המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/02/2018 בקטגוריה ‏כללי

עין קווירית

להרוג את המלך, עין קווירית, לטעות זה אנושי, בית חדש, המקום של מתי המקלל, פרק אחרון לעונה של שקרן שקרנית. הדרך, לצוד את היטלר, סדר אותי, הרצח של ורסצ'ה, חסרי בושה, הרופא הטוב, מודוס, סדר אותי, הפלאש, בול, מחשבות פליליות, החיים עצמם, פעם בשבוע עם תם אהרון, המירוץ למיליון, הכוכב הבא, עובדה.

שלל מהנכר: פרקים אחרונים לעונה של הסדרות הבריטיות Inside No. 9, עדות אילמת (Silent Witness) ו-Next of Kin.

בנוסף מקום טוב באמצע (The Middle), חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), שחור כזה, Kevin (Probably) Saves the World, בול, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, החיים עצמם (This Is Us), נשק קטלני, LA To Vegas, המיק (The Mick), ברק שחור, הפלאש, הטופ מודל הבאה, The Detour, הליצן העצוב (Baskets), משפחת פוסטר, Workin Moms, Schitt's Creek, Trollied.

בנטפליקס, עין קווירית (Queer Eye)
תוכנית הריאליטי הוותיקה (שבעבר נקראה כאן, כולל הטעות הלשונית, "טאץ' עליז לסטרייט שיעיז") חוזרת לחיים תחת אכסניית נטפליקס ועם חמישה מומחים חדשים שישנו את חייהם, או לפחות את הסביבה האישית, של אזרחים סטרייטים. כל שמונת פרקי העונה זמינים.

בכאן 11 ב-21:00, לטעות זה אנושי
על פי ההערכות, בכל שנה מתים בישראל כ-8,000 אנשים בעקבות טעות רפואית. מחקרים שפורסמו בשנת 2016 מעידים כי מדובר בגורם המוות השלישי בעולם, אחרי סרטן ומחלות לב. הסרט התיעודי "לטעות זה אנושי" חושף את הפן האנושי, החולשות ואף הפחדים המסתתרים מאחורי החלוק הלבן. רופאים ואחיות מספרים בגילוי לב על ההתמודדות היום-יומית ועל הגורמים שאולי אפשר "להתחסן" מפניהם. משפחות מספרות בגילוי לב על המקרה הפרטי שקרה להם. במרכז הסרט פרופ' אמיתי זיו, טייס קרב לשעבר בחיל האוויר וסגן מנהל בית החולים שיבא תל השומר, אשר הקים מרכז סימולציה רפואית ישראלי שהפך למודל בינלאומי ייחודי. זיו מיישם למעשה בעולם הרפואה את מודל ההכשרה והאימון של הטייסים – הסימולציה. מקום בטוח לטעות בו בלי להזיק לחולים אמיתיים. מצלמות הסרט מקבלות גישה בלעדית ובלתי אמצעית למקום שבו רופאים נדרשים לטעות ולתהות; לתחקר, להפנים, לצמוח מהטעות ולהפוך מקצועיים ואנושיים יותר.

בלוויין,
ב-yes VOD, להרוג את המלך
מותחן בריטי חדש ועתיר כוכבים, עם קיט הרינגטון ("משחקי הכס") בתפקיד הראשי כרוברט קטסבי (שהרינגטון הוא צאצא ישיר שלו), קושר הקשר לרצוח את המלך ג'יימס. המיני-סדרה בת שלושת החלקים ששודרה ב-BBC, הפכה לסנסציית רייטינג וריתקה את הממלכה. היא מבוססת על הסיפור האמיתי של "מזימת אבק השריפה" משנת 1605 – ניסיון קשר שבמסגרתו קבוצה של קיצונים קתולים ניסו לרצוח את מלך אנגליה ג'יימס הראשון, את משפחתו ואת מרבית האצולה הפרוטסטנטית ששלטה באנגליה, על ידי פיצוץ ארמון ווסט מיניסטר בזמן טקס פתיחת הפרלמנט. הסדרה נוצרה על ידי הרינגטון ודניאל ווסט, ונכתבה על ידי הסופר הבריטי רונאן בנט. מלבדו משחקים טום קאלן ("החמישיה", "אבירי הלילה"), ליב טיילר ("שר הטבעות", "הנותרים"), פיטר מאלן ("קוורי", "אוליב קיטרידג'"), ומארק גטיס ("שרלוק", "טאבו").

ב-yes דוקו ב-21:00, בית חדש
ג׳ורג׳ חורי נורה למוות בידי מחבלים בירושלים של האינתיפאדה השנייה. מותו מפגיש לרגע שתי משפחות – המשפחה היהודית-אמריקאית שניסתה להציל את מי שנרצח על סף ביתה, והמשפחה הפלשתינית שאחד מבניה נרצח מפני שזוהה בטעות כיהודי. לאורך יותר מעשור, בין לונדון, ניו-יורק, ובחזרה לירושלים, בני המשפחות יוצאים לחפש בית חדש. בימוי, צילום, עריכה והפקה: אילן רובין פילדס.

ב-yes דוקו ב-21:40, המקום של מתי המקלל
"שתשבור רגל ויהיה לך 10 דולר לרופא", "בוקר טוב, אדון קונדון, תלך ותחזור ביום כיפור", "להוציא לך וריד מהרגל יותר קל מלהוציא לך 10 שקל מהכיס", "תרגיש טוב ביום, בלילה אתה לא צריך". מתי המקלל הוא אגדה חיה. כל מי שאוהב בירה מכיר את האדון המכובד הזה, שתיין מדופלם, ניצול שואה בן 86 שאיבד את כל משפחתו ואת אמונתו באלוהים, וניצב כיום בין הסוחרים, בקיוסק מרופט. סיפור חייו של מתי שזור בסיפור המציאות הישראלית העכשווית, מסופר במקום של מתי המקלל תחת ביקורת של פרלמנטים מכובדים ולא מרוסנים בעליל. בימוי, צילום, הפקה: רון אזולאי.

ולא לשכוח:
החיים עצמם 2 ב-yes VOD. פרק נוסף כי הייתם ילדים טובים
הפלאש 4 בנטפליקס
הדרך 3 בסלקום TV
הרופא הטוב ב-HOT3 ב-20:45
הכוכב הבא בקשת 13 ב-21:00
המירוץ למיליון ברשת 13 ב-21:00
עובדה בקשת 12 ב-21:40. הפעם: ריאיון עם רוני אלשיך
פעם בשבוע עם תם אהרון בכאן 11 ב-22:00
חסרי בושה 8 ב-HOT HBO ב-22:00
פרק אחרון לעונה של שקרן שקרנית ב-yes Edge ב-22:00
בול 2 ב-yes Action ב-22:00
מחשבות פליליות 13 ב-yes Action ב-22:45
סדר אותי 2 ב-HOT HBO ב-22:55 וב-yes Oh ב-23:00
מודוס 2 ב-yes Edge ב-22:50
לצוד את היטלר 3 בערוץ ההיסטוריה ב-23:15
הרצח של ורסצ'ה ב-yes Edge ב-5:00
תיקים באפלה 11 ב-yes Action ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו