים של אוסקר | מועד שידור: שבת, 3/3, בשעה 21:30
  במאי: בארי ג'נקינס, ארה"ב, 2016.
  שחקנים: מהרשאלה עלי, ג'אנל מונה, טרוואנטה רהודס, אלכס ר. היברט, נעמי האריס
  טריוויה: טריוויה: מועמד ל-8 פרסי אוסקר וזוכה פרס הסרט הטוב ביותר (לאחר שבטעות "לה לה לנד" הוכרז כמנצח), שחקן המשנה הטוב ביותר וכן התסריט המעובד הטוב יותר. הסרט היה מועמד ל-6 פרסי גלובוס הזהב וזכה בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר. מהרשאלה עלי הוא הזוכה המוסלמי הראשון בפרס אוסקר.
  תקציר: הזוכה הגדול והמפתיע בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר 2017!
  דרמה פיוטית עטורת שבחים על אהבה, התבגרות וזהות. שלוש תמונות מחייו של צעיר אפרו-אמריקאי בשם שיירון, החל מילדתו עד הפיכתו לבוגר באחת השכונות הקשות של מיאמי. בדרכו הוא מתמודד עם החברה, ההתמכרויות של אמו ועם גילוי נטייתו המינית.

  באמאשל'ך | Snatched
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes2, במסגרת פורים קורע | מועד שידור: שבת, 3/3, בשעה 22:00
  במאי: ג'ונתן לווין. ארה"ב, 2017.
  שחקנים: איימי שומר, גולדי הון, וונדה סייקס, ג'ואן קיוזק, כריסטופר מלוני
  תקציר: איימי שומר, אחת הקומיקאיות המצליחות בעולם כיום, משתפת פעולה עם קומיקאית ותיקה ואגדית – גולדי הון. רגע לאחר שקנתה כרטיסים יקרים לחופשה זוגית מפנקת, מפוטרת אמילי מהעבודה והחבר שלה זורק אותה. כיוון שלא ניתן להחזיר את הכרטיסים, ומישהו צריך לשלם על הטיול, היא נאלצת להציע לאמה הדאגנית להצטרף אליה לדרום אמריקה. אולם הנופש החלומי מקבל טוויסט אפל כאשר חבורת פושעים חוטפת אותן.

  קינג ארתור: אגדת החרב | King Arthur: Legend of the Sword
  בכורה!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 3/3, בשעה 22:00
  במאי: גאי ריצ'י. ארה"ב 2017.
  שחקנים: צ'רלי הואנם, ג'וד לאו, אריק באנה.
  תקציר: גרסת אקשן מרשימה לאגדה הידועה אודות אבירי השולחן העגול. לאחר מות אביו והשתלטות דודו על המלוכה, נמלט ארתור מהארמון. שנים אחר כך, ארתור גדל להיות פורע חוק אך כשמגיע תורו להוציא את החרב מהאבן, הוא מבין שעליו להשלים עם ייעודו האמיתי. הוא יהפוך את היוצרות בממלכה וייגרר בעל כורחו להכיר בגורלו ולהילחם עליו.
  לפני הסרט נשדר את הסרט "המלך ארתור" בכיכובם של קלייב אוון וקירה נייטלי משנת 2004

  דרדסים: הכפר האבוד | Smurfs: The Lost Village
  בכורה!
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 3/3, בשעה 10:00
  במאי: קלי אסברי. ארה"ב 2017.
  דיבוב לאנגלית: דמי לבאטו, ריאן ווילסון, ג'וליה רוברטס
  דיבוב לעברית: עינת אזולאי, קובי מימון, עדי ביטי
  תקציר: איזה כיף הדרדסים יוצאים להרפתקה חדשה ומרגשת! בעקבות מפה מסתורית יוצאים דרדסית וחבריה למסע במעמקי היער האסור והקסום, המלא ביצורים מופלאים ומכושפים. מטרתם היא למצוא את הכפר האבוד לפני המכשף הרשע גרגמל. האם יצליחו? רכבת הרים של הרפתקאות וסכנות תביא אותם לגילוי הסוד השמור ביותר בהיסטוריה הדרדסית.

  ג'קי | Jackie
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes1, במסגרת ימים של אוסקר | מועד שידור: ראשון, 4/3, בשעה 21:30
  במאי: פאבלו מרין, ארה"ב, 2016.
  שחקנים: נטלי פורטמן, פיטר סארסגארד,גרטה גרוויג, ג'ון הארט
  טריוויה: מועמד ל-3 פרסי אוסקר 2017 כולל מועמדות בשלל טקסים במהלך עונת הטקסים לנטלי פורטמן.
  תקציר: נטלי פורטמן היא ג'קי בדרמה מועמדת לאוסקר על סיפורה האמיתי של אשת הנשיא הידועה בתולדות ארה"ב. בימים שלאחר ההתנקשות בג'ון קנדי, אשתו ג'קי נאלצה להתמודד עם הכאב הפרטי של משפחתה ובאותה עת להילחם על שימור ועיצוב מורשתו של בעלה המנוח.

  טקס האוסקר ה-90 בשידור ישיר
  ערוץ: yes1 ו-yesVOD 24/7, במסגרת ימים של אוסקר
  מועד שידור: בין ראשון לשני, 4-5/3, בשעה 03:30. השטיח האדום ב-yes1 משעה חצות.
  הגרסה הערוכה והמתורגמת תשודר בyes1 ביום שלישי ה-6/3 בשעה 21:30
  “I’m sorry. There’s a mistake. Moonlight, you guys won Best Picture,"
  La La Land's producer Jordan Horowitz
  ברוכים הבאים לטקס האוסקר® ה-90!
  לאחר עשרה ימים של חגיגה עם מיטב המועמדים והזוכים של אוסקר 2017 הספירה לאחור נגמרה!
  האירוע הכי הוליוודי ונוצץ מגיע ל-yes1, והשנה ג'ימי קימל, יחזור להנחות שוב את הטקס האוסקר- באירוע הכי חשוב בעולם הקולנוע, ובטוח יספר בדיחה אחת או שתיים על הפאדיחה המפתיעה והמדוברת של שנה שעברה.
  הטקס ישודר ביום ראשון בשידור ישיר ה-4/3 בשעה 03:30 לפנות בוקר. השידור החי יכלול גם את סיקור "השטיח האדום", החל מהשעה חצות. הטקס ישודר גם למחרת ב-VOD בשעות הערב.
  הגרסה הערוכה והמתורגמת תשודר ב-yes1 ביום שלישי ה-6/3 בשעה 21:30.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  החודש בבלתי נשכחים נשדר לקראת טקס האוסקר את "פארגו", עליו זכתה פרנסס מקדורמנד באוסקר הראשון שלה; את "הדירה" של בילי ווילדר, עם שירלי מקליין וג'ק למון; "שבילי התהילה" של סטנלי קובריק עם קירק דאגלס; ו"אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה" לקראת יציאת סרטו החדש של סטיבן ספילברג "שחקן מספר אחת".
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה


  פארגו | Fargo
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 4/3, בשעה 22:00
  במאים: ג'ואל ואיתן כהן, ארה"ב, 1996
  שחקנים: פרנסס מקדורמנד, סטיב בושמי, וויליאם ה. מייסי, פיטר סטורמר
  רגע לפני שפרנסס מקדורמנד מגיעה לטקס האוסקר כפייבוריטית לזכייה בפרס השחקנית הטובה ביותר, נשדר את הסרט שהעניק לה את פרס האוסקר הראשון, מותחן הבילוש הנפלא של האחים כהן. מקדורמנד מגלמת את השריף המקומית בעיירה פארגו שדולקת אחר שני פושעים שחטפו אישה, ובדרך בודקת את מעורבותו של הבעל בעסק. הסרט שהיה מועמד לשבעה פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר וזכה גם על התסריט, נחשב לאחד הטובים בפילמוגרפיה המפוארת של האחים, הוליד סדרת טלוויזיה מצליחה ומדורג בין 250 הסרטים הטובים בכל הזמנים על פי אתר IMDB.
  לאחר הסרט נשדר את "זקוף ת'אוזן" של סטיבן פרירס – מסרטיו המוקדמים והמוצלחים של גארי אולדמן, המועמד המוביל לזכייה בפרס האוסקר בקטגוריית השחקן הטוב ביותר.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes. החודש נשדר את סרט האימה המדובר "נא"; את דרמת המתח מסאנדנס "הקסם שלו" (Sleight); את המותחן ההיסטורי "האיש בעל לב הברזל" ואת דרמת ההתבגרות הנוגעת ללב מספרד "קיץ 1993".

  נא | Raw Aka Grave
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 6/3, בשעה 22:00
  במאית: ג'וליה דוקורנאו. צרפת, 2016
  שחקנים: גראנש מרילייה
  טריוויה: זוכה פרס הביקורת בפסטיבל קאן; פרס סרט הביכורים בפסטיבל לונדון. השתתף בפסטיבלים רבים, כולל פסטיבל חיפה. הסרט התפרסם בין השאר בעקבות התעלפויות שנרשמו באולמות הקולנוע בו הוקרן.
  תקציר: דרמת אימה מדוברת ומוערכת, לא לבעלי לב חלש. ג'סטין התמימה מתחילה ללמוד וטרינריה, במכון בו למדו הוריה ובו נמצאת גם אחותה. בטקס החניכה היא נאלצת לטעום בשר, למרות שהינה צמחונית מהבית, ומפתחת בעקבות החוויה דחף בלתי נשלט לבשר.


  שבוע 8/3-14/3

  גיבור אמריקאי | A Family Man
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 9/3, בשעה 21:30
  במאי: מארק וויליאמס. ארה"ב, 2016
  שחקנים: ג'רארד באטלר, אליסון ברי, ווילם דפו.
  תקציר: דרמה בכיכובו של ג'רארד באטלר (שגם הפיק את הסרט). איש עסקים מצליח וחרוץ מחליט להתמודד על תפקיד בכיר בחברה בה הוא עובד, ולא בוחל בשום אמצעים על מנת להשיג את התפקיד הנחשק. אך כאשר לבנו מתגלה מחלה, סדרי העדיפויות שלו משתנים וכעת עליו להחליט את ההחלטה החשובה של חייו.

  הכול הכול | Everything, Everything
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 3/9, בשעה 22:00
  במאית: סטלה מגי, ארה"ב, 2017
  שחקנים: אמאנדיה סטנברג, ניק רובינסון
  תקציר: דרמה רומנטית המבוססת על רב מכר מצליח לנוער. מאדי היא נערה רגילה סקרנית וחכמה בת 18, אבל היא לא באמת רגילה. בעקבות מחלה נדירה היא אלרגית לכל דבר, ולכן היא כלואה בין קירות ביתה ואינה יכולה לצאת מפתח הדלת. יום אחד היא מגלה את הנער שעבר לגור בבית הסמוך. באמצעות הודעות טקסט ומבטים השניים מתחילים לפתח רגשות האחד לשני. מאדי מחליטה לצאת למסע בעקבות האהבה, מסע שישנה הכול, הכול.

  בציר ראשון | Premiers Crus
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 10/3, בשעה 22:00
  במאי: ז'רום לה-מר. צרפת, 2015
  שחקנים: ז'ליל לספר, ז'ראר לאנוון, אליס טאליוני
  תקציר: בצעירותו עזב שארלי את הכרם המשפחתי והתפרסם כמבקר יין אנין. כשאביו עומד לאבד את הכרם, הוא חוזר הביתה ומגלה שכדי לייצר את היין הטוב ביותר ולהציל את מורשת משפחתו, עליו להתחבר לאדמה, למשפחה ולאהבות ישנות.

  הגוניס | The Goonies
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 9/3, בשעה 17:00
  במאי: ריצ'רד דונר. ארה"ב, 1985
  תקציר: סרט ההרפתקאות האהוב בהפקתו של סטיבן ספילברג. חבורת ילדים מגלה מפה המורה על מקום מסתור של אוצר. לרוע מזלם גם משפחת גנבים מנסה לשים ידה על האוצר.

  פורשים בסטייל | Going In Style
  בכורה!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 10/03, בשעה 22:00
  במאי: זאק בראף. ארה"ב, 2017
  שחקנים: מייקל קיין, מורגן פרימן, אלן ארקין
  תקציר: עיבוד חדש לסרט המצליח באותו השם משנת 1979 – ווילי, ג'ו ואל הם החברים הכי טובים, כבר למעלה מ-60 שנה. כשהם מגלים שהבנק שיחק על כספי הפנסיה שלהם – והפסיד, הם מתכננים שוד במטרה להשיג את מה ששייך להם. הבעיה העיקרית שניצבת בפניהם היא איך הם יוציאו את השוד אל הפועל, במיוחד כשהם כבר נושקים לגיל 80.


  מכוניות 3 | Cars 3
  בכורה!
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 10/3, בשעה 10:00
  במאי: בריאן פי, ארה"ב, 2017
  דיבוב לאנגלית: אואן ווילסון, קריסטלה אלונזו
  דיבוב לעברית: ניר פרידמן, מריאנו אידלמן, שירה נאור
  תקציר: ספידי מקווין האהוב חוזר ובגדול. והפעם רכב המרוצים האגדי, מרגיש שנותר מאחור כאשר סביבו מכוניות מרוץ חדישות ומתוחכמות. יש לו הזדמנות להתניע את עצמו מחדש כאשר לעזרתו מגיעה מאמנת צעירה, הנחושה להחזיר אותו למסלול.

  ערב עם סרטי רן דנקר
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 10/3, החל מ-22:30
  ערב שידורים עם סרטיו של רן דנקר, אחד השחקנים האהובים בטלוויזיה ובקולנוע עם צאת סרטו החדש "מוטלים בספק", שהופק בשיתוף yes, שבו הוא מגלם תסריטאי שנידון לעבודות שירות כמורה בחוג לקולנוע בעיירת פיתוח בדרום הארץ לחבורת נערים ונערות עם רקע של פורענות עבריינית. במהלך הערב ישודרו "חסר מנוחה", "עיניים פקוחות" ו"כלבת".

  הדירה | The Apartment
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 11/3, בשעה 22:00
  במאי: בילי וויילדר. ארה"ב, 1960
  שחקנים: ג'ק למון, שירלי מקליין, פרד מקמורי
  סרטו הנפלא של בילי ווילדר, זוכה חמישה פרסי אוסקר כולל הבמאי והסרט הטובים ביותר. בניסיון להתקדם בעבודה, משאיל פקיד זוטר את דירתו למפגשי האהבים של בכירי החברה. ואז הוא מתאהב במאהבת הצעירה של הבוס שלו. הסרט נבחר למקום ה-14 במשאל הבמאים של מגזין הסייט אנד סאונד ומופיע בין הסרטים הגדולים בכל הזמנים על פי אתר IMDB.

  האיש בעל לב הברזל | The Man With The Iron Heart
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 13/3, בשעה 22:00
  במאי: סדריק חימנז ("הצרפתי"). צרפת/בריטניה, 2017
  שחקנים: ג'ייסון קלארק, ג'ק אוקונל, רוזמונד פייק, מיה וסיקובסקה
  טריוויה: מבוסס על ספרו רב המכר של לורן בינה, "למוח של הימלר קוראים היידריך". הוקרן בפסטיבל ירושלים.
  תקציר: מותחן היסטורי המבוסס על סיפור אמיתי
  בשיאה של מלחמת העולם השנייה נשלחים שני אנשי המחתרת הצ'כית להתנקש בחייו של ריינהרד היידריך, מבכירי המשטר הנאצי ומאדריכלי הפתרון הסופי. הסרט נע בין סיפורו של היידריך לתיאור מבצע ההתנקשות.

  • שבוע 15/3-21/3

   המטפלת | The Carer
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 16/3, בשעה 21:30
   במאי: יאנוש אדלני, אנגליה, 2016
   שחקנים: בריאן קוקס, קוקו קוניג.
   תקציר: דרמה קומית. שחקן שייקספירי (קוקס) מהולל, עם קריירה דועכת, מתמודד עם מחלת פרקינסון קשה שמשאירה אותו נרגן וכועס על העולם. בשל לחץ ממשפחתו, הוא לוקח לעבודה כמטפלת בחורה צעירה, מהגרת הונגריה. חיבתם המשותפת ל'המלט' מובילה לידידות מפתיעה.

   המיטה המעופפת | Bedknobs And Broomsticks
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 16/3, בשעה 17:00
   במאי: רוברט סטיבנסון. 1970
   תקציר: פנטזיה מוסיקלית, חציה מצוירת. מכשפה צעירה מסייעת למאמץ המלחמתי של בריטניה באמצעות מיטות מעופפות, קסמים מופלאים ופעלולים נוספים.

   וונדר וומן | Wonder Woman
   בכורה!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 17/3, בשעה 22:00
   במאית: פטי ג'נקינס. ארה"ב, 2017
   שחקנים: גל גדות, כריס פיין, רובין רייט, קוני נילסן, דייוויד ת'יוליס
   תקציר: להיט האקשן שובר הקופות בכיכובה של גל גדות.
   כשנסיכת האמזונות יוצאת לראשונה בחייה לאירופה ושומעת על המלחמה הקשה המתרחשת בעולם, היא נחושה להביא לסיומה. יחד עם טייס אמריקאי היא יוצאת למסע במהלכו תגלה את מלוא עוצמתה.

   טרף קל | Hunter's Prayer Aka For The Dogs
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 17/03, בשעה 22:00
   במאי: ג'ונתן מוסטו. ארה"ב 2017
   שחקנים: סם וורת'ינגטון, אודיה רש
   תקציר: מותחן אקשן סוחף אודות לוקאס שנשלח להתנקש בחייה של אלה, נערה עשירה שמשפחתה נרצחה. המפגש ביניהם גורם לו לשנות צד, הוא מוצף ברגשות עזים וחש לראשונה בחייו שאינו מסוגל ללחוץ על ההדק. ההחלטה שלו להחליף צד, ולהגן על הנערה מפני המתנקשים האחרים שנשלחו בעקבותיה, מסבכת אותו, והשניים יוצאים למסע בריחה ברחבי אירופה במטרה לנקום במי שפגע בה. 
   שבע דקות אחרי חצות | A Monster Calls
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 17/3, בשעה 17:00
   במאי: ג'יי.איי באיונה. 2016
   שחקנים: לואיס מקדוגל, פליסיטי ג'ונס, סיגורני וויבר וקולו של ליאם ניסן
   תקציר: דרמת פנטזיה מרגשת. קונור בן ה-12 עומד להיכנס אל תוך עולם מופלא של מפלצות ואגדות בניסיון להתנתק מהמציאות הכואבת בביתו. אמו חולה וסבתו נוהגת בו בחוסר רגישות. בנוסף, בבית הספר מציקים לו ולא נותנים לו מנוח. קונור מוצא מפלט בידידות יוצאת דופן עם עץ עתיק ביער הסמוך. העץ קם לתחייה ומדריך אותו בהרפתקה גדולה שתשנה את חייו.

   נמל בית
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 17/3, בשעה 22:30
   במאי: ארז תדמור. ישראל, 2017
   שחקנים: יורם חטב, שמיל בן ארי, שרון אלכסנדר, לירון לבו.
   טריוויה: זוכה פרס הצילום בפסטיבל הסרטים חיפה 2016, היה מועמד לשלושה פרסי אופיר 2016.
   תקציר: אהרון אביטן (יורם חטב) מהנדס אוניות וימאי קשוח, שב הביתה לאשדוד לאחר 30 שנה בים בתקווה להתקרב מחדש למשפחה ממנה התנתק ולחיות סוף סוף חיים נורמליים. אהרון רוצה לשקם את יחסיו עם בתו ולחיות לצד אמו ונכדתו. הוא מתמנה למנהל מחלקת הים בנמל אשדוד ומגלה שעליו להתמודד בזירה מורכבת של מאבקי אינטרסים ואגו כאשר מולו ניצב ראש הועד והאיש החזק ברציפי הנמל (שמיל בן ארי). העימות שפורץ ביניהם, סוחף ומטלטל את כל הנמל, וגם פוגע ומפלג את משפחתו של אהרון.

   שבילי התהילה | Paths Of Glory
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 18/3, בשעה 22:00
   במאי: סטנלי קובריק. ארה"ב, 1957
   שחקנים: קירק דאגלס, ראלף מיקר, אדוף מנז'ו
   סרט המלחמה הנוקב של הבמאי סטנלי קובריק, בכיכובו של קירק דאגלס באחת ההופעות הטובות בקריירה שלו. במהלך קרב נואש במלחמת העולם הראשונה, מסרבים חיילי הצבא הצרפתי לצאת מהשוחות ולהסתער אל מול אש האויב. בתגובה מחליט הגנרל לפקוד להפגיז את כוחותיו שלו ולשפוט שלושה חיילים באשמת מרד. מפקדם של החיילים מחליט לנקוט עמדה ומתייצב להגנתם. אחד מהסרטים האנטי מלחמתיים הטובים והחשובים בתולדות הקולנוע.

   הקסם שלו | Sleight
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 20/3, בשעה 22:00
   במאי: ג'יי.די דילארד. ארה"ב, 2016
   שחקנים: ג'ייקוב לטימור, סיישל גבריאל
   טריוויה: הסרט הוקרן בפסטיבל סאנדנס וזכה לביקורות אוהדות.
   תקציר: דרמת מתח מוערכת. בו הוא קוסם רחוב שהתייתם מהוריו ועוזר לכנופיה מקומית במטרה לדאוג לאחותו הקטנה. כשהוא מסתבך עם המנהיג ואחותו נחטפת, עליו להשתמש בכל כישוריו כדי להצילה.

   שבוע 22/3-28/3

   שעתם היפה | Their Finest
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 23/3, בשעה 21:30
   במאית: לון שרפיג. אנגליה, 2016
   שחקנים: ג'מה ארטרטון, ג'ק יוסטון, סאם קלאפין ("ללכת בדרכך")
   תקציר: קומדיה רומנטית, מבוססת על סיפור אמיתי. תסריטאית צעירה (ארטרטון) מצטרפת להפקת סרט להעלאת המורל הבריטי במלה"ע ה-2. כאישה יחידה במערכה ובעולם שנשלט ע"י גברים, היא נעזרת בשנינותה כדי לבסס את מעמדה ולרגש את הקהל.

   הנוסע השמיני: קובננט | Alien: Covenant
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 23/3, בשעה 22:00
   במאי: רידלי סקוט, ארה"ב, 2017
   שחקנים: מייקל פסבנדר, בילי קרדאפ, דני מקברייד, קתרין ווטרסטון
   תקציר: מותחן אקשן, מסדרת המד"ב המצליחה בבימוי של רידלי סקוט. לאחר כישלון משלחת 'פרומתיאוס', יוצא צוות נוסף להקים התיישבות חדשה. בדרך ליעדם בקצה הגלקסיה, הם עוברים תאונה, ומחליטים לנחות על כוכב מרוחק ממנו מגיע אות רדיו מסתורי.
   סופ"ש אקשן צרפתי
   ערוץ: yes3 וספריית 24/7 ב-yesVOD | מועד שידור: שישי-שבת, 23-24/3, לאורך כל היום
   צרפת זה לא רק אהבה, יין טוב ודיונים פילוסופים. זה גם שוטרים ופושעים, מרדפי מכוניות בשאנז אליזה, מהגרים ובריונים וקרבות משובחים. ערוץ yes3 מקדיש סוף שבוע לצד של הקולנוע הצרפתי שקצת פחות מוכר במחוזותינו – של סרטי האקשן, הפשע והמתח המשובחים שלו. בשישי-שבת של פסח, 29-30 במרץ, ישודרו שני סרטים בבכורה בלעדית – "הצרפתי" עם ז'אן דוז'ארדן ו"היחידה: פריז" עם ז'אן רנו. בנוסף ישודרו גם "אל תגלה", "פרבר 13", "ניקיטה", "אויב הציבור מספר 1", "22 קליעים" ועוד.
   במקביל תעלה קטגוריה ייעודית לספריית 24/7 סרטים חינם ב-yesVOD.

   הצרפתי | La French
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת סופ"ש אקשן צרפתי | מועד שידור: שישי, 23/3, בשעה 22:00
   במאי: סדריק חימנז. צרפת, 2014
   שחקנים: ז'אן דוז'ארדן, ז'יל ללוש, סלין סאלט
   טריוויה: האירועים שהשפיעו על הסרט תוארו קודם לכן בשני סרטי "הקשר הצרפתי" בכיכובו של ג'ין הקמן. הפעם הם מתוארים מהצד הצרפתי, ומתארים כיצד הסתיימה הפרשה.
   תקציר: מותחן אקשן, המבוסס על סיפור אמיתי. בשנות ה-70 נבחר שופט נוער לשעבר לחקור ולעצור את הפשע המאורגן המשתולל בצרפת. במהרה הוא נאלץ להתמודד מול רשת מסואבת של שחיתות, אותה מוביל מאפיונר מתוחכם ורב עוצמה.

   היחידה: פריז | Antigang
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת סופ"ש אקשן צרפתי | מועד שידור: שישי, 24/3, בשעה 22:00
   במאי: בנג'מין רושה. צרפת, 2015
   שחקנים: ז'אן רנו, קטרינה מורינו
   טריוויה: רימייק לסרט הבריטי "היחידה", שבפני עצמו מבוסס על סדרת טלוויזיה משנות ה-70.
   תקציר: אקשן בכיכובו של ז'אן רנו. מפקדה של יחידה משטרתית מיוחדת, שתפקידה לתפוס את העבריינים הכי מסוכנים ברחובותיה ההומים של פאריז, צריך לעצור פושע מתוחכם שחזר לפעול לאחר שנים של היעדרות.

   פסח דיסני – פיקסאר
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: חופשת חג פסח, מה-22/3 ועד ה- 7/4
   היכונו היכונו – חופשת הפסח הגיעה ובyes5 עומדת להיות חגיגה מדהימה, צבעונית וחגיגית. במשך כל חופשת הפסח, כל יום, כל היום, yes5 וyesvod24/7 יהיה חלק מהעולם המופלא של דיסני פיקסאר: נשדר את כל הסרטים האהובים, המצליחים ועטורי הפרסים; את כל הסודות מאחורי הקלעים; את כל הקטעים שהורדו בעריכה ואת כל הסרטים הקצרים של דיסני פיקסאר (אלו שמוקרנים לפני הסרט הארוך בקולנוע).

   קצת על אולפני פיקסאר:
   בשנות ה-80 האנימטור ג'ון לסטר עזב את אולפני דיסני לטובת מחלקת האפקטים בחברה של הבמאי ג'ורג לוקאס ("מלחמת הכוכבים"). בשנת 1986 קנה סטיב ג'ובס את המחלקה, והפך את פיקסאר לחברה עצמאית שיצרה סרטונים קצרים מוצלחים ונחשבים.
   בתחילת שנות ה-90 אולפני פיקסאר ודיסני חברו יחדיו והסרט הראשון שלהם היה "צעצוע של סיפור", סרט האנימציה הממוחשבת הראשון באורך מלא. בשנת 2006 קנו אולפני דיסני את פיקסאר תמורת 7 מיליארד דולר(!!!) ומאז עושים חיל בעולם האנימציה – אולפני פיקסאר שינו את הדרך בה אנו צופים בסרטי אנימציה בקולנוע והצליחו ליצור שילוב מנצח בין איכות לפופולריות ובין קומדיה לטכנולוגיה.

   חופשת חג פסח מה-22/03 ועד ה- 07/04 –עם הדמויות המוכרות ואהובות: וודי ובאז שנות אור, נמו ודורי, ספידי מקווין ומטור, מייק וסאלי, רטטוי, וול E, מרידה הנסיכה ועוד רבים וטובים.

   כל הסרטים של פיקסאר ייקחו חלק בחגיגה: "צעצוע של סיפור 1-3", "מכוניות 1-3", "מוצאים את נמו" וגם "מוצאים את דורי", "מפלצות בע"מ" ו"ביה"ס למפלצות", "משפחת סופר על", "רטטוי", "וול-E ", "אמיצה", "למעלה", "הקול בראש", "הדינוזאור הטוב". את החגיגה ישלים "קוקו" בתשלום בVOD.

   כמובן שישודרו גם כל הסרטים הקצרים שנוצרו על ידי האולפן – גיבורי הסרטים הקצרים זכו לאהדה רבה כשהוקרנו לפני הסרטים העלילתיים כגון – מנורת שולחן קטנה המנסה לשחק בכדור – דמות שהפכה לסמלו של האולפן ונחשב לסרט הראשון של פיקסאר – "לוקסו ג'וניור", אם זה "המשחק של גרי" שזכה בפרס האוסקר לסרט האנימציה הקצר הטוב ביותר לשנת 1997 או הציפור הגדולה והגמלונית שרק רוצה את חברת שאר הציפורים ב- "עבור הציפורים" שזכה בפרס האוסקר לסרט האנימציה הקצר הטוב ביותר לשנת 2001 וכמובן "יום ולילה" המעולה משנת 2010.

   צעצוע של סיפור | Toy Story
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 23/3, בשעה 17:00
   במאי: ג'ון לסטר. ארה"ב, 1995
   תקציר: הראשון בסדרת הסרטים האהובה של דיסני – פיקסאר. וודי הקאובוי ומגן החלל באז, הם צעצועים יריבים המתחרים על ליבו של אנדי. כשהם נקלעים לצרה, עליהם לאחד כוחות כדי לשוב הביתה.


   מלחמת תשעים הדקות
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 17/3, בשעה 22:30
   במאי: איל חלפון. ישראל, 2015
   שחקנים: משה איבגי, נורמן עיסא
   טריוויה: הסרט מבוסס על ספר באותו שם מאת איתי מאירסון שיצא לאור ב-2008.
   תקציר: סאטירה מפתיעה שמתארת מצב מופרך לכאורה בו ישראלים ופלסטינים נדרשים להכריע את הסכסוך רב השנים ביניהם באמצעות משחק כדורגל. מי שינצח בין הנבחרות יקבל בעלות מלאה על ארץ ישראל, ומי שיפסיד יפנה את השטח ויעבור למדינה אחרת. האחריות על ביצוע המשחק הגורלי מוטלת על יושבי ראש ההתאחדויות הישראלית והפלסטינית לכדורגל, בגילומם של משה איבגי ונורמן עיסא. השניים מבלים את זמנם עד המשחק בניסיון להגדיל את היתרון שלהם ולהפריע לצד השני להתכונן כראוי למשחק. במקביל הם נאלצים להתמודד עם הלחץ של הציבור, של השחקנים ושל הפוליטיקאים.

   אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה | Raiders Of The Lost Ark
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 25/3, בשעה 22:00
   במאי: סטיבן ספילברג. ארה"ב, 1981
   שחקנים: הריסון פורד, אלפרד מולינה, ג'ון רייס-דייויס, פול פרימן, קארן אלן
   לקראת יציאתו לקולנוע של "שחקן מספר אחת" בבימויו של סטיבן ספילברג, עיבוד לספר שכולו מחווה ליצירות התרבות הגיקיות של שנות השמונים, נשדר במסגרת משבצת הבלתי נשכחים את הראשון בטרילוגיית ההרפתקאות הנהדרת של ספילברג (שמופיעה בעצמה בספר).
   הריסון פורד מגלם את הארכיאולוג ההרפתקן אינדיאנה ג'ונס שנשלח למצוא את ארון הקודש שבו נמצאים לוחות הברית, לפני שסוכנים נאצים יניחו עליו את ידם. הסרט (בהפקתו של ג'ורג' לוקאס ועל פי סיפור פרי עטו) נבחר למקום השביעי ברשימת 500 הסרטים הטובים אי פעם של מגזין אמפייר, ניצב במקום ה-41 ברשימת הסרטים הגדולים בכל הזמנים של אתר IMDB וממוקם בין 25 הסרטים המצליחים בכל הזמנים בהתאמה לאינפלציה.

   קיץ 1993 | Summer 1993
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 27/3, בשעה 22:00
   במאית: קרלה סימון, ספרד 2017
   שחקנים: לאיה ארטיחאס, פאולה רובלס, ברונה קוסי, דייוויד ורדגואר
   טריוויה: זוכה שני פרסים בפסטיבל ברלין, כולל פרס סרט הביכורים; נציג ספרד לאוסקר; מועמד לפרס האקדמיה האירופאית לתגלית השנה; זוכה חמישה פרסי גאודי, כולל לסרט הטוב ביותר; זוכה שלושה פרסי גויה; השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים, כולל פסטיבל ירושלים האחרון.
   תקציר: דרמה מרגשת, שזכתה בשני פרסים בפסטיבל ברלין והייתה נציגת ספרד לאוסקר האחרון.
   לאחר מות אמה, נשלחת פרידה בת השש לגור עם משפחתו של הדוד שלה. המעבר אינו פשוט –השינוי בין העיר הסואנת לחיים בכפר, הסתגלות לחיים במשפחה חדשה, עם חוקים שונים ואחות קטנה שהונחתה עליה, ותחושת האובדן שאינה מרפה. עם הרבה חן ורגישות משרטטת הבמאית הספרדייה קרלה סימון תמונת התבגרות מורכבת ונוגעת ללב.

   שבוע 29/3-31/3

   תחושה של סוף | A Sense of An Ending
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 30/3, בשעה 21:30
   במאי: ריטש באטרה ("לאנץ' בוקס"), אנגליה, 2017
   שחקנים: ג'ים ברודבנט, מישל דוקרי, שרלוט רמפלינג, אמילי מורטימור, מת'יו גוד.
   תקציר: דרמה עפ"י רב המכר של ג'וליאן בארנס על אהבה, אשמה וחרטה. שגרת יומו של פנסיונר(ברודבנט) גרוש בן 70 פלוס נעה בין שעמום לשלווה. גילויו של יומן מסתורי מערער אותו לחלוטין, וגורם לו לצאת למסע על העבר על מנת לחוות את ההווה.
   סופ"ש מבוסס על סדרות טלוויזיה
   ערוץ: yes2 וספריית 24/7 ב-yesVOD | מועד שידור: שישי-שבת, 29-30/3, לאורך כל היום
   הם עברו מהמסך הקטן, אל המסך הגדול ובחזרה – ערוץ yes2 מקדיש סופשבוע לסרטים שצמחו מסדרות הטלוויזיה האהובות, עם בכורה בלעדית של "פאוור ריינג'רס", וסרטים נוספים בהם "המלאכיות של צ'ארלי", "משימה בלתי אפשרית", "רובוטריקים", "רחוב ג'אמפ 21", "סקס והעיר הגדולה", "משמר המפרץ", "צוות לעניין" ועוד.
   במקביל תעלה קטגוריה ייעודית לספריית 24/7 סרטים חינם ב-yesVOD.

   פאוור ריינג'רס | Power Rangers
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes2, במסגרת סופ"ש מבוסס על סדרות טלוויזיה | מועד שידור: שבת, 30/3, בשעה 22:00
   במאי: דין ישראלייט. ארה"ב, 2017
   שחקנים: דאקרי מונטגומרי, נעמי סקוט, אליזבת בנקס, בריאן קרנסטון, ביל היידר
   תקציר: סרט אקשן על פי הסדרה הפופולרית. חמישה בני נוער מעיירה קטנה מגלים שקיבלו כוחות-על עוצמתיים. כשפלישת חייזרים מאיימת על כדור הארץ, הם מתאחדים כדי להציל אותו.

   בית ספר למפלצות | Monsters University
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 30/3, בשעה 17:00
   במאי: דן סקנלון. ארה"ב, 2013
   תקציר: אנימציה נפלאה מבית דיסני-פיקסאר. כשמייק וסאלי, מהסרט מפלצות בע"מ, נפגשו בלימודי הפחד הם לא ממש הסתדרו. אך כדי לסיים את הלימודים היה עליהם ללמוד לשתף פעולה.

   המילה האחרונה | The Last Word
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שבת, 31/3, בשעה 21:30
   במאי: מארק פלינגטון, ארה"ב, 2017
   שחקנים: שירלי מקליין, אמנדה סייפריד.
   תקציר: דרמה קומית בכיכובן של זוכת האוסקר שירלי מקליין ואמנדה סייפריד. הארייט היא אשת עסקים קשוחה בעלת ממון שפרשה לגמלאות, אך עדיין חייבת לשלוט בכל פרט בחייה. כדי למנוע טעויות גם אחרי מותה, היא שוכרת עיתונאית (סייפריד) ודורשת ממנה לכתוב לה את ההספד שינציח אותה אחרי מותה.

   נרודה | Neruda
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 31/3, בשעה 22:00
   במאי: פבלו לוריין. צ'ילה, 2016
   שחקנים: גאל גרסיה ברנאל, לואיס גנקו, אלפרדו קסטרו, מרסדס מוראן
   טריוויה: הסרט הוקרן בבכורה במסגרת שבועיים של במאים בפסטיבל קאן. הוא השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים – טורונטו, לונדו, ציריך ועוד – והיה מועמד לגלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר.
   תקציר: דרמת מתח מאת הבמאי המוערך פבלו לוריין, בהשראת חייו של המשורר זוכה פרס נובל, פבלו נרודה.
   בצ'ילה של שנות הארבעים, נשלח בלש משטרה ללכוד את המשורר הידוע, המבוקש בשל חברותו במפלגה הקומוניסטית והביקורת שמתח על השלטון.

   אש חופשית | Free Fire
   בכורה ארצית!
   ספריית 24/7 ב-yesVOD | מועד עלייה לשירות: שישי, 30/3
   במאי: בן וויטלי, בריטניה, 2016
   שחקנים: ברי לארסון, ארמי האמר, קיליאן מרפי, שארלטו קופלי, ג‘ק ריינור
   טריוויה: הסרט השתתף בין היתר בפסטיבל הקולנוע של טורונטו (שם זכה בפרס הקהל לסרטי חצות) לונדון, רוטרדם, SXSW וירושלים.
   תקציר: קומדיית פשע סוערת מהבמאי חביב המבקרים בן וויטלי, בהפקתו של מרטין סקורסזה.
   במטרה לבצע עסקת נשק, מגיעות שתי חבורות פושעים ומתווכי העסקה למחסן נטוש. כשהצדדים מבינים שלא ירוויחו מה שקיוו, מתפתח בין כל המעורבים קרב יריות נטול מעצורים.
   הסרט ישודר בתחילת אפריל במסגרת פסטיבל הקולנוע ב-yes3

 • מרץ 2018 ב-yes דוקו

  לשון הקומוניקט:

  בחודש מרץ אנחנו מציגים ב-yes דוקו שתי סדרות פשע אמיתי חדשות –

  בספטמבר 97' נעצר משה קסטל, נהג מונית ירושלמי, בחשד לרצח כפול.

  נגזרו עליו שני מאסרי עולם, אלא שההרשעה היתה על בסיס ראיות נסיבתיות בלבד.

  למעלה מחמש שנים חוקרים יוצרי המיני-סידרה המקורית האזרח ק' את התיק השנוי במחלוקת, ומעלים שאלות מטרידות על הפרשה.

  אחד מהבמאים המובילים בעולם של תכני פשע אמיתי הוא ג'ו ברלינגר, שזכה באמי עם טרילוגיית "גן עדן אבוד" ששינתה מציאות.

  ברלינגר חוזר עם סידרה חדשה, שחוזרת לרצח בני משפחת קאלטר שזעזע את אמריקה, והזניקה את הקריירה של טרומן קפוטה, שחקר את הרצח ופרסם עליו ספר מצליח.

  הסידרה בדם קר: הרצח של משפחת קאלטר, מביאה גילויים חדשים ומסעירים על הפרשה.

  עוד במרץ –

  ספיישל דוקו-שף השנתי. שבוע שלם של סרטים וסדרות בינלאומיים מלאי השראה ומעוררי תיאבון

  לצד סרטים העוסקים בשאלה מה נאכל בעתיד (אחרי שנצוד, נדוג ונכלה את כל מאגרי האוכל בעולם…).

  בין התכנים הבולטים: משוגעים על ראמן, סיורי הפיצה של סקוט, אוכל 3.0, מסעדות נסתרות, השפית וכוכב המישלן, ועוד ועוד.

  וגם –

  ארתור מילר: מחזה חייו – דיוקנו של מילר, מגדולי המחזאים בארה"ב בכל הזמנים, שנעשה ע"י ביתו רבקה;

  מיליציה אמריקאית – הקבוצה "אזרחים למען חופש חוקתי" משתלטת על בניין פדרלי באורגון, ויוצרת סקנדל לאומי;

  חנוט אותי! – דוקו-שוק המתעד את הטרנד הלוהט והריאקציונרי משהו – לחנוט גופות ולעצב אותן כך שיראו כאילו המתים עדיין בחיים, בסביבתם הטבעית.

  האם משה קסטל, שיושב בכלא כבר יותר מ-20 שנה,
  הוא אכן הַאשֵם בפרשת הרצח הכפול בְּנַטף?

  yes דוקו מציג סידרת מקור חדשה –

  האזרח ק' | Citizen K
  בכורה: ימים ראשון-שלישי, 18.3-20.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: רביעי, 21.3 ומוצ"ש, 24.3, שלושת פרקי הסדרה ברצף מהשעה 21:00
  באחר הצהריים של יום חמישי, ה-4/9/97 נשמעו נקישות על דלת ביתו של משה קסטל, נהג מונית ירושלמי שנח באותה עת מול הטלוויזיה.
  השוטרים שהתפרצו פנימה הודיעו לו כי הוא עצור באשמת רצח כפול.
  במהלך החיפושים בבית התבררה גם זהות הנרצחים – יגאל דניאל, חברו הטוב של קסטל, ואילן דבש, עובר אורח שנקלע לזירת הרצח בטעות.
  במשפט, שנפתח כחצי שנה מאוחר יותר, נקבע כי שורת ראיות נסיבתיות מצביעה באופן חד משמעי על קסטל כרוצח, ונגזרו עליו שני מאסרי עולם.
  הסדרה מעוררת המחשבה "האזרח ק." מתעדת את המאמצים לפתוח מחדש את התיק ולברר את האמת מאחורי סימני השאלה המטרידים התלויים מעל הפרשה.
  במהלך המסע הבלשי אליו יוצאת הסדרה – מתוך מטרה להבין האם הזעקה של קסטל שכלוא כבר יותר מ-20 שנה היא אכן זעקתו של חף מפשע – מתברר כי הקביעות העובדתיות בתיק רחוקות מלהיות מבוססות. ראיות חדשות שנחשפות במהלך הסדרה, כמו גם נתונים עדכניים על הממצאים בזירה ואיכוני הפלאפון שלא היו זמינים במהלך החקירה – הופכים את התיק למקרה מבחן קיצוני של הרשעה ברצח הנסמכת על ראיות נסיבתיות בלבד.
  יוצרי הסדרה: אלון מרום ואירית דולב | בימוי: אלון מרום | תחקיר: דנה דירקטור, אלון מרום | צילום: אשר בן יאיר, בעז (יהונתן) יעקוב | עריכה: יותם שאו | עיצוב אמנותי: מירב שחם | מוזיקה: THE FUCKED UP BEAT (NY/USA) הפקה: אירית דולב
  הופק עבור yes דוקו, ישראל 2018

  סדרת "פשע אמיתי" חדשה מאת יוצר טרילוגיית "גן עדן אבוד" זוכת האמי®:
  בדם קר: הרצח של משפחת קלאטר
  Cold Blooded: The Clutter Family Murders
  בכורה: ימים ראשון-רביעי, 4.3-7.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש,

  פסטיבל idfa 2017, פסטיבל DOC NYC 2017
  סדרת "פשע אמיתי" חדשה מאת הבמאי ג'ו ברלינג'ר (טרילוגיית "גן עדן אבוד"), שפותחת מחדש את חקירת רצח בני משפחת קאלטר, רצח שזעזע את אמריקה.
  ספרו פורץ הדרך של הסופר טרומן קפוטה, "בדם קר", יצא לאור ב-1966 ונחשב לאחד הרומנים האמריקאים החשובים שנכתבו במאה העשרים. הספר הביא את סיפורם האמיתי של ארבעת בני משפחת קלאטר מהעיירה הולקומב שבקנזס. ארבעת בני המשפחה נרצחו ב-15 לנובמבר 1959, בשעות בוקר מוקדמות בחוותם.
  ריצ'ארד היקוק ופרי סמית' פרצו לביתם של משפחת קלאטר במטרה לשדוד אותו, אך השוד הסתבך כשגילו שהמשפחה נמצאת בבית. שני השודדים החזיקו בהורים הרברט ובוני ובשני ילדיהם ננסי וקניון כבני ערובה, בעודם מחפשים כספת שהיתה אמורה להימצא בבית. לאחר שלא מצאו אותה, הם רצחו באכזריות את כל בני המשפחה. זוג העבריינים נתפס על ידי הרשויות כחודש מאוחר יותר, הם נשפטו והוצאו להורג בתלייה בשנת 1965.
  טרומן קפוטה, כותב הספר, היה בין העיתונאים שסיקרו את הפרשה והיחיד שזכה לראיין את פרי סמית' לפני ההוצאה להורג. בספרו הוא מתאר את שלבי חקירת הרצח, כשנה לאחר שהרוצחים הוצאו להורג. הספר זכה לשבחים על הדרך המיוחדת שבה בחר קפוטה לתאר את פרטי החקירה. בהמשך עובד הספר גם לשלושה סרטי קולנוע ומיני סדרה טלוויזיונית.
  כעת, 51 שנה לאחר צאת הספר, החלו להתעורר ספקות לגבי האותנטיות שלו. הבמאי המוערך, ג'ו ברלינג'ר, זוכה פרסי האמי והפיבודי ומועמד לאוסקר® (במאי טרילוגיית סרטי "גן העדן האבוד") חושף בסדרה מידע חדש לגבי הרוצחים, שהוסתר במשך שנים, מעלה ספקות באמיתות של רב המכר המפורסם של טרומן קפוטה, מביא לראשונה את קולם של בני משפחת ההרוגים ועוסק בהשפעה הרחבה שהיתה לרומן הכתוב ולסיפור הרצח על התרבות האמריקאית.
  בימוי: ג'ו ברלינג'ר (4X45 דק', ארה"ב, 2017).

  לרגל שידור הסדרה נביא בשידור נוסף את טרילוגיית הסרטים עטורת הפרסים ומשנת המציאות של ברלינג'ר – "גן העדן האבוד" – מדי ערב, עם תום שידור פרקי "בדם קר".

