ינואר 2018 בערוצי הסדרות של כן

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/12/2017 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

בלילה שבין ה- 7/1-8/1 נשדר את טקס גלובוס הזהב ה-75 בשידור ישיר מבוורלי הילס בהנחיית סת' מאיירס .

"תיקים באפלה" חוזרת בעונה חדשה בת 10 פרקים במסגרתה חוזרים למסכי הטלוויזיה דיוויד דוכובני וג'יליאן אנדרסון בתפקידם האייקוני כסוכני ה-FBI פוקס מאלדר ודיינה סקאלי.

שרה ג'סיקה פרקר ותומס היידן צ'רץ' חוזרים לעונה חדשה ומרעננת בכנותה של "גירושים" מבית HBO, על התהליך הבלתי נגמר של התרת קשרי נישואין.

"מוזאיק" המיני סדרה החדשה של סטיבן סודרברג, פרוייקט מדובר ומיוחד בכיכובה של שרון סטון לבית HBO, יחקור עלילת רצח בעיירה קטנה בהרים, מנקודות מבט שונות.

"נופל וקם" גם היא מבית HBO, בהפקתם של ג'ד אפטאו ופיט הולמס המבוססת באופן רופף על חייו של הולמס ובכיכובו, חוזרת לעונה חדשה.

"אריות הים" היא דרמת צבאית חדשה העוקבת אחר חייהם המקצועיים והאישיים של חברי יחידת העילית "אריות הים" בכיכובו של דיויד בוריאנז, ("אנג'ל", "בונז").

קת'רין הייגל מגלמת עורכת דין מבריקה בפירמה קטנה ויוקרתית המתאהבת בלקוח שלה ב"ספק סביר",  "מכת המחץ" חוזרת בעונה חדשה רוויית מתח ויצרים עם קאסט חדש לחלוטין, עונה חדשה לסדרת המד"ב רווית האקשן,  פרי עטו של ג'וס וידון "סוכני שילד" שמתרחשת הפעם בחלל, וגם עונות חדשות של "משפחת פוסטר", "חמוץ מתוק", "נאשוויל".

אנחנו שמחים להשיק את ערוץ yesEDGE!

yesEDGE הוא הבית בשבילכם –הבית לסדרות טובות ואיכותיות שלא הולכות בתלם.

את הערוץ תפתח בערב הבכורה העונה החדשה והמבטיחה של  "פאודה", הפקת המקור הישראלית הכי מדוברת ומצליחה בעולם!

מבית היוצר של ראיין מרפי,  "הרצח של ורסצ'ה" היא דרמת מתח החוקרת לעומק את הרצח של מעצב העל ג'יאני ורסצ'ה על ידי הרוצח הסדרתי אנדו קונאנן.

"סינגל מילפית" הטרייה מבית Showtime היא קומדיה שחורה ומושחזת על אם חד הורית שמנסה לשוב לשוק הפנויים-פנויות ובדרך לתת לבנה קצת יותר ממה שקיבלה בעצמה. הסדרה כבר מועמדת בשתי קטגוריות בגלובוס הזהב הקרוב.

הקומיקאי האפרו-אמריקאי הצעיר והמוכשר פלויד מוני מתחיל להצליח, לחצות את הגבולות ולהפוך ל"מפורסם כמו לבן" ולכן נאלץ לשמור על מהימנותו, ערכיו ונשמתו. הקומדיה החדשה של Showtime מבוססת באופן רופף על סיפורו של ג'יימי פוקס שגם מתארח בסדרה.

"רליק" – Killer מהסוף להתחלה – סדרה חדשה מהיוצרים של "הנעדר", היא סיפור על רוצח סדרתי שמסופר מהסוף להתחלה ונפתחת כשה"חשוד" ברצח נתפס וחוזר אחורה בזמן להתחלה- הפשע עצמו והרוצח "האמיתי". גם את המותחן מספר 1 בבריטניה "שקרן שקרנית" יצרו הארי וג'ק ויליאמס ("הנעדר") והוא מביא את הצדדים השונים של הלילה ששינה את חייהם של לורה נילסון ואנדרו ארלהם לעד.

כריס אודווד וריי רומנו מככבים ב"תפוס את שורטי"  המבוססת על רב המכר המצליח והסרט האייקוני: מיילס דיילי בריון להשכרה בארגון פשע רצחני מחליט להפוך למפיק סרטים במטרה להלבין כספים באמצעות תעשיית הסרטים ולזכות בחזרה בליבן של אשתו וביתו.

מזוכת האמי הטרייה לאנה ווית' מגיעה סדרה חדשה שהיא כתבה ומככבת בה: "שיי-טאון" היא דרמת התבגרות מתרחשת באחד האזורים הקשים של שיקגו ועוקבת אחר חבורת אפרו אמריקאים ממעמד הביניים הנאחזים ברצון לחיות ולחוות ומראים שמעל הכל הרוח האנושית והתקווה לעולם לא מתים.

וגם, עונה חדשה של הדרמה הפרובוקטיבית "מאהבת בתשלום מראש" המספרת שני סיפורים מקבילים העוסקים ב"מאהבות בתשלום" החיות בתוך עולם מערכות היחסים בתשלום, עונה חדשה של "צ'אנס" בכיכובו של יו לורי הרופא שלוקח את החוק לידיים כדי להציל את לקוחותיו מהמתעללים בהם ו"מודוס" השוודית שחוזרת בעונה בינלאומית עתירת כוכבים אמריקאים, בסיפור חדש ומותח.

תיקים באפלה חוזרת בעונה חדשה בת 10 פרקים במסגרתה חוזרים למסכי הטלוויזיה דיוויד דוכובני וג'יליאן אנדרסון בתפקידם האייקוני כסוכני ה-FBI פוקס מאלדר ודיינה סקאלי. חלק מהפרקים יעסקו בסיפור המיתולוגי שעובר כחוט מקשר בין כל פרקי הסדרה, אבל עדיין יהיו פרקים "מפלצות" שעומדים בפני עצמם.

הסדרה תחזור למקום בו הסתיימה העונה הקודמת ונראה שעלילת העונה החדשה צפויה להתמקד בויליאם, בנם המיוחד של סקאלי ומאלדר, שבעונות קודמות למדנו שיש לו כוחות המאפיינים חייזרים ואשר נמסר בעבר לאימוץ על ידי סקאלי שהבינה שאינה יכולה לשמור על ביטחונו. שובו לסדרה מרמז שכוחותיו לא נטשו אותו וייתכן שהוא מאוד מסוכן.

אל העונה החדשה חוזרים גם מיטש פילג'י בתפקיד עוזר המנהל וולטק סקינר, שנשאר בעל הברית היחיד שמאלדר וסקאלי יכולים לסמוך עליו שיגן עליהם. גם סוכנת ה-FBI  מוניקה רייז (אנבת' גיש) תחזור לעונה, לאחר שבקודמת עזרה לסקאלי להכין חיסון לוירוס החייזרי. "האיש המעשן" (ויליאם בי. דיויס) ו"האקדוחנים הבודדים" (טום בריידווד, דין הגלונד וברוס הארדווד) ישובו גם הם לעונה נוספת כמו גם לורן אמברוז ורובי אמל כסוכנים שמסנבים לרשת את מאלדר וסקאלי, אינשטיין ומילר.

אל העונה החדשה מצטרפת השחקנית הותיקה ברברה הרשי לתפקיד שעדיין לא פורסם.

שרה ג'סיקה פרקר ותומס היידן צ'רץ' חוזרים לעונה חדשה ומרעננת בכנותה מבית HBO, על התהליך הבלתי נגמר של התרת קשרי נישואין.

"גירושים" מספרת את סיפורם של פרנסס (פרקר) ורוברט (צ'רץ'), שאחרי יותר מעשור של נישואין ושני ילדים, מוצאים את עצמם לכודים בתהליך הבלתי נגמר של התרת נישואיהם. העונה נפתחת באירוע המכונן אך חסר הטקסיות של חתימת מסמכי הגירושין ואנחנו מוצאים את פרנסס ורוברט מתמודדים עם תוצאות פרידתם המתישה ולומדים לבנות מחדש את חייהם. בעוד פרנסס משקיעה את כל כולה בגלריה, רוברט ממשיך עם הרפתקת שינוי הבית וכל אחד מהם בנפרד מתקדם צעד נוסף לכיוון חזרה לעולם הדייטים. יחד עם זאת, שניהם מנסים לשמור על שגרה ונורמליות ולהציב גבולות לילדיהם, לעמוד בהתחייבויות לחברים, למשפחה לבני זוג חדשים ואחד לשנייה עם הצלחה חלקית בלבד.

בעזרת הומור חד "גירושים" בוררת את הרגעים המביכים ואת הרגשות העוצמתיים של שני אנשים שמנסים לקבל עליהם את השינויים שמביאים הגירושים, ולהמשיך בחייהם.

מוזאיק היא מיני סדרה בת 6 חלקים מבית HBO, ובה עלילה מלאת תפניות על תשוקה, מזימות והונאה, שנוצרה ומבוימת על ידי אחד מגדולי הבמאים של זמננו, סטיבן סודרברג. הסיפור מתחיל בערב השנה החדשה ועוסק בהיעלמות האכזרית של תושב חשוב מהעיירה הציורית "סאמיט" ביוטה, ובמאמץ בן ארבע השנים של רשויות החוק והאזרחים המעורבים בחקירה, להגיע לאמת העומדת מאחורי הפשע. בסדרה מככבת שרון סטון ולצידה גארט הדלנד ("פן"), פרדריק וולר ("באנשי"), בו ברידג'ס ("הסקס של מאסטרס", "קשר דם") ועוד.

"נופל וקם" מבית HBO, בהפקתם של ג'ד אפטאו ופיט הולמס שגם מבוססת באופן רופף על חייו של הולמס ובכיכובו, חוזרת לעונה חדשה שמוצאת את פיט, לעד בדמותו המגושמת והמתחבטת, גרוש טרי, עדיין חסר כל וממשיך לחפש את מקומו בעולם הסטנד אפ קומדי הניו יורקי. בעזרתו על עמיתו הקומיקאי העולה עלי (ג'ימי לי) פיט מגלה את סצינת הקומדיה האלטרנטיבית. המפגשים המטורפים של העונה החדשה בוחנים את ההתלהבות והאופטימיות של פיט, אבל גם מבטיחים להפוך אותו לקומיקאי טוב יותר, כשהוא מנסה לשרוד את העולם הסטנד אפ צמא-הדם, בעזרת פניני חוכמה של קומיקאים מצליחים אחרים. בדרך, פיט מגלה שנקודת המבט שלו השתנתה והוא מתחיל לבחון את המוסריות שלו, רגשותיו בנושא דת – וכל זה בזמן שהוא ממשיך לישון על ספות של אחרים.

בלילה שבין יום ראשון ושני נשדר את טקס גלובוס הזהב ה-75 בשידור ישיר מבוורלי הילס בהנחיית סת' מאיירס . גם השנה מככבות ברשימת המועמדויות  סדרות המשודרות ב-yes , בכל הקטגוריות החשובות.

הסדרות המובילות במספר המועמדויות הן "שקרים קטנים גדולים" עם 6 מועמדויות, "אויבות: בטי וג'ואן" עם 4 מועמדויות, "החיים עצמם" עם 3 מועמדויות, "שחור-כזה", "סינגל מילפית" ו"אשף השקרים" עם 2 מועמדויות, "סמוך על סול", "דברים טובים", "הצמד", "משחקי הכס", "גאון", "לא בטוחה", "זרה", "ריי דונובן" ו"טווין פיקס" עם מועמדות אחת לכל אחת מהן.

דרמת בית משפט חדשה בכיכובה של קת'רין הייגל ("האנטומיה של גריי" ) המגלמת את סיידי אליס, עורכת דין מבריקה בפירמה קטנה ויוקרתית המתאהבת בלקוח שלה, בילי ברנן, רופא ילדים ומנתח כריזמטי המואשם ברצח חברתו לפני 24 שנים. סיידי מסתירה את רגשותיה כלפיו מהסובבים אותה וביניהם עמיתה אלברט קוב שבטוח שהוא יודע עליה הכל. החלטתה של סיידי להתחיל מערכת יחסים עם בילי יכולה לסכן את הקריירה שלה וגם את אושרה, בעיקר אם ימצא אשם ולכן עליה לעבוד קשה פי כמה כדי להוכיח ספק סביר, אפילו אם היא בעצמה אוחזת בכמה ספקות לגביו.

דרמת צבאית חדשה העוקבת אחר חייהם המקצועיים והאישיים של חברי יחידת העילית "אריות הים" כשהם מתאמנים, מתכננים ומוציאים לפועל את המשימות הכי מסוכנות והכי חשובות לטובת המדינה. ג'ייסון הייס (דיויד בוריאנז, "אנג'ל", "בונז") הוא מנהיג מוערך של צוות ביחידה, שמתקשה לקיים חיים אישיים כתוצאה מהאינטנסיביות שגובים ממנו חייו כלוחם.  הצוות שלו כולל את חברו הטוב ריי – מערכת היחסים הקבועה הכי ארוכה שהיתה לג'ייסון, את סוני, חייל נאמן בעל עבר מגוון שעדיין נאבק בנטייה להרס עצמי. חברת צוות חיונית נוספת היא סוכנת ה-CIA מנדי אליס, אנליסטית מומחית שתפקידה לאתר טרוריסטים. למרות המחיר הכבד שפעילותם גובה מהם וממשפחותיהם, חברי הצוות שנשלחים למשימות חשאיות בהקפצה של רגע מציגים פטריוטיות נחושה ומסירות חסרת עכבות, אפילו כשהסיכויים לרעתם.

למושג "עיר המוזיקה" יש משמעות שונה עבור כל אדם שחי בה. בנאשוויל, מוזיקאים, זמרים  וכותבי שירים נמצאים בלב הסערה ומונעים על ידי שאיפותיהם. חלקם מלאים יצירתיות ותשוקה לתהילה בעוד אחרים נאבקים להתמודד עם הלחצים שמביאה איתה ההצלחה ועושים הכל כדי להישאר בפסגה. קוני בריטון והיידן פנטייר מככבות בדרמה האהובה העוקבת אחר שתי זמרות קאנטרי ופופ מצליחות, שמתמודדות עם הקשיים בראש טבלת מצעדי המכירות, אחת זמרת ותיקה שכוכבה מתחיל לדעוך ונאלצת להמציא את עצמה מחדש כדי להישאר רלוונטית, והשניה בתחילת דרכה, נאלצת להתמודד עם עברה הסבוך בדרכה לפסגה.

בעונה החדשה, דיקון מוצא את עצמו מנהל את "הייווי 65" ומנווט את החברה בתוך תעשיית מוזיקה  מאתגרת ובלתי יציבה בשאיפה לשמור על המשכיות חלומה של ריינה. זאק וולס נשאר דמות משמעותית בחברה, שוכר סמנכ"ל חדש ובחייו האישיים מקדם את יחסיו עם וויל, דפני מתמודדת בקושי רב עם אובדן אימה, מאדי מקדמת את קריירת הסולו שלה ומגיעה לצומת דרכים ביחסיה עם קליי, ג'ולייט נאבקת לשמור על הקריירה שלה לאחר מאורעות התרסקות המטוס וסקרלט וגאנר מתמודדים עם ההריון והשאלות הסובבות את יחסיהם.

קומדיית המצבים המבוססת באופן רופף על חייו של השף אדי הואנג, חוזרת בעונה חדשה.

הסדרה עוקבת אחר סיפורה של משפחתו הטאיוואנית של אדי, בשנות ה-90 המאוחרות, כשהם עוברים מוושינגטון לאורלנדו במטרה לפתוח שם מסעדת בשרים אמריקאית.

אם המשפחה ג'סיקה (קונסטנס וו המצויינת, הזוכה לשבחים על תפקידה בסדרה) מתקשה להתרגל להבדלי התרבויות בין הערים, בעוד אב המשפחה לואיס (רנדל פארק) מקבל בברכה את "החלום האמריקאי" והולך שולל אחר כל דבר שהוא חלק מהתרבות הזו, ואדי ואחיו מתמודדים עם הקושי להשתלב בבית הספר החדש, ולמצוא חברים בעיר הזרה, תוך כדי שאדי מאמץ את תרבות ההיפ הופ האמריקאית.
זהו הסיטקום הראשון מזה 20 שנים בארה"ב בו מככבת משפחה אסיאתית בתפקיד הראשי, הסדרה זכתה לשבחים רבים על מקוריותה וההומור שבה.

עונה חדשה לסדרת המד"ב רווית האקשן,  פרי עטו של ג'וס וידון.

הסוכן קולסון והצוות שלו ברחו מ"המסגרת" של איידה והתעוררו בעולם האמיתי, אבל הם לא מודעים לכך שאיידה היא עכשיו אנושית לחלוטין- עם כוחות על טבעיים מרובים – ועם המחשיבה המסוכנת שכשפיץ לצידה היא יכולה לשנות את העולם.

לאחר שהביסו אותה בעזרת גוסט ריידר, הצוות יוצא לחגוג אבל המסיבה מופרעת על ידי אדם מסתורי שמקפיא אותם. ובהמשך צפינו בקולסון על סיפונה של ספינת חלל… בחלל.

קולסון עומד לגלות שחלק מעמיתיו לצוות שילד נלקחו יחד איתו ונמצאים על הספינה. כשהם מצליחים ליצור קשר אחד עם דיירי הספינה הם מבינים שמשהו השתבש בצורה נוראית, והם יצטרכו לגלות מהו תפקידם ולחקור לעומק את התעלומה הסיוטית כדי לנסות לתקן את מה שהשתבש כל כך.

אל העונה החדשה מצטרפים ג'ף וורד בתפקיד דייק, המתואר כאיש רחוב חסר עקרונות ושורד אוליטמטיבי – הוא בדיוק האדם שתרצה שיהיה בצד שלך, אם תצליח להביא אותו לשם; איב הארלו (המאה) תגלם את טס, אישה צעירה ורבת תושייה שמאמינה באנשים סביבה ובעתיד טוב יותר לכולם; קוי סטיוארט יגלם את פלינט, צעיר שאולץ להתבגר בסביבה קשוחה ושהצטרפותו לצוות שילד היא הזדמנות עבורו להוכיח את עצמו וניק בלאד חוזר לסדרה בתור לאנס האנטר, לאחר שעזב בעונה השלישית.

המותחן רווי האדרנלין וחובק העולם, עם עלילות שנדמה שנלקחו מהכותרות העולמיות, חוזר בעונה חמישית, עם צוות שחקנים חדש לחלוטין שיגלמו את הדור החדש של "סקשן 20". במרכז העלילה הצוות החדש שעומד בפני איומים ואויבים שונים. הצוות כולל את "מאק" מקאליסטר (וורן בראון, "לות'ר"), סמואל ואייט (דניאל מקפרסון), נטלי ריינולדס (רוקסן מקי, "משחקי הכס") וגרייסי נובין (אלין סומרווטה).

לאחר שפורקה ונסגרה, היחידה מוקמת מחדש במטרה לאתר טרוריסט ידוע לשמצה שהצליח לברוח מהכלא. חמושים במודיעין צבאי חסוי כשלפניהם מבצעים בסיכון גבוה, חברי היחידה המחודשת יוצאים לציד קטלני שעתיד לחשוף רשת ענפה של פעילות פושעת בינלאומית. במהלך מסעם במזרח התיכון ואירופה, הם חושפים מזימה קטלנית שמאיימת לשנות את כל מה שאנחנו יודעים על לוחמה, לעד.

הסדרה חוזרת עם החלק השני של העונה החמישית של הדרמה המשפחתית האהובה, המספרת את סיפורה של משפחת פוסטר שבראשה זוג אימהות המגדלות משפחה רב גזעית הכוללת ילדים ביולוגים, מאומצים וילדי אומנה.

הסדרה עוקבת אחר השוטרת סטף פוסטר (טרי פולו, "פגוש את ההורים") ובת זוגה לנה אדמס ("בטיפול") ומשפחתן המיוחדת שחיה בסאן דייגו. סטף ולנה הן אימהות לחמישה נערים ונערות: ברנדון, בנה הביולוגי של סטף, התאומים ג'זוס ומריאנה שאומצו בתור ילדים קטנים ושני ילדי אומנה –  קאלי וג'וד שהוצאו מבית אומנה בו עברו התעללות. מייק, אביו של ברנדון, בעלה לשעבר של סטף והשותף שלה בעבודה, לוקח חלק פעיל בחיי בנו ובחיי המשפחה, למורת רוחה של לנה.

מבית היוצר של ראיין מרפי ובראד פלצ'וק, "הרצח של ורסצ'ה" היא חלק מאנתולוגיית American Crime Story שלהם (שהעונה הראשונה שלה היתה "אמריקה נגד או.ג'יי. סימפסון" זוכת האמי).

היא תחקור לעומק את הרצח של מעצב העל ג'יאני ורסצ'ה על ידי הרוצח הסדרתי אנדרו קונאנן, ואת המרדף הארוך לתפיסתו.

מרפי אסף צוות שחקנים מהשורה הראשונה הכולל את פנלופה קרוז בתפקיד דונטלה ורסצ'ה, אדגר רמירז בתפקיד ג'יאני ורסצ'ה, ריקי מרטין בתפקיד בן זוגו של ורס'צה, אנטוניו דהאמיקו ומקס גרינפילד ("הבחורה החדשה") בתפקיד סנטו ורסצ'ה, אחיו של ג'יאני. את הרוצח הסדרתי קונאנן מגלם דארן כריס ((glee.

הסיפור יתחיל ברצח עצמו שבוצע באחוזתו של ורסצ'ה במיאמי, יסופר לאחור ויכלול גם את הרקע ההומופובי בו חונך וגדל קונאנן, הקורבנות האחרים שלו והמרדף הארוך, הכושל והיקר בעקבותיו.

כמו העונה הקודמת, גם העונה החדשה תעסוק במתח גזעי וביחסה של  אמריקה לקהילת הלהט"ב בסוף שנות ה-90, על רקע מדיניות "אל תשאל, אל תספר" של הנשיא קלינטון ותישאל השאלה האם יציאתו של ורסצ'ה מהארון  קשורה לרציחתו והאם קיים ספק לגבי מהימנות החקירה, כשבחוגים מסוימים במשטרה הביעו חוסר רצון לחקור בשל נטייתו המינית של הקורבן.

יוצרי הסדרה ערכו מחקר נרחב וענף לפני כתיבתה כדי שיוכלו להביא את כל הצדדים ולדייק בתפאורה, בהלבשה ובנראות, כשלראשונה צוות צילום קיבל גישה וצילם בביתו של ורסצ'ה במיאמי (היום בית מלון), וסצינת הרצח צולמה בדיוק במקום בו התרחש במציאות.

העונה השנייה של הסדרה הכי מצליחה והכי מדוברת בישראל, כבר כאן!

זוכת טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2015 בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר וב-5 פרסים נוספים, שעונתה הראשונה זכתה כבר לשידור ב-190 מדינות ברחבי העולם.

פאודה ("כאוס" בערבית) מספרת את סיפורם של צוות מסתערבים ובראשם דורון קביליו. בעונתה השנייה הסדרה מדגישה ביתר שאת את המחיר הבלתי נסבל של הסכסוך הישראלי פלסטיני ואת האופן שבו הוא שואב את הנוגעים בו והורס את חייהם. כל מהלך אלים של צד אחד, מוביל לתגובה אלימה של הצד האחר וחוזר חלילה. אולם בסופו של דבר, עבור חלק מהדמויות בסדרה, כמו גם במציאות, המעגל האלים הבלתי נגמר הוא חלק בלתי נפרד מחייהם והם אינם יכולים להתנתק ממנו. בפתיחת העונה השנייה אנחנו מתוודעים ליריב חדש, אשר  טורף את כל הקלפים ומשנה את מאזן הכוחות בגדה ומציג אתגר חדש ליחידה.

שחקנים: ליאור רז, עידן עמדי, רונה לי-שמעון, צחי הלוי, יגאל נאור, נטע גרטי, בועז קונפורטי, דורון בן דוד,

יעקב זדה דניאל, יובל סגל, איציק כהן, פיראס נאסר, לטיסייה איידו, שאדי מערי.

יוצרי הסדרה: ליאור רז ואבי יששכרוף

תסריטאי ראשי: אמיר מן תסריטאית: מיכל אבירם עורכת תסריט: שרי תורג'מן

במאי: רותם שמיר צלם: משה משעלי

מפיקה: ליאת בנאסולי חברת הפקות: ל. בנאסולי הפקות

מועמדת לפרס גלובוס הזהב בקטגוריות:  "הסדרה הטובה ביותר – קומדיה או מיוזיקל" , "השחקנית הטובה ביותר – קומדיה או מיוזיקל"

קומדיה שחורה חדשה מבית Showtime המספרת את עלילותיה הסמי- אוטוביוגרפיות של ברידג'יט בירד  (פרנקי שו, "מיסטר רובוט"), אם חד הורית ממעמד הפועלים שמתאמצת לתת לבנה בן השלוש לארי בירד (כן, כמו שחקן הכדורסל) את החיים הטובים ביותר שתוכל, או לפחות קצת מעל מה שהיא קיבלה.
שו עיבדה את סרטה הקצר באותו שם, שזכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל סנדאנס, לסדרה שאותה היא מפיקה, כותבת, מביימת ומכבבת בה ומציגה מבט גלמי וחשוף לאתגרים של גידול ילד לבד, בעיקר עבור מי שעדיין לא סיים להתבגר בעצמו. ברידג'יט עובדת במקביל במספר עבודות – בעודה שומרת בליבה את החלום לשחק כדורסל מקצועי – כדי שתוכל להתקיים. הסדרה בוחנת נושאים כמו חוסר תפקוד דורי, מעמד, גזע, פוליטיקה, אלימות מינית, הורות משותפת ומעל הכל חלומה ושאיפתה של אם צעירה ומרוששת לקצת טוב.

לצידה של שו מככבים זוכת כמה פרסי אמי רוזי אודונל – בתפקיד הטלוויזיוני הראשי הראשון שלה- בתפקיד טוטו, אימה העקשנית והמתוסבכת של ברידג'יט, מיגל גומז מגלם את ראפי, בן זוגה לשעבר ואביו של לארי, סמארה וויבינג האוסטרלית בתפקיד נלסון רוז טיילור, שדרנית הספורט הזוהרת ובת זוגו החדשה של ראפי. קוני בריטון ("נאשוויל", "אורות ליל שישי") מתארחת בתפקיד הבוסית הלא יציבה של ברידג'יט, וגם רייבן גודווין (glee) כחברתה הטובה והכנה של ברידג'יט.

הסדרה מבוססת על רב המכר פרי עטו של אלמור לאונרד משנת 1990 והסרט האייקוני שנוצר בעקבותיו.
זהו סיפורו של מיילס דיילי (כריס אודווד, "מסיבת רווקות", "המעון של מיס פרגרין לילדים משונים") שעובד בתור בריון להשכרה בארגון פשע רצחני בנוואדה. הוא נוסע ללוס אנג'לס כדי לאסוף חוב הימורים מתסריטאי ובעקבות המפגש מחליט לשנות את מקצועו ולהפוך למפיק סרטים, במטרה להלבין כספים באמצעות תעשיית הסרטים ולזכות בחזרה בליבן של אשתו וביתו.

ריי רומנו, זוכה שלושה פרסי האמי, מגלם את ריק, מפיק שחוק וחסר תועלת של סרטים באיכות נמוכה, שהופך לשותף ולמדריך של מיילס במבוך ההוליוודי. בסדרה מככבים גם שון בריג'רס ("חדר", "שבעת המופלאים"), לידיה פורטו ("ג'יין הבתולה", "דברים טובים") מייגן סטיבנסון, גויה רובלס, לוסי וולטרס וקרולין דוד.

בעקבות הצלחתה הסדרה חודשה לעונה שניה.
ב"הוליווד רפורטר" העניקו לסדרה את הציון 100 וכינו אותה "דרמדיה חכמה, חריפה ומהירת קצב שממזגת שתי תרבויות מנוגדות, ועם אודווד ורומנו במרכזה היא מרוויחה מאנסמבל מלוהק היטב שאין בו חוליה חלשה אחת, אפילו לא בתפקידים הקטנים שבסדרה".

קומדיה חדשה מבית Showtime העוקבת אחר הקומיקאי האפרו-אמריקאי הצעיר והמוכשר פלויד מוני (ג'יי פארו,"סטרדיי נייט לייב") שכוכבו דורך והוא נאלץ לנווט בסביבה בוגדנית כדי לשמור על מהימנותו, ערכיו ונשמתו, בזמן שהוא מתחיל לחצות את הגבולות ולהפוך ל"White Famous" – אהוב המיינסטרים ובמרכז הקונצנזוס ולא רק מוכר בקרב האוכלוסיה השחורה.

הסדרה היא שיתוף פעולה בין התסריטאי והשואוראנר טום קפינוס ("קליפורניקיישן") וזוכה האוסקר ג'יימי פוקס שגם משתתף בסדרה בתפקיד עצמו, המבוססת על החוויות האישיות של פוקס כשצמח במעלה תעשיית הבידור. הבימאי הפורה טים סטורי, מפיק ומביים את הפיילוט.

מה הופך אדם לרוצח סדרתי? ומה גורם לשוטר להתמסר ללא פשרות לתפיסת הרוצח? מהם האירועים שהופכים מישהו לאדם שהוא, רוצח או שוטר?

"רליק" – Killer מהסוף להתחלה – הוא סיפור על רוצח סדרתי שמסופר מהסוף להתחלה. הוא מתחיל כשה"חשוד" ברצח נתפס וחוזר אחורה בזמן להתחלה- הפשע עצמו והרוצח "האמיתי". במקביל העלילה עוקבת אחר המצוד האובססיבי של בלש שפניו הושחתו על ידי אותו רוצח ושסיפורו נקשר בעבותות לחיפוש שלו, שממנו עולה שוב השאלה: מה הן החוויות שהופכות אותנו למי שאנחנו?

המרדף אחר הרוצח יוצר דרמה פרוצדורלית, אבל סיפורו של הבלש המצולק  גבריאל מרקהאם (ריצ'ארד דורמר, "משחקי הכס") נמצא במרכז הסדרה. גבריאל – גבר מסתורי, נחוש וכריזמטי – נגרר למצוד הכפייתי אחר הרוצח הסדרתי שהשאיר בו צלקות פיזיות ורגשיות וככל שהסדרה חוזרת אחורה בזמן, אנחנו נחשפים יותר ויותר לכאבים הרגשיים שעובר אדם פצוע ומצולק – איך זה מחריב את נישואיו, את משפחתו ואת תחושת העצמי שלו, כשגלי ההלם מהפשע מתפשטים סביבו.

לקראת סיומה, כשתגיע הסדרה בחזרה אל תחילת העלילה, היא תעבור אל ההווה ולבסוף ייפתר סיפור הפשע.

הסדרה נוצרה ונכתבה על ידי הארי וג'ייק ויליאמס ("הנעדר" ו"הנעדרת").

"לכל אמת יש שני צדדים; רצוי להתבונן בשניהם לפני שנתמסר לאחד מהם" (איזופוס)

סדרה חדשה מה הארי וג'ייק ויליאמס, היוצרים של הדרמה עטורת השבחים "הנעדר", והיא אכן לא אכזבה – שקרן/שקרנית כבשה את טבלאות הרייטינג בבריטניה והפכה לסדרה מס' 1 בממלכה.

שקרן/שקרנית  מספרת על הלילה ששינה את חייהם של לורה נילסון ואנדרו ארלהם לעד.

לורה היא היא מורה חכמה ומסורה שלא מזמן סיימה מערכת יחסים ולא בטוחה שהיא מוכנה לחזור כבר אל סצנת הדייטים. אנדרו הוא מנתח ידוע שבנו לומד בבית הספר שבו לורה עובדת. משיכה ראשונית מובילה את השניים לדייט, אך שניהם לא מבינים את המשמעות המלאה שתהיה לפגישתם על חייהם ועל חיי משפחותיהם. אמת והשלכות הולכות יד ביד במותחן המתעתע שבוחן את שני צדדיה של מערכת היחסים ושני צדדיה של האמת. האם באמת יש שני צדדים בכל סיפור?

הסדרה בוחנת את המחיר ההרסני של הרמאות עבור הזוג, חבריהם ומשפחותיהם, כשהסודות והשקרים נחשפים.

בכיכובם של ג'ואן פרוגט (אחוזת דאונטון)  ויואן גריפית' (UnREAL).

טיימס: "חלקלקה, מלאת רבדים ומצליחה לשמור כל הזמן על הבלבול באשר לגירסתו של מי נאמין".

דיילי מייל: "זו הולכת להיות הדרמה הטובה ביותר של ITV  השנה."

וושינגטון פוסט: "כל טוויסט בעלילה מחייב אותנו לבחון מחדש למי מהדמויות אנחנו שומרים אמונים"

מזוכת האמי הטרייה לאנה ווית' מגיעה סדרה חדשה שהיא כתבה ומככבת בה, עבור רשת Showtime, סדרה המתרחשת בדרום שיקגו.

באזור הדרומי של שיקגו ביום ממוצע ילדים מתכוננים לבית הספר בזמן שההורים שלהם יוצאים לעבודה בתקווה להביא פרנסה הביתה והמבוגרים יושבים על המרפסת, משקיפים ושמים עין על השכונה. אבל אלו גם שכונות קשות, עם סכנות אמיתיות המאיימות מדי יום לרמוס חלומות וההחלטה הכי פשוטה יכולה להיות עניין של חיים ומוות, ושיי-טאון היא בדיוק במרכז העניינים כדרמת התבגרות על חבורת אפרו אמריקאים ממעמד הביניים הנאחזים ברצון לחיות ולחוות ומראים שמעל הכל הרוח האנושית והתקווה לעולם לא מתים. הבמאי הניגרי ריק פאמויווה ("באישור" ) יביים את הסדרה.

דרמת המתח השוודית המרתקת "מודוס" חוזרת בעונה חדשה בכיכובם של מלינדה קינמן והנריק נורלן בתפקידים הראשיים. העונה מצטרפים אליהם שלושה כוכבים בינלאומיים מוכרים: קים קטרל ("סקס והעיר הגדולה"), בילי קמפבל ("להתחיל מחדש", The Killing), וגרג וייז ("הכתר").

בעונה החדשה מתח, אהבה, נקמה וסודות נסתרים מאיימים לפגוע בכל: ביקורה הממלכתי של נשיאת ארצות הברית הלן טיילר (קים קטרל) ובעלה (בילי קמפבל) בסטוקהולם נקטע כשהיא נעלמת לפתע באופן מסתורי. כשהאיום על חייה של אחת הנשים החזקות ביותר בעולם הולך וגדל ומכה גלים בכל העולם,  מתקיימים מאבקי כוחות בין אנשי הביטחון האמריקאים והשוודים- כולם הלומי בהלה – המנסים למצוא אותה בריאה ושלמה. אינגר ג'והנה (מירנדה קינמן) ואינגוור (הנריק נורלן) נשאבים לחיפוש אחר האמת אך במהרה מסתבר שאי אפשר לסמוך על אף אחד.

באותו זמן, אינגר ג'והנה ואינגוור נמצאים בעיצומו של השינוי הגדול בחייהם, כשהם עוברים לגור יחד ומצפים לילדם הראשון יחד. אבל הכל מתהפך כשוורן שיפורד (גרג וייז) המנטור של אינגר ג'והנה מימיה ב- FBIויד ימינה של הנשיאה הנעדרת, מגיע לשוודיה. הגעתו הלא צפויה מאלצת את אינגר ג'והנה להתעמת עם סודות מכאיבים מעברה כששיפורד- אלוף המניפולציות – מתווה את דרכו בחזרה אל חייה.

דרמה פסיכולוגית פרובוקטיבית חדשה, בכיכובו של יו לורי ("האוס"). לורי  מגלם את ד"ר אלדון צ'אנס, ניורו-פסיכיאטר משפטי מסן פרנסיסקו, שבעונה הראשונה נגרר שלא מרצונו אל עולם מסוכן ואלים של זהויות שגויות, שחיתות משטרתית ומחלות נפש, ומצליח לצאת ממנו, אדם שונה ולא ברור אם זה בגלל שהרג אדם, או כתוצאה מהפגיעה המוחית הטראומטית שחווה.
יחד עם חברו די. ד"ר צ'אנס לוקח על עצמו לעזור למטופלים שלו- כולם קורבנות של פשעים אלימים- על ידי הענשת הפושעים המתעללים, בעצמו. אבל ארועי העונה הקודמת חוזרים לרדוף אותו כשהבלש קווין היינס דופק בדלתו. הוא יודע מה צ'אנס עשה וישמור על סודו – כל זמן שצ'אנס ישתמש בתפקיד החדש שלקח על עצמו ויעזור לשוטר הטוב להרוג רוצח סדרתי שחמק מעונש.

בעונה החדשה של הדרמה הפרובוקטיבית והנועזת מבית Starz, יוצרות הסדרה לודג' קריגן ואיימי שיימיץ חילקו ביניהן את פרקי הסדרה לחצי, כשכל אחת מהן כותבת ומביימת חצי מהעונה באופן עצמאי לחלוטין. בין שני החצאים המספרים שני סיפורים שונים אין קשר פרט לנושא המרכזי, אך ישנן מספר נקודות השקה המחברות בין העולמות.

כאמור, העונה מספרת שני סיפורים מקבילים העוסקים ב"מאהבות בתשלום" החיות בתוך עולם מערכות היחסים בתשלום, הידוע בשם "חווית בת הזוג" (The Girlfriend Experience או (GFE – נשים המספקות מערכות יחסים אמוציונליות ומיניות במחיר גבוה מאוד.

הסיפור הראשון מתרחש בוושינגטון D.C., בתקופת בחירות אמצע הכהונה, ועוקב אחרי אריקה מיילס (אנה פריאל, I.T., "ללא גבולות") מנהלת כספים בועדת גיוס הכספים של המפלגה הרפובליקנית, ואנה גאנר (לואיסה קראוס, "מיליארדים"), מאהבת בתשלום. אריקה הנתונה תחת לחץ רב לעמוד ביעדי הארגון, שוכרת את שירותיה של אנה כדי שתסחט מגייס כספים אחר.

הסיפור השני מתרחש בניו מקסיקו ועוקב אחר בריה (כרמן אז'וגו), מאהבת בתשלום לשעבר שנכנסה יחד עם ביתה החורגת בת העשרה והמנוכרת לתוכנית להגנת עדים, כדי להימלט ולהינצל ממערכת יחסים מתעללת. בלית ברירה היא נאלצת לחזור אל עולם הליווי, דבר שמהווה איום על הזהות החדשה שלה ועל חייהם של ביתה ושל המרשל המופקד על שמירתן.

סדרות מתחילות בחודש ינואר:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
03/02/2018 03/01/2018 מכת המחץ 5 רביעי   yes VOD
04/01/2018 04/01/2018 תיקים באפלה 2018 חמישי 06:00 + שבת 21:00 yesACTION
08/01/2018 08/01/2018 טקס גלובוס הזהב 2018 שני 02:00-06:00/  19:45 yesDRAMA
10/01/2018 23/11/2017 ספק סביר רביעי 21:15 yesDRAMA/yesBINGE
06/02/2018 11/01/2018 אריות הים שלישי 22:45 yesACTION
11/01/2018 11/01/2018 משפחת פוסטר 5 חלק 2 חמישי 20:30 yesACTION
  15/01/2018 נאשוויל 5 שני   yesBinge
15/01/2018 15/01/2018 גירושים 2 שני 22:00 + 05:00 yesOH
15/01/2018 15/01/2018 נופל וקם שני 22:30 + 05:30 yesOH
20/01/2018 20/01/2018 חמוץ מתוק 4 שבת 17:25 yesCOMEDY
25/01/2018 25/01/2018 מוזאיק שלישי 22:45 + 06:00 yesOH
25/01/2018 25/01/2018 סוכני שילד 5 חמישי 22:45 yesACTION

 

סדרות מתחילות בחודש ינואר ב-yes EDGE:

תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה  ערוץ
31/12/2017 31/12/2017 פאודה ראשון 22:00 yes EDGE
31/12/2017 31/12/2017 רליק ראשון 22:50 yes EDGE/yesLONDON
01/01/2018 01/01/2018 מפורסם כמו לבן שני 22:30 yes EDGE/YesBinge
01/01/2018 01/01/2018 סינגל מילפית שני 22:00 yes EDGE/YesBinge
02/01/2018 02/01/2018 צ'אנס 2 שלישי 23:00 yes EDGE
02/01/2018 02/01/2018 תפוס את שורטי שלישי 22:00 yes EDGE/YesBinge
03/01/2018 03/01/2018 שקרן שקרנית רביעי 22:00 yes EDGE/yesLONDON
03/01/2018 03/01/2018 מודוס 2 רביעי 22:50 yes EDGE
04/01/2018 04/01/2018 מאהבת בתשלום מראש 2 חמישי 22:00+22:50 yes EDGE/YesBinge
08/01/2018 08/01/2018 שיי טאון שני 23:00 yes EDGE
18/01/2018 18/01/2018 הרצח של ורסצ'ה חמישי 22:00 yes EDGE

 

סדרות מסתיימות בחודש ינואר:

תאריך בערוץ סדרה יום שעה  ערוץ
03/01/2018 חיות רביעי 22:30 yesOH
10/01/2018 סדר אותי רביעי 23:00 yesOH
13/01/2018 גבר מי שנשאר אחרון 6 שבת 17:25 yesCOMEDY
18/01/2018 המפענחת: פשעים חמורים 6 חמישי 22:45 yesACTION
25/01/2018 הויקינגים 5 א' חמישי 22:00 yesOH
30/01/2018 חירות ואומץ שלישי 22:45 yesACTION

 

 • ינואר 2018 בערוצי הסרטים של כן

  לשון הקומוניקט:

  עולם הסרטים של yes פותח את השנה עם כמה מההצלחות הקופתיות הגדולות של 2017: "חמישים גוונים של אופל" שהמשיך את הצלחת הסרט הראשון יככב בבכורה במסגרת סופ" ש חתיכים בyes1;

  "שומרי הגלקסיה 2", "שודדי הקאריביים- נקמתו של סלזאר", "סרט לגו באטמן" ו"קונג אי הגולגולת"- יחגגו תחילת שנה עם הצלחות; את הבכורה של "טריינספוטינג 2" נעטוף בסופ"ש של סרטי שנות ה90 בyes4.

  רק צופי yes יוכלו ליהנות מ"זרים מושלמים"- הלהיט מאיטליה שכבש את הקהל הישראלי; חגיגות יום הולדת 40 לעומאר סיי, כוכב הסרט "מחוברים לחיים" עם ערב מסרטיו ובכורה של "מחר הכל מתחיל";

  האפוס של מרטין סקורסזה- "שתיקה" והסרט הנוגע ללב לכל המשפחה "נשמה של כלב".

  פסטיבל הקולנוע של yes בסימן נשי עם "נשים מסוימות" של קלי רייכהרט בכיכובן של מישל וויליאמס, לורה דרן וקריסטן סטיוארט, "מלכת ספרד" עם פנלופה קרוז, וסרט האנימציה המקסים "אפריל והעולם המופלא".

  שבוע 1/1-3/1
  קטגוריית שוברי קופות ב-yesVOD24/7
  yesVOD ספריית 24/7 סרטים חינם | מועד שידור: החל מיום שני, 1/1
  בספריית 24/7 סרטים חינם ב-yesVOD פותחים את שנת 2018 עם קטגוריה חדשה שמאגדת את שוברי הקופות הגדולים והחדשים. בין השאר יעלו החודש בקטגוריה "שומרי הגלקסיה – חלק 2", "חמישים גוונים של אופל", "שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר", "סרט לגו באטמן", "משמר המפרץ" ו"קונג: אי הגולגולת", בנוסף לעוד עשרות סרטים מצליחים וגדולים מהשנים האחרונות.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש נשדר את "נשים מסוימות" עם מישל וויליאמס, קריסטן סטיוארט ולורה דרן הנהדרות; את "מלכת ספרד" הקומי בכיכובה של פנלופה קרוז; את המותחן "אל תוך היער"; ואת סרט האנימציה הנהדר "אפריל והעולם המופלא".
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה

  נשים מסוימות | Certain Women
  בכורה ארצית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 2/1, בשעה 22:00
  במאית: קלי רייכהרדט. ארה"ב, 2016
  שחקנים: מישל וויליאמס, קריסטן סטיוארט, לורה דרן
  טריוויה: הסרט השתתף בעשרות פסטיבלי קולנוע – בהם סאנדנס, סידני, לונדון, טורונטו וירושלים – וזכה לביקורות מצוינות. מבוסס על סיפורים קצרים של הסופרת מיילי מלוי.
  תקציר: דרמה שזכתה לשבחים רבים, בכיכובן של לורה דרן, מישל וויליאמס וקריסטן סטיוארט.
  סיפוריהן של ארבע נשים חזקות ועצמאיות, כל אחת בדרכה, על רקע עיירה שלווה במונטנה – עורכת דין המנסה להרגיע לקוח ממורמר שאוחז בבן ערובה; אשה נשואה המתכננת את בית המשפחה החדש ומתמודדת עם סדקים בזוגיות; וחוואית מופנמת המתיידדת עם עורכת דין צעירה.

  שבוע 4/1-10/1

  שומרי הגלקסיה: חלק 2 | Guardians Of The Galaxy 2
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 5/1, בשעה 22:00
  במאי: ג'יימס גאן. ארה"ב, 2017
  שחקנים: כריס פראט, זואי סלדנה, דייב בטיסטה, קורט ראסל וקולותיהם של וין דיזל ובראדלי קופר
  תקציר: המשך ללהיט האקשן שובר הקופות של מארוול. בעודם נמלטים מצי כלי טייס שמאיים לחסלם, נחשפים שומרי הגלקסיה לאמת על אביו של סטאר לורד, ומתייצבים ביחד מול אויב חדש.

  פטרסון | Paterson
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 5/1, בשעה 22:00
  במאי: ג'ים ג'רמוש, ארה"ב, 2016
  שחקנים: אדם דרייבר, גולשיפתה פארהני
  טריוויה: הסרט השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן (ואף זכה בפרס לכלב המצטיין מבין סרטי הפסטיבל), מאז השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים (סידני, קרלובי וארי, טורונטו, ירושלים ועוד) וזכה לשבחים רבים.
  תקציר: סרטו הנהדר ועטור השבחים של ג'ים ג'רמוש. חייו השלווים של פטרסון, עבודתו כנהג אוטובוס והעיר הקטנה שבה הוא חי, מהווים השראה לשירים מלאי הבחנה אותם הוא רושם במחברותיו. אשתו, לעומת זאת, לא מפסיקה לשנות ולהחליף מקצועות ותחביבים.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה עם השומר האהוב והחיות ההורסות ב"שומר גן החיות", נבלה עם ג'ק בלאק כמורה מיוחד ביותר, ב"רוק בבית הספר", נפגוש את האיש והשרירים ארנולד שוורצנגר ב"אחרון גיבורי הפעולה", ונקנח עם חבורתו של פו הדב והחזרזיר ב "חזרזיר: הסרט".

  שומר גן החיות | The Zookeeper
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 5/1, בשעה 17:00
  במאי: פרנק קוראצ'י. ארה"ב 2011.
  תקציר: בגן החיות ישנו שומר מצחיק וטוב לב שכולם מאוד אוהבים. כשהחיות מגלות כי הוא מתכנן לעזוב בגלל שהוא לא מצליח למצוא אהבה, הן עושות הכל כדי שישנה את דעתו.

  משמר המפרץ | Baywatch
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 6/1, בשעה 22:00
  במאי: סת' גורדון, ארה"ב, 2017
  שחקנים: דווין (דה רוק) ג'ונסון, זאק אפרון, אלכסנדרה דדריו
  תקציר: קומדיית אקשן פרועה, על פי הסדרה המפורסמת משנות התשעים. אל צוות מצילים וותיק, מנוסה ופוטוגני באופן מעורר השתאות, מצטרף שחיין אולימפי מפורסם ושחצן. בינו לבין מנהל הצוות החסון מתפתח עימות, עד שפורץ משבר שמאיים על עתיד המפרץ, ומחייב את כולם לשתף כוחות כדי לשמור על החוף.

  להתאהב מעל הראש | Un Homme A La Hauteur
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 6/1, בשעה 22:00
  במאי: לורן טיראר, צרפת, 2016
  שחקנים: ז'אן דז'ארדן ("הארטיסט"), וירז'יני אפירה
  תקציר: קומדיה רומנטית. עורכת דין יפיפייה וגרושה טרייה מסכימה לצאת לבליינד דייט עם הגבר המקסים שמצא את הטלפון שלה. רק כשהיא מגיעה לפגישה מצפה לה הפתעה קטנה – הוא נמוך ממנה בראש. עתה עליה להתגבר על הדעות הקדומות ולתת סיכוי לאהבה.

  שתיקה | Silence
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 6/1, בשעה 22:00
  במאי: מרטין סקורסזה. ארה"ב 2016
  שחקנים: אנדרו גארפילד, ליאם ניסן, אדם דרייבר
  טריוויה: צלם הסרט רודריגו פרייטו היה מועמד לפרס אוסקר לצילום הטוב ביותר; עלילת הסרט מבוססת על ספר באותו השם.
  תקציר: דרמה אינטנסיבית ומוערכת בבימויו של מרטין סקורסזה. במאה ה-17, בזמן בו מאמינים נוצרים נרדפים על ידי השלטון היפני, שני כמרים קתוליים יוצאים לשם למסע דתי- רוחני מאתגר. השניים, חמושים אך ורק באמונתם ובקולו של אלוהים, מחפשים אחר המנטור האובד שלהם ועוברים מסע פיזי ונפשי מטלטל.

  סרט לגו באטמן | Lego Batman
  בכורה!
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 6/1, בשעה 10:00
  במאי: כריס מקיי. ארה"ב, 2017
  שחקנים: זאק גאליפנאקיס, מייקל סרה, רוזריו דוסון
  דיבוב לעברית: ניר פרידמן, מריאנו אידלמן, שירה נאור
  תקציר: סרט המשך ללהיט האנימציה אודות עלילותיו של לגו באטמן. גיבור העל הכי קול שיש, צריך להציל את גות'האם ממזימותיו של הג'וקר הרשע וחבורתו. להפתעתו ולמזלו, הוא מגלה שאימץ בטעות נער יתום הלהוט לסייע לו במשימה ולהיות לו לעוזרו האישי.

  לב שקט מאד
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שבת, 6/1, בשעה 22:30
  במאי :איתן ענר, ארה"ב, 2016
  שחקנים: אניה בוקשטיין, השחקן האיטלקי ג'ורגי'ו לופאנו, אורי גוטליב, עירית קפלן, רונה לי שמעון, גילת אנקורי
  תקציר: דרמת מתח מפתיעה המתרחשת בירושלים בכיכובה של אניה בוקשטיין. סיפורה של נעמי פסנתרנית תל אביבית יפיפייה ושברירית, שעוברת בעקבות משבר, לגור בשכונת קריית יובל המתחרדת בירושלים. שמחה, ילד חרדי המחונן בכישרון מוסיקלי נדיר, מאמץ לעצמו את נעמי כמורה לפסנתר ובכך מפיג את המתח בינה לבין שכניה החדשים. מפגש מקרי עם פבריציו, נגן עוּגב בכנסייה בעין כרם, מסבך את נעמי ושמחה עם קבוצה של דתיים קיצונים. נעמי מוצאת את עצמה מבודדת לחלוטין, דווקא כשהיא מבינה שחייה בסכנה.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  החודש ישודרו "הסנדק 2" המופתי של קופולה; "שושנת קהיר הסגולה" של וודי אלן בשיאו; גרי קופר בקלאסיקה של פרנק קפרה "מר דידס הולך לעיר"; והמערבון שהשפיע על דורות של קולנוענים "חבורת הפראים".
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה

  הסנדק 2 | The Godfather 2
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 7/1, בשעה 22:00
  במאי: פרנסיס פורד קופולה. ארה"ב, 1974
  שחקנים: אל פאצ'ינו, רוברט דה נירו, דיאן קיטון
  אפוס הפשע המופתי של פרנסיס פורד קופולה, שזכה בשישה פרסי אוסקר כולל הסרט הטוב ביותר. הסרט חוזר לימיו הראשונים באמריקה של דון קורליאונה ולדרך בה נכנס לעולם הפשע, ובמקביל מתאר את התמודדותו של מייקל קורליאונה, בנו וממשיך דרכו, עם אויב חדש ומסוכן שמנסה לחסלו.

  גלובוס הזהב 2018
  בלעדי!
  ערוץ: yes1 ו-yesOH | מועד שידור: ראשון-שני, 07-08/1, לפנות בוקר
  בלילה שבין יום ראשון ושני נשדר את טקס גלובוס הזהב ה-75 בשידור ישיר מבוורלי הילס בהנחיית סת' מאיירס. ובמקביל ב-yesVOD בתשלום ישודר החל מה 1.1 הסרט "דנקרק", מועמד לשלושה פרסי גלובוס הזהב 2018, כולל לסרט הטוב ביותר ולבמאי כריסטופר נולאן.

  אפריל והעולם המופלא | April and The Extraordinary World
  בכורה ארצית בלעדית!
  ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 9/1, בשעה 22:00
  במאים: כריסטיאן דמארה ופרנק אקינסי, צרפת, 2015
  קולות: מריון קוטיאר, ז'אן רושפור, אוליבייה גורמה
  טריוויה: הזוכה הגדול של פסטיבל האנימציה הנחשב אנסי. השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים, בהם פסטיבל חיפה.
  תקציר: סרט הרפתקאות מענג ועתיר דמיון שמתאר באנימציה מרהיבה היסטוריה אלטרנטיבית, ובה בשנת 1941 צרפת נלחמת בארה"ב, חשמל הוא מצרך נדיר ומדענים צריכים לחיות במחתרת. עשר שנים לאחר שהוריה נחטפו בעת שעמלו על ניסוי סודי ומהפכני, עולה אפריל על רמז למקום הימצאותם, ויחד עם חתול מדבר סרקסטי וצעיר שמרגל אחריה עבור המשטרה, היא יוצאת בעקבותיהם.
  שבוע 11/1-17/1
  סופ"ש חתיכים
  ערוץ: yes1 | מועד שידור: 11-13.1.18, כל היום
  החורף הגיע, הטמפרטורות יורדות ונחשו עם מי בא לנו להתכרבל- הגברים הכי שווים בסביבה בסופ"ש חתיכים במיוחד בשבילכן!
  לרגל הקרנת הבכורה של "חמישים גוונים של אופל" – סרט המשך לדרמה הארוטית עפ"י רבי המכר שהסעירו את העולם,. yes1 שמח להזמין את כל הנשים (והגברים) בכל הגילאים, לסוף שבוע חם במיוחד.
  בין התאריכים 11-13.1 ישודרו כל היום סרטים של השחקנים הכי יפים, מקסימים, מצחיקים ופשוט הורסים!
  אז בואו לבלות סופ"ש שלם עם צ'נינג טייטום הממיס, ג'יימי דורנן החצוף, בראד פיט ההורס, אשטון קוצ'ר המצחיק, ריאן גוסלינג השרמנטי ושחקנים נוספים שיהיה קשה להוריד מהם את העיניים…

  חמישים גוונים של אופל | Fifty Shades Darker
  בכורה!
  ערוץ: yes1, במסגרת סופ"ש חתיכים | מועד שידור: שישי, 12/1, בשעה 22:00
  במאי: ג'יימס פולי ("זרה מושלמת"), ארה"ב, 2017
  שחקנים: דקוטה ג'ונסון, ג'יימי דורנן, קים בייסינגר
  טריוויה: הסרט הרוויח קרוב ל 400 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם
  תקציר: סרט המשך לדרמה הארוטית והחושנית עפ"י רבי המכר שהסעירו את העולם ואת הצופות. למרות הפרידה, אנסטסיה וכריסטיאן מתקשים להתנתק ומנסים לתת למערכת היחסים הלא שיגרתית והלוהטת שלהם, הזדמנות נוספת. בזמן שכריסטיאן נאבק עם שדים מעברו, אנסטסיה נחשפת לנשים הקודמות בחייו ומבינה שזה יכול לגרום לבעיה.

  לפני שאפול | Before I Fall
  בכורה!
  ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 12/1, בשעה 22:00
  במאית: ריי רוסו יאנג. ארה"ב, 2017
  שחקנים: זואי דויטש, הלסטון סייג'
  תקציר: דרמת מסתורין, נערה פופולארית קמה לעוד יום של חברות, בנים ובילויים, אך זה הפך ליומה האחרון. בעודה תקועה בלחיות את אותו יום שוב ושוב, היא לומדת להעריך את הדברים החשובים באמת בחייה.

  אחת ויחידה | Las Elegidas Aka The Chosen Ones
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 12/1, בשעה 22:00
  במאי: דיוויד פאבלוס. מקסיקו, 2015
  שחקנים: ננסי טאלאמנטס, אוסקר טורס
  טריוויה: השתתף במספר פסטיבלי קולנוע, כולל פסטיבל קאן וירושלים, שם זכה אף בפרס. זוכה פרס האקדמיה המקסיקנית לסרט הטוב ביותר. השחקן גאל גרסייה ברנאל הוא בין מפיקי הסרט.
  תקציר: דרמה עוצמתית ומוערכת. סופיה התמימה בת ה-14 מתאהבת בנער שמשפחתו מנהלת עסקי זנות, ומשם הדרך לעתיד אכזר בלתי נמנעת. כשהוא מבין שהתאהב בחזרה, הוא יעשה הכל כדי להציל אותה.


  רוק בבית הספר | School Of Rock
  ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 12/1, בשעה 17:00
  במאי: ריצ'ארד לינקרטר. ארה"ב, 2003.
  תקציר: מתופף שפוטר מהלהקה שלו מוצא עבודה בתור מורה מחליף. במקום ללמד, הוא מנסה להפוך את הכיתה שלו ללהקת רוק.

  נדיה – שם זמני
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes קולנוע ישראלי | מועד שידור: שישי, 12/1, בשעה 22:30
  במאי: טובה אשר, 2015
  שחקנים: נטע שפיגלמן, עודד לאופולד, עלי סולימן, דני גבע
  סיפורה של מאיה, כוריאוגרפית ירושלמית, שחולקת את חייה עם בעלה יואב ושני ילדיהם. לאחר כעשרים שנה העבר שלה מתעורר לחיים. מאיה חיה בזהות בדויה כאשר בגיל 18 כנדיה, צעירה פלסטינאית בחרה להתחיל חיים חדשים אחר נישואיה לבכיר באש"ף שנעצר. אחרי עשרים שנה יואב בעלה מבחין כי משהו מטלטל את נפשה ובעקבות התפתחות בלתי צפויה זהותה נחשפת והיא נדרשת להחליט עליה ועל משפחתה.

  החומה הגדולה | The Great Wall
  בכורה!
  ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 13/1, בשעה 22:00
  במאי: ז'אנג יימו ('גיבור', 'מחול הפגיונות'). סין/ארה"ב, 2016
  שחקנים: מאט דיימון, ווילם דפו
  טריוויה: הסרט נחשב להפקה היקרה ביותר בתולדות תעשיית הקולנוע בסין.
  תקציר: פנטזיית אקשן מרהיבה בכיכובו של מאט דיימון. כאשר שכיר חרב אירופאי מגלה את סוד החומה הסינית, הוא מחליט לחבור למסדר הלוחמים הפועל בה, שמטרתו להגן על האנושות מפני פולשים מפלצתיים. כאשר יצור מסתורי טובח במרבית חבריי הקבוצה, הם מצליחים לחסל אותו – אך זוהי רק יריית הפתיחה.

  מקס בעולם המים 2 | Paddle Pop 5
  בכורה בלעדית!
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 13/1, בשעה 10:00
  במאי: לי קראודי. ארה"ב, 2016
  דיבוב לעברית: דון לני גבאי, רואי מיכאל ג'ורנו
  תקציר: פרק נוסף לסדרת הסרטים המצליחה עם מקס הגיבור האהוב. והפעם לאחר שמאסטר הצללים קם לתחייה, מקס האריה וחבריו יוצאים להיאבק בו. במהרה הם מבינים שמאסטר חזק יותר מאי פעם, והם יצטרכו יותר מכוחות מיוחדים כדי להביס אותו.

  מר דידס הולך העירה | Mr. Deeds Goes To Town
  ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 14/1, בשעה 22:00
  במאי: פרנק קפרה, ארה"ב, 1936
  שחקנים: גרי קופר, ג'ין ארתור
  הקומדיה הרומנטית החברתית הנהדרת של פרנק קפרה. חייו של צעיר תמים משתנים כשהוא יורש הון ומגיע לעיר הגדולה. בעוד קרובי משפחה זוממים לגזול את הירושה, נשלחת עיתונאית חריפה לדלות פרטים על המיליונר החדש. נבחר כאחת ממאה הקומדיות הגדולות בכל הזמנים על פי מכון הסרטים האמריקאי, זכה בפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר והיה מועמד לעוד ארבעה, כולל לסרט ולגרי קופר כשחקן ראשי.

  • המשך:

   שבוע 18/1-24/1

   לחגוג את החיים | Wild Oats
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 1/19, בשעה 21:30
   במאי: אנדי טננט ("היץ'"), ארה"ב,2016
   שחקנים: שירלי מקליין, ג'סיקה לאנג, דמי מור
   תקציר: קומדיה בכיכובן של שירלי מקליין וג'סיקה לאנג. לאחר מות בעלה, טעות בירוקרטית מזכה את אווה (מקליין), אלמנה ומורה בגמלאות, בצ'ק על סכום של 5 מיליון דולר. בעידוד חברתה הטובה (לאנג) היא פודה את הצ'ק, והשתיים יוצאות למסע בילויים חוצה גבולות ביעד אקזוטי, בעוד המשטרה והתקשורת בעקבותם.

   האמון |The Trust
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 19/1, בשעה 22:00
   במאי: אלכס ובנג'מין ברואר. 2016
   שחקנים: ניקולס קייג', אלייז'ה ווד
   תקציר: מותחן פשע בכיכובו של ניקולס קייג'. וואטרס וסטון הם צמד שוטרים שעובדים בחדר הראיות של משטרת לאס וגאס, ומשלימים הכנסה ממכירה פיראטית של בחינות הסמכה גנובות לשוטרים אחרים. בזכות הקשרים המפוקפקים שלהם עם פושעים מקומיים, הם נחשפים למיקומו של סכום כסף גבוה במיוחד, השייך לסוחר סמים, שרק מחכה שיבואו לקחת אותו – וזה בדיוק מה שהם מחליטים לעשות. מהר מאוד העניינים מסתבכים.

   חזרזיר: הסרט | Piglets Big Movie
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 19/1, בשעה 17:00
   במאי: פרנסיס גלבס. ארה"ב, 2003.
   תקציר: אנימציה מאולפני דיסני על פי ספרי פו הדוב מאת א.א. מילן. פו הדוב וחבריו יוצאים לחפש אחר חזרזיר שהתעצב והלך לאיבוד ביער.

   קונג: אי הגולגולת | Kong: Skull Island
   בכורה!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 20/1, בשעה 22:00
   במאי: ג'ורדן ווגט רוברטס. ארה"ב, 2017
   שחקנים: טום הידלסטון, ברי לארסון, ג'ון גודמן, סמואל אל ג'קסון
   טריוויה: הרוויח מעל ל-500 מיליון דולר ברחבי העולם.
   תקציר: סרט הרפתקאות שובר קופות. בשנות השבעים מגיע צוות חוקרים לאי מסתורי באוקיינוס השקט. בעודם נפעמים מיופיו של האי, הם מגלים שהוא שורץ יצורים אגדתיים, ובראשם גורילה ענקית המכונה קונג. עתה עליהם להימלט על חייהם.

   חוגגים 40 לעומאר סיי
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 20/1, משעות אחר הצהריים
   ערוץ yes3 חוגג יום הולדת לאחד השחקנים הצרפתים המצליחים והאהודים בשנים האחרונות, עומאר סיי, עם ערב של כמה מסרטיו הבולטים ביותר – בהם כמובן הצלחת הענק "מחוברים לחיים", "סמבה", "מסייה שוקולד", קומדיית האקשן "הצד האחר של הפריפריה" ובבכורה בלעדית "מחר הכל מתחיל".

   מחר הכל מתחיל | Demain Tout Commence
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת ערב עם עומאר סיי | מועד שידור: שבת, 20/1, בשעה 22:00
   במאי: הוגו ז'לן, צרפת, 2016
   שחקנים: עומאר סיי, קלמנס פואזי, אנטואן ברטראן
   תקציר: דרמה מצחיקה ומרגשת בכיכובו של עומאר סיי ('מחוברים לחיים'). חייו חסרי הדאגות של גבר הולל מתהפכים, כאשר בחורה מעברו מביאה אליו את בתם המשותפת ונוטשת אותם. כעבור שנים, הוא והבת כבר בלתי נפרדים, עד שהאמא מחליטה לשוב לתמונה.

   נשמה של כלב |Dog's Purpose A
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 20/1, בשעה 17:00
   במאי: לאסה הלסטרום. ארה"ב, 2017
   שחקנים: דניס קוויד, ג'וש גאד
   תקציר: דרמה קומית מרגשת של הבמאי המוערך לאסה הלסטרום. תיאור גלגולי חייו השונים של כלב מציגים את סיפוריהם של בעליו המתחלפים ובמיוחד את אהבתו לאית'ן, הילד שאימץ אותו לראשונה ועימו הוא מתאחד שוב כשהוא איש משפחה בן 50.

   חבורת הפראים | The Wild Bunch
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 21/1, בשעה 22:00
   במאי: סם פקינפה. ארה"ב, 1969
   שחקנים: וויליאם הולדן, ארנסט בורגנין, רוברט ריאן
   המערבון המהפכני והמסעיר של הבמאי סם פקינפה. בשלהי תקופת המערב הפרוע, לאחר שוד בנק שהשתבש, יוצאת חבורת פורעי חוק למקסיקו לבצע פעולה אחת אחרונה ונואשת, כאשר בעקבותיהם דולק איש חוק, שהיה בעבר חבר הכנופיה וחצה מאז את הקווים. מועמד לשני פרסי אוסקר. אחד מעשרת המערבונים הטובים בכל הזמנים על פי מכון הסרטים האמריקאי ואחד ממאה הסרטים הטובים אי פעם של מגזין אמפייר.

   אל תוך היער | Into The Forest aka Dans La Forest
   בכורה ארצית בלעדית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 23/1, בשעה 22:00
   במאי: ז'יל מרשאן. צרפת, 2016
   שחקנים: ז'רמי אלקים, טימות'י וון דורפ
   טריוויה: השתתף בפסטיבל לוקרנו ובפסטיבל לונדון
   תקציר: מותחן. שני אחים יוצאים לנופש עם אביהם המתבודד, אותו בקושי ראו מאז התגרש מאמם. לאחר שהשלושה מגיעים לבקתה מרוחקת בלב יער, החופשה השלווה מקבלת תפנית מסוכנת.

   שבוע 25/1-31/1
   הבקתה | Shack The
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 22/12, בשעה 21:30
   במאי: סטיוארט הייזלדין, ארה"ב,2017
   שחקנים: סם וורתינגטון, אוקטביה ספנסר, אביב אלוש
   טריוויה: הסרט מבוסס על רב המכר של וויליאם פ. יאנג. ב2005 היה וויליאם פ. יאנג איש עני שחי בדירה קטנה עם אשתו ו6 ילדיו לאחר פשיטת רגל. הוא כתב את הספר בנסיעת רכבת לעבודה, כשלא ראה עתיד מזהיר לחייו וחשב שרק ילדיו יקראו אותו. הספר מכר 20 מיליון עותקים ברחבי העולם.
   תקציר: דרמה מרגשת בכיכובם של סם וורתינגטון, אוקטביה ספנסר ואביב אלוש. בעודו מתאבל על מותה הטראגי של בתו הצעירה, מקבל מקנזי מכתב מסתורי המוביל אותו לבקתה נטושה. האנשים שהוא פוגש שם יגרמו לשינוי מהותי בחייו ולהתמודדות עם שאלות על אמונה, כעס וסליחה.

   שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר
   Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
   בכורה!
   ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 26/1, בשעה 22:00
   במאים: אספן סאנדברג ויואכים רונינג. ארה"ב, 2017
   שחקנים: ג'וני דפ, חוויאר ברדם, ג'פרי ראש, אורלנדו בלום, קירה נייטלי
   טריוויה: הרוויח קרוב ל-800 מיליון דולר ברחבי העולם.
   תקציר: המשך הרפתקאותיו של הפיראט האגדי ג'ק ספארו. כשהמזל הרע רודף אותו ורוחות רפאים בהנהגת אויבו סלאזר מתקרבות, ספארו חייב למצוא את הקלשון של פוסידון, חפץ אגדי שמקנה למי שמחזיק אותו את השליטה על הים.

   זרים מושלמים | Perfetti Sconosciuti
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 26/1, בשעה 22:00
   במאי: פאולו ג'נובזה. איטליה, 2016
   שחקנים: ג'וזפה באטיסטון, אנה פולייטה, אלבה רוהרוואכר
   טריוויה: הסרט זכה להצלחה עצומה בישראל, עם למעלה מרבע מיליון צופים. עוד לפני כן הוא היה להיט גדול במולדתו, ואף זכה בפרס האקדמיה האיטלקית לסרט הטוב ביותר.
   תקציר: דרמה קומית משעשעת שגרמה לעשרות אלפי ישראלים לשים את הסמארטפון על "שקט"…
   קבוצה של חברים ותיקים נפגשת לארוחת ערב משותפת. הבילוי השגרתי מקבל טוויסט מרתק, כשהם נענים לאתגר בו כל הודעה ושיחה שיקבלו יחשפו בפני כולם – והסודות מתחילים להיחשף.

   אחרון גיבורי הפעולה | Last Action Hero
   ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי | מועד שידור: שישי, 26/1, בשעה 17:00
   במאי: ג'ון מקטירנן, 1993.
   תקציר: חובב סרטי אקשן נכנס בדרך מופלאה לתוך סרטו האחרון של הכוכב האהוב עליו. העלילה מסתבכת כשהוא חוזר לעולם האמיתי עם גיבור הסרט, ובעקבותיהם מגיעים גם הרעים.

   חתול בצמרת: ההתחלה | Top Cat Begins
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שישי, 26/1, בשעות אחר הצהריים
   במאי: אנדרס קוטוריאר. מקסיקו 2016
   מדובבים לעברית: דן קיזלר, גדי לוי, אמנון וולף
   תקציר: טופ-תול, החתול הערמומי חוזר בהרפתקה חדשה. זהו ביקורו הראשון של טופ-תול בעיר ומטרתו להצליח בה בגדול. יש לו תושייה כריזמטית, חיוך מקסים, ביטחון עצמי מעורר השראה ותחבולות מוטרפות ומצחיקות.
   אין זה מפתיע כי תחבולותיו מסבכות אותו והפעם עם הבוס של העיר, מיסטר ביג, בעיקר כשהוא מנסה להפיל את האימפריה שלו ולשחרר ממנו יהלום יקר. יחד עם חבריו הטובים הם יוצאים למסע מצחיק, מאתגר ומלא אקשן שלעולם לא ישכח.

   סוף שבוע של שנות התשעים
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי שבת, 26-27/01
   לכבוד הקרנת בכורה לסרט "טריינספוטינג 2" ערוץ yes4 חוגג שישי שבת לעשור הכי נכון, הכי מגניב, הכי מרים ובגדול הכי הכי. בואו ליהנות עם הסרטים החזקים של התקופה, וצאו למסע בזמן עם השחקנים האהובים של העשור.
   בין הסרטים שישודרו במהלך הסוף השבוע: "לישון עם האויב", "קון אייר", "ספרות זולה", "מועדון קרב", משימה בלתי אפשרית", "אינסטינקט בסיסי", "אפולו 13" ועוד.

   טריינספוטינג 2 | T2: Trainspotting 2
   בכורה!
   ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 27/1, בשעה 22:00
   במאי: דני בויל. סקוטלנד, 2017
   שחקנים: יואן מקרגור, ג'וני לי מילר
   תקציר: סרט ההמשך ללהיט הקאלט הענק משנת 1996 – בהשתתפות שחקני הסרט המקורי וגם הבמאי. עשרים שנה חלפו ומארק רנטון חוזר אל המקום היחיד שהוא יכול לקרוא לו בית, שם מחכים לו: ספאד, סיק בוי ובגבי. עוד חברים ותיקים שמחכים לו הם: צער, אובדן, שמחה, נקמה, שנאה, ידידות, אהבה, געגועים, פחד, חרטה, הרס עצמי וסכנת חיים – כולם ממתינים בתור כדי לקבל את פניו. כשהעבר ממשיך לרדוף את החבורה, אין מזימה שיפספסו כדי לחיות את הרגע.

   זה רק סוף העולם | Juste La Fin Du Monde
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes3 | מועד שידור: שבת, 27/1, בשעה 22:00
   במאי: קסבייה דולן. צרפת, 2016
   שחקנים: גספר אוליאל, וינסנט קאסל, נטלי ביי, מריון קוטיאר, ליה סיידו
   טריוויה: זוכה פרס חבר השופטים הגדול בפסטיבל קאן
   תקציר: דרמה משפחתית מרתקת, זוכת הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן. לאחר 12 שנים של נתק, נוסע מחזאי מבטיח לפגוש את משפחתו המסוכסכת, במטרה לבשר להם על את סודו הגדול.

   השדון הראשון שלי | Ghosthunters: On Icy Trails
   בכורה בלעדית!
   ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 27/01, בשעה 10:00
   במאי: טובי באומן. גרמניה/אוסטריה, 2015
   שחקנים: שחר חסון, מיילו פארקר
   תקציר: טום, ילד מפוחד, פוגש במרתף ביתו את הוגו, שדון ירוק. השדון לוקח את טום ואת הטי, ציידת השדים המקצועית, למסע הרפתקאות בו הם נלחמים בשד הקרח הגדול המאיים להקפיא עיר שלמה במהלך הקיץ הלוהט. רק בעזרת חברות אמיתית, אומץ לב ונחישות, יצליח הצוות להציל את העיר מקיפאון.

   שושנת קהיר הסגולה | Purple Rose Of Cairo
   ערוץ: yes3 ו-yesVOD, במסגרת הבלתי נשכחים | מועד שידור: ראשון, 28/1, בשעה 22:00
   במאי: וודי אלן. ארה"ב, 1985
   קולות: מיה פארו, ג'ף דניאלס, דני איילו
   תקציר: קומדיה רומנטית פנטסטית, שנחשבת לאחד מסרטיו הטובים ביותר של וודי אלן. בתקופת השפל הכלכלי מתאהבת מלצרית קשת יום בגיבור סרט רומנטי, אותו היא הולכת לראות שוב ושוב. באחד הימים יוצאת הדמות השרמנטית ממסך הקולנוע אל העולם האמיתי כדי לפגוש את הצופה האדוקה, והשניים יוצאים יחד לעיר הגדולה, בעוד שאר הדמויות בסרט, בעלה הזועם של המלצרית וכוכב הקולנוע עצמו יוצאים מגדרם. וודי אלן היה מועמד לאוסקר על התסריט, והסרט עצמו זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בבאפט"א.

   מלכת ספרד | Queen of Spain
   בכורה ארצית!
   ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע | מועד שידור: שלישי, 30/1, בשעה 22:00
   במאי: פרננדו טרואבה. ספרד, 2016
   שחקנים: פנלופה קרוז, קרי אלווס, חווייאר קאמרה, מנדי פטינקין
   טריוויה: הסרט הוקרן במסגרת פסטיבל ברלין, והיה מועמד לשבעה פרסי גויה.
   תקציר: קומדיה בכיכובה של פנלופה קרוז. אחרי שכבשה את הוליווד, חוזרת שחקנית מפורסמת לספרד כדי לככב בסרט על המלכה איזבלה. אולם תחת הדיקטטורה של פרנקו, הולכת ההפקה ומסתבכת.

 • ינואר 2018 בכן תעו

  לשון הקומוניקט:

  ערוץ yes דוקו פותח את 2018 עם היוצרות והיוצרים הצעירים והמבטיחים של תעשיית הדוקו הישראלית- במשבצת תעודת גמר, המתחדשת עם סרטים חדשים בבכורה, ביניהם:

  – כמו פּרח לוטוס – כשהיתה בת 10, אמה של אליה שוורץ נפטרה. היום היא יוצאת לבקש תשובות מכל המבוגרים שהשאירו אותה אבודה בעולם

  – אחותי כּלה – שרי בת ה-27 היא חרדית מבני ברק. והיא עדיין רווקה, מה שבסביבתה הוא בלתי נתפס. מדוע היא לא מצליחה למצוא שידוך ראוי?

  – חבר שלי יניב – יניב הוא צעיר שנון, שתמיד מצחיק את החבר'ה שלו. למרות שהוא סובל מניוון שרירים קשה, הוא לא מוותר על החיים. ההיפך!

  – איש/ציפור – סרט נוגע ללב, המביא את סיפורו של הֵקֶשר המפתיע בין פנסיונר שהתאלמן מאשתו לבין יונה אחת, מיוחדת במינה

  וגם:

  – הַפּרס – סיפורה של התעשייה שמטשטשת את הגבולות בין ציד תיירותי לבין שימור המינים הנכחדים

  – סוס מנצח – זוכה פרס הקהל של פסטיבל סאנדנס, מציג אגדה מופלאה ומחממת לב שקרתה באמת, על חבורת אנשים אמיצים וסוס אחד מנצח בכפר קטן בוויילס

  – הסרט זוכה האמי® ג'ים: סיפורו של ג'יימס פולי – סיפור חטיפתו של עיתונאי אמריקאי בסוריה

  – די כבר עם בנים ובנות! – 30 ילדים בני 7 הם חלק מניסוי חסר תקדים, שבסופו אמורה להתקבל התשובה – האם אפשר לגדל ילדים ללא מגדר מוגדר?

  – זוכה דוקאביב 2017 פלסטיק צ'יינה – מביא את סיפורה המרגש והבלתי-נתפס של ילדה סינית, שחיה עם משפחתה בתוך ערימות של פלסטיק למחזור המגיע מהמערב

  – לציון יום השואה הבינלאומי – בכורה למר מיונז, שמספר כיצד מיונז צרפתי עזר בהצלת יהודים מציפורני הנאצים.

  אנשים וחיות אחרות

  הם מעוררים בנו אמפתיה, סקרנות והשתקפות של עצמנו אך לעיתים הם גם מאיימים על קיומנו. את חלקם אנחנו מגדלים באהבה ואת חלקם אנחנו צדים.
  מיום ראשון, 14.1 ועד מוצ"ש 20.1, yes דוקו מציג שבוע שלם של סרטים מרגשים, מצחיקים, מפתיעים ולעיתים עצובים על מערכת היחסים המורכבת בין בני האדם לבעלי החיים.

  הפרס | Trophy
  בכורה: יום שני, 15.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 19.1, 22:30
  פסטיבל Sundance 2017, פסטיבל SXSW 2017, פסטיבל ירושלים 2017
  סיפורה של התעשייה שמטשטשת את הגבולות בין ציד תיירותי לבין שימור המינים הנכחדים.
  מסתבר כי הרחק מהמחוזות האורבניים ומהערים הגדולות, ממשיך לשגשג לו ספורט הלקוח ממאה אחרת: ציד בעלי חיים אקזוטיים. לקוחות התעשייה הקונטרוברסלית הזאת משקיעים הון עתק כדי להשתתף במה שנתפס בעיניהם כמסורת, או סתם תחביב בלתי מזיק, ומעשירים את האוסף הפרטי עם זברות, אריות וקרנפים – הכל בא בחשבון. במקרים אחרים המניע הוא שונה: גופותיהם של בעלי החיים הוא חומר גלם לסחור בו.
  סרטם עטור השבחים של הבמאי הישראלי שאול שוורץ ("הסודות של איידה") וזוגתו כריסטינה קלוסיאו משייט בין שני מוקדים, ארצות הברית ואפריקה, ומציג תמונה מורכבת של עולם הציד והשלכותיו על המערכת האקולוגית. לצד הצילומים המרשימים, נרקם דיון מאתגר: האם ייתכן כי דווקא המשך קיומה של התעשייה הזו עשוי להבטיח הישרדות של מינים הנמצאים בסכנת הכחדה?
  בימוי: שאול שוורץ, כריסטינה קלוסיאו (115 דק', ארה"ב, 2017)
  "עוצר נשימה!" Indiewire
  "מרתיח, פוקח עיניים ומטלטל במידה שווה" Variety

  איש/ציפור
  בכורה: יום רביעי, 17.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 20.1, 22:30
  פסטיבל הקולנוע היהודי ירושלים 2017
  סיפורה של מערכת היחסים המפתיעה והמרגשת בין פנסיונר שהתאלמן מאשתו לבין יונה אחת, מיוחדת במינה.
  דייויד עלה מארה"ב בשנות ה-70 אבל מעולם לא הסתגל לגמרי לחיים בארץ והיה תלוי באשתו בכל ענייני היום-יום. כשהיא נפטרה מסרטן הוא הרגיש שאיבד הכל.
  אחרי השבעה הפציעה בחלון דירתו יונה לבנה והתעקשה להיכנס. היא הפכה לבת-הלוויה הצמודה שלו: ישבה על כתפו כשטייל בשכונה, על הגה המכונית כשנסע לבקר את הילדים, ואפילו נכנסה איתו למקלחת לפעמים.
  המצב החדש עזר לדייויד להתגבר על תקופת האבל אבל העלה תהיות רבות אצל בני המשפחה: בנם, שחזר בתשובה, חשב שמדובר בנשמה תועה ובהמלצת הרב שלו ביקש מאביו לגרשה; שתי בנותיו חשבו שמדובר בסוג של גלגול של אימו; אפילו הבן הפיזיקאי התקשה למצוא הסבר רציונאלי לחיבור המוזר בין היונה לבין אביו.
  אלא שמעבר לפן המטאפיזי, נחשפת בפנינו מערכת יחסים יוצאת דופן בין אדם לבין ציפור; יחסים שמקפלים בתוכם אובדן, בדידות, זיקנה, אך גם אהבה, תקווה ונחמה.
  תסריט ובימוי: רתם מואב | צילום: דוד עצמי | עריכה: עוז גוטמן | הפקה: דוד טאובר.
  (54 דק', ישראל, 2017)

  סוס מנצח | Dark Horse
  בכורה: יום ראשון, 14.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 19.1, 21:00
  זוכה פרס הקהל – פסטיבל סנדאנס; הדוקו הטוב ביותר – British Independent Film Awards
  אגדה שקרתה באמת, על חבורת אנשים אמיצים וסוס אחד מנצח בכפר קטן בויילס.
  בתחילת שנת 2000, בכפר מרוחק ועני של כורי פחם בויילס התרקם לו חלום.
  ז'אן ווקס, ברמנית במועדון מקומי, רוקחת תכנית מטורפת להיות חלק מ"ספורט המלכים". היא אוספת לצידה קבוצת מקומיים ויחדיו הם מחליטים לגדל סייח שיהפוך ביום מן הימים לסוס מרוץ. כל אחד מחברי החבורה תורם 10 פאונד בשבוע ואת הסייח, שנקרא "Dream Alliance" הם מגדלים על הגבעה שבכפר, עד שיגיע לבגרות ויוכל להשתתף במרוצים. אז הוא יביא להם הרבה גאווה ואולי אף יגשים את חלומם להתעשר.
  וכמו באגדות – אליטת הממון והאצולה של מרוצי הסוסים נדהמת כש"דרים", הסוס של "מעמד הפועלים", הופך במהרה לאלוף, בעודו מנצח את הסוסים הגזעיים הטובים ביותר במדינה. אך אז, במרוץ הרה גורל, הסוס חווה תאונה כמעט פטאלית. בזכות טיפול רפואי מסור והרבה אהבה מצד מגדליו, דרים מתאושש וחוזר למרוץ כדי לבצע את הקאמבק המדהים של חייו.
  סיפור "אנדרדוגי" מלא אהבה ושמחת חיים, שייגע בליבם של כל מי שמעז לחלום…
  בימוי: לואיס אוסמונד (בריטניה, 86 דק', 2016)
  "כבש את ליבי" The Guardian
  "מעשייה מלהיבה מהחיים האמיתיים, עשויה גם עם לב וגם עם הומור" The Independent

  משפחת הקיסרים 2: הקריאה
  March of the Penguins 2: The Call
  בכורה: יום שלישי, 16.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 20.1, 19:50
  היעד הוא תמיד אותו יעד אך הדרך אליו אף פעם אינה דומה לקודמת.
  אחרי חודשיים של צילומים בתנאים קשים באנטרקטיקה בחורף שעבר, לוק ז'אקה, במאי הסרט זוכה האוסקר® "משפחת הקיסרים", חוזר עם סרט חדש שצולם כולו במצלמות 4K, בעזרת צוללת נסתרת ומזל"ט שריחף באוויר.
  הסרט החדש מביא את סיפורו של פינגווין צעיר, שעומד לצאת לראשונה בחייו למסע הארוך, לאחר שקיבל את הקריאה המסתורית ה"מאלצת" כל פינגווין לצאת ליעד לא ידוע בהגיע החורף.
  דרך העיניים והזיכרונות של הפינגווינים המבוגרים בני ה-45, נתבונן ברגע המכריע הזה, בקריאה המגנטית: נעקוב אחרי הפינגווין הצעיר שלנו מקרוב לאורך מסע כובש-הלב, בלבטיו, פחדיו ובאתגרים איתם הוא צריך להתמודד לאורך המסע. גורלו של פינגווין אחד צעיר שבזכות האינסטינקטים המיוחדים שלו מצליח לשרוד.
  את הסרט מקריין למברט וילסון.
  בימוי: לוק ז'אקה (82 דק', צרפת, 2017)

  כל סוסי המלכה | All the Queen's Horses
  בכורה: יום רביעי, 17.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 19.1, 24:15
  איך אישה אחת הצליחה לגנוב 53 מיליון דולר מבלי שמישהו הבחין בכך?
  ב-2012 התגלתה הונאת הענק המוניציפאלית הגדולה ביותר בתולדות ההיסטוריה האמריקאית: ריטה קרונדוול, חשבת בעיר דיקסון, אילינוי, מעלה ב-53 מיליון דולר מכספי העיר.
  גרונדוול, שהיתה אחת ממגדלי סוסי ההרבעה המובילים במדינה וזכתה על כך ב-52 אליפויות עולם, נאלצה לשלם על הסוסים שלה כ-200,000 דולר מדי חודש. כדי לעמוד בתשלומים השתמשה בכספי העירייה במשך 20 שנה מבלי שאיש שם לב. במשך כל אותן שנים חיה גרונדוול חיים ראוותניים ומלאי מותרות, כשבמקביל דרשה מעובדי העירייה, כמנהלת החשבונות של העירייה, לנקוט בחסכנות, לקצץ תקציבים, עד שהביאה להזנחת כל התשתיות העירוניות.
  הסרט שלפנינו מביא את הסיפור המדהים על הונאת הענק, את רגע הגילוי והשתלשלות החקירה ואת הטרגדיה של עיירה קטנה שהושארה מאחור.
  בימוי: קלי ריצ'מונד פופ (70 דק', ארה"ב, 2017)

  לאכול כמו חיות | Pet Fooled
  בכורה: יום חמישי, 18.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 20.1, 21:15
  האם המזון המתועש של חיות המחמד פוגע בבריאותם?
  רבים מהאנשים שמגדלים בביתם חיות מחמד אינם מודעים להשלכות של האוכל המתועש שהם נותנים לחיות שלהם לאכול ואינם מודעים לכמות התוספים הכימיקלים הלא-בריאים שתעשיית המזון לחיות מוסיפה למוצרים כדי שיהפכו להיות רווחיים. בעזרת שתי הווטרינריות – ד"ר ברברה רויאל וד"ר קארן בקר מביא הסרט שלפנינו את מאחורי הקלעים של תעשיית המזון לחיות המחמד. השתיים סוקרות את השתלשלות ההיסטוריה של האוכל המוכן לחיות מחמד, מסבירות מה גורם ליצרנים להוסיף למזון תירס, סויה וחיטה שכלל אינם בריאים לחיות ומביאות אל המסך את הצדדים הפחות מוכרים של הסכנה בענף שהולך וגדל ללא כל פיקוח.
  בימוי: קול הרינגון (70 דק', ארה"ב, 2017)

  פרויקט "תעודת גמר", המתקיים זו השנה התשיעית, הוא פרויקט במסגרתו תומכים ערוץ yes דוקו וקרן גשר לקולנוע רב-תרבותי בסרטי גמר נבחרים של סטודנטים לקולנוע, במטרה לתת במה ליוצרי דור העתיד של הקולנוע הישראלי.
  החל מה-3.1 נשדר מדי יום רביעי ב-21:00 סרטים ישראלים חדשים בולטים מתוך הפרויקט. והחודש:

  כמו פרח לוטוס
  בכורה: יום רביעי, 3.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 5.1, 21:00
  פסטיבל דוקאביב 2016; פסטיבל ירושלים 2016, הבחירה הרשמית – תחרות הקולנוע הדוקומנטרי 2016
  בזיכרונה של ילדה בת עשר היו שישה מבוגרים. הם היו משפחה.
  באמצעות הנפשת זיכרונותיה, שבה במאית הסרט, אל ילדותה בניסיון להבין כיצד נעלמו המבוגרים הדומיננטיים בחיה, לאחר מות אמה.
  חומרי הגלם שסביבם נטווה הנראטיב – יומן אישי מפורט ותיעוד וידאו רב עוצמה יוצרים פסיפס משפחתי נוקב ובלתי מתפשר.
  בימוי, תסריט והפקה: אליה שוורץ | צילום: דניאל רוזנבאום | עריכה: מירי לאופר | עריכת פיין קאט: שקד גורן | עיצוב פסקול: רותם דרור | מוזיקה: עמית פוזננסקי | עיצוב אנימציה-שרה ג'ין | אנימציה-סטודיו- דה הייב | אפטר: דין ברעם | מפיקים נוספים: דין ברעם, ליאור ויינשטיין | הפקת פוסט: אסף שניידר. הופק במסגרת בי"ס מנשר לאמנות בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי וקרן ברנשטיין.

  חבר שלי יניב
  בכורה: יום רביעי, 10.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 13.1, 21:10
  פסטיבל IDFA 2016, פסטיבל ירושלים 2016
  יניב ומעיין, במאי הסרט, חברים כבר יותר מ-10 שנים.
  לאחרונה, משתף יניב, הלוקה במחלת ניוון שרירים (SMA), את מעיין ברצון שלו לעזוב את הבית ולהיות בפעם הראשונה בחייו עצמאי באמת, גם אם מדובר במהלך שעלול לסכן את חייו.
  מעיין לוקח אותנו למסע מלא בהומור בחייו של יניב. מסע שמאתגר את החשיבה המקובלת על מה זה אומר "להיות בחיים". הסרט משקף חיים של מאבק תמידי בין הרצוי למצוי, בין תשוקה לנחישות, בין הגוף לנפש ובין חוסר אונים לאופטימיות. איזה צד יכריע?
  בימוי: מעיין שורץ | עריכה: אמיר ג'ורג'י | צילום: רן ברגינסקי, מעיין שורץ | הפקה: מורן נקר | אנימציה: יעל חן, ירדן קולר | מוסיקה מקורית: חגי גליק | הקלטה: נבט מזור, מתן דרמבוס | עיצוב פסקול: מיכל גדעון | תיקוני צבע: רן ברגינסקי | אפקטים: עומר שורץ. הופק במסגרת מכללת ספיר בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי, קרן ברנשטיין, הקרן לירושלים, סינמטק ירושלים והמועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט.

  האי
  בכורה: יום רביעי, 24.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שבת, 27.1, 18:20
  זוכה פרס הסטודנטים – תחרות הקולנוע הדוקומנטרי 2017, מקום שני – תחרות הסטודנטים דוקאביב 2017
  מבט אינטימי על הפסיפס האנושי שמרכיב את בית החולים הצרפתי "סנט לואיס" – הוספיס לחולים סופניים שממוקם על הגבול המתוח בין מזרח למערב ירושלים, מול חומות העיר העתיקה. במשך שנתיים ליווה הבמאי, אדם וייגנרוד, את המטופלים והמטפלים- כל אחד והסיפור האישי שלו. רגעי הומור לצד עצב מהחיים שבין קירות בית החולים.
  בימוי, צילום והפקה: אדם וייגנרוד | עריכה: קטיה שפלביה | סאונד: רותם דרור | מוסיקה מקורית: אדם וייגנרוד | עריכת און ליין: תומר בהט. הופק במסגרת אוניברסיטת תל אביב בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי ואשל – ג'וינט ישראל.

  אחותי כלה
  בכורה: יום רביעי, 31.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שבת, 27.1, 18:20
  שרי, חרדית בת 27 מבני ברק. רווקה.
  הסרט מלווה את שרי בתקופת השידוכים, החל משלב הצעת השידוך דרך הבירורים ועד הפגישות.
  נקשיב לה, לרגשות שלה, לקושי שלה לעמוד בפני הלחץ החברתי שמופעל עליה כאשר היא רואה את החברות שלה נשואות ומקימות משפחה והיא עדיין מצפה.
  איך בחורה רווקה בגיל כזה מתמודדת בכור ההיתוך של החברה החרדית?
  לחפש חתן במשך 8 שנים זה קצת יותר מדי. אפילו בשבילה.
  בימוי, תסריט וצילוםי: שושי אלטמן | צילום נוסף: יוסי וייס | עורכת ראשית: טלי הלטר שנקר | עורכות משנה: שושי אלטמן, מרגלית פרידמן | מוסיקה מקורית: יהודה אריה קונסמן |עריכת סאונד: מיכאל גורביץ | עריכת און ליין: דימה לידחוב
  הסרט הופק בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי והמועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט.

  4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  ג'ים: סיפורו של ג'יימס פולי | Jim: The James Foley Story
  בכורה: יום שני, 29.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 2.2, 22:30
  פרס הקהל – פסטיבל Sundance 2016 , זוכה פרס אמי® למצוינות בעשייה דוקומנטרית.
  מה גורם לעיתונאי לסכן את חייו באזורי מלחמה?
  ב-19 באוגוסט 2014, צילום וידאו שעלה ליוטיוב ומציג לכאורה את עריפת ראשו של צלם העיתונות האמריקאי ג'יימס פולי, זעזע את העולם. התמונות הקשות שנפוצו ברשתות החברתיות הוכיחו לכולם שאנו ניצבים כעת בפני סוג חדש של טרור.
  ב-22 בנובמבר 2012 נחטף ג'ים פולי בסוריה ונעדר למשך שנתיים. אל משפחתו, שנזרקה בן רגע אל עולם של שקרים ואכזבות, נשלח דואר אלקטרוני המאיים בהוצאתו להורג אם ארה"ב לא תשלם בעבורו כופר.
  הבמאי בריאן אוקס, חבר ילדות של פולי, מביא בסרטו המצמרר את סיפורו של צלם העיתונות ג'יימס פולי – מילדותו בוולפבורו, ניו המפשייר, ועד לעבודתו כצלם המסכן את חייו כדי לתעד את מצוקת האזרחים בחזית המלחמה בלוב ובסוריה.
  הסרט מביא את סיפורם של בני משפחתו, החברים והעיתונאים שסיקרו את השתלשלות האירועים כמו גם קטעי ארכיון של פולי מספר על עבודתו ועדויות קשות של האנשים שנישבו ביחד איתו.
  לצד כל אלה מנסה אוקס לענות על השאלה הנשאלת – למה עיתונאים בכלל יוצאים לאזורי סכסוך ומסכנים את חייהם כדי להביא את הסיפורים הללו, ביודעם שבני משפחותיהם וחבריהם נשארים מאחור ודואגים להם?
  בימוי: בריאן אוקס (111 דק', ארה"ב, 2016)

  מאחורי דלתות סגורות | Behind Closed Doors
  בכורה: יום ראשון, 21.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 26.1, 22:30
  תיעוד מצמרר של שלוש נשים מוכות, מהשלב שהעזו לדווח למשטרה, ברגע של אלימות קשה מצד בני זוגם, ועד לרגע שבו נשלחו בני זוגם לכלא.
  סברינה הותקפה באכזריות ע"י בעלה פול תוך שהוא מאיים להרוג אותה במכות. היא מצליחה לחייג למשטרה ולזרוק את השפופרת על המיטה כדי שישמעו מה שמתחולל בבית. תוך 7 דקות מגיעה ניידת ומצילה את חייה. כשכולה חבולה, ימים ספורים אחרי האירוע, היא מספרת למצלמה על מה שחוותה, לצד קטעי וידאו מתוך חקירת בעלה במשטרה.
  הלן סבלה תקופה ארוכה מאלימות הולכת וגוברת מצד בן זוגה לורנס עד שבינואר 2015 הוא תקף אותה בצורה קשה. בנה בן ה-12 הצליח לברוח מהבית ולדווח על האירוע. לורנס נעצר ומבית המעצר המשיך לשלוח לה מכתבי סליחה. אחרי שבוע הוא שוחרר על תנאי וחזר הביתה והלן נאלצה לברוח עם בנה לבית אביה.
  ג'מה, אמא לשני ילדים קטנים, הותקפה על ידי האקס שלה, דווין, 4 חודשים לאחר שהחליטה להיפרד ממנו. מאז הפרידה הוא לא הפסיק להתקשר אליה ולאיים ואף הגיע אל ביתה לאורך כל שעות היממה. לאחר שהובא למשפט נידון ל-7 שנות מאסר.
  לצד העדויות הקשות והאמיצות של הבנות, מתראיינים גם חוקרי משטרה שמתמחים באלימות במשפחה ועובדות סוציאליות, שתפקידן לסייע לנשים להשתקם לאחר התקופה הקשה שעברו.
  בימוי: אנה הול (60 דק', בריטניה, 2017)

  פלסטיק צ'יינה | Plastic China
  בכורה: יום שלישי, 23.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו
  וב-yesVOD. שידור נוסף: שישי, 26.1, 22:30
  פסטיבל סאנדנס 2017; הסרט הזר הטוב ביותר – דוקאביב 2017;
  הסרט הטוב ביותר – DocEdge 2017; פרס השופטים – IDFA 2016;
  דיוקן של עוני, ייאוש ותקווה המבצבצים מתוך ערימות של זבל פלסטי בסין.
  סין היא יבואנית אשפת הפלסטיק הגדולה בעולם. יותר מ-30 ערים בסין מעורבות בתהליך המחזור של האשפה המגיעה מאירופה, ארה"ב ומארצות שונות באסיה. הסרט שלפנינו מביא את סיפורה של יי-ז'י, בת ה-11, שאביה, פנג, עובד אצל מעסיקו הסיני, קון, במיון ומחזור פסולת מפלסטיק. פנג וקון מגדלים את ילדיהם בתוך הרי אשפה ענקיים ומטונפים של פלסטיק וסירחון של פלסטיק שרוף. המראות כה קשים עד שקשה להישאר אדישים אליהם. עם זאת, יי-ז'י וחבריה תמיד מצליחים למצוא לעצמם אוצרות בתוך ערימות הפסולת: שקית של בלונים, בובות קטנות ומגזינים ישנים שאפשר לחתוך מהם תמונות ולהמציא עליהם סיפורים. אלה נותנים להם הצצה לחיים המאושרים של העשירים ברחבי עולם – חיים שכמותם לעולם לא יהיו להם.
  קון עוד מקווה לשלוח את בנו לבית הספר ביום מן הימים אך יי-ז'י לא תוכל לעולם לצאת ללמוד כי אביה משקיע את מעט כספו באלכוהול. חוסר האונים והייאוש משתלט על כל פינה ואין כל תקווה באופק.
  הסרט הנוקב עטור הפרסים מתעד מקרוב את גיבוריו ולא דורש כל הסבר: הדמויות מספרות בעצמן את השלב האחרון והעגום בשרשרת הצריכה האוניברסלית של העולם המערבי.
  בימוי: ג'יוליאנג וואנג (54 דק', סין, 2016)

  לציון יום השואה הבינלאומי נשדר בבכורה את הסרט –

  מר מיונז | Monsieur Mayonnaise
  בכורה: מוצ"ש, 27.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  פסטיבל ברלין 2017, פסטיבל חיפה 2017
  איך מיונז צרפתי הביס את הנאצים?
  הצייר והקולנוען, פיליפ מורה, מחליט לצייר "ספר קומיקס" על אביו המנוח ג'ורג' מורה, שהיה אמן מוכר ובוהמיין במלבורן, אוסטרליה. ג'ורג' ניהל עם אשתו בית קפה, מסעדה וגלריות אמנות אך למרות שהיה מוכר מאד בציבור, סיפור חייו האמיתי של האב ותרומתו לתנועת התנגדות הצרפתית בזמן מלחה"ע ה-2 מעולם לא נחשף.
  כדי לצייר את ספרו יוצא הבמאי, טרבור גראהם, למסע בעקבות אביו ומביא, בצורה גרפית יפיפייה, את סיפור חייו של האב דרך מפגשים עם האנשים שהכירו אותו: מילדותו בלייפציג גרמניה, דרך לימודיו באוניברסיטת ברלין בזמן שריפת הספרים ב-1933, הבריחה לפריז, ההיכרות עם אשתו, סיפור ההישרדות הדרמטי של משפחתם בשואה וסיפור הצלת היהודים, שבזכותו קיבל את שם הקוד – "מר מיונז".
  במהלך הסרט מגלה גראהם שבאמצע שנות ה-40 אביו וחברו הקרוב, אמן הפנטומימה, מרסל מרסו הצליחו להציל את חייהם של אלפי יהודים. הטריק הפשוט שאיתו השתמשו היה מריחת המון מיונז ביתי בתוך באגטים. המיונז שהרתיע את הנאצים מפני לכלוך של מדיהם היפים, מנע מהם לערוך חיפוש יסודי, וכך יכלו מרסו וג'ורג', מחופשים לנזירות בסגנון "צלילי המוזיקה", ללוות ילדים לטיולים בהרים אל מעבר לגבול.
  סרט שהוא מסע אישי, צבעוני ומלא חיים המשלב יחדיו את ההיסטוריה של המאה ה-20 עם אמנות, אוכל טוב וסיפור משפחתי מעורר השראה.
  בימוי: טרבור גרהאם (94 דק', אנגליה/צרפת, 2016)

  31 בדצמבר – 6 בינואר

  מלכי הקסטות |Cassette: A Mixtape Documentary
  בכורה: יום שלישי, 2.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 5.1, 22:30
  סיפורו של הפורמט המוזיקלי הגרוע בהיסטוריה.
  פי'צר דוקומנטרי, עטוף בנוסטלגיה, מביא את סיפור המצאתן, שימושן והשפעתן של קלטות השמע, ה"קסטות", על צריכת המוזיקה משנות ה-60 ועד ימינו. האהבה למוזיקה המוחשית, שהגיעה בתוך קופסת פלסטיק עם סליל מגנטי ועטיפה צבעונית שמכילה את מילות השירים, השאירה קהל מעריצים שמסרב עד היום להתקדם לקבצים דיגיטליים. זמרים, להקות ופסקולים של סרטים הוליוודיים ממשיכים לצאת גם היום במהדורות מיוחדות עם שיריהם על גבי קסטות.
  בסרט שלפנינו כתבי מוזיקה, אספנים ומעריצים, בינהם – לו אוטנס, ממציא הקסטה, הזמרים הנרי רולינס, ת'רסטון מור, דמיאן ג'ורדו ואחרים נוברים באוספיהם הפרטיים ומספרים, בין השאר, על עוצמת ה"מיקסטייפ" – הפלייליסט בעריכה אישית שהוקלט ע"ג הקסטות.
  סרט חובה, מלא בארכיונים מרגשים, לכל חובבי המוזיקה שנולדו לפני שנות ה-90.
  בימוי: זאק טיילור (93 דק', ארה"ב, 2017)

  7 בינואר – 13 בינואר

  משוחררים מהכלא | Land of the Free
  בכורה: יום ראשון, 7.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שישי, 13.1, 22:00

  סיפורם של אסירים משוחררים בלוס אנג'לס שקיבלו החלטה מודעת להתנתק מעולם הפשע ולא לחזור יותר לכלא לעולם. הסרט מלווה אותם מרגע השחרור ולאורך התקופה הקשה של ההתאקלמות בחיים האמיתיים ובסביבה הלא פשוטה שבה הם גרים.
  בריאן השתייך בעבר לאחת מחבורות הרחוב הברוטאליות ביותר בלוס אנג'לס. הוא שוחרר ב-2014 לאחר שריצה עונש של 24 שנים בכלא על סחר בסמים, שוד של אנשים תמימים וכמעט רצח. העולם שהשאיר מאחוריו כשנכנס לכלא השתנה ללא היכר. כעת עליו להתמודד לבדו עם ההתקדמות הטכנולוגית העצומה שחלה ב-24 שנים האחרונות אך הוא מחליט לעשות הכל כדי לתרום לחברה ולהשתייך אליה.
  סזאן, בת 28, אמא ל-3 ילדים קטנים שנעצרה על סחר במריחואנה מבקשת עם שחרורה, לחזור ולתפקד כאמא אוהבת ודואגת לילדיה הקטנים וחואן בן ה-18, אב לתינוקת קטנה, שהשתחרר גם הוא מהכלא רוצה כעת להשלים את לימודיו ולהתקבל לקולג'.
  בימוי: קמילה מגיד (92 דק', ארה"ב/דנמרק, 2017)

  טורקיה על הקצה | Turkey on the Edge
  בכורה: יום שלישי, 9.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  סרט אישי ואמיץ שנעשה מתוך האופוזיציה הדמוקרטית בטורקיה.
  בשנים האחרונות עברה טורקיה מהפכה – ממדינה חילונית ודמוקרטית, הפכה המדינה, תחת שלטונו של ארדואן, למדינה חשוכה השוללת את חירויות הפרט ומאחדת את כל הכוח בידיו של שליט אחד. ניסיון ההפיכה שנכשל ב-2016 אף גרם עוד יותר להגדלת כוחו של ארדואן, בעודו משתמש בחוק כהמלצה בלבד. השחיתות הפכה כבר למחלת מדינה ומתפשטת מלמעלה עד למטה ובמקביל ה"טיהורים" מתרחבים ואלפי עיתונאים, אנשי אקדמיה ונבחרי ציבור מפוטרים וחלקם נשלחים למאסר.
  במאי הסרט "טורקיה על הקצה", אימרה אזם, מאנשי האופוזיציה לשלטונו של ארדואן לא מפחד להביא בסרטו את הקולות של המתנגדים. כיוצר דוקומנטרי הוא רואה בכך שליחות להחזיר את השוויון והצדק החברתי למדינתו.
  לשם כך הוא נפגש עם חבריו הקרובים שעמדו לצדו בהפגנות דמוקרטיות לאורך השנים ומנסה ביחד איתם לענות על השאלה – לאן מועדות פניה של טורקיה?
  בימוי: אימרה אזם (52 דק', טורקיה, 2017)

  28 בינואר – 3 בפברואר

  די כבר עם בנים ובנות! | No More Boys and Girls
  בכורה: ימים ראשון-שני, 28-29.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: שבת, 3.2, 17:55

  האם אפשר לגדל ילדים ללא מגדר מוגדר?
  העובדה שנולדת זכר או נקבה הולכת לשחק תפקיד נכבד בחיים שעומדים לעבור עליך.
  השאלה היא – האם הכל מתחיל כבר בילדות והאם האופן שאנו מתייחסים שונה לילדים ולילדות הוא הסיבה העיקרית לכך שעדיין לא הגענו לשוויון בין המינים?
  תוך שימוש בגישה שוודית חדשה, ד"ר ז'אביד עבדלמונים עורך ניסוי בקרב 30 ילדים בני 7 בכיתה בבריטניה ויוצר סביבה נטולת מגדר, שתמנע מהם להתקבע על המוסכמות החברתיות המקובלות. כשאין בתי שימוש נפרדים ואין פעילות נפרדת לפי מגדר – האם הבנים ילבשו חצאית טוטו? האם הבנות ישחקו כדורגל? והאם בנים יסכימו ללבוש בגדים ורודים?
  ניסוי חברתי מהפכני, מלווה בהסברים אקדמיים, לצד לא מעט רגעים מצחיקים – מביא את סיפורם של ילדים ומבוגרים שצריכים להתמודד עם האתגר הקשה – לעשות שינוי מהפכני בהגדרות שהם מכירים.
  (2X54 דק', אנגליה, 2017)

  הקלטת האבודה של גרג | Ramblin' Freak
  בכורה: יום שלישי, 30.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.
  שידור נוסף: מוצ"ש, 30.12, 22:50
  פסטיבל SXSW 2017
  פרקר סמית', קולנוען צעיר בראשית דרכו, מחליט, אחרי שחווה אסון אישי, לצאת למסע לאורכה של אמריקה ולתעד את עצמו בסרט דוקו דל-תקציב. לצורך כך הוא רוכש מצלמה ישנה ב-e-Bay ומופתע לגלות סרט ישן שנשכח בתוכה ובו צילומים משפחתיים של גרג ולנטינו, אחד ממפתחי הגוף הפופולאריים בעולם (שמוכר גם בשם ה"איש שזרועותיו התפוצצו" בגלל עודף הסטרואידים שלקח).
  מתוך אמונה ששום דבר לא קורה סתם בחיים ויש סיבה לכך שדווקא הקלטת הזאת התגלגלה לידיו – פרקר יוצר קשר עם ולנטינו ומקבל החלטה לשנות את המסלול ולצאת, בליווי החתול שלו, למסע במכוניתו מאוסטין טקסס אל ניו יורק במטרה לפגוש את האיש, שסרטיו האישיים התגלגלו לידיו.
  לאורך המסע המסקרן מתגלים לצופים פרטים חדשים ומפתיעים על משפחתו של הבמאי ועל המשותף בין המתעד למושא התיעוד שלו.
  בימוי: פרקר סמית' (91 דק', ארה"ב, 2017)

© עידו ישעיהו