המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/02/2018 בקטגוריה ‏כללי

בייבי בוס

בייבי בוס, נורמן – עלייתו המתונה ונפילתו התלולה של מאכער ניו יורקי, שכונה אטומית. פרקים אחרונים לעונה של האקסית המטורפת ובמשפחות הכי טובות. פרק אחרון של הכוכב הכחול 2 (המדהימה). מכת מחץ, שתי קרועות, חמוץ מתוק, סדר אותי, תיקים באפלה, קפה ומאפה, בונז, NCIS לוס אנג'לס, הוואי חמש אפס, גב האומה, מה נסגר, המירוץ למיליון, מאסטר שף.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של האקסית המטורפת. וגם האח הגדול, סדר אותי (High Maintenance), שתי קרועות (2 Dope Queens), גרהם נורטון (הפעם עם מרגו רובי, אליסון ג'אני, אליסיה ויקנדר, דניאל קאלויה וקמילה קאביו), The Trade, Jamestown, The Young Offenders.

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-23:00, שכונה אטומית
לא רבים יודעים, אך העיר סנט לואיס במיזורי שימשה בעבר כמרכז לעיבוד אורניום למטרת הכנת פצצה גרעינית. "פרויקט מנהטן" הסודי לייצור פצצת אטום במהלך מלחה"ע ה-2 הוביל בסופו של דבר להישארותם של חומרים מזהמים באדמת פרברי סנט לואיס, ולפגיעה נרחבת באוכלוסייה המתגוררת במקום לאורך שנים רבות. בסרט יוצאת הבמאית רבקה כמיסה (המועמדת לאוסקר על "היכן הדרך הביתה?") למסע בין שתי קהילות שהיו לנפגעות העיקריות מפסולת רדיואקטיבית: זו שחיה לאורך נהר קולדווטר וזו שחיה בברידג'טון לצד האתר הלא-חוקי של הפסולת הרעילה – "ווסט לייק". באזור נהר קולדווטר, שרידי פסולת רדיואקטיבית שנשארה לאורך הנהר נסחפת ושוטפת את הבתים, הגינות והפארקים הציבוריים בכל פעם שהנהר עולה על גדותיו. כעת התושבים מציגים תיעוד מצמרר של המחלות שפוקדות אותם: אחוזים גבוהים של סוגי סרטן נדירים, לידת תינוקות פגועים וסוגים שונים של מחלות אוטואימוניות. גם תושבי ברידג'טון סובלים מפסולת גרעינית. ב-1973 יותר מ-47 אלף טון של פסולת כזו הוטמנה באופן לא חוקי באתר "ווסט לייק" שבתחומם. ב-1990 אמנם הוכר האתר במסגרת ה-EPA Superfund (קרן שהוקמה ע"י הסוכנות לאיכות הסביבה למימון טיהור של האתרים המזוהמים ביותר ברחבי ארה"ב) אך בשבע השנים האחרונות מתקדמת אש תת קרקעית, לא ניתנת לשליטה, לכיוון המקום שבו נקברה הפסולת הרדיואקטיבית, והתושבים מפחדים מהמפגש של האש עם הפסולת ומהתרחבות הזיהום על פני השטח. למרות שגם הרשויות כבר מכירות בסיכון – הן מסרבות לערוך פינוי דחוף של הפסולת או של התושבים. שני מקרים שונים אך דומים מציפים מעל פני השטח את בעיית הפסולת הגרעינית באזורי המגורים בארה"ב, מציגים את תנועות המחאה שהוקמו ע"י התושבים באזורים המוכים, ומוכיחים את אוזלת היד של הסוכנויות הפדרליות והממשלתיות בטיפול בבעיה.

סרטים

בלוויין,
ב-yes5 ב-17:50, בייבי בוס
קומדיית אנימציה בדיבובם של אלק בולדווין, טובי מגווייר, סטיב בושמי ואחרים. חייו של טים בן ה-7 משתנים בן רגע כשתינוק חדש מצטרף למשפחה. מהר מאוד מסתבר שהוא לא כמו כל תינוק אחר: הוא מגיע עם חליפה יפה ומחויטת ותיק ג'יימס בונד, התנהגות שחצנית ושתלטנית ותוכנית מדוקדקת לגבי העתיד לקרות – הוא עומד להראות לכולם איך מנהלים את העניינים. אחיו בן השבע ממש לא מת על הבוס החדש שהגיע למשפחה ועל העובדה שהוריו כבר לא נותנים לו את היחס שקיבל ממש עד לא מזמן. אבל כשהוא יגלה שבייבי בוס נמצא במשימה סודית, עליו יהיה לשים את היריבות בצד ולצאת עם אחיו הטרי להרפתקה מטורפת.

ב-yes קולנוע ישראלי ב-22:30, נורמן: עלייתו המתונה ונפילתו התלולה של מאכער ניו יורקי
סרטו של יוסף סידר בכיכובם של ריצ'רד גיר וליאור אשכנזי. דרמה קומית נוגעת ללב על חולשה אנושית מעוררת חמלה, הרצון להיות משמעותי ומשפיע ומה אנחנו מוכנים לעשות בעבור כך. נורמן אופנהיימר הוא עסקן יהודי ניו יורקי, האיש שמתווך בין עמותות, אנשי עסקים ופוליטיקאים, שפוגש "באקראי" בחנות נעליים בני יורק את מיכה אשל, חבר כנסת ישראלי. כעבור שלוש שנים כשאשל מתמנה לראש ממשלת ישראל, נורמן נהנה לראשונה בחייו מחיבור אמיתי למנהיג מדינה ומנסה לנצל את הדלת שנפתחה עבורו למחוזות ההשפעה. הוא משתמש בשמו של אשל כדי לקדם עסקה מורכבת שסופה כמעט ידוע מראש. גם עם סטיב בושמי, שרלוט גינסבורג, מייקל שין, נטע ריסקין, טלי שרון, דב גליקמן.

ולא לשכוח:
מכת מחץ 5 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO ב-22:00
סדר אותי (High Maintenance) בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV
פרק אחרון לעונה של האקסית המטורפת 3 ב-yes VOD
שתי קרועות ב-yes Oh ב-6:30
חמוץ מתוק 4 ב-yes Comedy ב-17:25
קפה ומאפה ב-yes Comedy ב-18:15
פרק אחרון לעונה של במשפחות הכי טובות 2 ב-yes Comedy ב-18:40
בונז 10 ב-HOT Zone ב-20:15
NCIS לוס אנג'לס 7 ב-HOT Zone ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:15
המירוץ למיליון 6 ברשת 13 ב-21:15
גב האומה בערוץ עשר ב-21:15
פרק אחרון של הכוכב הכחול 2 בכאן 11 ב-21:45
תיקים באפלה 11 ב-yes Action ב-22:00
מה נסגר בערוץ עשר ב-22:20
הוואי חמש אפס 7 ב-HOT Zone ב-22:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו