המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/02/2018 בקטגוריה ‏כללי

הסוכן

המתים המהלכים, הסוכן, טקס נעילת אולימפיאדת החורף, לפענח את שפת הגוף, סודות מהמסגד, פרק אחרון לעונה של שתי קרועות, פרק אחרון של להרוג את המלך. המירוץ לדראג של רו פול, התוכנית של ג'ואל מקהייל עם ג'ואל מקהייל, הומלנד, כאן ועכשיו, סטארט אפ, מכת מחץ, גירושים, נופל וקם, פאודה, Falling Water, עד כאן, חוזרים לחיים, מאסטר שף, גוט טאלנט.

שלל מהנכר: עונה שלישית וחדשה לאש נגד כוחות הרשע, של סם ריימי (בהמשך גם ב-yes). וגם Falling Water, Troy: Fall Of A City, מקביל (Counterpart).

בערוץ 5 ב-12:50, טקס נעילת אולימפיאדת החורף
שידור ישיר של טקס הנעילה החגיגי של משחקי החורף האולימפיים 2018 מפיונגצ'אנג, בקוריאה הדרומית.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, לפענח את שפת הגוף
מסע בעולם המסקרן של התקשורת הלא-מילולית. הבעות של כעס, שמחה, הפתעה ופחד הן בדרך כלל אוניברסליות, אך האופן המיוחד שבו כל אחד מאתנו מתנועע ומתנהג, מאפשר לאנשים מיומנים ללמוד עלינו יותר ממה שאנו חושבים. בעולם המשפט, בבתי כלא, בחקירות משטרה, כמו גם בפוליטיקה ובעולם הפרסום – הבנת העולם הלא-מילולי מעניקה יתרון שיכול להיות ההבדל בין מכירה ללא-מכירה, בין ניצחון פוליטי להפסד, בין ביטחון לסכנה ואפילו בין מערכת יחסים מוצלחת לכישלון. הסרט "לפענח את שפת הגוף" מלמד אותנו, בעזרת טובי המומחים בעולם, איך ללמוד בעצמנו על האנשים מסביבנו מבלי להשתמש במילים: ד"ר דיוויד מטצומו מתאר את הקשר החזק הקיים בין המחשבות והרגשות שלנו לבין מערכת העצבים והגוף שלנו, סוכן ה-FBI בדימוס, ג'ו נברו, שהתמחה בפענוח שפת גוף, מספר על הפשעים החמורים שפתר בעזרת טכניקה זו. ד"ר ליליאן גלאס, מומחית לשפת הגוף, מביאה תובנות על יחסים בינאישיים שלמדה לאחר שנים של התבוננות בבני האדם, המדען ניקולס טרוי מדגים איך המוח האנושי יכול לאסוף אינפורמציה על אנשים רק דרך התבוננות על אופן הליכתם, וחברת מחשבים הולנדית שערכה מחקר פורץ דרך בנושא מפתחת כעת מחשבים שמזהים את המין, המוצא האתני ואת הבעות הפנים של בני האדם.

ב-yes Edge ב-5:00, המתים המהלכים
חלקה השני של העונה השמינית בצמוד לארה"ב.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:45, סודות מהמסגד
צביקה יחזקאלי לא לבד: גבר ואישה מוסלמים צעירים מתעדים באמצעות מצלמה נסתרת את החיים בקהילות המהגרים המוסלמים בדנמרק ומתארים מציאות קשה ומורכבת. במשך שלושה חודשים, הגבר והאישה חיים תחת זהות בדויה כפאטמה ומוחמד המסתתרים בקהילות המהגרים המוסלמים כזוג נשוי המבקש עצות לחיים במסלול חדש במערב. בחודשים אלה הם מבקרים בשמונה מהמסגדים הגדולים במדינה כשרובם ידועים כמתונים, אך מתגלים כרחוקים מתיאור זה.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes1 ב-21:30, הסוכן
ימים של אוסקר. סרטו של אסגאר פרהאדי האיראני, זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. עבודות תחזוקה רשלניות מאלצות זוג צעיר המשתתף בהצגה "מותו של סוכן" לעזוב את דירתם. אירוע קשה ומסתורי במעונם החדש, גורם לשינוי דרמטי ומשנה את מסלול חייהם. עם שאהב חוסייני, טארנה אלידוסטי. זוהי הפעם השנייה שבה זוכה פרהאדי בפרס הסרט הזר הטוב ביותר, סרטו "פרידה" זכה גם. זוכה פרס דקל הזהב, הבמאי והתסריט בפסטיבל קאן היוקרתי.

ב-yes3 ב-22:00, הנץ ממלטה + פחד פתאומי
סרטים שחייבים לראות. דאבל פיצ'ר עם סרטי פילם נואר. ראשית הסרט שנחשב לזה שהניח את היסודות לגל הסרטים האפלים של שנות הארבעים והחמישים, וזה שהגדיר כמה מהמוסכמות שלו – "הנץ ממלטה". המפרי בוגארט מגלם את הבלש המחוספס סם ספייד, שנקלע למערבולת של תככים ומזימות בעקבות פסלון יקר ערך המבוקש על ידי כל גורם מפוקפק בסביבה. גם עם פיטר לורי, מרי אסטור. ביים ג'ון יוסטון, ארה"ב, 1941.
הסרט השני הוא "פחד פתאומי", בכיכובה של אחת מהבולטות בז'אנר, ג'ואן קרופורד, המשתפת כאן פעולה עם ג'ק פאלאנס, במלודרמת מתח על מערכת היחסית המסוכנת שנרקמת בין מחזאית מצליחה לשחקן שאפתן. הסרט היה מועמד לארבעה פרסי אוסקר. ביים דיוויד מילר. ארה"ב, 1952.

ולא לשכוח:
Falling Water באמזון פריים וידאו
הערב יהיו כאן, עם ירון ברובינסקי בכאן 11 ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
חוזרים לחיים בערוץ עשר ב-21:00
עד כאן 2 בכאן 11 ב-22:00
פאודה 2 ב-yes Edge ב-22:00
מכת המחץ ב-yes Oh ב-22:00
סטארט אפ 2 ב-HOT HBO ב-22:00
המירוץ לדראג של רו פול 8 ב-yes Drama ב-22:45
פרק אחרון של להרוג את המלך ב-yes Edge ב-22:50
פרק אחרון לעונה של שתי קרועות ב-HOT HBO ב-23:45
כאן ועכשיו ב-yes Oh ב-4:00
גירושים 2 ב-yes Oh ב-5:00 ובשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV
נופל וקם 2 ב-yes Oh ב-5:30 ובשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV
הומלנד 7 ב-yes Edge ב-6:00
שיי-טאון ב-yes Edge ב-7:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

  • יעל וזהו

    היי! ההיילייט הטלוויזיוני שלי לראשון הושמט! טקס הסיום של אולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג בקוריאה יוקרן משעה 12:00, אם אינני טועה. על אף שלא עקבתי אחריה באופן צמוד (משחקי חורף זה רק מתאדון למכורי אולימפיאדה שכמוני), היה כיף. ואפילו קצת עצוב כשאני מהרהרת שכמעט ויכולתי להיות שם עם קצת מאמץ (ואז אני נזכרת איך היה בפעם הקודמת כשביליתי חורף בקוריאה, בררר, באנטארקטיקה היה לי יותר נעים). יש לי המון מה להגיד על שידורי המשחקים, יותר מהראוי להתכווץ למנגנון תגובות שאיש לא יקרה, אז רק אומר: טקס סיום, ואולי שוב יפציעו בו הראויות למדליית זהב בביזאר, המעודדות הצפון קוריאניות. סקוט מויר וטסה וירטו שולטים!!1 יוזורי, זרוק לי פו!
    השידור, אגב, בערוץ הספורט למי שיכול לסבול את שדרניהם ליותר מעשרים שניות, על נטיותיהם לציין שוב ושוב את המובן מאליו, ולמי שרוצה ליהנות – הטקס ישודר ביורוספורט על שלוחותיו השונות.

© עידו ישעיהו