  תקציר:
  ב-5 למאי 1993, גופותיהם של שלושה ילדים בני 8 התגלו בפלג נחל בוצי בַּאיזור המיוער של רובין הוד הילס, ווסט-ממפיס, ארקנסו.
  חודש מאוחר יותר, שלושה בני נוער – ג'ייסון בולדווין, דמיאן אקולס וג'סי מיסקלי נעצרו, הואשמו והורשעו בכך שביצעו אונס אלים, התעללות ורצח של הילדים.
  הנערים הואשמו בכך שביצעו את המעשים כי היו חברים בכת השטן, אך אח"כ נטען שההודאה נגבתה מהם בכוח. בעקבות הסרט נוצרה תנועה שקראה לשחרר את השלושה שהורשעו, על לא עוול בכפם, ברצח שזעזע את אמריקה.
  התיק הפך לאחד הסנסציוניים ביותר בתולדות אמריקה והצית ויכוח לאומי לגבי אשמתם (או חפותם) של הנערים.
  יוצרי הסרט המשיכו לעקוב אחר הסיפור עשר שנים נוספות, מתוך כוונה להמשיך ולהוציא את האמת לאור בפרשה, כמו גם להעלות מודעות לסיפור, שהמשיך לייצר תפניות עלילתיות חזקות.
  ב-19.8.2011, ניתנה בבית-המשפט בארקנסו החלטה שהדהימה את הנוכחים: אחרי 18 שנים בכלא, שלושת האסירים, "שלישיית ווסט-ממפיס", יצאו לחופשי.
  בימוי: ג'ו ברלינג'ר, ברוס סינופסקי
  וכן את סרטו "ארה"ב נגד ווייטי", שחקר את השחיתויות והריקבון של מערכת החוק האמריקאית, דרך סיפור הרשעתו של הגנגסטר ג'יימס וואייטי בולג'ר.

  * * *

  2018
  ברוכים הבאים לשבוע הקולינארי של השנה – מה-11.3 ועד ה-17.3 –
  ערוץ yes דוקו ישדר 7 ימים של סרטים בינלאומיים מלאי השראה ומעוררי תיאבון לצד סרטים העוסקים בשאלה מה נאכל בעתיד (אחרי שנצוד את כל מאגרי האוכל בעולם…).

  משוגעים על ראמן | Ramen Heads
  בכורה: יום שני, 12.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 17.3, בשעה 22:00
  פסטיבל HotDocs 2017, פסטיבל idfa 2017
  כל מה שלא ידעתם על ראמן והתביישתם לשאול.
  זה לא סוד שיפן הפכה כבר מזמן ל"אומת הראמן". התשוקה של היפנים אל מרק הבשר העשיר עם הנודלס חצתה לגמרי את גבול ההיגיון. בעיניהם, הראמן נחשב לא רק ל"אוכל מנחם". השילוב המדויק בהרכבת מרק הבשר והנודלס הוא יצירת אמנות של ממש.
  הסרט, מעורר התיאבון, מלווה במשך 15 חודשים את השף היפני, אוסמו טומיטה, אשף הראמן המוביל ביפן ואת מעריציו. טומיטה מכניס אותנו אל המטבח שלו, חושף בפנינו את המתכונים ואת הפילוסופיה שמאחורי הטעם. הוא מציג לנו, צעד אחר צעד, את תהליך הכנת הראמן – מהביקור בחנויות האהובות עליו, התורים להשגת חומרי הגלם מהמעלה הראשונה, דרך שלבי הכנת המרק והנודלס המושלמים וסצנות של מאחורי הקלעים במסעדה המפורסמת שלו, שחוגגת כבר עשור.
  כשהוא מחליט ליצור את מנת הראמן הטובה בעולם, מנה של פעם בחיים – הוא הופך ל"רוק סטאר". מעריצים עומדים בתור במשך ימים כדי לזכות בכרטיס הנחשף לארוחה, שתהווה השראה לדורות הבאים.
  בימוי: קוקי שיגנו (93 דק', יפן, 2017)

  סיורי הפיצה של סקוט | Scott’s Pizza Tours
  בכורה: יום שישי, 16.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  DOC NYC 2017
  על האיש, שלקח את האובססיה שלו לפיצה צעד אחד קדימה.
  סקוט ווינר הוא "פיצולוג" – מומחה בעל שם עולמי לפיצות. הוא יודע עליהן הכל, אוכל אותן מדי יום, שופט בתחרויות פיצה, כותב טור חודשי במגזין "Pizza Today" ומחזיק בשיא גינס עם אוסף של 1300 קופסאות פיצה מרחבי העולם. אך התשוקה שלו למאכל האיטלקי לא מסתיימת בכך – "סיורי הפיצה של סקוט" ברחובות העיר ניו יורק הפכו מזמן לשם דבר ועשרות אלפי אנשים כבר לקחו בהם חלק. הסיור של סקוט כולל ביקור במיטב הפיצריות, הסברים מפורטים על ההיסטוריה של הפיצה ועל המקומות המובילים בהכנתה בניו יורק לצד הנחיות מדויקות לאכילת פיצה – כמו הזווית שבה יש להכניס אותה לפה והטמפרטורה בה צריכה להיות הגבינה המותכת ברגע האכילה.
  סרט משעשע ומסקרן, שבסיומו לא תוכלו להימנע מהזמנת פיצה…
  בימוי: ק. ראיין ג'ונס, שון וויליס (80 דק', ארה"ב, 2016)

  אלה ברנאן: מפקדת השולחן | Ella Brennan: Commanding the Table
  בכורה: יום ראשון, 11.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 16.3, בשעה 23:20
  סיפורה של האישה שהפכה את ה"אוכל הדרומי" לסיפור הצלחה בעולם הקולינרי של ימינו.
  כשאלה ברנאן עוד היתה נערה בשנות ה-40 בניו אורלינס, עולם המסעדות המקומי גלגל לא יותר ממיליון דולר. כיום מגלגלים עסקי המזון במדינה יותר ממיליארד דולר, והרבה בזכותה.
  באותה תקופה היו בניו יורק בעיקר מסעדות צרפתיות. משפחתה של ברנאן מחליטה לשפץ בנין ישן ולפתוח בו את מסעדת Brennan's – מסעדה בסגנון הדרומי של ניו אורלינס. המסעדה מציגה לראשונה ארוחות בוקר מפנקות עם סוגים שונים של ביצים, את הקינוח המפורסם של בננות מקורמלות עם גלידה (ה-Bananas Foster""), בראנצ'ים על רקע מוזיקת ג'אז ומנות קריאוליות יוצאות דופן. לאחר שאחיה נפטר היא תופסת את הפיקוד ומתחילה לנהל בעצמה את המסעדה המצליחה. עם ההצלחה באה ההתרחבות – ולמשפחה יש כיום 17 מסעדות ברחבי ארה"ב, כשהמפורסמת בהם היא ה"Commander's Palace" בניו אורלינס.
  הצלחתה של ברנאן מביאה איתה גם אירוח בתוכניות טלוויזיה ובכך היא הופכת למייסדת של תופעת ה"שפים סלבריטאים", שגם היא פופולארית עד היום.
  הבמאית, לסלי איוורקס, שהיתה מועמדת לאוסקר® ולאמי® ("The Pixar Movie") מציגה בסרט שלפנינו ראיונות עם שפים מוכרים, בני משפחה ועם ברנאן עצמה (בגיל 91) לצד קטעי ארכיון נדירים מהתקופות השונות. כל אלה מביאים את סיפורה יוצא הדופן של ברנאן – סיפור אינטימי על אישה שהצליחה לשבור את החומות שבהן גדלה ולהשאיר חותם ענק על התרבות הקולינרית של ימינו.
  בימוי: לסלי איוורקס (95 דק', ארה"ב, 2017)

  42 גרם | 42 Grams
  בכורה: יום שלישי, 13.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שבת, 17.3, בשעה 20:30
  התהוותו ונפילתו של אייקון קולינרי
  אחרי שעבד במיטב המסעדות בעולם, השף ג'ק בייקלהפט, מתקשה למצוא מטבח משל עצמו. הוא מחליט לפתוח עם אשתו, אלכסה, מסעדה מחתרתית בביתם לפודי'ז מכל העולם ובה הוא מבשל תפריט בן 15 מנות ל-10 אנשים בלבד. חוויה יוצאת דופן: טעמים חדשים לצד כלים מלוכלכים, ששוכבים בכיור הבית.
  לאחר שנה, בעקבות הצלחת המקום, פותחים השניים את מסעדת – "42 גרם" בשיקגו.
  הסרט עוקב אחרי ג'ק ואישתו בתהליך ההקמה – מפיתוח התפריטים, גיבוש צוות העובדים, עיצוב המקום, לצד המשברים שמתחילים לצוץ בחיי הנישואין. המסעדה המצליחה שואבת מהם כוחות רבים והיא אכן זוכה, בסופו של דבר, ל-2 כוכבי מישלן אך החלום האמריקאי לא אורך זמן רב.
  בימוי: ג'ק ס. נוול (90 דק', ארה"ב, 2017)

  דגים על צלחתי | Fish on My Plate
  בכורה: יום רביעי, 14.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 16.3, בשעה 20:30
  מה יקרה לנו אם נאכל דגים בכל ארוחה במשך שנה?
  ארגון הבריאות העולמי ממליץ לנו לאכול דגים ופירות ים לפחות פעמיים בשבוע. העיתונאי והסופר פול גרינברג
  (Four Fish; American Catch) לוקח את ההמלצה צעד אחד קדימה ומחליט לערוך ניסוי על עצמו – לאכול במשך שנה שלמה דגים בכל ארוחה. אחרי שנה מתבררות התוצאות המפתיעות…
  ביחד עם אכילת הדגים היומיומית, הוא יוצא למסע מרתק ברחבי העולם כדי להוכיח לנו שצריכת הדגים המוגזמת שלנו מביאה להכחדתם ומציג פתרונות חדשים, עדיין בשלבים ראשוניים, לבעיה האקולוגית. לשם כך הוא נוסע לנורבגיה לסיור בחוות דגים מודרניות, לפרו, המקום בו נמצאת תעשיית הדייג הגדולה בעולם, לאלסקה – המדינה בה ניצודים 200 מיליון דגי סלמון בשנה ולקונטיקט, היכן שמתקיימת תכנית חדשה לגידול דגים באוקיינוס.
  סרט חובה דוקומנטרי לכל מי שדואג לבריאותו ולבריאות כדור הארץ.
  בימוי: ניל דוצ'רטי (84 דק', ארה"ב, 2017)

  השפית וכוכב המישלן |Chef and Her Lucky Star A
  בכורה: יום רביעי, 14.3, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  המסע המפרך של שפית צעירה אל כוכב המישלן הנכסף.
  מסעדת "אלכסנדר" בבריסל כבר זכתה בעבר בכוכב מישלן אחד עם השף הקודם אך כעת מצטרפת למסעדה השפית הצעירה איזבל ארפין והיא יודעת שרק כוכב מישלן משלה יוכל להציל אותה.
  הסרט שלפנינו מלווה אותה ואת אנקה פטרסקו, בעלת המסעדה, בחודשים שלפני ההכרזה על כוכב המישלן ואחריה.
  סיפור צמיחתה של אישה מוכשרת, שמשרה סביבה המון אנרגיות חיוביות, בעולם הגסטרונומי הגברי והכוחני.
  בימוי: דלפין לריסי (52 דק', בלגיה/צרפת, 2016).

  מבוזבז! | Wasted! The Story of Food Waste
  בכורה ב-VOD מה-24.2 ושידור בערוץ ביום חמישי, 15.3, בשעה 22:00.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 17.3, בשעה 23:35
  פסטיבל טרייבקה 2017
  כמה אוכל אנחנו מבזבזים.
  80% מהמים בעולם, 40% מהאדמות ו-10% מהאנרגיה העולמית משמשים לגידול האוכל שאנו אוכלים, ועדיין מדי שנה 1.3 מיליארד טון של אוכל מושלך לפח. למעשה, שליש מהאוכל שמיוצר בעולם מושמד עוד לפני שהוא מגיע לצלחת.
  הסרט הדוקו-אקטיביסטי "מבוזבז!", בהפקתו של השף המפורסם אנתוני בורדיין, שם במרכז הבמה את הנושא הבוער של האוכל המבוזבז. הסרט לא רק מתמקד בבעיה אלא גם מציע פתרונות לצריכה נכונה של אוכל ולשינויים שאנו יכולים לבצע בעצמנו בשרשרת הכנת המזון כדי לשמור על הקיימות של מערכת המזון העולמית.
  בסרט משתתפים מיטב השפים מהעולם, שעובדים בגישה הטרנדית של "Nose to Tale" (ניצול מקסימלי של המוצרים), בינהם, בורדיין, דן ברבר, מריו בטאלי, מאסימו בוטורה ואחרים. הם מראים לנו איך אפשר ליצור מנות טעימות, יפות ונדיבות גם מחומרים שנחשבים ל"שאריות" (כמו לדוגמא מנות של "בויאבז" ו"פרושוטו", שבעצם נוצרו מחומרים שהושלכו הצידה).
  את הסרט ביימו הבמאיות והמפיקות אנה צ'אי ונרי קי, זוכות פרסי האמי® והפיבודי® על הסדרה "The Mind of a Chef" .
  בימוי: אנה צ'י, נרי קי (85 דק', ארה"ב, 2017)

  אוכל 3.0 | Food 3.0
  בכורה: ימים א'-ג', 11.3-13.3, בשעה 21:10 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  המרוץ המטורף להאכלת 10 מיליארד אנשים.
  בהתחשב בהרגלי האכילה הבזבזניים שלנו, כולנו מודעים לכך שבקרוב מאד כדור הארץ לא יוכל לספק עוד מספיק אוכל לכל תושביו. אז מהם הפתרונות שיכולים לעזור לנו להתמודד עם האתגר הזה? המיני סדרה "אוכל 3.0" מספקת לכך תשובות ומציגה, בשלושה חלקים, את המרוץ הטכנולוגי, החקלאי והגנטי לפתרון האכלת תושבי כדור הארץ בעתיד.
  בפרק הראשון עוסקת הסדרה בייצור של אוכל טכנולוגי מהונדס ובחברות בעמק הסיליקון שכבר עובדות על פיתוחי אוכל כמו – ביצים, שרימפס ובשר סינטטיים. (גם גוגל ופייסבוק כבר מעורבות, כמובן, במרוץ הזה).
  הפרק השני יעסוק בפתרונות מכיוון האוכל הביולוגי – הוא יביא את הפיתוחים האחרונים של החקלאות המהונדסת ויציג לנו מה יהיו הרגלי האכילה של העתיד.
  והפרק האחרון בסדרה יעסוק ב-Frankenfood (אוכל שעבר שינוי גנטי) ובפיתוח של חקלאות טרנס-גנטית, שתסייע לנו לגדל את האוכל של המחר.
  בימוי: קלייר לפבוור, ז'אן-בטיסט ארקה (3X43 דק', צרפת, 2017)

  מסעדות נסתרות | Hidden Restaurants
  בכורה: ימים א'-ד',11.3-14.3, בשעה 20:20 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  מסע בעקבות המסעדות הנסתרות של אנגליה.
  מהפכת האוכל האמיתית החלה עם פתיחתן של מסעדות קטנות, שקטות, שלא זוכות לפרסום, במקומות רחוקים ויוצאי דופן שכדי להגיע אליהן נדרשת עבודת בילוש מעמיקה.
  השף המצליח, מישל רו ג'וניור, שמנהל את המסעדה המפורסמת "לה גאברוש" (Le Gavroche), המחזיקה בשני כוכבי מישלן, יוצא בסדרה החדשה "מסעדות נסתרות" למסע חיפוש אחר אותן מסעדות נחבאות אל הכלים, לומד מבעליהן על המרכיבים להצלחה ומקבל השראה לעבודתו שלו.
  במקביל, הוא מציג את המסעדה הנסתרת שלו – The Oast House – אותה הוא פותח באסם משופץ בקנט, מחוז ילדותו. שם הוא יגיש ל-18 סועדים מנות פשוטות המביאות את סגנונו האישי. בכל פרק יבשל מול המצלמה תפריט בן שלוש מנות למסעדה, בהשראת המסעדות הנסתרות שפגש בפרק.
  פרקי הסדרה:
  פרק 1: השף מישל רו ג'וניור והשף פרדי בירד מוצאים ארוחות מסוגננות במסעדה הממוקמת בתוך פסל ענק, במסעדה שנמצאת על רפסודה באמצע הים ובמסעדה בתוך אוטובוס שנוסעת אל הלקוחות.
  פרק 2: השף מישל רו ג'וניור מוצא אוכל מצוין במסעדה הממוקמת בתוך צריף קטן על חוף הים, במסעדה שנבנתה בתוך מכולה ענקית ששימשה בעבר למשלוחים בים ומסעדה על אחד מבתי-העץ הגדולים בעולם.
  פרק 3: השף מישל רו ג'וניור פונה מזרחה ומוצא ארוחה טעימה במסעדה בתוך מחסן גינה, בעוד השף פרדי בירד פוגש זוג לונדוני שרוצה להפוך דוברה למסעדה.
  פרק 4: השף מישל רו ג'וניור מוצא אוכל טעים אצל כוח צבאי הנמצא בלב ים והשף בירד מגלה מסעדה שממוקמת בחלק האחורי של ואן מסוג סיטרואן.
  (4X50 דק', בריטניה, 2017).

  וגם:

  מתה על בשר | Need For Meat
  יום רביעי, 14.3, בשעה 23:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  פסטיבל ברלין 2016
  האם אנחנו מכורים לבשר? מאריין פרנק היא גם עיתונאית אוכל ואשת טלוויזיה, וגם – אמא צעירה מאמסטרדם, שכמו רבים אחרים – מתה על בשר. אך מדוע תשוקתה לבשר משאירה אותה עם תחושות אשם כבדות כל-כך?
  הדילמה בין התאווה שלה לבשר לבין הרצון שלה להיות אדם יותר טוב, מניעה אותה לקבל תשובות.
  במסגרת מסע אישי אמיץ, פוקח עיניים וגם משעשע, מאריין מחליטה להילחם בהתמכרות שלה לבשר: היא מתחילה לעבוד כמתלמדת בבית-מטבחיים, במקביל לטיפול פסיכולוגי שהיא עוברת כדי להיגמל מהמנהג שמפריע לה. היא פוגשת גם נוירולוגים, צמחוניים, מפתחי בשר מלאכותי, 100,000 תרנגולים מתעשיית הבשר, שֶׁף סקסי, ואת הבת שלה, סאלי, שנמנעת מבשר. האם תצליח "לרפא" את ההתמכרות שלה או שמא תשלים עם היותה קרניבורית מושבעת?
  בימוי: מאריין פרנק (74 דק', הולנד, 2015)

  לגלות את גסטון | Finding Gaston
  יום חמישי, 15.3, בשעה 20:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  האם שף יכול לשנות אומה שלמה?
  הסרט מביא את קורותיו של השף שהוא סלב-על בארצו, פֶּרוּ – גסטון אקוּריוֹ, לו מיוחסת הפופולאריות העולמית של המטבח הפרואני. הסיפורים, מקורות ההשראה והחלומות מאחורי האיש שנטל על עצמו משימה לשנות את המדינה עם הבישול שלו. הצטרפו למסע קולינארי מגרה ומפתיע במטבח הפרואני התוסס.
  בימוי: פטרישיה פרז (75 דקות, פרו, 2014)

  נמלים על שרימפס | Ants On A Shrimp
  יום שלישי, 13.3, בשעה 23:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  פסטיבל ברלין 2016
  טוקיו, ינואר 2015. רנה רדזפי, שכבר גילינו שאינו נח על השמרים, מחליט להעתיק את נומה, שיושבת בקופנהגן, על כל צוותה, למלון מנדרין אוריינטל בטוקיו. במשך שמונה שבועות, יגישו צוות המסעדה בראשות רנה רדזפי ארוחות ספקטקולריות של תפריטים שהוכנו במיוחד.
  מאחר שכל המקומות נמכרו מראש, לנו נותר רק להבין כיצד היצירתיות של רדזפי וצוותו פורצת דרך, וכיצד הוא מצליח להמציא את עצמו כל פעם מחדש ולכבוש פסגות קולניאריות חדשות.
  בימוי: מאוריס דקרס (92 דק', גרמניה, 2016)

  פודי'ז | Foodies
  יום שבת, 17.3, בשעה 16:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  העניין בעולם המטבח העילי (ה"הוט-קוויזין") גדל בקצב מטורף.
  היכנסו לעולמו של אחד האנשים המשפיעים ביותר על הסצינה הזו – הפוּדי. זוהי תת-תרבות של בלוגרים-מבקרים-קולינאריים שמשימתם העיקרית – לאכול במסעדה הטובה ביותר על פני כדור הארץ.
  עם גישה לכמה מהמסעדות הטובות ביותר בעולם, אנחנו פוגשים את קבוצת האנשים הקצת ביזארית הזו (אך מלאת קסם) – מניאקים של אוכל.
  בימוי: תומאס ג'קסון, שרלוט לנדליוס, הנריק סטוקייר (95 דקות. שבדיה, 2014)

  מהפכת הסטייקים | Steak Revolution
  יום ראשון, 11.3, בשעה 23:35 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  היכן תמצאו את הסטייק הטוב ביותר בעולם?
  במהלך החיפוש אחר נתח הבשר המושלם, מבקר יוצר הסרט – בן למשפחה צרפתית של מגדלי בקר – במסעדת הבשרים פיטר לוגר בניו יורק, בערבות הפמפאס בארגנטינה, בחוות גידול בשר בקר בקובה וביפן ובמסעדות מטבח עילי מכוכבות בצרפת.
  לצד התענגות על חגיגת הבשרים הקולינרית מעלה הסרט גם שאלות חשובות בנושא חקלאות תעשייתית והאופן בו גדלים בעלי חיים למאכל במשקי חי מודרניים.
  בימוי: פרנק ריביירה (130 דקות. צרפת, 2014)

  וסרטים נוספים.

  * * *

  18 במרץ – 24 במרץ

  ארתור מילר: מחזה חייו | Arthur Miller: Writer
  בכורה: מיום שלישי, 20.3 ב-yesVOD וביום שני, 26.3, בשעה 22:00
  ב-yes דוקו.
  פסטיבל ניו יורק 2017
  הבמאית רבקה מילר, ביתו של הסופר ארתור מילר, משרטטת דיוקן דוקומנטרי ייחודי של אביה.
  ארתור אשר מילר, מגדולי המחזאים בארה"ב בכל הזמנים ("כולם היו בני") וחתן פרס פוליצר למחזאות (על "מותו של סוכן") התפרסם בזכות האמירה החברתית החריפה והנוקבת במחזותיו.
  ביתו, רבקה מילר, היא סופרת, תסריטאית ובמאית, ביתה של הצלמת אינגה מוראת, ויצירותיה ("הרומן של מגי", "חייה הפרטיים של פיפה לי") עוסקות בשאלה של זהות והגדרה עצמית.
  כעת נפגשים השניים בסרט דוקומנטרי ייחודי שביימה הבת על אביה. בעזרת צילומי ראיונות מאולתרים, שצילמה אותו לאורך השנים בביתם, היא מביאה את סיפור חייו, את רוח תקופתו ואת התובנות המיוחדות שלו.
  התיעוד יוצא הדופן של המחזאי היהודי-אמריקאי מציג בפנינו דמות שונה לגמרי מהדמות הציבורית שנחשפה לקהל. סיפור חייו של אדם בצל טרגדיית מותה של השחקנית מרלין מונרו, אשתו השנייה, והרדיפה אחריו לאחר פרסום המחזה "צייד המכשפות", מבט מרענן על הצלחה וכישלון, וחשבון נפש כנה על שבריריותם של החיים.
  מחווה של אמן אחד לאמן אחר: אמן שלקח חלק מרכזי בעיצוב התרבות של ארה"ב במאה ה-20.
  בימוי: רבקה מילר (101 דק', ארה"ב, 2017)

  חנוט אותי! | Extreme Embalming
  בכורה: יום חמישי, 22.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  מסע מצמרר והזוי אל מאחורי הקלעים של תעשיית חניטת הגופות באמריקה.
  בתקופה הויקטוריאנית היה נהוג לחנוט גופות ולעצב אותם כך שיראו כאילו המתים עדיין בחיים. למרבה הפלא, בדיוק כשהיה נראה שהמנהג הזה חלף מן העולם, הוא התעורר שוב לתחייה, בעיקר בפורטו ריקו ובארה"ב.
  בסרט הדוקו-שוק שלפנינו יוצא ג'ון האריס, הבעלים של בית הלוויות המשפחתי – T Cribb & Sons , ואחד מהמעצבים המובילים של תעשיית הלוויות המפוארות בבריטניה לפורטו ריקו, כדי לנסות ולהבין למה משפחות בוחרות לחגוג את מות יקיריהם בדרך כל כך לא שגרתית.
  מסצנת ג'אז שבמרכזה המנוח עומד ניצב על הבמה, דרך דיווה הישובה על ספסל בין פרחים ועד אופנוען שגופתו מונחת על אופנוע ומובאת כך לקבורה. בעזרת אנשי המקצוע הוא חושף את הטכניקות השונות של החניטה, ביניהן הסוד שמאחורי השארת העיניים פקוחות ותוהה האם יש סיכוי שגם הבריטים יאמצו בקרוב את מנהג "החייאת המתים".
  (45 דק', בריטניה, 2016)

  25 במרץ – 31 במרץ

  מיליציה אמריקאית | No Man's Land
  בכורה: יום שלישי, 27.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  פסטיבל טרייבקה 2017
  ב-2 בינואר 2016 קבוצת חוואים חמושים, בהנהגת אמון בנדי, חוואי בן 40, משתלטת על מבנה פדרלי שנמצא בשמורת טבע במחוז מאלהר באורגון. הרקע להשתלטות הוא החלטת בית המשפט להאריך את תקופת מאסרם של שני חוואים שהציתו שטח פדרלי וסרבו למסור את חוותם לממשל. בנדי יוצא בקריאה לכל הציבור האמריקאי שתומך בפעולות אנטי-ממשלתיות להגיע חמוש למקום ולהצטרף אליהם למחאה נגד השתלטות המדינה על קרקעות ציבוריות.
  הקבוצה "אזרחים למען חופש חוקתי", שכללה עשרות חוואים ופעילים אנטי ממשלתיים פעלו במטרה למשוך תשומת לב ציבורית כלפי מה שהגדירו כהשתלטות של הממשל הפדרלי על הזכות שלהם להתפרנס והזהירו שיפעלו באלימות כלפי כל ניסיון של המשטרה לפרוץ לשטח ה"כבוש".
  הסרט "מיליציה אמריקאית" מביא גישה חסרת תקדים לסיפור ההשתלטות של קבוצת המיליציה ולמשבר העמוק שנוצר בעקבותיו. השתלשלות אירועים קשה בשמורה נידחת, שמרמזת לא מעט על האקלים הפוליטי הנוכחי שקיים כיום בארה"ב.
  בימוי: דיוויד גארט ביירס (82 דק', ארה"ב, 2017)

  בת 20, נראית 60 | I'm 20 But Look 60
  בכורה: יום חמישי, 29.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD
  זארה הרטשורן סובלת מהמחלה התורשתית הנדירה – Cutis Laxa. היא רק בת 20 אך נראית בשנות ה-60 לחייה. הסימפטומים המרכזיים של המחלה הם הזדקנות מוקדמת – העור מאבד את האלסטיות שלו, השיער נושר ומתרחשת פגיעה בעצמות השלד.
  הסרט שלפנינו מביא את סיפורה של זארה, מלווה אותה בחיי היומיום ומציג את ההתמודדויות הניצבות בפניה. המראה הבוגר אמנם נותן לה יתרון בכמה תחומים אך יחד עם זאת היא נאלצת להתמודד גם עם דחייה חברתית ופגיעה קשה בבריאות.
  אימה של זארה, שסובלת גם היא מהמחלה התורשתית הנדירה, נוסעת איתה כעת לסדרת בדיקות מקיפה בארה"ב כדי לבדוק אפשרויות לטיפולים ניסיוניים ולבחון את האופציה שזארה תעבור ניתוח מתיחת פנים, על אף גילה הצעיר.
  (60 דק', בריטניה, 2017)

© עידו ישעיהו