המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/01/2018 בקטגוריה ‏כללי

שקרן שקרנית

שקרן שקרנית, הרופא הטוב, מודוס, הצרפוקאים, פעם בשבוע עם תם אהרון, מקמאפיה, סדר אותי, הוויקינגים, המקור, המירוץ למיליון.

שלל מהנכר: LA To Vegas – קומדיה חדשה עם באזז טוב של רשת FOX, שעל יוצריה נמנים אדם מקיי ו-וויל פארל ויוצר "משפחה מודרנית" סטיב לוויתן. העלילה עוסקת בחבורה של אינדיבידואלים שמנסים לשנות את חייהם במהלך סוף שבוע אחד בלאס וגאס, בין הטיסה מלוס אנג'לס לווגאס בשישי, לבין הטיסה חזרה יומיים לאחר מכן. דילן מקדרמוט ("הפרקליטים") ופיטר סטורמר ("פארגו", "אלים אמריקאים") מככבים.

בנוסף עונה רביעית וחדשה של הקומדיה הבריטית Inside No. 9, הבוחנת במבט אפל ומקאברי מה מתרחש מאחורי דלתות בתים עם המספר 9. עונה שביעית וחדשה בת לסיטקום הבריטי Trollied העוקב אחר עובדי סופרמרקט.

וגם מקום טוב באמצע (The Middle), חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), שחור כזה, Kevin (Probably) Saves the World, בול, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, נשק קטלני, המיק (The Mick), מורות, פשעים חמורים.

באמזון פריים, McMafia
הפרק השני של הדרמה הבריטית. שאר הפרקים ישודרו בימי שני.

בכאן 11 ב-21:00, הצרפוקאים
סדרה תיעודית חדשה בת שלושה פרקים של רון כחלילי, העוסקת בקהילת יהדות צפון אפריקה, מאפייניה, הסיבות להגירתה והדרך בה נקלטו העולים בישראל, אך גם מתחשבנת עם הפיצול הגדול של עולי צפון אפריקה בשנות ה-50 בין ישראל לצרפת. מדוע יהודי צפון אפריקה שהיגרו לצרפת הגיעו תוך שני דורות להישגים יוצאי דופן בכלכלה, הפוליטיקה, ההשכלה והתרבות הצרפתים, ואילו קרובי משפחתם, אלה שהחליטו לעלות לישראל, צנחו לתהום חברתית והפכו מיד ל"מזרחים"? כל שלושת הפרקים כבר זמינים במלואם בערוץ היוטיוב של כאן.

בכאן 11 ב-22:00, פעם בשבוע עם תם אהרון
תוכנית סאטירה שבועית חדשה בהנחיית תם אהרון, שיתיישב לראשונה על כיסא המגיש אחרי שנים של כתיבת והשתתפות בתוכניות של הז'אנר. התוכנית תטפל מזווית ביקורתית בנושאים שמשפיעים על החיים שלנו בישראל של 2018, דוגמת המלכודת של מפעל הפיס, המדיניות כלפי גיוס חרדים, תופעת חקיקת היתר, מבקשי המקלט מאפריקה, מי שולט בשוק התקשורת וכו'. בנוסף תכלול התוכנית סטנד אפ אקטואלי שיעסוק בנושאים שבכותרות, ופינות שונות בהובלת שיר ראובן וגיא אדלר.

פעם בשבוע עם תם אהרון

בכבלים,
בחם 3 ב-20:45, הרופא הטוב
אחת ההצלחות הגדולות של העונה החדשה בארה"ב – דרמת בית חולים מהיוצר דיוויד שור ("האוס") וכוכב "אבודים", דניאל דיי קים, שייבא את הסדרה מדרום קוריאה. דוקטור שון מרפי (פרדי היימור, "בייטס מוטל"), מנתח צעיר ואוטיסט עם תסמונת סוואנט, עוזב את חיי הכפר השלווים ומצטרף למחלקה הכירורגית בבית חולים יוקרתי. הוא בודד בעולם, ללא יכולת ליצור קשרים אישיים עם הסובבים אותו, והיחיד שתומך בו – דוקטור ארון גלסמן (ריצ'ארד שיף, "הבית הלבן") – נאבק בספקנות ובדעות הקדומות של חבר המנהלים בבית החולים כדי לצרף אותו לצוות. שון צריך לעבוד קשה יותר מאי פעם כדי לשרוד בסביבתו החדשה ובמערכות היחסים עם הקולגות שלו, ולהוכיח להם שהיכולת יוצאת הדופן שלו תציל חיים. סדרה מחורבנת ממש, למי שתוהה.

הרופא הטוב

בלוויין,
בכן קצה ב-22:00, שקרן שקרנית
סדרה חדשה נוספת מאת האחים הארי וג'ק וויליאמס, יוצרי הדרמה "הנעדר". לורה היא מורה חכמה ומסורה שלא מזמן סיימה מערכת יחסים ולא בטוחה שהיא מוכנה לחזור כבר אל סצנת הדייטים. אנדרו הוא מנתח ידוע שבנו לומד בבית הספר שבו לורה עובדת. משיכה ראשונית מובילה את השניים לדייט, אך שניהם לא מבינים את המשמעות המלאה שתהיה לפגישתם על חייהם ועל חיי משפחותיהם. אמת והשלכות הולכות יד ביד במותחן המתעתע, שבוחן את שני צדדיה של מערכת היחסים ושני צדדיה של האמת. האם באמת יש שני צדדים בכל סיפור? הסדרה בוחנת את המחיר ההרסני של הרמאות עבור הזוג, חבריהם ומשפחותיהם, כשהסודות והשקרים נחשפים. בכיכובם של ג'ואן פרוגט ("אחוזת דאונטון") ויואן גריפית ("UnREAL").

בכן קצה ב-22:50, מודוס
עונה שנייה של דרמת המתח השבדית. הפעם מצטרפים קים קטרל ("סקס והעיר הגדולה"), בילי קמפבל ("להתחיל מחדש"), וגרג וייז ("הכתר").

ולא לשכוח:
המירוץ למיליון ברשת 13 ב-21:00
המקור בערוץ עשר ב-21:00
סדר אותי בכן או ב-23:30
הוויקינגים 5 בכן או ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו