המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/01/2018 בקטגוריה ‏כללי

גומורה – עונה 3

גומורה, משפחת פוסטר, אריות הים, עולם קפוא, עב"מים – המצוד אחר האמת, אבסנטיה, חלומות חשמליים, מאהבת בתשלום מראש, הצד האפל של הרשת, הוויקינגים, המפענחת פשעים חמורים, האקסית המטורפת, היהודים באים, עד כאן, מדינת הגמדים, אקס פקטור, מאסטר שף.

שלל מהנכר: Kiri – דרמה בריטית בת ארבעה פרקים שיצר ג'ק תורן ("סקינס", "זוהי אנגליה") בכיכובה של שרה לנקשייר ("עמק האושר"). מרים, עובדת סוציאלית, נקלעת לחקירה משטרתית כאשר ילדה בשם קירי נעלמת במהלך אחד מביקורי הפתע שלה. בעוד החיפוש אחריה מתעצם, מרים מואשמת בפומבי על ידי המשטרה, התקשורת ואפילו עמיתיה, בטענה שהעמידה את חיי הילדה בסכנה.

Burden of Truth – דרמה קנדית חדשה בכיכובה של קריסטין קרואק ("סמולוויל", "היפה והחיה"), המגלמת עורכת דין תאגידית שחוזרת אל עיר הולדתה ומגנה על קבוצת בנות שסובלת ממחלה מסתורית.

Alone Together – קומדיה חדשה בהפקת שלישיית לונלי איילנד (אנדי סמברג, יורמה טאקון ועקיבא שייפר) העוקבת אחר אסתר ובנג'י, שני חברים וחייהם בלוס אנג'לס. הפרק הראשון זמין כבר זמן מה, ועכשיו התחיל השידור השבועי.

בנוסף עונה שלישית של The Magicians. שני פרקי הפתיחה (מתוך שמונה) של העונה הרביעית והאחרונה של הגשר המקורית (Bron/Broen), עם תרגום לאנגלית (למיטב הבנתי מדובר בתרגום פיראטי). וגם הגולדברגים, American Housewife, ללא מילים (Speechless), הפרק ה-200 של משפחה מודרנית, המירוץ למיליון, מחשבות פליליות, SEAL Team, הרשימה השחורה, חוק וסדר מדור מיוחד, Chicago PD, תיקים באפלה, 9-1-1, שומרי האוצרות (The Librarians), הוויקינגים, Knightfall, Grown-ish, Mary Kills People, Happy, Full Frontal With Samantha Bee, Girlfriends.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, עב"מים: המצוד אחר האמת
שבעים שנה חלפו מאז תקרית רוזוול המפורסמת ב-8 ביולי, 1947. בתקרית שכבר הפכה לחלק בלתי נפרד מהמיתולוגיה האמריקנית של המאה ה-20, עדי ראיה טענו כי צפו בעב"ם (עצם בלתי מזוהה) שהתרסק ליד העיירה רוזוול‏ במדינת ניו מקסיקו. לטענת חיל האוויר האמריקני מדובר היה בבלון חיזוי מטאורולוגי פשוט. נציגי החיל ששהו במקום באותה עת מיהרו לסלק מהשטח את השברים; מה שהחל חרושת שמועות וקונספירציות אודות התקרית, שנמשכת עד היום. לטענת מאמיני הקונספירציה, חולצו ממנו גופות של חוצנים ופריטים אחרים שמקורם בטכנולוגיה חוצנית. עוד הם טוענים כי קיימת היסטוריה ארוכה של טיוח, הסתרה ומניעת מידע מן הציבור בכל הקשור לתופעת העב"מים – שהעניין בה רק גובר משנה לשנה. הספיישל בוחן מקרוב כמה מהמקרים המפורסמים של תקריות, דיווחים ותצפיות עב"מים, שיש רבים המאמינים כי הועלמו באופן שיטתי ומכוון מידיעת הציבור. האומנם קיים ממסד שלם שעסוק בטיוח והסתרת כל מידע אודות קיומם של עב"מים וטכנולוגיות מתקדמות שמקורן אינו מן העולם הזה?

בכבלים,
ב-VOD חם, גומורה
העונה השלישית של דרמת המאפיה האיטלקית.

בחם 8 ב-22:15, עולם קפוא
סדרת הטבע המופתית של ה-BBC לוקחת אל העולם הקפוא של הקוטב הצפוני ושל יבשת אנטרקטיקה, ואל חייהם של בעלי החיים המאכלסים אותם והתמודדויותיהם עם תנאי מזג האוויר הקיצוניים. בעוד אנו עדים להתחממות כדור הארץ, הקוטב הצפוני עלול להישאר זיכרון בלבד. ששת פרקי הסדרה מספקים הצצה אל עולמם של בעלי החיים בקוטב הצפוני וההתמודדות שלהם עם השינויים החלים על פני כדור הארץ. באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדשנית, זוכים לצפות בתמונות מהפנטות מעל ומתחת לקרח. כדאי לציין שזו סדרה מ-2011, כך שהרבה השתנה מאז.

בלוויין,
בכן VOD, אריות הים
דרמת צבאית חדשה העוקבת אחר חייהם המקצועיים והאישיים של חברי יחידת העילית "אריות הים" כשהם מתאמנים, מתכננים ומוציאים לפועל את המשימות הכי מסוכנות והכי חשובות לטובת המדינה. ג'ייסון הייס (דיויד בוריאנז, "אנג'ל", "בונז") הוא מנהיג מוערך של צוות ביחידה, שמתקשה לקיים חיים אישיים כתוצאה מהאינטנסיביות שגובים ממנו חייו כלוחם. הצוות שלו כולל את חברו הטוב ריי, מערכת היחסים הקבועה הכי ארוכה שהייתה לג'ייסון; סוני, חייל נאמן בעל עבר מגוון שעדיין נאבק בנטייה להרס עצמי; וחברת צוות חיונית נוספת היא סוכנת ה-CIA מנדי אליס, אנליסטית מומחית שתפקידה לאתר טרוריסטים. למרות המחיר הכבד שפעילותם גובה מהם וממשפחותיהם, חברי הצוות שנשלחים למשימות חשאיות בהקפצה של רגע מציגים פטריוטיות נחושה ומסירות חסרת עכבות, אפילו כשהסיכויים לרעתם.

בכן דרמה ב-21:15, משפחת פוסטר
חלקה השני של העונה החמישית בסמוך לארה"ב.

ולא לשכוח:
תיקים באפלה 11 בכן VOD
בליינדספוט 3 בסלקום טלוויזיה
אבסנטיה בחם 3 ב-20:45
היהודים באים 3 בכאן 11 ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:00
אקס פקטור ברשת 13 ב-21:00
מדינת הגמדים בכאן 11 ב-21:27
עד כאן 2 בכאן 11 ב-22:00
האקסית המטורפת 3 בכן דרמה ב-22:00
הוויקינגים 5 בכן או ב-22:00
שני פרקים של מאהבת בתשלום מראש 2 בכן קצה ב-22:00
חלומות חשמליים ב-HBO חם ב-22:00
המפענחת: פשעים חמורים 6 בכן פעולה ב-22:45
הצד האפל של הרשת 2 בכן תעו ב-22:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

  • יעל וזהו

    ה"הרבה השתנה מאז" לגבי "עולם קפוא" הוא שיש הרבה פחות קרח ופחות משקל על דובי הקוטב האומללים, למקרה שרציתם להתעדכן.
    ראו הוזהרתם, אתם וחשבון הבנק שלכם: הסדרה גרמה לי לנסוע לשפיצברגן. הצצה קטנה מהבלוג ז"ל שאפילו לא החזיק עד סוף סיפור המסע הזה (או סיפור המסע שקדם לו): http://yael.haoneg.com/general/3242
    כן, לא צריך צוות צילום מקצועי של ה-BBC כדי להראות את היופי של המקום.

© עידו ישעיהו