המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/01/2018 בקטגוריה ‏כללי

מר מיונז

טריינספוטינג 2, זה רק סוף העולם, המספר שעל הזרוע של סבא, מר מיונז, האקסית המטורפת, ג'יין הבתולה, חמוץ מתוק, סדר אותי, Taken, תיקים באפלה, הכוכב הכחול, שחור כזה, קפה ומאפה, במשפחות הכי טובות, המפץ הגדול, שלדון הצעיר, משפחה מודרנית, סאטרדיי נייט לייב, בונז, NCIS לוס אנג'לס, הוואי חמש אפס, גב האומה, מה נסגר, המירוץ למיליון, מאסטר שף, כיפת ברזל.

שלל מהנכר: ג'יין הבתולה חוזרת עם פרקים חדשים. שני פרקים אחרונים של מוזאיק. וגם סוכני שילד, בליינדספוט, Taken, מטבחי הגיהנום, האקסית המטורפת, סדר אותי (High Maintenance), גרהם נורטון (הפעם עם טום קרוז, רבקה פרגוסון, הנרי קאביל, סיימון פג ופלומה פיית').

בשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה, בכן תעו ב-21:35 וב-HBO חם ב-23:00, המספר שעל הזרוע של סבא
לכבוד יום השואה הבינלאומי, שחל היום. שיחה אינטימית בין ילד בן 10 לסבא-רבא שלו, ניצול אושוויץ, על חיי היהודים במזרח אירופה, על מאורעות השואה ולקחיה לדורות הבאים, לצד אנימציה מיוחדת של צבעי מים מאת האמן ג'ף שר, המתארת את החיים בגטו, במחנה ההשמדה אושוויץ ואת 'צעדת המוות' שהתרחשה לקראת סיום המלחמה.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, מר מיונז
סרט תיעודי שהוקרן בפסטיבל ברלין 2017 ופסטיבל חיפה 2017. איך מיונז צרפתי הביס את הנאצים? הצייר והקולנוען פיליפ מורה מחליט לצייר "ספר קומיקס" על אביו המנוח ג'ורג' מורה, שהיה אמן מוכר ובוהמיין במלבורן, אוסטרליה. ג'ורג' ניהל עם אשתו בית קפה, מסעדה וגלריות אמנות, אך למרות שהיה מוכר מאד בציבור, סיפור חייו האמיתי של האב ותרומתו לתנועת התנגדות הצרפתית בזמן מלחה"ע השנייה מעולם לא נחשף. כדי לצייר את ספרו יוצא הבמאי טרבור גראהם למסע בעקבות אביו, ומביא בצורה גרפית יפהפיה את סיפור חייו דרך מפגשים עם האנשים שהכירו אותו: מילדותו בלייפציג גרמניה, דרך לימודיו באוניברסיטת ברלין בזמן שריפת הספרים ב-1933, הבריחה לפריז, ההיכרות עם אשתו, סיפור ההישרדות הדרמטי של משפחתם בשואה, וסיפור הצלת היהודים שבזכותו קיבל את שם הקוד "מר מיונז".
במהלך הסרט מגלה גראהם שבאמצע שנות ה-40 אביו וחברו הקרוב, אמן הפנטומימה מרסל מרסו, הצליחו להציל את חייהם של אלפי יהודים. הטריק הפשוט שאיתו השתמשו היה מריחת המון מיונז ביתי בתוך באגטים. המיונז שהרתיע את הנאצים מפני לכלוך של מדיהם היפים, מנע מהם לערוך חיפוש יסודי, וכך יכלו מרסו וג'ורג', מחופשים לנזירות בסגנון "צלילי המוזיקה", ללוות ילדים לטיולים בהרים אל מעבר לגבול. סרט שהוא מסע אישי, צבעוני ומלא חיים המשלב יחדיו את ההיסטוריה של המאה ה-20 עם אמנות, אוכל טוב וסיפור משפחתי מעורר השראה.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, זה רק סוף העולם
סרטו של קסבייה דולן, זוכה פרס חבר השופטים הגדול בפסטיבל קאן. דרמה משפחתית בכיכובם של גספר אוליאל, ונסן קאסל, נטלי ביי, מריון קוטיאר וליה סיידו. לאחר 12 שנים של נתק נוסע מחזאי מבטיח לפגוש את משפחתו המסוכסכת, במטרה לחשוף בפניהם את סודו הגדול.

בכן 4 ב-22:00, טריינספוטינג 2
סרט ההמשך ללהיט הקאלט הענק משנת 1996 בהשתתפות שחקני הסרט המקורי וגם הבמאי. עשרים שנה חלפו ומארק רנטון חוזר אל המקום היחיד שהוא יכול לקרוא לו בית, שם מחכים לו ספאד, סיק בוי ובגבי. עוד חברים ותיקים שמחכים לו הם צער, אובדן, שמחה, נקמה, שנאה, ידידות, אהבה, געגועים, פחד, חרטה, הרס עצמי וסכנת חיים – כולם ממתינים בתור כדי לקבל את פניו. כשהעבר ממשיך לרדוף את החבורה, אין מזימה שיפספסו כדי לחיות את הרגע. עם יואן מקרגור, ג'וני לי מילר, רוברט קרלייל ועוד. דני בויל ביים.

ולא לשכוח:
סדר אותי (High Maintenance) בשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה
ג'יין הבתולה 4 בכן VOD. המשך העונה
האקסית המטורפת 3 בכן VOD
Taken באמזון פריים וידאו
חמוץ מתוק 4 בכן קומדיה ב-17:25
שחור כזה 4 בכן קומדיה ב-17:50
קפה ומאפה בכן קומדיה ב-18:15
במשפחות הכי טובות 2 בכן קומדיה ב-18:40
המפץ הגדול 11 בכן קומדיה ב-19:05
שלדון הצעיר בכן קומדיה ב-19:30
משפחה מודרנית 9 בכן קומדיה ב-19:55
בונז 10 באזור חם ב-20:15
סאטרדיי נייט לייב בכן קומדיה ב-20:20. ג'סיקה צ'סטיין מנחה, טרוי סיוון מופיע
שני הפרקים האחרונים של פסיפס (מוזאיק) ב-HBO חם ב-21:00 (לפניהם ישודרו ברצף ארבעת הפרקים הקודמים החל מהשעה 17:00) ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה
NCIS לוס אנג'לס 7 באזור חם ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:15
המירוץ למיליון 6 ברשת 13 ב-21:15
גב האומה בערוץ עשר ב-21:15
הכוכב הכחול 2 בכאן 11 ב-21:45
תיקים באפלה 11 בכן פעולה ב-22:00
כיפת ברזל 2 בקשת 12 ב-22:20
מה נסגר בערוץ עשר ב-22:25
הוואי חמש אפס 7 באזור חם ב-22:30

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו