המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/12/2017 בקטגוריה ‏כללי

ירח בבית 12

כיפת ברזל, ירח בבית 12, לוחמות היוגה, האויב שבפנים – פרק הסיום, התנגשות, אמה רוצה לחיות, הפרויקט של ג'אני אניילי, פרק אחרון של שנות התשעים. גבר מי שנשאר אחרון, שחור כזה, קפה ומאפה, במשפחות הכי טובות, המפץ הגדול, שלדון הצעיר, משפחה מודרנית, פריצ'ר, בונז, NCIS לוס אנג'לס, גב האומה, המירוץ למיליון, מאסטר שף.

שלל מהנכר: עונה שנייה של הקומדיה הבריטית Delicious בכיכובה של דון פרנץ'. בשלנית שבעבר היתה נשואה ליזם ושף מצליח (איאן גלן, הוא ג'ורה מורמונט מ"משחקי הכס") שחב חלק גדול מהצלחתו לבישול שלה, אך מאז שעזב אותה לטובת אישה צעירה ויפה ויותר (אמיליה פוקס) העסקים שלו עדיין משגשגים. בעונה השנייה השתיים נאלצות לשתף פעולה בלעדיו.

בקשת 12 ב-22:15, כיפת ברזל
ההצלחה היחסית של העונה הראשונה בדרמה הישראלית מביאה בזריזות אל המסך את העוקבת אחריה, שצולמה בצמוד לה.

בכבלים,
ב-HBO חם ב-22:00, הפרויקט של ג'אני אניילי
סיפור חייו הדרמטיים והצבעוניים של התעשיין האיטלקי, ג'אני (ג'ובאני) אניילי, נשיא חברת פיאט ופלייבוי. אניילי, נכדו של מייסדי חברת הרכב 'פיאט', הוכשר כבר מגיל צעיר להיות היורש של נכסי המשפחה. בשיא הקריירה שלו נחשב לאיטלקי העשיר ביותר בהיסטוריה המודרנית ולגיבור הלאומי שסייע בתיעוש של איטליה לאחר מלחמת העולם השנייה. בבעלותו היו גם קבוצת הכדורגל 'יובנטוס', העיתון 'לה סטמפה' ועסקים נוספים, והוא השפיע רבות על חיי הכלכלה, החברה והפוליטיקה במדינה. אניילי נודע גם בזכות חוש האופנה המפותח שלו, שהשפיע רבות על אופנת הגברים במדינה ומחוצה לה וכן בחיבתו הרבה לנשים. הסרט פורש את סיפור חייו המיוחד בעזרת ראיונות עם בני משפחתו, חבריו, עמיתיו ויריביו לעסקים, לצד קטעי ארכיון נדירים.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אמה רוצה לחיות
סיפורה של נערה צעירה הנאבקת במחלת האנורקסיה. כשאמה הייתה בת 18 היא החלה לצלם את המאבק שלה במחלה – מתחילתו ועד סופו העצוב. לאורך כל הדרך היא ידעה שלסרט יכולים להיות שני סופים: החלמה מהשלב הנמוך ביותר אליו הגיעה או מוות. למרבה הצער, הסוף השני ניצח. בעזרת הוריה, חברותיה והצוות הרפואי שליווה אותה, הסרט מספר על ההתדרדרות שלה ומציג בלוגים מצולמים שבהם תיעדה אמה את עצמה. המסר העיקרי של אמה שעובר לאורך הסיפור כולו – תבחר בחיים כל עוד אתה מסוגל לכך. לאחר שידור הבכורה של הסרט בהולנד, הוא עורר זעזוע רב בקרב הציבור ההולנדי. אחוז הצפיות הגבוה והרעש התקשורתי הובילו לניעור של מערכת הבריאות בהולנד בכל הקשור לטיפול בהפרעות אכילה.

אמה רוצה לחיות

סרטים

בלוויין,
בכן קולנוע ישראלי ב-22:00, ירח בבית 12
סיפורן של שתי אחיות: האחת היא לני בת ה-21, שחיה בבית ילדותה במושב ומטפלת במסירות באביה החולה, המאושפז בבית החולים לאחר ששבץ הותיר אותו אילם ומשותק. השנייה היא אחותה הגדולה, מירה, שניתקה קשר עם המשפחה לפני שנים רבות ומאז חיה בתל אביב, שם היא מנהלת יחד עם בן זוגה את המועדון הלילה הכי נחשב בעיר. לילה אחד מירה מתדפקת על דלת הבית במושב. המפגש המחודש בין האחיות פוער אצל שתיהן את פצעי העבר והן נאלצות להתמודד עם הנסיבות שהביאו לקרע ביניהן. לתוך היחסים השברירים ביניהן נכנס השכן החדש במושב – נער מתבודד בן 16. עם יובל שרף, יערה פלציג, גל תורן, גפן ברקאי. כתבה וביימה דורית חכים.

בכן 2 ב-22:00, האויב שבפנים: פרק הסיום
הסרט השישי והאחרון בסדרת סרטי האקשן העתידנית בכיכובה של מילה יובוביץ'. הקרב הקשה מול הזומבים הסתיים ואליס היא הניצולה היחידה. כעת עליה לחזור ל'כוורת' ולסייע לשורדים האחרונים בקרב המכריע. גם עם אלי לרטר.

בכן 4 ב-22:00, התנגשות
דרמת פשע בכיכובם של ניקולס הולט, פליסיטי ג'ונס ואנתוני הופקינס. כדי להציל את חיי אהובתו החולה, משתתף קייסי בשוד סמים שמתכנן גנגסטר מסוכן. כאשר השוד מסתבך, קייסי מוצא עצמו במרדף נגד הזמן על הכבישים המהירים של אירופה, כאשר חברתו שבויה בידיו של סוחר סמים אכזרי.

בכבלים,
בכיף חם ב-22:00, לוחמות היוגה
קומדיית נעורים מטורפת של קווין סמית'. סיפורן ההזוי והמטורלל של שתי נערות מתבגרות מצפון קנדה, שעסוקות רוב הזמן בטלפונים הניידים שלהן ובאימוני יוגה, תוך כדי התעלמות מהעולם האמיתי שמסביבן. הכל משתנה כאשר השתיים מוזמנות למסיבת בוגרים בבית הספר על ידי הנער החתיך של השכבה. לפני המסיבה החשובה השתיים חושפות במקרה ישות עתיקה ורעה שקבורה מתחת לכדור הארץ. כשהן מבינות שהישות הזו מסכנת את התוכניות שלהן בקשר למסיבה, הן יוצאות למאבק חסר פשרות נגדה. עם לילי רוז דפ (בתם של ג'וני דפ, המשתתף גם הוא בסרט, ו-ואנסה פאראדי), הרלי קווין סמית' (בתו של במאי הסרט), אדם ברודי, היילי ג'ואל אוסמנט.

ולא לשכוח:
גבר מי שנשאר אחרון 6 בכן קומדיה ב-17:25
שחור כזה 4 בכן קומדיה ב-17:50
קפה ומאפה בכן קומדיה ב-18:15
פריצ'ר בערוץ אגו ב-18:30
במשפחות הכי טובות 2 בכן קומדיה ב-18:40
המפץ הגדול 11 בכן קומדיה ב-19:05
שלדון הצעיר בכן קומדיה ב-19:30
משפחה מודרנית 9 בכן קומדיה ב-19:55
בונז 10 באזור חם ב-20:15
NCIS לוס אנג'לס 7 באזור חם ב-21:00
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:15
המירוץ למיליון 6 ברשת 13 ב-21:15
גב האומה בערוץ עשר ב-21:15
NCIS 14 באזור חם ב-21:45
ויקי ואני בערוץ עשר ב-22:25
פרק אחרון של שנות התשעים בכאן 11 ב-23:18

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו