המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/01/2018 בקטגוריה ‏כללי

מחווה טיפשית וחסרת טעם

כל יום מחדש, כסף מלוכלך, מחווה טיפשית וחסרת טעם, שודדי הקאריביים – נקמתו של סלזאר, זרים מושלמים, ארבע אחיות, הבקתה, פסיפס, הבורחים, הגרנד טור, חוק וסדר מדור מיוחד, סברי מרנן, וויל וגרייס.

שלל מהנכר: עונת אול סטאר חדשה של המרוץ לדראג של רו פול. פרק אחרון לעונה (או בכלל?) של חדשות מעולות.

וגם מוזאיק, האנטומיה של גריי, המדריך לרוצח, סקנדל, סופרסטור, המקום הטוב, The Four: Battle for Stardom, שיקגו Fire, פורטלנדיה, Beyond, קרב הליפסינק, נאשוויל, פרויקט מסלול נבחרת הכוכבים, Death in Paradise, Derry Girls, טופ שף, קרדינל, The Grand Tour.

בנטפליקס, כל יום מחדש
(One Day at a Time)

עונה שנייה לסיטקום של נורמן ליר.

בנטפליקס, כסף מלוכלך (Dirty Money)
סדרת תחקירים של הבמאי זוכה האוסקר אלכס גיבני ("הסיינטולוגיה וכלא האמונה", "ימי האפס", "לקוח 9") , המספקת מבט מקרוב אל הסיפורים שלא סופרו על שערוריות ושחיתות בעולם העסקים, ועושה זאת באמצעות עדויות ממקור ראשון של מנצלים וקורבנותיהם, בשילוב חומרי וידאו נדירים.

בכבלים,
בחם 8 ב-17:20, ארבע אחיות
לקראת יום השואה הבינלאומי שחל מחר: קלוד לנצמן, גדול מתעדי השואה ויוצר הסרט "שואה", בסדרת סרטים על ארבע נשים יהודיות: פאולה בירן, רות אליאס, עדה ליכטמן וחנה מרטון ששרדו את השואה כנגד כל הסיכויים. המשותף לארבע הנשים, פרט לזוועות הספציפיות שכל אחת מהן עברה, הוא האינטליגנציה שלהן. אינטליגנציה חדה, מרתקת ולא מתנצלת. אחת שרתה במשטרת הגטו, האחרת היא אחת הניצולות המעטות ממחנה סוביבור, השלישית הייתה ברשימת 'המיוחסים' שארגן קסטנר תוך ניהול משא ומתן עם הנאצים, והרביעית חושפת את סיפור הישרדותה בגטו טרזיינשטט ובאושוויץ. שני פרקים היום, שני פרקים מחר.

סרטים

בנטפליקס, מחווה טיפשית וחסרת טעם (A Futile and Stupid Gesture)
קומדיה ביוגרפית בכיכובו של וויל פורטה, המגלם את ילד הפלא של הקומדיה דאג קני, יוצר-שותף של "נשיונל למפון" וסרטים כמו "מהומה במועדון" ו"בית החיות". קני היה במרכז תרבות הנגד של הקומדיה בשנות ה-70, שהביאה בין היתר ללידתה של "סאטרדיי נייט לייב" ודרך חדשה לחלוטין להסתכל על העולם שהשפיעה על דור שלם. ביים דיוויד וויין ("קיץ אמריקאי חם ורטוב"). גם עם דונל גליסון, תומס לנון, ג'ואל מקהייל, נטשה ליון, מאט וולש ("Veep"), סת' גרין, מאט לוקאס, פול שיר, אמי רוסום, ג'ו לו טרוגליו, אנט אוטול ועוד.

בזהב חם ובכן 2 ב-22:00, שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר
המשך הרפתקאותיו של הפיראט האגדי ג'ק ספארו. עם ג'וני דפ, חוויאר בארדם, ג'פרי ראש, אורלנדו בלום, קירה נייטלי.

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, הבקתה
דרמה נוצרנית בכיכובם של סם וורתינגטון, אוקטביה ספנסר ואביב אלוש. בעודו מתאבל על מותה הטראגי של בתו הצעירה, מקבל מקנזי מכתב מסתורי המוביל אותו לבקתה נטושה. האנשים שהוא פוגש שם יגרמו לשינוי מהותי בחייו ולהתמודדות עם שאלות על אמונה, כעס וסליחה.

בכן 2 ב-22:00, זרים מושלמים
דרמה קומית שזכתה בפרס האקדמיה האיטלקית לסרט הטוב ביותר. קבוצה של חברים ותיקים נפגשת לארוחת ערב משותפת. הבילוי השגרתי מקבל טוויסט מרתק כשהם נענים לאתגר בו כל הודעה ושיחה שיקבלו יחשפו בפני כולם – והסודות מתחילים להיחשף. עם ג'וזפה באטיסטון, אנה פולייטה, אלבה רוהרוואכר. ביים פאולו ג'נובזה.

ולא לשכוח:
הגרנד טור באמזון פריים ישראל
וויל וגרייס בפרטנר טלוויזיה
הבורחים בחם 3 ב-18:00
פסיפס (מוזאיק) ב-HBO חם ב-21:10 ובשירותי ה-VOD של כן, חם וסלקום טלוויזיה. פרק 4
סברי מרנן בקשת 12 ב-21:30
חוק וסדר: מדור מיוחד 18 בכאן 11 ב-22:33
מוזאיק בכן או ב-3:00. שני הפרקים האחרונים

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו