המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/12/2017 בקטגוריה ‏כללי

The Miniaturist

שתי מעלות לסוף העולם, גוף של ברבי, איפה אתה חי, הצד האפל של הרשת, הוויקינגים, המפענחת פשעים חמורים, היהודים באים, אקס פקטור, מאסטר שף.

שלל מהנכר: חלק שני ואחרון של The Miniaturist. וגם Little Women, Happy, Knightfall, שני פרקים של שומרי האוצרות (The Librarians), הוויקינגים, Hot Date.

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, שתי מעלות לסוף העולם
בשמונה מתוך עשר השנים האחרונות נמדדו הטמפרטורות הגבוהות ביותר בעולם. כאשר טמפרטורת כדור הארץ עולה מדי שנה, אנו מתקרבים יותר ויותר לנקודה הגורלית: שתי מעלות מעל לממוצע המעלות של העולם בעידן טרום-תעשייתי. על רקע סופות הוריקן שמחריבות איים ומציפות ערים, שריפות יער ענקיות, לצד פרישת ארצות הברית מהסכם פריז (שמטרתו להאט את ההתחממות הגלובלית), מדענים ברחבי העולם מנבאים כי אם האטמוספירה תתחמם בשתי מעלות צלזיוס נוספות, החיים על-פני כדור הארץ לעולם לא יהיו אותו דבר. הגרוע מכל עוד לפנינו, והזמן להיערך לכך הוא עכשיו.
הספיישל בוחן את שורת האסונות הקולוסאליים שממתינים לנו באופק, במידה ונגיע לנקודת האל-חזור: עליית גובה פני הים, גלי צונאמי, רעידות אדמה רבות-עוצמה, התפרצויות הרי געש מעבר לכל מה שניתן להעלות על הדעת, הרס סביבתי צפוי ובלתי-צפוי – מאות מיליוני בני אדם יימלטו מאזורי אסון ויהפכו לפליטים, שרשרת מזון שבורה, התפרצות גלובלית של מחלות ומגיפות. במקביל, מציגים שלל פתרונות יצירתיים שבני האדם מפתחים בימים אלו כדי לנסות להיערך לרע מכל ולשרוד בעולם שחם יותר בשתי מעלות: החל מערים צפות, דרך בתים חסינים מפני פגעי טורנדו ותחנות כוח שימוקמו בחלל.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, גוף של ברבי
הנשים שיעשו הכל כדי להידמות לבובה המפורסמת בעולם. רייצל, אמא חד הורית בת 43, כבר עברה ניתוחי הגדלת חזה, יישור אף, מילוי שפתיים, הידוק צלעות, הרמת לחיים ומתיחת עיניים – כל זה במטרה להידמות עד כמה שאפשר לבובת ברבי. גם קארי, אמא בת 33, הוציאה כבר 100,000 פאונד על ניתוחים במהלך שבע שנים. היא מאמינה שעל כל הנשים לנסות ולהידמות לבובה המושלמת. בעלה דארן (או כפי שהיא מכנה אותו – 'קן') אפילו הכין לה קופסת ברבי כדי שתיכנס אליה לצורך צילומים. מבט משעשע, אך בו זמנית גם מזעזע, על האופן בו הבובה הפופולרית עם הנתונים המושלמים משפיעה לא רק על ילדות קטנות ברחבי העולם, אלא גם על הדימוי המעוות של נשים בוגרות.

ולא לשכוח:
היהודים באים 3 בכאן 11 ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:00
אקס פקטור ברשת 13 ב-21:00
עד כאן בכאן 11 ב-21:27
איפה אתה חי 2 בכאן 11 ב-21:58
שני פרקים של המפענחת: פשעים חמורים 6 בכן פעולה ב-22:00
הוויקינגים 5 בכן או ב-22:00
הצד האפל של הרשת 2 בכן תעו ב-23:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו